Diskuze k Jarní události 2018

Joxer

Psavec
Takže za prvé: Tu hlavu bych si vyprosil,a za druhé: Když mi cituješ,aspoň si mne přečti:"Já nechytl nic jiného než balíčky,jestli ty ano,nechám se poučit" Takže děkuji za info,že chodily i obyč. budovy,a prosím příště bez invektiv.
P.S. Dopředu odmítám diskuzi co je a co není invektiva.

Tak za prvé: ta citace má 4 věty.
První věta je: Takže: pokud se bavíme o jarní události 2018, pak chodily jen balíčky.
Třetí věta citace: Já nechytl nic jiného než balíčky,jestli ty ano,nechám se poučit.

Čtu dobře, když začínám od první věty že?
Pokud budu analyzovat tuhle citaci, tak mi vyšlo to, že úkoly eventu vůbec neplníš, což nejspíš nezvládáš, protože kdybys je plnil, tak už máš v invu budovu setu první úrovně za 7 úkol.
Takže ti popřeju hodně štěstí při klikání na stromečky po mapě města, což je asi jediná akce, kterou jako hráč v tomto eventu zvládneš.
A já se jdu věnovat prospěšnějším věcem. Mám tu kafíčko a to je moooc prospěšná věc.
 

DeletedUser5384

Host
Mě nevytočíš,mám trénink ze svých vlastních nezletilců. Možná za sedmý úkol byla budova v prvním levelu, ale to už je bohužel daleko za mnou,dík za připomenutí. Tvoje poznámka na klikání na stromečky mne od hráče,jehož TOP je 407 k bodů a 5,5 K bitev spíš rozesmívá než nutí k přemýšlení.
Do toho kafe v půl druhý ráno doporučuji přidat lithium,prý zklidňuje :D
 

DeletedUser12887

Host
každý hraje dle svého uvážení
dohadovat se o tom nemá asi cenu, event i úkoly jsou dané

co padne nebo nepadne tu stejně nikdo nevyřeší
 

Joxer

Psavec
bobyci, celou diskusi vedu jen v rámci téhle hry. Když jsem ve vlákně Denní výzva psal o kovárnách, tak jsi mi sdělil, že "Kováři JSOU sklady".
Pak pokračuješ v tomhle eventu a hodíš oznamovací větu, že v tomto eventu chodí jen balíčky a dáš mi poučení, že je jasný, že mám budovy na stupni jedna a abych vzal tuto budovu a upgradoval tím tu druhou budovu úrovně 1.
Hraju to 272 dní, mám na útok už 62% a výčet unikátek si můžeš zjistit sám. Je mezi nima alík, arc, tři unikátky na útok a it atd.
Na 272 dní ve hře dobrý. Expedici dělám celou až do konce 4 stupně jen vojensky, neobchoduju. Po nějakou dobu, než jsem získal unikátky na útok, jsem těch útoků samozřejmě moc udělat nemohl, ale 5496 útoků od doby, co jsem už měl něco na útok je podle mého dost dobrý. Eventy dělám díky znalostem v pohodě až do konce. Jediný, co mně jako hráče limituje jsou procenta jako nástroj pro zisk v eventech v této hře. Myslím, že 412148 bodů je hodně dobrý skóre na hráče, co to hraje 272 dní.
Oproti tobě ale znám základy hry a nešířim o eventech mylné informace ve smyslu, že můžu budovou úrovně 1 updatovat druhou budovu úrovně 1 a nebo že kovárny jsou sklady. Ty už to hraješ roky a ještě pořád neovládáš základy téhle hry a bráníš se reálnému infu.
Ale to, že ses dotknul mých herních (ne)úspěchů, tě chválim. Poukazuje to čistě na herní rivalitu. Jen mi prosím nesděluj tvůj osobák. To do herní rivality nepatří. To že máš děti nemá nic společnýho s hrou. Tam mně ženeš do bitevního pole bez infa. Nevím o tobě nic. Pro mně seš jen nick a tedy jen hráč za ním a tak to i zůstane. Pouze hráč.
Jestli tě má topka na 272 dní ve hře rozesmívá, tak to znamená, že tvé začátky maj ve tvém hernim účtu mnohem lepší skóre, takže za 272 dní hraní jsi byl dál. Jestli jo, tak palec nahoru. Podle mně je moje skóre za 272 dní ve hře SPARTA, podle tebe jen úsměvná záležitost. Mohu znát tvojí topku za 272 dní hraní?
Můj herní osobní závěr je ten, že k sobě nechávám dojít jen reálné info o hře a pokud někdo začne šířit hlouposti o hře, tak na to upozornim, páč to může zmást začínající hráče. Nehraju tu hru tak, že hráči sdělím mylné info a pak na něm zahraju hlouposti o vlastní topce. Mylná informace zůstane mylnou i kdyby jsi byl v topce na prvnim místě.
 

Svatej

Legenda
Lithium do každé rodiny! :D

Joxer: jen doplním pár věcí:
5496 bojů za 272 dní JE lehce lepší skóre. ;)
0,4M za 272 dní není špatný. Ale jestli to je sparta, tak co lidi kteří za měsíc mají 2M bodů? Jasně, rvou do toho RM po tisících atd, ale ty pak musíš zařadit do kategorie neutronových hvězd. A co je proti nim sparta? ;):D
Srovnávat skóre které v 272 dnech měl bobbyc je bezpředmětné protože za
a) Neznám způsob jak to zjistit.
b) V té době platil jiný způsob hodnocení hráče. Body se například přičítali i za množství zlata a kladiv na skladě.
c) V té době byla maximální doba pozdní středověk (to ale jen odhaduju, musel bych znát přesné datum kdy bobbyc začal hrát)
d) V té době nebylo možné levlovat VB nad 10 lvl a ani jich nebylo tolik, kolik máš k dispozici ty teď. Možná tehdy ani nebyly, záleží na tom datu regnutí.
e,f,g....)blabla bla... ;)
Prostě, srovnáváš nesrovnatelné.
Na druhou stranu, na to že jseš pořád v železe je 0,4M skvělé skóre.

tohle neber osobně, není to nic proti tobě, jen se ti snažím vysvětlit že to co hrál v 272 dnech bobbyc byla diametrálně odlišná hra. ;)
 

DeletedUser5384

Host
Pokud se spletu, poskytnu chybný údaj a někdo na to upozorní,omluvím se a poděkuju. Pokud mne někdo místo toho začne urážet, bráním se,protože
To do herní rivality nepatří.
O mém rodinném zázemí máš veškeré relevantní informace,tedy že mé ratolesti mne naučily reagovat na podobné infantilní útoky.
Mou TOPku z 272. dne hraní: :D Pokud jsi takový znalec hry,pak jistě víš,že v tu dobu neexistovaly VB, nefungovaly všechny doby,nebyla ve hře mapa cechovních válek a dokonce ani expedice. Jinými slovy byla to úplně jiná hra, boje probíhaly jen na mapě území a mezi sousedy.
 

Joxer

Psavec
Lorde, dobře si to rozjel palec na horu. Myslim v dobrém.
Někdo je schopnej dát za měsíc 2M bodů, ale tenhle výsledek už je zavislej na nějakém základu co má hráč na svém herním účtu. U mně pár dní musíš ubrat, páč začínáš s 0% útokem. Pokud počítáš prvních 272 dní se vším všudy, teda 0% útoku a 0 unikátek, tak jistě za měsíc nebudeš schopen dát 2M bodů, to je hloupost. Sparta je v tom začátku, kdy máš jen velký nula, ty píšeš o hráčích, co nulu už dávno nemaj a každej start je už z nějakýho základu, který už dotyčný hráč získal za nějakou dobu ve hře.
Pokud píšeš o srovnání, tak jsem tím upozornil jen na to, že v hodnocení bobbyce nebyla uvedena ta herní doba. Až budu mít unikátky tam, kde je mají veteráni, tak výčet zisku za měsíc bude jinde. ;)
 

Svatej

Legenda
no, já mám nějakých 7,2K bojů, takže ty velkolepky na úrovni veteránů k tomu abys některý z nich dohnal nepotřebuješ. ;)
A ano, psal jsem o hráčích, kteří začali stejně jako ty s holou zadnicí. :D Prostě do toho narvali velké množství peněz aby se z ničeho na něco vyškrábali velmi rychle. Tyhle případy jsou k vidění velmi často na USA servrech například. U nás jich tolik není, to přiznávám. Nicméně rozdíl mezi USA a CZ verzí je jen v použitém jazyku, čili proč to nesrovnat.
 

Joxer

Psavec
Prostě do toho narvali velké množství peněz aby se z ničeho na něco vyškrábali velmi rychle.
No jo, ale tady nemůžeš mluvit o herní Spartě. Tam nejde o herní schopnosti hráče ale o schopnosti do toho narvat co jde. Pak ale ve skkutečnosti nikdy nezískáš znalosti o svejch herních schopnostech. Ti, co do toho rvou finance ve velkém, se připravují o rozvoj herních schopností. Neříkám, že nějaká dotace tě připraví o schopnosti, ale pokud jak píšeš je ta dotace obrovská, tak se nedá mluvit o herní Spartě. To myslím, že na tom se shodnem. ;)
Herní rivalita je boží, ale pokud někdo hraje tak, že si čísla koupí, tak s tím se jistě nebudu porovnávat. To srovnání by pak už v základu bylo mylné.
 

Svatej

Legenda
V tom se neshodneme. ;) Když jsi se srovnáváním hráčů začal, tak jsi nepsal ani tečku o tom, zda chceš srovnávat jen platící s platícíma a nebo neplatící s neplatícíma. ;) A zpětně dodávat nějaké pravidlo, které na začátku nebylo uvedeno, jen proto aby jsi z toho vyšel dobře, to neberu. :D
Ostatně ani přímo ve hře to nemáš rozdělené na TOP žebříček neplatících a TOP žebříček platících.
Ostatně, v příspěvku #164 na který jsem reagoval argumentuješ čistě herní dobou a množstvím bodů. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13872

Host
Něco málo se podařilo a mám rozšíření 3 z 5 už jen Gong a jezírko. Ještě zbývá pár dní tak se třeba něco zadaří.
A jen dodám že vše jsem vyhrál z malých balíčků 30 - 40 luceren
 

Joxer

Psavec
Se srovnáním hráčů jsem nezačal já, ale bobbyc.
Lorde možná tě moc nechápu, ale v tom postu, na který poukazuješ, jsem jen doplnil info o délce mé hry, právě kvůli srovnávání bobbyce.
A zpětně dodávat nějaké pravidlo, které na začátku nebylo uvedeno, jen proto aby jsi z toho vyšel dobře, to neberu. :D
Zpětně žádná pravidla nedodávám. V postu, kde jsem použil příměr "Herní Sparta" jsem rovnou vysvětlil i to, co tím myslím. Tam nic zpětného přece nebylo. Jestli si pod tím pojmem ty osobně představuješ něco jiného, tak se přece nic neděje. Na tohle může mít každý svůj názor. Osobně jsem popsal ten příměr "Herní Sparta" jako něco, kde jsou přítomný schopnosti hráče, né měna. Ale pozor, tím nemyslím, že platící hráč je hlupák.
Já tu diskusi nemusím vést tak, abych z toho vylez dobře. Pokud doplnění infa bereš jako tenhle akt, tak pak bych podle tebe musel reagovat tak, že info si nechám pro sebe a druhému odkývnu všemožnost. Schopnosti prokazuju ve hře, né tady. Obhajovat krok, který jsem nikdy neudělal přece nebudu.
Jinak souhlasím, že v hodně případech nejde nějak poznat, kdo platí a kdo ne.
Nějak mi připadá, že se snažíš obhajovat, ale vedl jsem diskusi s bobbycem o jeho základních znalostech, o kterých pochybuju. Když na konci tak dlouhého eventu přijde s tím, že v tomhle eventu chodí jen balíčky, navíc tenhle komentář byl na citaci z mého postu, kde čistě seznamuju ostatní s tím, co jsem získal. Samotná citace navíc je jen o těch dvouch budovách na prvním stupni :D:D. Že samotný výčet mého zisku u někoho vyvolá nutkání mi napsat, že je jasný, že mám budovy na 1 stupni, když tu druhou budovu můžu vzt a upgradovat skrze druhou budovu:D:D:D tak fajn, dám mu palec nahoru a ještě napíšu, že děkuju za info a půjdu dál.:D:D
 

DeletedUser12887

Host
zase je dobře že to tu žije a zaujala ta diskuse a event natolik, že stojí za to se o tom bavit :)

mně třeba chodí všechno možné a hraju už poměrně dlouho a 5 světů, čekat ze všude dostanu to co bych chtěl se rovná nulové jistotě, někdy to vyjde někdy holt nevyjde, ale jisté je to, že i když bych měl milion navíc v tomhle eventu ho neutratím a taky to nemyslím špatně
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Zaplať 273.000 mincí, to asi nebudeš ve středovku. V jaké jsi době? To vážně žijete takhle z ruky do huby? Snad od vrcholnýho středověku mi zásoby mincí prostě rostou. Tohle asi nechápu....
Jsem v pozdním středověku. A fakt žiju ,,od výplatě k výplatě". Ještě jsem si musel vybrakovat z inventáře všechny motivačky, abych se vůbec chytal. A co přijde potom? Samozřejmě kup nějaké FB. Tady si vzpomínám na hlášku Homera Simpsona. Nemůžu si vzít jeho peníze, nemůžu si natisknout svý peníze. Můžu kvůli nim jenom pracovat. Co kdybych si prostě jen leh´a umřel? :D Fakt peněz je nedostatek a i když vybírám jako šroub tak nevidím absolutně smysl v tom, že vyhodím oknem takovou raketu a pak přijde úkol, který mě zbrzdí na pár dnů, kdy zase syslím. Takže jsem nedodělal celou úkolovou řadu. Zajímavé, že pak se člověku daří vše na co sáhne, pamatuji podobný zákys na East-Nagach kde úkoly plním už s prstem v nose. Jako mohl by tu hru po sobě někdo hrát a ty questy stavět nějak logicky? Třeba plánovat větší finanční výdaje po několika questech a ne hned za sebou? Uctivě děkuji.
 

Joxer

Psavec
Miko, já někdy některý věci ve hře řeším tak, že když mám úkol na např. sbírej kladívka nebo mince, tak začnu bourat věci z inventáře. Z expedice atd. mám různé věci, které mi jsou na nic, ale přesto je nevyhazuju a nechávám v inventáři na právě takové situace. Úkol na mince a kladívka můžeš splnit i tím, že zbouráš nějakou budovu a zisk z té budovy bouráním se ti započítá do zisku v tom úkole. Ty to můžeš použít i na dodatečnou zásobu mincí nebo těch kladívek na zaplacení. Pořád i ta nejhloupější věc co ti padne do inventáře, ti může dát zisk při bourání. Já mám těhle věcí v inventáři hromadu a přesto, že nemaj nějakej užitek, tak poslouží aspoň takhle. Jde tím okamžitě naklepat zbytek chybějících mincí nebo kladívek do úkolu.
U tebe je ale otázkou to, zda plníš úkoly po přechodu do nové doby. To pak se ta částka v úkolu zvedne a budovy z předešlého věku jsou spíš symbolická pomoc. Každej skok do nové doby každej úkol podraží a získané věci z předešlé doby v inventáři jsou už spíš na vyhození.
 

DeletedUser12994

Host
tak jsem se na tento event tesil, tesil jsem se na odmeny a na novy level nejlepsiho setu ktery kdy byl, ale po kazdodeniim snazeni musim konstatovat, ze % sance na ziskani stale neodpovida, tak jako to ve FoE nefungovalo nikdy... neziskal jsem ani pulku noveho setu, takze si vylepsim jen par budov a jeste ty ktere nedavaji FB.. toz opravdu jen zklamani s timto eventem.. nevim jak vam, ale me to nic nedalo... stale jsem si vytahoval jen blbosti a dnes, ikdyz jsem mel 300 luceren, tak jsem ten gong stejne neziskal.. na ziskani gongu jsem dal asi 800 luceren ale nic.... des a bes....
 

DeletedUser11297

Host
Tak jsem dnes za posledních 45 luceren zkusil otevřít poslední truhlu. A ono to fakt vyšlo, gong je doma. :) Ale to je tak asi ojedinělé štěstí. Na šestou sadu mi chybí akorát jedno jezírko, které se mi nepovedlo získat předevčírem ani za 600 luceren. :( Ale tak třeba to padne z výzvy, nebo můžu při nejhorším použít tu kombinaci, co tu dával Lord. :)
 
Miko, já někdy některý věci ve hře řeším tak, že když mám úkol na např. sbírej kladívka nebo mince, tak začnu bourat věci z inventáře. Z expedice atd. mám různé věci, které mi jsou na nic, ale přesto je nevyhazuju a nechávám v inventáři na právě takové situace. Úkol na mince a kladívka můžeš splnit i tím, že zbouráš nějakou budovu a zisk z té budovy bouráním se ti započítá do zisku v tom úkole. Ty to můžeš použít i na dodatečnou zásobu mincí nebo těch kladívek na zaplacení. Pořád i ta nejhloupější věc co ti padne do inventáře, ti může dát zisk při bourání. Já mám těhle věcí v inventáři hromadu a přesto, že nemaj nějakej užitek, tak poslouží aspoň takhle. Jde tím okamžitě naklepat zbytek chybějících mincí nebo kladívek do úkolu.
U tebe je ale otázkou to, zda plníš úkoly po přechodu do nové doby. To pak se ta částka v úkolu zvedne a budovy z předešlého věku jsou spíš symbolická pomoc. Každej skok do nové doby každej úkol podraží a získané věci z předešlé doby v inventáři jsou už spíš na vyhození.
Dělám totéž. Anebo také zadám výstavbu nějaké budovy a následně ji zbořím. Otázka k zamyšlení, fakt tohle vývojáři chtějí, aby očividně nesmyslné úkoly plnili hráči nesmyslnými procesy, které je v hratelnosti nikam neposunou? Na Arvahalu, když mě zastihlo smrtící kombo ,,utrať mince, nakup FB" jsem dokonce chvilku uvažoval o tom, že vybourám komplet město vyjma velkolepek a obytných budov. Výborná práce, fakt. Výsledně jsem skončil na 60/62 úkolech, protože logika, se kterou je struktura úkolů postavena je vážně zarážející. Jako třeba ,,daruj do cechovní kasy určitý objem surovin, dále zobchoduj určitý objem surovin". Libovka. Úkoly jsem plnil v podstatě ke konci té které éry, na Arvahalu je to pozdní středověk a East-Nagach je to moderna, schází mi vždy poslední výzkum, abych se překlopil do další éry, tohle si hlídám. Vlastně teďka přemýšlím, zda mám vůbec nějakou motivaci skočit dál, ačkoliv bych chtěl, protože co mě na této hře láká nejvíc je právě onen vývoj, že to nestojí v jedné éře, s určitými jednotkami, danými budovami a stereotypní grafikou. Jenže když si odmyslím vzrůstající nárok na cechovní expedici, vybaví se mi event. Co když si vývojáři vzpomenou, že nedlouho po skončení tohoto, který byl skutečně masakrem jak pro zásoby mincí, tak balíčky FB nebo další věci napálí další? Opravdu by bylo fajn, kdybych si mohl měsíc hrát podle potřeb, pročistit město, zobchodovat suroviny, postavit kýžené a dlouho odkládané velkolepky, poskočit o éru dopředu. Všechno tohle stojí, protože tu byly v relativně krátkém sledu velké eventy.
 
Nahoru