Diskuze k historickému okénku: Vincent van Gogh

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Joxer

Psavec
To, že je další event vlastně neva. Pokud chci, tak ho udělám a pokud je to něco navíc, co nevyžaduje můj čas, tak o nic nejde. Tady musim souhlasit s peepeem. Já osobně se taky nikam neženu. Když čtu písmenka herních veteránů, kteří popisujou svou hru ve své době, tak opravdu neni kam spěchat. Užít hru si může hráč v každý herní době. Cíl hry si určuje každý hráč. Co mně ale doslova dopaluje a po přečtení by se ve mně nikdo krve nedořezal, je zjištění, že jde zase o nějaký nezařaditelný styl. Věta "ve stylu barokních zahrad" už mně fakt prudí. K čemu tohle info, který stejně hráč nedokáže nějak zařadit do herního stylu. Počet těhle budov je jen doměnka i u RT. Takže jakékoli info na téma "Barokní zahrada" je fakt už těžká trapárna. Chtělo by to, aby tohle téma "Barokní zahrady" mělo vlastní vlákno a někdo z vedení tam narval skutečnej oficiální seznam. Nahodit mlhu a pak skrze ní hádat, co vlastně vidím, mně fakt už neba.
 

DeletedUser11297

Host
Na betě byl hned (cca 3 dny) po skončení Van Gogha další event, Sacajawea. A zatímco u VG je odměnou budova, která dává FP, u té indiánky obytná budova, která je jakžtakž výhodná tak do středověku

Tak já tedy raději využiji budovu, která dává spoustu populace, zboží a nějaké ty body do skóre, než budovu, kterou budu muset hlídat každých 8 hodin, aby se vyplatila.
 
je to asi slozity porad vymyslet něco nového,ale jinak musim souhlasit s tim ze je to porad dokola jak odmeny za ty ukoly a a samotne ukoly
 

DeletedUser14549

Host
...Co mně ale doslova dopaluje a po přečtení by se ve mně nikdo krve nedořezal, je zjištění, že jde zase o nějaký nezařaditelný styl. Věta "ve stylu barokních zahrad" už mně fakt prudí. K čemu tohle info, který stejně hráč nedokáže nějak zařadit do herního stylu. Počet těhle budov je jen doměnka i u RT. Takže jakékoli info na téma "Barokní zahrada" je fakt už těžká trapárna. Chtělo by to, aby tohle téma "Barokní zahrady" mělo vlastní vlákno a někdo z vedení tam narval skutečnej oficiální seznam. Nahodit mlhu a pak skrze ní hádat, co vlastně vidím, mně fakt už neba.
Nechápu přesně v čem spočívá ta nespokojenost a nechápu co je myšleno slovním spojením "herní styl". Vysvětli prosím.
 

Joxer

Psavec
Nechápu přesně v čem spočívá ta nespokojenost a nechápu co je myšleno slovním spojením "herní styl". Vysvětli prosím.
Jde o to, že od každého setu nebo dalších budov, co jsou nějak označovány, můžeš něco očekávat pro výnos ve své hře. Každá budova nabízí něco jiného, proto každý volí budovy do své hry podle svého stylu. Slovní spojení "herní styl" snad nemusím nějak vysvětlovat, na to stačí naklepat výraz do vyhledávače. Ale nevím, co na tom spojení nechápeš. Pokud už tu hru nějakou dobu hraješ, tak víš o co jde, když se někde uvede, že je to součást barokních zahrad. Nejde totiž vůbec o nic. Něco to může být, až se k tomu něco přiřadí. Pro hru samotnou totiž tahle informace nemá žádnou hodnotu, teda v tom stavu, v jakém tu ten pojem lítá.
 

DeletedUser14549

Host
Jde o to, že od každého setu nebo dalších budov, co jsou nějak označovány, můžeš něco očekávat pro výnos ve své hře. Každá budova nabízí něco jiného, proto každý volí budovy do své hry podle svého stylu. Slovní spojení "herní styl" snad nemusím nějak vysvětlovat, na to stačí naklepat výraz do vyhledávače. Ale nevím, co na tom spojení nechápeš. Pokud už tu hru nějakou dobu hraješ, tak víš o co jde, když se někde uvede, že je to součást barokních zahrad. Nejde totiž vůbec o nic. Něco to může být, až se k tomu něco přiřadí. Pro hru samotnou totiž tahle informace nemá žádnou hodnotu, teda v tom stavu, v jakém tu ten pojem lítá.

A co by sis kupříkladu představoval, že by k tomu měli "přiřadit", aby to "mělo herní styl"?
 
Evidentně jsi nepochopil jeho příspěvek. Už nějakou dobu jsou v eventech k vyhrání budovy, které jsou označeny právě tím pojmem "součást barokní zahrady" případně "ve stylu barokní zahrady". Ale ještě nikdo neuvedl, proč tyto budovy toto označení mají. Proběhla před časem debata o tom, že celý set těchto budov barokní zahrady by měl dávat nějaký speciální bonus. Ale nikdo zasvěcený to nikdy nepotvrdil ani nevyvrátil. A v podstatě už si ani skoro nikdo nepamatuje, které že to budovy vlastně do té barokní zahrady patří. Smysl jeho příspěvku je v tom, aby to konečně někdo objasnil, jestli vůbec má význam důsledně sbírat všechny tyto budovy a jestli se dočkáme pak nějakého toho bonusu navíc, nebo jestli je to jen prosté označení, které vlastně nic neznamená. A taky mu šlo o to, aby se aspoň sepsal seznam všech budov které tam patří.
 

Dědeq

Znalec
Tady se mi zdá je drobná chybka v zadání úkolu 11:
lD0M.png
Zadání je "postav 6 dekorací z aktuální éry nebo z předchozí éry", což je zcela evidentně gramaticky ve smyslu "postav 6 dekorací, které pocházejí z tvé aktuální nebo předchozí éry", jinými slovy, chcete-li, "postav dekorace, jedno jak, hlavně když jich bude 6 a budou maximálně včerejší".
Potud asi bez problému, že, ale už jste zvědaví, co to melu :D

Jenže se jeví, že ve skutečnosti se úkol chová, jako by tam bylo zadání "Postav 6 dekorací z aktuální éry, nebo z předchozí éry", případně "Postav 6 dekorací z aktuální éry nebo 6 dekorací z předchozí éry". Kdo si myslí, že interpunkce je buržoazní přežitek, nechť laskavě skočí do zdi.

Výsledný efekt, kromě vzniku příležitosti ke gramatickému exkursu, je ten, že jsem postavil 5 dekorací z předchozí doby, ty mi došly, takže jsem postavil dekoraci z aktuální doby, ale ta se mi nepřičetla. Domníval jsem se, že jsem se přehlédl, postavil jsem druhou dekoraci z aktuální doby, a opět se nepřičetla.
Domnívám se, ale nechce se mi to testovat, že pokud postavím další 4 dekorace z aktuální doby, úkol se splní.
Má někdo stejnou zkušenost?

Pokud ano, je zde další historické okénko v řadě s chybou v zadání úkolu. To by jistě bylo na pováženou ;)
 

Svatej

Legenda
A co by sis kupříkladu představoval, že by k tomu měli "přiřadit", aby to "mělo herní styl"?
Tak třeba by mohli přiřadit oficiální vysvětlení, co vlastně pojem "Barokní zahrada" znamená. ;)
Jestli jde o nějaký set který v budoucnosti dostane parametry, jestli jde o novou třídu budov (jako máme speciální A eventové, tak třetí by mohla být barokní zahrada) nebo jestli jde jen o slovní označení těch budov a párkonspiračních teorií vypuštěných ze strany innogames... ;)
Teď tu máme pojem "Barokní zahrada" bez přiřazení čehokoli jiného. Což je stav poměrně nevyhovující. Alespoň mě tedy ano. ;)
 

DeletedUser

Host
Jestli to někteří přehlédli, tak "Barokní zahrady" existují a celkem se ví co to znamená, tedy v reálném světě ... viz výše ... :) Že by "profesní slepota" ? o_O
 

traktorista

Odborník
Nechapes,to je jednoduche,cas a prostredky ktere davaji do zaplavy nezazivnych questů ,by mohli dat do originalnejsich a zajimavejsich questů s lepsimi odmenamy.Ale dokud jim to nese prachy za diamanty tak neni co menit a o neco lepsiho se snazit.

No já bych lepší odměny přivítal taky (ale pořád mám průměr aspoň jedny dia/quest a to mi přijde slušný), jen s tou originalitou ... už jsem tu psal jak to dopadlo posledně s hádankama. A žádný jiný nápad jsem tu ani vzdáleně nezaznamenal.
 

Joxer

Psavec
Dennisi a Lorde moc dík. Krásně jste to napsali. V závěru by mohlo být vlákno o barokních zahradách zajímavé. Marelisi já osobně mám seznam budov od Lorda, kterým mně podaroval a za který moc dík, takže netápu ve tmách, jen by to chtělo to, co tu psali kluci.;)
 
Jestli to někteří přehlédli, tak "Barokní zahrady" existují a celkem se ví co to znamená, tedy v reálném světě ... viz výše ... :) Že by "profesní slepota" ? o_O
Ne nepřehlédli. Jenže tady nejde o to, co znamená pojem "Barokní zahrady" v reálném světě..to asi všichni víme. Tady jde o to, proč je tento pojem přiřazen k některým eventovým budovám tady ve hře. Zda je to jen prosté pojmenování podle vzhledu, případně zda se bude jednat o ucelený set budov, dávajících spolu nějaký extra bonus. Pokud by platila první varianta, že se jedná o prosté pojmenování, tak by hráči věděli, že event, který se jim z nějakého důvodu nechce plnit, můžou s klidným svědomím vypustit. Pokud by platila druhá varianta uceleného setu, tak by díky nesplnění jednoho eventu s touto budovou v odměně, přišli o onen extra bonus za kompletní sadu o kterém se zde už delší dobu šíří nepotvrzené spekulace. To přesně znamenala ta Joxerova zmínka, kterou jsi nepochopil o přizpůsobení herního stylu, pokud by někdo kompetentní konečně poskytl vysvětlení, jak to doopravdy je. ;)
 

DeletedUser

Host
A jejda, vynález kola ;) No, jde o vzhled budovy, není to set. To bys, předpokládám, v Inventáři viděl takovou tu malinkatou ikonku co bývá u setů :) a na Wiki by o tom byla zmínka. Je to design budovy alias vzhled. Ono to má něco společného právě s tím reálným životem, kde se můžeš s nějakou kočkou procházet barokní zahradou ve francouzském stylu, kochat se a pak si někde dát kávu a zákusek. Kurnik, asi mám hlad :)

Dennisi a Lorde moc dík. Krásně jste to napsali. V závěru by mohlo být vlákno o barokních zahradách zajímavé. Marelisi já osobně mám seznam budov od Lorda, kterým mně podaroval a za který moc dík, takže netápu ve tmách, jen by to chtělo to, co tu psali kluci.;)
Ok, ono si stačí projít to kde se o tom stylu "barokní zahrady" zmiňují v oznámení, seznam je "vycuc" z tohoto. A nebo ten lordík oplývá zvlášními schopnostmi a s pomocí tajných rituálů vyzískal z vyšších sfér tajuplný seznam ;)

Nepřehlédnul jsem. :D Ale dokud na to nekývně někdo z vedení, tak to je jenom další teorie ;)
Hm, to je jako když se gorila učí znakovou řeč. Třeba se to jednou povede. Barokních zahrad je na světě hromada a vzhled těch budov připomíná právě ty reálné prvky z barokních zahrad. Toť vsjo, připadám si trochu jako Alenka v říši divů :) Ale i tak této "záhadě" držím palce, třeba z toho vyroste nějaký skandál s neinformováním zoufalých hráčů velkolepou INNO. Fakt mám hlad, tak pac a pusu :)

P.S. Ale víte co, dejte k sobě dvě budovy ve stylu barokních zahrad, třeba se stane velikánské kouzlo a bude z toho super set plný úžasných animací a odměn :cool:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Marelis: To co nevíš a co bys věděl, kdybys četl i německé a anglické fórum je, že někdy o té možnosti že těmto budovám bude v budoucnu přiřazena setová vlastnost spekulují nejen hráči, ale pár těch konspirací přichází i od lidí z innogames. ;)

Cvičenou gorilu si nech laskavě od cesty. Až budeš mít stejné množství zdrojů ohledně připravovaných věcí a ohledně zákulisního fungování foe jako já, tak si to teprv budeš moct dovolit. ;)

To co předvádíš -vidím název - musí to bejt název a nic jinýho a ostatní s jiným názorem budu urážet místo argumentovat - je jedna z nejhloupějších věcí. Přesně takhle vznikají konspirační teorie. :D

P.S.: Japonská zahrada, Zimní městečko, Indická fontána ... všechny tyhle sety budov mají reálné prvky něčeho co najdeš i ve skutečném životě a v čem se můžeš procházet klidně se psem, vyvenči si tam třeba velblouda jestli ti to dovolej. ;)
To co mají společné je, že nesou stejně jako Barokní zahrada pojmenování. :rolleyes:
+ Já netvrdím že ty budovy Barokní zahrady mají setové vlastnosti teď. Což bys věděl, kdybys četl co píšu. Já pouze říkám, že tu je ta možnost že až budou ve hře všechny (zatím zdaleka nejsou), tak ty setové bonusy dostanou.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru