Diskuze k Fotbalovému poháru FoE 2019

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

dudasek

Znalec
poslední úkol býval "ovládni území"..problém byl když jsi nevyzkoumal včas,ale díky betě už jsme tušili,co bude dál...
zítra je "Poraž středně velkou armádu NEBO Vyřeš mírné vyjednávání" -takže pohoda!

copak asi budou denní speciálky?smrsk na tuláky,upgrade na věž vítězství,či něco jiného???
 

Dan 77

Veterán
No je pravda, že poslední úkol se dá zjistit, já ani nepsal konkrétně k tomuto eventu. Ale je fakt, že poslední dobou bývá i ten poslední úkol lehoučký, ale přesto, nějaká rezerva by být mohla.
 

DeletedUser12887

Host
Jo snaží se držet zuby nehty hráče po celou dobu ve střehu.
Akorát ty odměny na konci moc neodpovídaji vynaložené snaze, poslední den bych dal nějakou topovku a spíš tam bude věž vítězství či podobná rekvizita.
 

DeletedUser12887

Host
Tak mám oltář na max.
Akorát co mě tam trochu zarazilo a neznám, demeterin oltář to je bohyně Romů?
Znam artemidin, athenin a různe, deméter je bohyně rolnictva mela za otce Dia, což byl řecký čili antický bůh a deméter teda spíš mi přijde jako latinsky název.
Nebo neví někdo jak se napíše deméter řecky?
Nicméně jsem ji osobně neznal, takže nevím no, možná by stálo za to přidat i vysvětlivky, kdo co přesně znamená, místo toho v těch pribehovych úkolech psát, že je pauza na trénink a podobne, aspon by se třeba člověk něco dozvěděl.

Jinak nakonec ta odměna až na to zmenšení teď naposled špatná není, není to velké a jde tam vzít i procenta do útoku nebo navýšení kladivek, to se na Marsu hodí, bez kyslíku tezba na 8 hodin stojí 15 marsovy rudy, 300.000 kladiv a 300.000 mincí, takže kromě asi 200 tisíc kladivek co jsou potřeba na výzkum se hodí poměrně i tohle.

Nicméně chápu, pokud je hnací motor Amerika kde je nevědomost svatá a k tomu další mocnosti, kde se taky všeobecnému povědomí a vzdělání moc nepriklada, pak to je zbytečnost a lepsi 30 dní číst, že je čas na trénink.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Démétřin oltář... Démétér byla řecká bohyně plodnosti. (Nevím, kde jsi vzal ty Romy. :D :D Resp. asi vím: lat. Roma, Romani; angl. Rome, Romans.) Mimochodem římská bohyně plodnosti byla Ceres, planetku po ní pojmenovanou budeme kolonizovat příště.
Pokud tě zajímá řečtina a latina, jak se to psalo, skloňovalo, etymologie, odvozená slova v moderních jazycích atd. atd.:
https://en.wiktionary.org/wiki/Δημήτηρ#Ancient_Greek
https://en.wiktionary.org/wiki/Ceres#Latin
(obecně tohle je užitečný web, jak se to psalo, to si najdeš všude na internetu, ale ten zbytek už tak často ne)

Podle mě každý si může hledat informace sám, ale na druhou stranu je pravda, že by úkoly v eventu nějakou aspoň minimální informační hodnotu mít mohly, když už obsahují nějaký text...

"200 tisíc kladivek co jsou potřeba na výzkum" - Asi myslíš miliónů.
 

DeletedUser12887

Host
Jj 200 Mega i víc spíš i z úkolama, kde se platí kladivka.
Jinak ten odkaz je šikovný, tak já to beru z laickeho hlediska určitě spoustu prostých lidi napadlo to samé, jinak jsem si to taky samosebou našel :)

Spíš je zajímavé, že se ty bohyně všechny vlastně i v latině odvozuji z řečtiny, takze jsou správně spíš ty řecké a pak jsou bozi a bohyně co jsou barbarske takze mimo Řím :)

Z toho laicky pak plyne že v Římě žádného boha nikdy neměli.

Něž založili křesťanství díky tomu že zavraždili Ježíše, což je taky otázka, jenže historický události se zrušily a tady v ty sice je výhra z Antiky, jenže se vlastně kromě toho, že je to oltář nikdo nic nedozví, takže spíš kdyby k tomu oltáři zároveň byla nějaká story pokud možno založená na nějakých historických faktech, myslím že by se tím nic nezkazilo, obzvlášť když autor oltáře určitě taky někde čerpat musel, jinak by ho to asi těžko napadlo.

Jinak, že mám náskok, když plním poslední úkol přesně chvíli na minutu přesně než končí pomalu event to nepotřebuju číst pořád dokola.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Spíš je zajímavé, že se ty bohyně všechny vlastně i v latině odvozuji z řečtiny, takze jsou správně spíš ty řecké a pak jsou bozi a bohyně co jsou barbarske takze mimo Řím :)
Z toho laicky pak plyne že v Římě žádného boha nikdy neměli.
Třeba u té Ceres v etymologii nic o řečtině nepíšou, ani naopak u etymologie Démétry o latině. Zeus a Juppiter mají spíš společnou etymologii sahající k vykonstruované praindoevropštině (takže tam by vždy uvedli příklad z druhého jazyka, že jsou to příbuzná slova, ale spíš ve vztahu vzdálených brantranců/sestřenic, určitě ne rodič-dítě). Ty ostatní řecké bohyně mají oproti římským ekvivalentům taky hodně odlišná jména. Z toho vyplývá, že Římané měli své body odjakživa... a k nim pak přebírali i ty cizí postupně. Je sice pravda, že po čase ztotožnili svoje bohy s řeckými, ale to jen na úrovni mytologie, kterou kompletně od Řeků přebrali, té svojí totiž moc neměli a měli z větší pokročilosti řecké kultury mindrák a tohle byl jeden ze způsobů, jak se s tím vyrovnat. Ale to ztotožňování bohů napříč naboženstvími (a tedy i větší náboženská tolerance) je obecná vlastnost polytheismu, keltští bohové byli zase na základě podobností ztotožněni v rámci možností s římskými bohy atd. Jo a "barbar" bylo řecké slovo pro "ne-Řeky", původně byli pro Řeky barbary i Římané (z jejich pohledu zaostalí a hlavně neumějící řecky), to až později tohle slovo mohli Římané převzít.
 

d arvit

Odborník
(Nevím, kde jsi vzal ty Romy. :D :D Resp. asi vím: lat. Roma, Romani; angl. Rome, Romans.).
mě spíš napadlo že poukazuje na menší rozdíl způsobený diakritikou

Akorát co mě tam trochu zarazilo a neznám, demeterin oltář to je bohyně Romů?
.
Deméter / Deméteřin - řecká bohyně plodnosti
Demeter / Demeterin - romské jméno / romská bohyně

a ted to hlavní, nemá někdo spočítané kolik energyťáků je potřeba na celý hřiště při nejefektivnější stříbrné variantě??
 
Tak jsem v rámci posledního dne propálil zbytek zásob čítající něco okolo tisíce energeťáků a ,,odměnou" byl získaný arkádový dům, kadeřnictví, sada vlastní pomoci, 100% navýšení mincí. Abych to shrnul, odpad, kvůli kterému se snad ani nevyplatí žádný event hrát, natož snad ani ze strany vývojářů programovat. Protože lepší ceny poskytuje i prachobyčejná expedice. Navíc v expedici nejsem nucen plnit samoúčelné úkoly, abych dostal totéž, prostě si to vezmu bojem. Jsem rád, že to všechno dneska končí a doufám ve dvě věci, že do letního eventu bude dost času na skok do další éry a že další event bude o něco zábavnější. Zatím jsem se skutečně bavil jen u archeologie a podzimního pečení, tohle bylo jen klikání dle vzorce vyčteného z tabulky, náramná zábava :cool:.
 

d arvit

Odborník
dobrá tedy, a jaké úkoly by jsi chtěl aby to podle tebe nebylo samoúčelné a jaké odměny v denní by měly být aby byly alespoň odpovídající a mělo kvůli nim cenu hrát event??
protože za mě můžu říct že mě ani jedno zvlášt netrápí: event pro mě má smysl v získání nové lepší (jedinečné) budovy či nějakého toho vylepšení
odměny v denní jsou jen balast pro to, aby tam něco bylo - pro hráče jako já už má hodnotu jen pár věcí - rozšíření (další místo/ušetřené místo při stejném výkonu) navýšení zisku FB a momentálně útočné % + diamanty - které následně z větší části utratim za získání/kombinaci prvních třech věcí
což mi každý event zatim splnil. I kdyby byl v každý možný podměně milion medajlí, 1000 jednotek, 10 premiových budov tak v tom neni rozdíl oproti 1 tuláku plánku nebo nějaký budově, jak to padne do inv. tak to tam leží...
ted dokonce chystaji možnost prodat věci z inv. takže pro mě další obrovské plus, to bude takový nepřestávající event na pár let než tam pořádně uklidim :p

úkoly?? co je na nich špatného?? jsem rád že je možnost dělat úkoly v klidu nebo během 1 dne odbouchat půlku a potom alespoň jeden každý den, stejně tak se mi líbí že je to pestrý a zahrnuje to všechny oblasti hry, trochu to nutí hráče si umět poradit nebo být aktivní , dokonce ted se zavedením možnosti výběru je to celé ještě snažší, jediné co mi tam chybí je menší nenásilné vzdělání o daném eventu/ problematice jako v historických okénkách, tady člověk ani nečte jen tam něco nakliká..
 
dobrá tedy, a jaké úkoly by jsi chtěl aby to podle tebe nebylo samoúčelné a jaké odměny v denní by měly být aby byly alespoň odpovídající a mělo kvůli nim cenu hrát event??
protože za mě můžu říct že mě ani jedno zvlášt netrápí: event pro mě má smysl v získání nové lepší (jedinečné) budovy či nějakého toho vylepšení
odměny v denní jsou jen balast pro to, aby tam něco bylo - pro hráče jako já už má hodnotu jen pár věcí - rozšíření (další místo/ušetřené místo při stejném výkonu) navýšení zisku FB a momentálně útočné % + diamanty - které následně z větší části utratim za získání/kombinaci prvních třech věcí
což mi každý event zatim splnil. I kdyby byl v každý možný podměně milion medajlí, 1000 jednotek, 10 premiových budov tak v tom neni rozdíl oproti 1 tuláku plánku nebo nějaký budově, jak to padne do inv. tak to tam leží...
ted dokonce chystaji možnost prodat věci z inv. takže pro mě další obrovské plus, to bude takový nepřestávající event na pár let než tam pořádně uklidim :p

úkoly?? co je na nich špatného?? jsem rád že je možnost dělat úkoly v klidu nebo během 1 dne odbouchat půlku a potom alespoň jeden každý den, stejně tak se mi líbí že je to pestrý a zahrnuje to všechny oblasti hry, trochu to nutí hráče si umět poradit nebo být aktivní , dokonce ted se zavedením možnosti výběru je to celé ještě snažší, jediné co mi tam chybí je menší nenásilné vzdělání o daném eventu/ problematice jako v historických okénkách, tady člověk ani nečte jen tam něco nakliká..

Rád bych něco ve stylu archeologického eventu, kde to bylo skutečně o hraní si, přemýšlení a zvažování nějaké taktiky.Tímto směrem by myslím mohla vést cesta. Někdo tu psal, že je event odvozen od jakési logické hry, kterou kdysi hrával, nevíte někdo její název? Další věcí jsou ty odměny, kdy sice ve výsledku získám určitou konkrétní budovu, ale většina okolo je prostě balast, který se obdrží v první úrovni expedice. Každý týden, kdy se běžně dostávám do III. úrovně expedice, když jsem hodně šikovný tak i část IV. získávám mnohem lepší ceny. A to není event, to je prostě každodenní rutina. Pokud jsem psal o samoúčelnosti, myslím především úkoly typu, postav obytné budovy, vynalož (lépe řečeno promarni) mince, vyrob x výrovních cyklů. Poslední jmenované nutí hráče, který by rád hrál eventy poznamenat své město přítomností zcela zbytečných kladívkáren, které běžně nepotřebuje, protože kladívka dává mnoho budov. Nechť je toto vše nahrazeno vyjednáváním, což tříbí logické uvažování, či vojenskými souboji, což zase znamená procvičení taktiky a strategie. Prostě něčím, kde hráč aktivně prokáže určitou míru přemýšlení, nikoliv prostěho vykázání té které činnosti. Takové to pověstné natírání trávníku nazeleno.
 

DeletedUser12887

Host
Takže praindoevropsky vlastně je to bohyně romů, protože ti jsou údajně taky z Indie.
Každopádně děkuji za vyčerpávající odpověď a když by to bylo zároveň i v těch úkolech, někdo si to přečte někdo třeba ne, ale podpořilo by to zároveň vzdělání.

Jinak mistrovství vyhrály americanky, takže tam je prapredek indián taky. Resp. Nebýt toho, že Kolumbus vyrazil hledat Indii nenašel by Ameriku, která je nakonec pojmenována po italském cestovali Americo Vespuccim.

A jak to dopadlo s Indianama to by bylo na další sérii.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
Rád bych něco ve stylu archeologického eventu, kde to bylo skutečně o hraní si, přemýšlení a zvažování nějaké taktiky.Tímto směrem by myslím mohla vést cesta. Někdo tu psal, že je event odvozen od jakési logické hry, kterou kdysi hrával, nevíte někdo její název? Další věcí jsou ty odměny, kdy sice ve výsledku získám určitou konkrétní budovu, ale většina okolo je prostě balast, který se obdrží v první úrovni expedice. Každý týden, kdy se běžně dostávám do III. úrovně expedice, když jsem hodně šikovný tak i část IV. získávám mnohem lepší ceny. A to není event, to je prostě každodenní rutina. Pokud jsem psal o samoúčelnosti, myslím především úkoly typu, postav obytné budovy, vynalož (lépe řečeno promarni) mince, vyrob x výrovních cyklů. Poslední jmenované nutí hráče, který by rád hrál eventy poznamenat své město přítomností zcela zbytečných kladívkáren, které běžně nepotřebuje, protože kladívka dává mnoho budov. Nechť je toto vše nahrazeno vyjednáváním, což tříbí logické uvažování, či vojenskými souboji, což zase znamená procvičení taktiky a strategie. Prostě něčím, kde hráč aktivně prokáže určitou míru přemýšlení, nikoliv prostěho vykázání té které činnosti. Takové to pověstné natírání trávníku nazeleno.

ok, to beru, archeologie mě bavila asi zatim nejvíc (jako další bylo kolo štěstí, jiný typ ale bavilo mě to mnohem víc než stále vybírat stříbrnou hráčku a tak dělat skoro celý event) takže chápu kam tim míříš.

jenomže problém je že i když daji do jednoho eventu hodnotné odměny typu premiových budov, tak nejpozději druhý event už nebudou mít cenu, protože je budeš mít postavený a na další nebudeš mít místo - čímž se vracíme k výše zmíněným nejhodnotnějším věcem (místo, FB, % - někdo by přidal i surky, ale můj názor je, že na normální hru = výzkum a vyjednávání jich zas tolik potřeba neni, ve velkém je shání jen prodejci, kteří je opět směnují za FB, takže okruh ve finále zase končí u jedné ze 3 nejhodnotnějších věcí)

ano, souhlasim s tvrzením že úkoly typu postav = promarni zlato/zdroje, na druhou stranu ale dodám že aktivní hráč má těhle věcí takový nadbytek že to prostě neni nijak omezující protože jak řikáš - produkuje to kde co a já doplnuji - neni to prakticky kde utrácet

úkoly typu vyrob: na jednu stranu jsou to ,,zbytečné" budovy - ale na druhou maji právě díky tomuto svůj význam, i když to většina hráčů řeší postavením několika kováren na splnění výrob a vylepšitelných eventových výroben (co nejmenších) na splnění úkolů typu vyrob v dílnách tvé ery, jednou jsou ve hře a tohle je jeden z mála způsobů jak je využít - nemám s tím problém

nahradit to všechno úkoly typu vyjednávání a boj na tříbení procvičení taktiky a strategie, na první pohled geniální nápad, na druhý strašná blbost - dovedeš si představit jaké protesty by to vyvolalo mezi komunitou kde značná část doted nechápe principy vyjednávání, rozdíl mezi jednotlivými druhy jednotek, pochopit složitější event typu archeologie ani si nedokáže srovnat město do nějaké ,,funkční" podoby..
neřikám že by nebylo zajímavé udělat event u kterého by se muselo opravdu přemýšlet a samotné splnění by bylo věcí radosti ze splnění a respektu/závisti ostatních neúspěšných - ale nevěřim že by majitel hry udělal něco co by ocenilo 1% hráčů a nakrklo zbylých 99%
další věc je že v bojích hraje rozhodující věc síla % = kdo jich má hodně pro toho boje stejně výzva nebudou a odbouchne to automatem (proč vybírat jestli na zabití pěšáka je lepší tank, letadlo nebo atomovka když stejně lehne na ránu že??) a pokud by protivník měl stejné bonusy jako hráč - kde by byl důvod dál nahánět (rozuměj utrácet dia za navyšování) bonusů..
 
A dočkal ses. Protože věci se prostě nemění. Stejně tak i fakt, že má člověk o mrzkých 10 energeťáků méně, než si vyžaduje gól a ty incidenty prostě nepadají a nepadají :mad::mad:. Už od včerejšího večera, kdy jsem ponocoval do pozdních nočních hodin. Fakt mám pocit, jako kdyby vývojáři chtěli hráče záměrně štvát. Tj. když existuje nějaká drobná šance cokoliv získat, tak není možnost, zatímco jindy to padá (na ostatních servech se povedlo, na s5 ani ťuk). Fakt jsem rád, že to dneska končí, protože tento event opět provází zklamání a zhnusení, že měsíc trvající snaha není vůbec ničím oceněna. Kolik jsem prošustroval kladívek, surovin, mincí, kolik padlo vojáků, jen kvůli tomuhle výsměchu. Včera jsem mákl na expedici a získal mnohem lepší věci, než v tomhle povedeném eventu dohromady, pokud samozřejmě neberu oltář, ten jediný se té bídě vymykal.
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
nakopal jsem si 2*artemis:+10% k útoku na menší ploše,než kolotoče beru a k tomu 2fp...nakonec jsem lupnul 200 dia za 100 energiťáků,abych se dokopal do odměny "oltář lvl.1" a nemusel plýtvat "božské výběrové sady"-ty mi v další době dají jistě více,tak je využiji až bude třeba...a dia si zase nakopu v cechovní expedici-ve své době už si rozšíření za dia nekoupím a jsem v půlce výzkumu.
 
To já jsem získal jedinou zahradu a když jsem se prokopal k druhé, tak mi schází deset energeťáků a čekám na to jako na milost, která samozřejmě nepřijde, protože štěstí se mi vyhýbá obloukem. Tu výběrovou sadu mám jedinou. Vážně by mě zajímalo, zda tu hru po sobě taky vývojáři hrají a jaké jim to asi přináší pocity, jestli mezi tím bude taky něco jako radost.
 

d arvit

Odborník
vážně by mě zajímalo jakym stylem hraješ a proč potom hodnotíš eventy jako mizerný když je jedeš sotva na 50%..
udělal jsem všechny úkoly, každý den se přihlásil, průběžně celý event čistil město od událostí (párkrát se zadařilo a v součtu to dalo min. přes 600)
jel jsem hráčky stříbrné a bronzové, první kolo jsem koukal kam se vyšplhaji nároky na jednotlivé pozice, po něm jsem měl všechny potřebný znalosti k maximálnímu využití eventu, spočítal si kolik ještě dostanu za úkoly, že je výhodnější brát stříbro než se snažit o zlato (počet vylepšení byl stejný) atd.
umístil se 2x stříbrný a získal 2 oltáře + 2 vylepšení v invu a byl jsem na začátku hřiště na další vylepšení, poslední přechod jsem si pohlídal a věděl že na hřiště stačí cca 850 drinků, které mi navíc zajistí místo na bronzové příčce (4té vylepšení) = nákup 2 středních balíčků a tradá třetí oltář je doma

zvolil jsem 3x artemidin
proč zrovna 3x ten samý?? zase jednoduchá matika
surky neřešim, když má hrad náladu pošle jich denně víc než získám z celého města a frontík to jistí. Takže zbýváji % vs body
18% (21% na marsu) vs 9 respektive 6 bodů, tak jsem se kouknul, kolik bodů bych musel investovat do útočných VB ze svého abych získal 21%, vydělil 6, převedl na dny a zjistil že návratnost by byla po 40 letech dennodeního vybírání = 3x Artemidin a nazdar

takže za mě event naprostá spokojenost, dodělal jsem další tholos a získal 3 oltáře s navýšenim 18/21% útoku při zachování příjmu FB (vlastně zisk když připočítám tholos)

edit: jo a nebyla to náhoda, na druhym světě jsem jel stejně a skončil na stejný odměně za hřiště, pouze s tim rozdílem že tam jsem nedokupoval a mám 2 komplet
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
...protože tento event opět provází zklamání a zhnusení, že měsíc trvající snaha není vůbec ničím oceněna.
Event neprovázelo žádné velké vzrušení, v tom byla zábavná minihra archeologů celkem výjimka, ale určitě jsem dostal pár set bodů, což je víc, než mi dají denní úkoly, které jsou úplně stejně otravné, mám oltáře s útokem, na jaké si v expedici můžeš nechat zajít chuť, a pár drobností, které mě neurazily (protože mě výhra vlajkonoše, světe, div se, nějak nedokáže urazit). Houby zle.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru