Diskuze k historickému okénku: Sacajawea

RomanS24

Člen
No to si dělaj už fakt pr.... První ukol padnulo 65tisíc kladívek a za druhej mínce da fuck. obojeho mam přes 30mega. kdyby to byli aspon surky ale toto
 

DeletedUser11297

Host
Docela by mě zajímalo, co byste si představovali, aby hlavní odměna dávala? Neustále dokola nám tvůrci dávají něco s FB nebo spokojeností. Tohle je teprve druhá budova v 'barokní sadě', která dává primárně populaci a hned je to špatně. Já jsem s ní upřímně daleko více spokojenější, než s tím sloupem (což je jen prostě nerflá svatyně v novém kabátě) nebo Opusem. Navíc odměna během eventu 49K medailí? Jasně, v Oceánce věc celkem k ničemu, ale drtivá většina hráčů, kteří nejsou na konci hry nebo nemají Arc na 80. levelu, to vezmou všemi deseti. Rozhodně nejužitečnější historické okénko za poslední dobu.

A abych jen tak přilil do ohně. Hned za první úkol mi padly dia. :p
 

Svatej

Legenda
Tak nerflá svatyně... jen o maličko méně zlata. ;) Navíc, krásná ozdoba mé barokní zahrádky, tenhle egyptskej obelisk... to je baroko jak kráva! :D
Prostě, populace je pro mě odpadní surovina. Ale chápu že i v oceánce na tom můžeš bejt jinak... kasárny, výrobní budovy, sklady... všecko to žere hodně. ;)
 

DeletedUser11297

Host
Nebo třeba 22 teras. :D Snažím se jet bez domů, sice by bylo jednodušší jeden postavit a získat tak i dvojnásobek populace, ale raději chci ve městě speciální budovy, než ty obyčejné. :)
 

Joxer

Psavec
Navíc odměna během eventu 49K medailí? Jasně, v Oceánce věc celkem k ničemu, ale drtivá většina hráčů, kteří nejsou na konci hry nebo nemají Arc na 80. levelu, to vezmou všemi deseti.
Si kuř, že by to všema deseti vzali, ale hráči například v době železný získají jen 100 medailí né těch tvých 49k ;):D vrcholný středověk 400, pozdní středověk 700, koloniál 1200 ;) atd.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11297

Host
Tak to je mi jasný. Ale 100 medailí jsou na začátku hry pořád 2 rozšíření. :)
 
v bronzové je to jen 50 medailí :D Mimochodem tam ani není problém získat nějaká rozšíření, jako spíš mince na jejich odemčení :D Takže i těch 50 medailí je poklad, protože se dá rozšířit, aniž bych musel čekat 3 dny, než na to vyrobím mince :D
 

Joxer

Psavec
A jasně. Šel jsi zjistit info o bédovi, abys zjistil, cože to dělá špatně a tak jsi založil město na béčku a teď ti to nedalo a šel ses juknout, kolik že tam má bronz :D Proč to nevyužít :D Už tu chybí jen info o době kamenný :D ale tam se snad ani do eventu nedostaneš a navíc je to info asi nanic že? :D Tam tě to asi ani nenechá bez toho uvedení do hry, takže klikáš na jiné tlačítka než na ty eventové :D :D :D
 
Jojo přesně tak to bylo :D A kamennou dobou jsem prosvištěl v tutorialu, takže tam zůstat nešlo, ani kdybych chtěl :D Otázka je jestli na těch 50 medailí mám šanci dosáhnout, protože hned první úkol byl nasbírej 20 surovin. Zdá se to být snadný úkol, ale když člověk nemá ve skladu ani jednu surovinu, aby ten úkol splnil obyčejnou výměnou, nemá ani jednu výrobnu a ani jedno vyzkoumané naleziště, tak je to úkol skoro na 2 dny :D
 
nic jiného než 20 kladívek, 20 mincí a medaile(myslím 5) zatím nepadlo. a z divadla taky ne ..z toho akorát ještě 2 body :D
jo a vlastně ještě jednou plánek na babylon a jednou motivačka :D
 
Tak už můžu hodnotit z hlediska ,,odměn" v rámci nějakého desátého splněného úkolu a zatím ryzí zoufalost. Padá něco ve stylu balíků mincí a podobných věcí, kvůli kterým bych se rozhodně nesnažil. Jako větší výsměch jsem zažil už jen teďka v expedici, kdy mi na závěr II. padlo snad 30 zásob. Opravdu mám pocit, že si vývojáři dělají z hráčů legraci a pokud míní odměny vést v tomhle duchu, ať se na eventy raději vybodnou. Protože jak to tady čtu, většina hráčů budovu hodnotí jako nepoužitelnou a jen doufají, že jim padnou diamanty. Což by bylo neskutečné štěstí a nevím, zda se nemůže přihodit jen těm, kdo samotní do hry sypou peníze. Ostatně tato otázka by mě celkem zajímala, zda platící mají šanci na lepší odměny, než neplatící. Pak bych tu bídu i akceptoval, ale je mi líto těch, kdo do hry sypou peníze a pak sklízejí toto.
 

DeletedUser12887

Host
Není podle mě rozdíl v tom, zda jsi platící nebo neplatící, nejen na základě tohoto eventu, prostě někdy to padne někdy nepadne a jinak jsou tam fixní odměny na jistotu.
 

Joxer

Psavec
Já tam jednou dia měl. Myslím 15 :D. Miko zase nemůžeš čekat extrémní nadílku z úkolů, které neměli takové nároky. Odměna je asi úměrná vkladu. ;) Jasně, že bych byl radši, kdyby dali těžší úkoly s mnohem lepší odměnou, ale o to se asi trochu snaží v těch větších eventech. Třeba nám příště tu akční budovu nechaj povýšit o nějakej ten stupeň a ještě z ní udělaj část setu. :D Spíš přání. :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak v první řadě je potřeba když se jedná o úkoly mít Chateau Frontenac, který navysuje odměny, dříve se dal získat v době pokroku, dnes třeba v době železné, když máš dobré přátele a jinak je to boj ta chuderka Sacajawea to měla mnohem složitější i ve své době což byla nejspíš postkolonialni.

Na diamanty je lepší expedice, ale je potřeba umět zahrát všechny 4 kola pokud možno a to je kolikrát ještě těžší, než tenhle event.

Co se odměny tyče mohli to udělat trochu menší na ten rozměr se vyplatí určitě jiná stavba třeba studánka přání, jenže se jednalo spíš o mirumilovnou dívku, která měla vztah k přírodě a svému kmenu a těžko se učila od Evropanů jejich řeč. Zatím jsem nedošel až do konce abych si přečetl celý příběh ale snad se jí lamanou Indianstinou podařilo domluvit s někým z Evropy podle místa bydliště nejspíš anglicky.

Na závěr mělo to být spíš v sekci hudba literatura.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Joxer

Psavec
Něco mi asi ušlo. Můžete mi někdo vysvětlit, proč mi píšou, že jsem dokončil úkolovou řadu Čingschána? Přečet jsem si to náhodou. Ta úkolová řada určitě existuje, já jenom, jestli víte o té řadě někdo víc. Není to jiný název pro historické okénko, nebo tak nějak?


PqzA.png
 
Tak to je mi pak platících dost líto. Opravdu tenhle event se co do odměn řadí k dosti slabým. Nevýznamné množství kladívek či mincí, případně jeden balíček motivačky bych za odměnu snad ani nepovažoval, spíš takový dlouhý nos ukázaný na hráče. Kdyby mi v inventáři přistálo třeba 10 vojenských jednotek, byl bych rozhodně vděčnější, než pár tisíc mincí, které získám hodinovou sklizní. Jasně, úsilí nemusím vynakládat takřka žádné, ale vzhledem k tomu, že úkoly jako takové jsou ryzí déjá vu a event nehraji rozhodně kvůli zábavě bych přeci jen očekával, že co nedali vývojáři do nápaditosti eventu, to alespoň dají do odměn. Fakt ruku na srdce, kdo hraje event jen proto, že ho to baví? Pro koho je cesta cílem? Najde se ještě někdo takový?
 

Joxer

Psavec
Pro koho je cesta cílem?
Tak dlouho už jsem tohle nečet. Věta, na kterou by se dala napsat spoustu stran. Věta válečníků a filozofů. Tohle je hodně silný výraz na tenhle typ hry a přesto to vítám. Ono by se tu ohledně cest našla spoustu hráčů. Jen téhle hře chybí soustava tahů (mnohosti) k dosažení cíle, ale k tomu právě RT nemůže dojít. Tohle chybí už v základu té hry, nejde jen o eventy. Eventy pak nemaj z čeho brát. Já osobně nad tím mávnu rukou a jdu dál a čekám, že třeba baroko někam povede kvůli nějaký změně. Ty jen nechceš tou rukou mávnout.
A nemáš nějakej nápad na to, jak by to mohlo vypadat a dát to do nápadů. Vůbec by nevadilo té hře jí nějak oživit. Tak nějaký hry jsem prošel a mohl bych taky zapřemýšlet, ale u mně je to trochu problém s recesí, takže ty nápady taky podle toho můžou vypadat. :D
 
Nahoru