Diskuze k Jarní události 2018

DeletedUser11317

Host
flower.png
flower.png
flower.png

Milí hráči,

možná to tak venku ještě nevypadá, ale jaro je tady!
Festival třešňových květů je skvělou příležitostí, jak oslavit příchod jarních dní. Sbírejte Jarní lucerny a vyměňte je za odměny, které na vás čekají :) A kromě toho můžete získat nové jarní budovy - vylepšené verze těch loňských!

No nezní to skvěle? Přečtěte si celé oznámení k Jarní události na fóru a napište nám, jak se na událost těšíte!

Krásné jarní dny! :)
 

DeletedUser13384

Host
Na Jarni event jsem se tesil asi nejvic ze vsech ostatnich eventu ale po tom co jsem videl co s nim na bete udelali tak me radost docela presla.
Cena dne jen porad dokola cast setu (pro nektere super, pro jine ne az tak), Grand prize ale na druhou stranu nebude obsahovat jedinou cast setu takze pokud nekdo planuje davat dia tak se mu klidne muze stat ze toho az tolik neziska. Loni jsem jen z Grand prize ziskal pres dva kompletni sety coz fungovalo jako krasna cena utechy kdyz clovek nemel stesti a budovy z truhel nepadaly.
Prijde mi ze se snazi uplne odbourat system dia farem pac studanka bude jen v Grand prize a tudiz pro vetsinu lidi ziskatelna maximalne 1 coz neni zadna vyhra.
Dia jsem si bohuzel koupil z predstihem pac jsem byl nateseny a ted toho lituju. Pockal bych do leta ale kdo vi co si na nas chystaji tam :).
Na druhou stranu vylepseny set vypada moc hezky a +2fb a dalsi utok navic se vzdy hodi pokud je clovek ochoten sehnat si 3 vylepseni na 1 kompletni set.
 

DeletedUser12887

Host
jo to je konichiwa, tak když to bude fungovat proč ne
pomlázka zajíček byl dost náročný na grafiku a systém tak se zrušil
 

Joxer

Psavec
Ahoj všem.
Já osobně se nejdříve budu pokoušet o update na tyto budovy. V tomto eventu padají získáné budovy do inventáře jako balíčky, které při rozkliknutí nabízejí dvě možnosti. Jedna je, postavit budovu jako první stupeň a druhá možnost je, použít budovu jako update do úrovně 2. Na betě se mi povedlo vyhrát jednu z budov během tohoto eventu z denní výzvy z "Truhla třešňových květů", ale tam mi budova spadla do inventáře jako čistě budova 1 stupně. Balíček dvou možností je podle všeho jen doménou tohoto eventu. Z denních výzev čekám, že budou i možnosti jako up, ale počítám, že budou jen jako up, teda že nebudou jako balíček v tomto eventu. Proto se raději nejdříve pokusím o všech 5 budov v tomto balíčku a nechám je v inventáři jako pomyslnou možnost update a pak pojedu druhé kolečko, kde se budu už pokoušet o dalších 5 balíčků, teda oni budou stačit jen 3, protože dvě budovy hráč získá plněním úkolů eventu. Jedna je hned na začátku a druhá z posledního úkolu. Pokud nestihnu nějakou budovu, tak mám možnost získání z denní výzvy, kde se nachází možnost získání budovy ve zmiňované "Truhle třešňových květů". V eventu je každý den speciálka na jednu z 5 budov (balíčků) setu a pod ní jsou vyobrazené dvě budovy (balíčky), které budou následovat jako další denní specialka na příští a popříští den. Jako balíček dvou možností se nachází pouze v denní speciálce. Z úkolů padnou dvě budovy stupně 1 nikoli balíčky.
Za zmíňku by stálo i v off. zprávě ukázat odměny za 40 úkol v podobě dvou avatarů. Pro holky je gejša s maskou kočky a pro kluky ninja. Celkem 62 úkolů, takže bude co dělat, ale dá se to i bez předchozího uveřejnění úkolů.
Já osobně tento event dělat budu ikdyž v úkolech se hráč mapě nevyhne. Podle mě se vyplatí a v druhém stupni je tento set fajna.
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Omlouvám se za druhý příspěvek hned pod mím, ale nevím, zda tohle info o avatarech je povolená činnost před vypuknutím eventu. Nevím, jestli se to vztahuje i na toto info, proto pokud teď nějak porušuju pravidla, i ty nepsaná, tak mažte. Proto ten druhý post, aby nedošlo ke smazání i předešlých vět. Díky za pochopení.
Tady jsou ty obrázky za 40 úkol:

bjPR.png
 

Svatej

Legenda
Nuže, napsal bych něco chytrého, ale to už tu za mě udělali jiní. ;) Dobrá práce.
Jen k
Ze zkušeností z bety doporučuji otevírat levnější truhly s menší pravděpodobností zisku setové budovy.
Jó, to je rada! :D No nic, řiďte se jí jen na vlastní nebezpečí. ;)

Nějakou dobu už přemejšlim nad nějakým lepším umístěním budov jarního setu, než je to doporučené hrou.
To nejlepší co mi vychází je toto:
fDUw.png

gDWF.png
Plánek je s budovama lvl1, které už ve hře jsou a tudíž se na ně nevztahuje informační embargo. ;)

Výhody: Není nutné použít 4 jezírka, které jsou podle mě k ničemu, ale jen 2.
Produkce FB na čistou plochu i plochu s cestami je lepší než produkce běžně sestaveného setu.
Dá se ciklit - viz na plánku se to skládá ze 2 samostatných segmentů.

Nevýhody: Vypadá to kentusácky... Kdo stavíte město na vzhled, tak to máte holt špatný. ;)
Zabere poměrně široký pruh, což může být problém při plánování města.
Vždycky je potřeba 9 setových budov a 2 svatyně na 1 segment.

BTW: Pokud máte ve městě nějaké to místo navíc, nebo plevel tipu terasová farma kterej můžete vyplít, tak doporučuju stavět další set lvl 1, než upgradovat ten starý.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11297

Host
Jó, to je rada! :D No nic, řiďte se jí jen na vlastní nebezpečí. ;)

Jak píšu, je to z mých zkušeností na betě. Za celou dobu eventu jsem otevřel každý den velkou truhlu a jen jednou dostal setovou budovu. Když jsem dojel hlavní linku a tedy víceméně zůstal bez lamp, tak jsem začal otevírat levnější truhly, kde jsou sice menší procenta, ale také menší výběr, a hned jsem dostal během 3 dnů 4 nové budovy. Jasně, může to být náhoda, ale vzhledem k tomu, že ta šance tam je a navíc menší truhly pro mě, mimo setových budov, nabízejí rozhodně využitelnější odměny, než ty velké, tak já mám přístup k eventu rozhodnutý. :)
 

Artesis

Komentátor
Tak je děsně moc fajn, že Velikonoce jakožto nejvýznamější slovanské, potažmo křesťanské svátky, mnohem významější než než třeba Vánoce, jsou úplně v zapomění a lepší se vývojářům jeví japonské gejši oslavující příchod jara. Z pohledu hráče-čecha jsem velmi zklamán.
 

Joxer

Psavec
Tak je děsně moc fajn, že Velikonoce jakožto nejvýznamější slovanské, potažmo křesťanské svátky, mnohem významější než než třeba Vánoce, jsou úplně v zapomění a lepší se vývojářům jeví japonské gejši oslavující příchod jara. Z pohledu hráče-čecha jsem velmi zklamán.

Tak třeba jde o svátek jara, co nepohoršuje druhého evropana. Podívej na takovou Sněhurku, co byla políbená princem i přes to, že mu nedala souhlas. Princovi haraší a princezny v našem pohledu můžou být už emancipovanější. Když pohoršující se evropan či jinej světoborec zapomene, že o velikonocích dostávaj holky na zadek, což nám určo nějaká palice brzo zatrhne, tak je v tom bití nepoměr. Holky bijou kluky jen v přestupnim roce, což je nespravedlivé. Takže se můžou vyloupnout hned 2 party. Jedna bude řvát, že holky jsou dnes rovnoprávný a tudíž chtějí řezat kluky stejně, jako my holky a druhá parta poukáže na projev násilí, což je nepřípustný pro správný vývoj dítěte. Takže půjdeš a sáhneš po něčem nekonfliktním, jako jsou třešňové květy. :D Jelikož tuto hru hrajou světoborci, co vše analizujou, teda maj přisobě vždy tyhle dvě holky - Anu a Lízu, tak se neni čemu divit, že čučíme na třešní miminka.
Pro ty, kdo nemají rádi legraci, bych jen upřesnil, že ta kočka je liška, neboli velmi typická asijská mytologická potvůrka.
Děkuji, tohle jsem opravdu nevěděl. To si nedělám srandu nebo tak. Dík za upozornění. Pokud máš čas, tak můžeš podat výklad mytologie lišky v japonském pojetí. Dík.


Nějakou dobu už přemejšlim nad nějakým lepším umístěním budov jarního setu, než je to doporučené hrou.
Já taky :) jenomže jsem nepřišel na lepší rozmístění. Nej je ten gong, ale ten nemůžu dát vedle druhého gongu viz. oficiální zpráva : Pokud máte od jedné budovy obě verze - základní i vylepšenou - samy na sebe bonus neposkytují. Bonus se aktivuje pouze v kombinaci s jinou budovou ze sady.
Tady nevím, když jsou obě vylepšené, či obě nevylepšené, jestli u sebe být můžou.

Plánek je s budovama lvl1, které už ve hře jsou a tudíž se na ně nevztahuje informační embargo.
Informační embargo se podle mně netýká ani vyobrazení setu v druhém stupni, protože právě to zobrazení je součástí oficiální zprávy co poskytla Karamelka;).
 

Dědeq

Znalec
Z pohledu hráče-čecha jsem velmi zklamán.
Já ti sice rozumím, ale a) není to česká hra, b) velikonoční event byl v minulosti (nejsem pamětník, ale zaznamenal jsem to, pokud se nemýlím), c) hru hrají zřejmě po celém světě, a každý by tam chtěl něco svého, d) já jsem rád, že tu zatím neslavíme nějaký ramadán.
Osobně se domnívám, že ke zklamání není důvod, rabovat a loupit (a samozřejmě obchodovat a vyjednávat) můžeš i bez pomlázky, pís :)
 

Dědeq

Znalec
Popravdě ten obrázek zase až tolik návodný není, ale jakmile jsem na EN verzi zahlédl slovo kitsune, byl jsem doma :)
Na popis asi čas nemám, a obávám se, že by to nikoho ani moc nezajímalo :)
Jen velmi ve zkratce, liška je takový jako démon, jehož poloha ve vztahu dobro-zlo není úplně jasně předurčená, dělá si co chce, mate lidi, ale může být i velmi dobrotivá. Poslední dobou se hodně objevuje ve filmech, seriálech, knihách i hrách. Dál žádnou odbornost předstírat nebudu :) Je toho o kitsune na internetu hodně, není to jednoduchá postavička.

tuto hru hrajou světoborci, co vše analizujou
Na tohle bych radši mlčel, abych zase něco nespustil, ale analýza skutečnosti nám přináší vědění, abychom se ke skutečnosti mohli racionálně postavit. Spojení se skutečností prostřednictvím byť mimoděk prováděného rozboru nám přináší dobro, neboť bez spojení, jak známo, není velení :D
Nevím, jestli to s tvým tvrzením nějak souvisí, uvádím jen pro jistotu ;)
 

Artesis

Komentátor
Tak jedná se o německou hru, němci slaví rovněž velikonoce dokonce mají i v kalendáři jako svátek zelený čtvrtek narozdíl od nás, jsou dokonce více věřící než-li my ... ale známe němce a migranty, tudíž si myslím, že ramadán event bude co nevidět.
Co se týče bití - ženy bijou muže 364 dní v roce, muži ženy jen 1 den v roce. A to ten jeden den v roce, kdy je bijou dostanou chlapi zápal plic když je ženský zlijou studenou vodou. Hlavně z důvodu nadměrné konzumace alkoholu, který jak známo oslabuje imunitu tím, že vyplavuje vitamíny a minerály z těla. Osobně nevidím jakýkoliv důvod nedat velikonoční event, krom toho že se bojí kontroverze víry. Nicméně až se objeví event zaměřený na muslimy a jejich víru - končím!
 

Svatej

Legenda
Když pohoršující se evropan či jinej světoborec zapomene, že o velikonocích dostávaj holky na zadek, což nám určo nějaká palice brzo zatrhne, tak je v tom bití nepoměr. Holky bijou kluky jen v přestupnim roce, což je nespravedlivé.
U nás holky polívaly kluky ledovou vodou, když je sešvihaly...:cool: A teď co je horší, pomlázkou a nebo v 5*C zmoklej na kost? :D
Jelikož tuto hru hrajou světoborci, co vše analizujou
Potkaj se na vesnici dvě babky, jedna koukne na nebe a povídá "dneska je ale hezky"
To je taky analýza. :p Analyzuješ dnes a denně a ani o tom nevíš. ;)

Artesis: Velikonoční event jsme měli 4x po sobě. Poslední v roce 2016. ;) Myslím že to obměnit až tak zvlášť nevadí. ;)
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Já raději než téma eventu probírám ty věci v eventu. Já osobně jsem tu jen jako hráč a proto raději probírám funkci věciček v tématu, než hlavičku, pod kterou se skrývá. Ve světě je teď hodně situací a jsou velmi problémové a lhal bych, kdybych řekl, že na mně nedoléhají. Lidi jsou toho plný a sám mám pocit, že je toho čím dál víc a pokud se nějakej problém už řeší, tak se vyvolá uměle novej. Proto radši neanalyzuju pojmy eventů, ale pouze výsledný efekt eventu pro mně, jako hráče. Nejlepší analýzu tu udělal asi lord, protože analyzoval postavení těch věciček a bral v potaz výsledný dopad na mapu a její vzhled :D a navíc si s tim fakt vyhrál. Analýza, co slouží k vytvoření představy možností. Jeho analýza na mně možná bude mít v závěru větší dopad, než oficiální analýza bezvadnýho setu. Jezírko, které v závěru dáva jen to, co ani já nepotřebuju, mi taky trochu překáží v mé představě nejlépe využitého místa. Ale i tak tenhle set stále mám jako fajnu pro mou hru. Stále mám volné místo pro nápady v mém hernim mozečku.
Potkaj se na vesnici dvě babky, jedna koukne na nebe a povídá "dneska je ale hezky"
To je taky analýza. :p Analyzuješ dnes a denně a ani o tom nevíš. ;)
Souhlas. To, že je dnes hezké počasí, je ale krásná analýza ;)
 

Joxer

Psavec
Jako na zavolanou, právě teď se objevila studánka v "akci" za 1950 dia :)
U mně též. Studánka za 1950 dia. Akci na studánku budu mít ještě 23 hodin a něco. :D Taky mně hned napad Chipator :D.

Jinak na betě jsem právě zkoušel dát do setu budovu, co jsem měl dvakrát. Kdepak. Takhle se to nespojí. V setu musí být každá budova jednou, aby dala všechny bonusy. Pak Gong (ten střed setu) přijde o ten největší pamlsek setu. Jediná možnost, jak eliminovat jednu budovu je spojení dvou setů tak, jak to spojil Lord. Jedný z nejmíň preferovaných budov se zbavim jen spojením dvou setů. Tak docílím toho, že tu nejmíň preferovanou budovu ze setu v tom spojení dvou setů, budu mít jen jednou a né dvakrát.
 

Dědeq

Znalec
V setu musí být každá budova jednou, aby dala všechny bonusy
Může být i dvakrát (víckrát), ale set musí být jinak kompletní. Pokud máš kompletní alespoň jeden set, můžeš mít potenciálně i několik nekompletních dalších setů a nějak to pospojuješ. Já mám takhle spojené dvě sady paláců - opičáka jsem měl jen jednou, jinak vše dvakrát, východní věž 3x. Při správném (a bohužel prostorově rozlehlém) spojení dá každá část sady vše, co má.
 

Svatej

Legenda
Ale ono to jde udělat i jinak, nasadit to na sebe tak aby se ořezal počet nejen jezírej, ale i sakurovejch skal na polovinu.
Jenže to má jednu obrovskou nevýhodu v tom, že takhle zacyklená sada je pod úhlem 45*. A to se do města zapracovává extrémě špatně.
Výsledek je na produkci FB lepší, ale to je všechno...

U mně též. Studánka za 1950 dia. Akci na studánku budu mít ještě 23 hodin a něco. :D Taky mně hned napad Chipator :D.
No pecka! Tak ještě 13 let den co den vybírat tu studnu, a investice se ti vrátí! :D
 
Nahoru