Diskuze k Fotbalovému poháru FoE 2019

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči, fotbalisté i fotbalistky,

venku je krásně a fotbalová sezóna je v plném proudu! Oblečte si dresy, nasaďte kopačky a pojďte na hřiště. Od 6. června můžete bojovat ve Fotbalovém poháru FoE a získat skvělé odměny!
Co všechno na vás čeká si můžete přečíst v oznámení.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, připomínku či budete chtít jen tak o této akci diskutovat s ostatními, napište!
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Titulky k videu v češtině by z technických důvodů měly být k dipozici nejpozději zítra.
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Navíc jsme měli i faktickou chybu v oznámení. K získání nebude Sada Klasické zahrady ale Sada Tholu. V oznámení orpaveno.
Ale to není vše, co můžete v události získat! Máte šanci získat dvě různé výběrové sady: Božskou výběrovou sadu a Výběrovou sadu Tholu. Božská výběrová sada obsahuje, mimo jiné, možnost postavit další Zahradu s oltářem na 1. úrovni. Sada Tholu umožňuje postavit buď Tholos na úr. 1 nebo vylepšovat už postavený Tholos.
 

Svatej

Legenda
Neměly by se 2 příspěvky od jednoho přispěvatele, pokud jdou přímo po sobě, spojovat?
462.gif


Každopádně jediná Athéna dává FB, nicméně v poměru velikost/výkon 3 čímž se ani nevyrovná svatyňce. Možná to bude první event kde dám přednost budově na útok, tedy Artemis.

V denních odměnách ale je výběrová sada tholosu, takže se vyléčim na něm. Každopádně bude asi dost lidí rozčileno že liga se vyhlašuje každých 8 dní - tedy spousta z nich úmyslně nebo neúmyslně rozkouskuje svoje energeťáky a místo aby jednou dosáhly na zlatou, skončí 4* v bronzové.

Dál mě trochu zklamalo že bude možné získat speciální dekorace z let 2014 a 2016 (FoE pohár a pohár sousedství) to co je pro mě činilo unikátními byla právě jejich nezískatelnost.... To už rovnou můžete znova vypustit Vitruviálního muže nebo mobilith. ;)
 
Naposledy upraveno:

Thesseus

Znalec
Konečně se začalo v aktuálním eventu myslet i na ty předchozí, alespoň na ty tématicky podobné (fotbal -fotbal) a půjde tak získat vylepšení na předchozí velkou cenu. Velký palec hore! ;) Doufám, že to tak bude i v dalších.
Na body hlavní odměna nic moc no, zkoumají naše nákupní chování ;)
Lorde souhlasím, taky mám jednu takovou starou a výkonnou. Doufám, že už nebude k dispozici :p
Ale s tím rozkouskování šampionátu na týdny naopak souhlasím - větší šance že se k cenám dostane víc hráčů. Ale beztak to bude nahuštěné do týdnů, ve kterých bude v denní odměně něco zajímavého.
 
Jsem moc rád, že bude možnost vyhrát výběrovou sadu Tholu, protože v původním eventu byl výsledek jeho výstavby jemně řečeno neuspokojivý. Dotáhnout ho na max. by bylo skvělé. Jinak jsem rád za velikost budovy, že nepřišlo nějaké obrovské monstrum jako v předchozím eventu. Bylo by super mít jak Athénu tak Artemis, snad bude možné ty Zahrady s oltářem získat v počtu dvou kusů, sbírat rozšíření a s trochou štěstí napřesrok získat další scházející vylepšení, pokud tedy člověk nebude klikař a už v rámci nynějšího eventu nedotáhne dvě stavby na max. Jinak co se týče úkolů v eventu, tak tam se mé výhrady nemění. Vypustil bych výrobu x cyklů v kladívkárnách, notabene soudobých či předchozí éry. Tyhle budovy jsou ve městě jen na obtíž a člověk si je drží ryze pro účely eventu, kladívka se nechají posbírat z velkolepek. Tady bych se fakt přimlouval za alternativní možnost plnění daného úkolu. Event by myslím měl hráče především bavit a nikoliv jeho město zatížit stavbami, které jsou povětšinou k ničemu, jakože pro pokročilého hráče domky a kladívkárny fakt postrádají smysl.
 

Dan 77

Veterán
A přibude teda taky 11. úroveň Tholu? :D
Je sice fakt, že mi z minula zbyl ještě jeden nedokončený Tholos navíc (tj. jeden na lvlu 10, druhý na lvlu 5), ale nějaká úroveň navíc (jako to známe od Hřbitova, Stromu lásky nebo Moštárny) by byla asi lákavější.

Nějakou sochu určitě postavím, asi buď Athéninu, nebo Artemidinu.

K ligám: nebude tam vlastně nic moc objevného https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Fotbalový_pohár#Ligov.C3.A9_odm.C4.9Bny
 

Dan 77

Veterán
https://cz.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Fotbalový_pohár#Zahrada_s_olt.C3.A1.C5.99em
Hlásím chyby v překladu. Nejspíš to samé, co je na Wiki, se objeví i ve hře...

Oltář Afrodity > Oltář Afrodíty
Oltář Artemis > Oltář Artemidy (nebo nesklonně Artemis teda)
Oltář Demetera > Oltář Démétry
Oltář Hery > Oltář Héry

(že se v angličtině ty dlouhé hlásky vytrácí, neznamená, že se máme při překladu držet angličtiny, nemluvě o změnách v kmeni při skloňování, které se už v angličtině taky nepraktikuje :D)
 

d arvit

Odborník
11 úroveň tholu bych bral, protože popravdě řečeno mě neláká ani další tholos lvl 10 i když mám nějaký vylepšení v inv. od minule..
mezi oltáři vlastně neni mezi čim vybírat, Artemis nemá konkurenci, čímž se opět potvrdily moje slova že % k útoku jdou ted získat snadno a neni problém aby kdejaký nováček hrající sotva rok měl 300%, což je číslo na které se před rokem dostali jen ti nejvíc top útočníci..
 

dudasek

Znalec
Tholos už je pomalu odkecaný:11lvl+ by to mohl vyspravit,ale 2+kusy ve městě fakt nechci....

můj cíl bude soch Artemis pro % útoku...jinak vypadají všechny docela pěkně-jestli bude napřesrok možnost dokončit další sochu třeba i jinou...

úkoly nepřekvapují-vítám alternativní možnost plnění daného úkolu u "prozkoumej provincii",ale pro člověk s alkatrazem je občas problém vyrobit jednotku dané doby-měli by to zobecnit na "jednotku"(bez doby)-občas se to dá obejít přes expedici,ale čekat kvůli tomu se střetnutími je únavné...
 

Dan 77

Veterán
Fuj... ty hrozný překlady se fakt dostaly do hry.
A aby toho nebylo málo, už mají za muže nejen Démétru, ale i Artemidu - a to v ženském fotbalovém eventu se sochami bohyň! :D
Jinak když už je i z Artemidy muž (nebo něco mezi?), aspoň by se mohl(a) skloňovat jako Paris (bez Parida, ne bez Parise).
 
Naposledy upraveno:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Každopádně jediná Athéna dává FB, nicméně v poměru velikost/výkon 3 čímž se ani nevyrovná svatyňce.

Jak nevyrovná? U svatyně je 4pole=1FP, tady 3pole=1FP. Takže výkonově je socha lepší. Nebo jak to myslíš nevyrovná? Účinnost FP/místo je lepší u sochy, na motivace to samý. Nějak to nepobírám.... Mimochodem něco podobného se objevilo myslím u Yggdrassilu (možná né od tebe) - že Veletrh je na tom výkonostně líp než strom, což je taky blbost. Nebo něco opomíjím?
 

traktorista

Odborník
Tholos už je pomalu odkecaný:11lvl+ by to mohl vyspravit,ale 2+kusy ve městě fakt nechci....

můj cíl bude soch Artemis pro % útoku...jinak vypadají všechny docela pěkně-jestli bude napřesrok možnost dokončit další sochu třeba i jinou...

úkoly nepřekvapují-vítám alternativní možnost plnění daného úkolu u "prozkoumej provincii",ale pro člověk s alkatrazem je občas problém vyrobit jednotku dané doby-měli by to zobecnit na "jednotku"(bez doby)-občas se to dá obejít přes expedici,ale čekat kvůli tomu se střetnutími je únavné...

Darovanému Tholu na zuby nehleď :D.
 

Svatej

Legenda
Jak nevyrovná? U svatyně je 4pole=1FP, tady 3pole=1FP. Takže výkonově je socha lepší. Nebo jak to myslíš nevyrovná? Účinnost FP/místo je lepší u sochy, na motivace to samý. Nějak to nepobírám.... Mimochodem něco podobného se objevilo myslím u Yggdrassilu (možná né od tebe) - že Veletrh je na tom výkonostně líp než strom, což je taky blbost. Nebo něco opomíjím?
Máš pravdu a sypu si popel na hlavu. Vycházel jsem z informací na wiki na které se až do dnešního editu u athény psala výroba pouze 1FB
 

dudasek

Znalec
s tím Yggdrasilem jsem to psal já:nešlo mi o přepočet na políčka,ale o jednorázový zisk bodů:pro potřeby modré galaxie :)
zvedli to 1,2,3,4,5,6,8..veletrh 10
jsem rád,že teď přemýšleli i o místě a nestvořili další godzillu,co zabere 2 rozšíření
 

d arvit

Odborník
normálně mám těžký dilema, chtěl jsem 2x Artemis, ale když ony jsou ty oltáře celkově tak hezký, že je mi líto mít dvě stejný budovy, tak zvažuji jestli 2 různý i když to bude z hlediska efektivnosti menší krok stranou nebo 2 stejný, což zase nebude tak hezký.
nejradši bych všechny, ale zbytek dává fakt kulový a tolik jich dohromady nedám..
a co vy, jak to máte??
 

Dan 77

Veterán
Mám to úplně stejně jako ty. :) Takže pokud budu mít štěstí na 2 nebo dokonce 3 oltáře, postavím určitě ještě Athénin a další teprve uvidím (plánky, medaile určitě nechci, takže buď Héřin, nebo Démétřin).
Akorát mě od jejich stavění může odrazovat to, že jsou tak ošklivě přeložené. :)
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru