Diskuze k historické okénku: Rosa Parks

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
Tvoje tečka nic nemění na faktu,že R.P. byla jen nastrčenou loutkou v režii NAACP.
" mezi nimi i patnáctiletá Claudette Colvinová. Ta ale byla NAACP pro propagandistické účely shledána nevhodnou, protože otěhotněla mimo manželství.Lídři NAACP proto věřili, že Rosa Parksová je tím nejlepším člověkem, který jim pomůže tyto segregační zákony napadnout u soudu."

zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Rosa_Parksová
 
Dle mého opět event, který postrádá jakoukoliv zajímavost, logiku, hratelnost. Samoúčelná řada úkolů šablonovitě jdoucí po sobě vyvolávající silný pocit dé ja vu, jako základ eventu. Který však nedokáže odměnit hráče za nějaký výjimečný herní výkon, jen jej vytrhává z běžných herních návyků v tom smyslu, že dané úkoly jsou po herné stránce zcela snadné, leč zdlouhavé, opakující se, nudné.

Samozřejmě, nikdo nenutí hráče event absolvovat, bojovník může drancovat nebohé sousedy, stavitel plácat domečky, obchodník obchodovat. Nicméně jsou mezi námi tací (včetně mě) kteří dle typologie hráčů zapadají do kolonky ,,archiever". Tuto typologii jsem četl kdysi, snad v článku Michala Rybky a tento typ hráče se vyznačuje tím, že chce dosáhnout všeho, co mu hra nabízí. V RPG zavítat do dungeonu na odlehlém ostrově a po bitce s draky získat cenný meč. Anebo v případě této strategie získat různé budovy. Takže tyto eventy hraji a ptám se sám sebe, neb vývojářů se ptát nemohu, proč mám himbajs stavět poněkolikáté to, či ono, ačkoliv to nepotřebuji.

Více by mi vyhovovaly dva možné formáty eventu. Jeden, vědomostní. Takže by bylo oznámeno, že bude historické okénko o té které osobnosti. Každý den hráč zodpoví otázku týkající se té osoby, přičemž otázky budou neveřejné, ne že soubor úkolů člověk dohledá na wikii jako nyní a je připraven. Ta otázka vyskočí v náhodnou dobu, kdy je hráč online a bude viset nezbytně krátkou (záměrně nepíši dlouhou) dobu, aby si hráč mohl rozmyslet a vybrat z odpovědí. Nevíš? Smolík, bod dolů. Po eventu se udělá resume, budou určité odměny za umístění a ten, kdo se naučil dobře, tak získá odměnu. Ne ten, který s kyselým ksichtem (pardon) vystavěl deset stromečků vedle sebe, aby je vzápětí smazal.

Druhý formát eventu by byl ten, že by se stanovil ,,plán" ano jako dříve, když se plnily na 120% a více. Pro bojovníky v bodech, pro stavitele v nasbíraných mincích a kladívkách apod. Hodnota by se odvodila od éry ve které se hráč momentálně nachází, aby to hráči, kteří jsou v nějakém druhu budoucnosti neměli směšně snadné a hráči vyhlížející středověk složité. Tak akorát. Ke konci zase klasické vyhodnocení, dle míry plnění daného plánu by si dotyčný odnesl tu kterou vypsanou výhru. Když už jsem se tak pěkně rozepsal, dal bych třetí možnost a to ,,Kolo štěstí". Čili vytočit si každý den svou výhru, ta by byla zařazena do určité kategorie (bronz, stříbro, zlato) a ke konci, kdo by získal kolik medailí, dostal by cenu prémiovou. Tolik asi tak z mé strany. Snad se vývojáři někdy zamyslí nad mechanismem eventu a drobet jej přenastaví, protože nyní je to spíše nuda která nemotivuje hrát, ale spíš si odškrtnout nepopulární úkol, který bych při svém stylu hraní udělal někdy jindy, nebo možná také nikdy. Hezký večer.
 

DeletedUser14844

Host
LordFrunDor: Jak chápeš politiku jsem pochopil, není nutné to opakovat a pokud by ses rovnou zeptal, který z tech tří významů je ten, který mám na mysli, napsal bych to. Měl jsem za to, že moje slova "úzké vymezení (termínu politika)" jsou dostatečně jasná a srozumitelná.

PS: Znova opakuju, že nic jako "oficiální definice" politiky neexistuje. Existují celé knihovny spisů které se to snaží různým způsobem vymezit a definovat ale žádný z nich rozhodně neobsahuje nějakou "oficiální definici". Ale to jen tak na okraj, určitě na to nemusíš znova reagovat.

Bobbyc: Ten článek na Wikipedii jsem četl taky, fakt není nutné z něj citovat... To, že ten protest měl jakousi přípravu je snad samozřejmé. Snižuje to nějak jeho význam nebo autenticitu?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Takže, pokud nevíš jak zareagovat, raději napíšeš abych nereagoval já? :D Vskutku zajímavé.
A teď mi vysvětli jednu věc. Na straně jedné jsi tedy dle svého, i když poměrně neurčitě napsal již dříve, co dle tebe politika znamená, nicméně jsi hned nato několikrát navázal diskuzi na téma "co to vlastně politika je." Takže máš ve zvyku zakládat diskuze na téma, na které nejen máš odpověď ale odpověď kterou nehodláš změnit? K čemu pak taková diskuze slouží? Dle mě tu tak trochu trollíš. ;)
 

DeletedUser14844

Host
Takže, pokud nevíš jak zareagovat, raději napíšeš abych nereagoval já? :D Vskutku zajímavé.
A teď mi vysvětli jednu věc. Na straně jedné jsi tedy dle svého, i když poměrně neurčitě napsal již dříve, co dle tebe politika znamená, nicméně jsi hned nato několikrát navázal diskuzi na téma "co to vlastně politika je." Takže máš ve zvyku zakládat diskuze na téma, na které nejen máš odpověď ale odpověď kterou nehodláš změnit? K čemu pak taková diskuze slouží? Dle mě tu tak trochu trollíš. ;)
Napsal jsem, že dokud si neujasníme pojmy které oba používáme ale evidentně jim každý rozumíme jinak, tak ta debata nemá smysl. A asi to bylo třeba napsat, protože jsme si to díky tomu taky ujasnili. Nebo ne?

A pokud jde o tu druhou otázku, celou dobu jsem psal o tom jak té věci rozumím já. Naprosto subjektivně a na základě vlastní zkušenosti a vlastního dlouhodobého přemýšlení. Není to víc než můj subjektivní názor. Samozřejmě si za ním zároveň stojím, protože nejde o nějaký náhodně vytvořený a okamžitý názor který bude zítra nebo pozítří zase úplně jiný ale o výsledek dlouhodobého zájmu, podloženého mj. studiem příslušné odborné literatury a sem tam i historických pramenů. Samozřejmě nevylučuju že se ten názor může změnit, narazím-li na nějaké opravdu pádné důvody.

PS: Já tu diskusi nezaložil. Odpočátku pouze reaguju na to, co tu napsali jiní. Mnohdy asi hloupě, protože reaguju bezprostředně a asi jsem vždycky nedomyslel, co svými reakcemi měli na mysli jiní. Za toho "rasistu" se fakt omlouvám, to byla vysloveně hloupá, spontánní reakce. Samozřejmě reaguju asi zbytečně silnými slovy. Třeba jsi to tak vážně nemyslel, co já vím? Vždyť se vůbec neznáme a člověk se pak snadno stane obětí vlastních přestav o tom druhém. Ostatně soudím, že jsme všichni do značné míry ovlivněni tím co se kolem nás děje, někdo má strach z Arabů a z "multikulti", já mám zase strach z prorůstání byznysu s politikou, ze závislých a ovlivněných médií, z ruských hybridních útoků a když to shrnu z toho, že jednoduše přijdeme o svobodu a demokracii (upřímně řečeno, asi už jsem dokonce i ztratil víru, že si svobodu a demokracii skutečně dokážeme udržet). A to asi tak všechno. Pokud jsem se někoho dotknul, tak se fakt moc omlouvám... A dobrou noc přeju ;o)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

dudasek

Znalec
kaskádou jsem chtěl nahradit rozárium,které uložím.
pokud to mám srovnat,tak je kaskáda značně horší-musí být motivována,aby dala 7zboží jednoho druhu/24h...
rozárko i bez motivace za 24h dá 10zboží(2*5)+navíc variabilita:mince/kladiva/medaile/bod výzkumu
questíkem prolétnu a až se zblázním postavím kaskádu do prázdného města spolu s tvářemi středověku :)) baroko mám rád,takže se mi líbí,ale ve hře je prostor ten největší limit,takže se nevejde..
 

DeletedUser11297

Host
Já určitě postavím. Mám ve městě jednu oázu a místo ní je to úplně ideální volba. :)
 

DeletedUser13683

Host
Pán je rasista? Tak to se dalo napsat i podstatně jednodušeji...

Tak nevím ale přijde mi dost otřesné jak se společnost staví k vlně migrace. Imigrant co spáchá zločin je výrazně mírně trestaný než rodilý evropan. Až pomine rasové protěžovaní méně přispusobivých skupin polpulace tak upadne i ten rasimus co se zvedá.
Proč když cikán zlmátí bileho dostane mirný až ždaný trest. zatím co když klasický běloch zmlátí cikána ze stejných důvodů tak dostane rádově vyší trest a křici se rasimus.
Proč imgrant má dostat od státu víc než 20 tisic měsicně za nic. A potom se lidé diví že se tu zvedá rasimus.

Asi jsem strašný rasita když požaduju aby zákony platili pro všechyn stejně a nebili některé zkupiny obyvatel zvýhodnované na základě své rasy.
 

DeletedUser13851

Host
Tak lidi, já nevím, nějak mi přijde, že se mnoho příspěvků ve vláknu o eventu vůbec eventu nedotýká. Nechám ho tentokráte bez povšimnutí? No nevím. Co vím rozhodně - pokud jej odehraji - stavět nebudu, takže skladiště. Sestava úkolů je už klasická asi jako "Tři oříšky pro Popelku", ovšem za odměnu, jakoby si princ vzal za manželku Droběnu a ne Popelku :-D (Velká budova, produkcí diskutabilní, životnosti minimální) :) Tak snad jen odměny za jednotlivé úkoly to mohou poněkud vylepšit. Na druhou stranu - a teď mě nenapadá nic, na co bych se těšil a tak toho plancání nechám.
 

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

děkujeme Vám za všechny Vaše příspěvky, názory i odborné rozbory (ne)politiky. Celou diskuzi jsme neustále sledovali a byli jsme připraveni zasáhnout. Nicméně jsme to nechtěli dělat, protože jsme si vědomi, čeho se okénko týka. V tuto chvíli však prosím, abyste se vyjadřovali už pouze k tématu, úkolům či odměnám. Pokud se tak nestane, budeme nuceni situaci řešit. Děkujeme za pochopení :)
 

Svatej

Legenda
Dobrá tedy :)
Samotná linka úkolů nepotěšila ale ani nezklamala. Prostě další historické okénko dle pravítka.
Odměna diskutabilní, rozhodně lepší než oáza či kmenové náměstí. Pro lidi s dostatkem motivací a nějakým tím místem má nějakou životnost. Rozhodně to ale není budova na dvě doby, ani by neměla zabírat místo lepším věcem.
Co se týká textů v úkolech - informativní funkce je na stejné úrovni jako v předchozích - přečíst si stránku na wikipedii by dalo hráče nesrovnatelně více informací.

Suma sumárum, další historické okénko, má smysl dělat úkoly kvůli odměnám, má nějaký střední smysl získat koncovou odměnu, nemá smysl se jím nějak vážněji zabývat.
 

DeletedUser3903

Host
kaskádou jsem chtěl nahradit rozárium,které uložím.
pokud to mám srovnat,tak je kaskáda značně horší-musí být motivována,aby dala 7zboží jednoho druhu/24h...
rozárko i bez motivace za 24h dá 10zboží(2*5)+navíc variabilita:mince/kladiva/medaile/bod výzkumu
questíkem prolétnu a až se zblázním postavím kaskádu do prázdného města spolu s tvářemi středověku :)) baroko mám rád,takže se mi líbí,ale ve hře je prostor ten největší limit,takže se nevejde..
Pakliže někdo používá rosarium k produkci zboží (ok - rafinovaného), pak si myslím, že nepochopil plně co je na té budově to skutečně cenné :)
 

dudasek

Znalec
Pakliže někdo používá rosarium k produkci zboží (ok - rafinovaného), pak si myslím, že nepochopil plně co je na té budově to skutečně cenné :)
psal jsem to jako srovnání těch produkcí zboží-používám jej skoro výhradně na body-3/den není mnoho,ale neurazí...cenná je podle mne ta časová variabilita...nebo mi něco uniklo?rád se nechám poučit

každopádně kaskáda je pro mne adept na místo v inventáři-připouštím trocha zeleně by uklidnila očička
 

DeletedUser3903

Host
Kaskáda je vlastně kmenové náměstí - hodí se, ale v případě potřeby místa je to první věc kterou každý smaže :)
 

DeletedUser14212

Host
Čím nás to krmíte?! Mám si vážit člověka, který nedodržoval předpisy ve svém městě? Svět se ve zlé obrací. Ode mne už ani korunu, jsem rád že jste se zavčasu tak "vybarvili".
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru