Diskuze k historické okénku: Rosa Parks

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

od 13. listopadu se můžete těšit na nové historické okénko. Čí příběh se dozvíte tentokrát? Podívejte se na oznámení a dejte nám vědět, co na to říkáte :)
 

Svatej

Legenda
No, vzhledem k tomu, že komentář k eventu by musel nutně obsahovat i můj názor k dané osobě, tak, protože je daná osoba známá právě díky své politice, musel bych vyjádřit nějaký svůj politický postoj. Vzhledem k tomu že je přísně zakázáno prezentovat na fóru politické názory, tak se ptám, k čemu vlastně toto vlákno slouží, pokud nám je sebráno hlavní téma na které by se tu dalo hovořit?

V podstatě je toto vlákno omezeno na Líbí / Nelíbí bez nějakého "proč" a nahlašování chyb. Proto navrhuju toto vlákno zavřít. :rolleyes:

P.S.: NELÍBÍ !:mad::D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14844

Host
Pán je rasista? Tak to se dalo napsat i podstatně jednodušeji...
 

Svatej

Legenda
Kdybych napsal jsem / nejsem je právě proti pravidlům fóra.

BTW: V předchozím příspěvku píšo o mém názoru na politiku dané osoby, ne na barvu kůže dané osoby. Chytrému napověz. ;)

I tvůj post v tomto znění už je proti pravidlům. ;)
Nicméně jsi vůbec nepochytil pointu mého předchozího příspěvku. ;) Nejde to o můj názor, ten je jen můj a já ho nikomu nevnucuju. Jde tu o to že toto vlákno je bezpředmětné, pokud na něm nemůžu diskutovat hlavní téma eventu, ke kterému je určený.

Co se mě týče, vyjadřuju to Českou vlajkou v mém profilu. ;) Také můžu konstatovat skutečnost, že ČR je nacionální (národní) stát. Co si z toho odneseš je už na tobě. :)
 

DeletedUser14844

Host
Jestli je, nebo není, to ať posoudí jiní. Mě připadá podstatné, že téma toho eventu není politické, je o lidských právech, což je dost rozdíl. Ostatně, nazývat rasovou segregaci politikou je taky zajímavý protimluv. Pokud jde o tento stát, po té, co jsme téměř všechny ostatní vyhnali, případně sami utekli nebo pochcípali v koncentračních táborech, ano, jsme vskutku "národní" stát. A rovnou můžu říct "bohužel", protože nám to brání vnímat, učit se žít a třeba se i nechat obohatit cizí jinakostí. Asi právě proto jsme v ČR tak extrémně citliví vůči jakékoli jinakosti a to vůbec ne jen rasové.
PS: Jen na okraj dodávám, že "národ", tak jak se mu dnes rozumí, je věc stará asi tak dvě stě let.
 

Svatej

Legenda
:D A přesně o tomto píšu.
Celý tvůj příspěvek je protkán politickým názorem (jednojakým) který tu propaguješ, což je naprosto v rozporu s pravidly fóra v jejich znění. ;) Tudíž, moderátor který to bude číst bude za
a) muset zcenzurovat.
b) dodatečně toto pravidlo v tomto vlákně pozastavit.

Co se týče toho že dané téma dle tebe není politickým tématem tak tě prosím. Ozdrojuj toto své tvrzení. :) a nemyslím tím denníky blesk a spol... ;)

Protože ano, je to politické téma. Uvědom si že ústava samotná, ze které vycházejí tvá práva je politikou. ;)
protože co je to politika? politika je:

  • politika ve významu anglického polity představuje strukturálně-funkční rámec politického procesu a politických aktivit (tento význam je blízký politickému systému společností, můžeme si pod ním představit například státní zřízení, ústavu, volební a stranický systém apod.);
  • politika ve významu anglického politics představuje politický proces střetávání zájmů, arény, v nichž se pohybují a vyjednávají politici (do politiky s tímto významem tedy patří konkrétní političtí aktéři, jako jsou politické strany a politici);
  • politika ve významu anglického policy je programem, opatřením, krokem či záměrem, není spojená s aktéry, ale s tématy (např. sociální politika, vzdělávací politika, rozvojová politika atd.). Nositelem politiky (ve významu policy) nemusí být jen političtí představitelé, ale v zásadě kdokoliv (mzdová politika firmy, protidrogová politika školy).
Co se týče názoru že konstrukt národa tak, jak ho chápeme nyní je poměrně nový, v tom s tebou souhlasím. To ale neznamená že ho nesmím podporovat. ;)
 

DeletedUser14844

Host
:D A přesně o tomto píšu.
Co se týče názoru že konstrukt národa tak, jak ho chápeme nyní je poměrně nový, v tom s tebou souhlasím. To ale neznamená že ho nesmím podporovat. ;)
Já ne, naopak ho považuju za velmi nebezpečný, až zhoubný...

PS: Záleží samozřejmě na tom, jak se ta "politika" definuje, osobně ovšem předpokládám, že na tomhle místě je míněno spíše užší vymezení toho slova. A pokud jde o bulvární plátky, něco podobného fakt nesleduju, těžko bych tím tedy mohl jakkoli argumentovat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
No a co? :D
Tak jseš holt militantní popírač mého ústavního práva mít vlastní politický názor. ;)
P.S.: Definici politiky, jak toto slovo chápu já, jsem zde již postoval, stačí číst co píše ten druhý a ne jen to co píšeš ty sám. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13384

Host
A pak že tady nebude o čem psát :)
Event splnim kdyby byla odměna nedej bože součástí barokního setu (o jehož existenci už začínám pochybovat).
Možná by to ale spíš chtělo konečně dokončit už takovou dobu rozpracované věci (jako denní vyzvy nebo teď novější lepší automat a management vojska) než valit další a další historické okenka bez kterých by se spousta lidí obešla.
 

DeletedUser13872

Host
O této dámě nic moc nevím tak se do diskuze nezapojí.
A do samotného eventu se mi moc nechce, viděl jsem úkoly a ten poslední mě odrazuje.
A budova nebude do barokního setu?

Taky bych bral konečně nějaký starší historický event ne stále 18-19 stol.
Nějaký vojevůdce nebo král. Nebo i jiná osobnost.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14844

Host
Budova nepochybně patří do "barokního setu" a mě osobně jako milovníka baroka (k němuž se jinak tvůrci hry chovají velmi macešky) dost mrzí, že mi mnohé z toho už uteklo. Pokud jde o to 18 - 19. století, tak tři ze čtyř eventů co jsem zatím zažil se týkaly osobností 20. století, jedna osobnosti ze 16. století. Z 18. a 19. století nebyla žádná...
 

DeletedUser11297

Host
Žádný barokní set už neexistuje, byl to projekt, který Innu těžce nevyšel. Asi si ukrojili moc velké sousto, tak už to nechají vyšumět do ztracena. O osobě z eventu nic nevím, nebýt hry, tak bych se o ní možná někdy v budoucnu dozvím ze Slavných dnů na streamu. :D Ale budova na konci se hodit bude, takže určitě dodělám. Ale to ostatně dělám u všech eventů. :)
 

DeletedUser13872

Host
Taková Sissi patří spíše do 19. století i když konec.
 

DeletedUser14844

Host
Sisi jsem ještě nechyt. Já zažil pouze Marylin, Brunna, Ghandiho a teď Rosu. Jinak pokud jde o "barokní set", vůbec netuším co to je nebo co to mělo být. Reagoval jsem pouze na to, že to je zjevně další součást barokní zahrady, jejíž čtyři nebo pět dílků už Inno zjevně dalo všanc v předchozích Historických okénkách. Jen odhaduji, že tam patří ještě to bludiště a takový ten zahradní letohrádek, který se ve hře nazývá "lordovo sídlo". Mimochodem, ani jedna ze čtyř postav jejichž okénka jsem tu zažil nemá s barokním obdobím nic společného a asi nejblíž mu je Brunno, který zemřel zhruba v době, kdy se Baroko v Itálii pomaličku rodilo.
 

Svatej

Legenda
Budova nepochybně patří do "barokního setu" a mě osobně jako milovníka baroka (k němuž se jinak tvůrci hry chovají velmi macešky) dost mrzí, že mi mnohé z toho už uteklo. Pokud jde o to 18 - 19. století, tak tři ze čtyř eventů co jsem zatím zažil se týkaly osobností 20. století, jedna osobnosti ze 16. století. Z 18. a 19. století nebyla žádná...

:D A, když jsi takový odborník, kde jsi našel informaci že tato budova do barokního setu patří? :) nemyslím tím vizuální podobnost ale oficiální informaci z innogames. Tj, kde to nějaký zaměstnanec innogames napsal? ;)

Sisi jsem ještě nechyt. Já zažil pouze Marylin, Brunna,
Jakýho Brunna? Nepleteš si to náhodou s Galileem?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14844

Host
Tak mi už konečně vysvětlete, co je to měl být ten "barokní set". Nikde jsem k tomu nic navzdory důkladnému googlení nenašel. Jak už jsem psal, prostě jen registruju, že se ve hře v rámci odměn za historická okénka objevují jednotlivé části barokní zahrady, takže není vůbec těžké pochopit, že to spolu asi nějak souvisí. To je přece tak jednoduchá matematika, jako sečíst dvě a dvě...
Pokud jde o Brunna, jo asi to byl Galilei, nepamatuju si to přesně (astronom jako astronom ;o).
 

DeletedUser5384

Host
nazývat rasovou segregaci politikou je taky zajímavý protimluv
Co je na tom za protimluv? pokud byla segregace zakotvena v zákoně? A že byla. Promiň,ale to z toho dělá politickou záležitost. Schválně jsem si to dal do wiki: Dne 19. června 1956 rozhodl federální soud, že politika rasové segregace je v rozporu s ústavou USA. To nezmiňuju, že v dalších státech (JAR) fungovala celkem bez problémů i déle :)
Jinak tedy ostatní tvé perly o tom,jak jsme "všechny " vyhnali nebo zabili a jak je potřeba se obohacovat jinakostí nemám v úmyslu komentovat. Žij,pracuj a obohacuj se dle libosti,já rád po nějaké době zemřu ve svých bludech.
(astronom jako astronom ;o).
wáu. to tedy zní dost rasisticky :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru