Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Asi bych ti poradil, abys té neschopné umělé inteligenci dal malinko náskok v tom, že zvolíš takové jednotky, které se nejlépe hodí k boji proti nepřátelským jednotkám, jejichž výčet vidíš před bitvou. Tzn. ne na vše se hodí tanky, ne na vše se hodí 1 standardní jednotka a 7 tuláků, naopak na něco je taková kombinace nejlepší. Když už ty bonusy neumí řádně využít AI, tak to zkus ty. V moderně se, pokud bojuješ, a máš tedy aspoň trojici na desítkách (a pár těch těžce získaných speciálek s bojovým bonusem), dá udělat na automat určitě nejméně 40 bojů.
Btw tank ti vyjede kupředu a všechno do něj začne pálit, než tam vůbec doběhnou tuláci, aby nastavili vlastní kožichy. Ale když nasadíš 6 artilerií a 2 tuláky, první úroveň máš prakticky jistou, jestli se nemýlím, hihihi.
Právě fakt, že vyjede tank ovládaný AI neřízeně kupředu je to, nad čím tak žasnu. Já první kolo odklikám se setrváním na původních pozicích, kdy nechám soupeře vyjet vpřed a pak ho sejmu. Vlastně dojde k reálnému boji většinou jen s polovinou jeho jednotek. Ano, občas jednotky vyměním, ale mám zkušenost, že kvalitní alternativa jsou paragáni za předpokladu, že je zalesněný terén. Artilerie je samozřejmě super, ale mnohým jednotkám stačí málo, aby z ní udělaly hromádku šrotu a vzhledem k tomu, že mi alík dává právě tanky (ve městě nemám na dvoje kasárna místo) si artilerii šetřím na extra příležitosti a chci to ubojovat tanky, většinou to kvůli jejich hodnotě deff jde. Ohledně tuláků, když nemám s využitím AI kontrolu nad tím, nakolik půjde jednotka, do které se mají tuláci transformovat vpřed, jak snadno se tedy nechá zabít a z tuláků udělat partu jehňátek na porážku, tak ty tuláky používám jen tehdy, když nad nimi mám dozor sám.
 

Dědeq

Znalec
Ano, občas jednotky vyměním, ale mám zkušenost, že kvalitní alternativa jsou paragáni za předpokladu, že je zalesněný terén. Artilerie je samozřejmě super, ale mnohým jednotkám stačí málo, aby z ní udělaly hromádku šrotu...
A přesně o tom to je. Jakmile má protivník víc než jednoho paragána, artilerii nedám, ale dám třeba 2 nebo 3 tanky a zbytek tuláky. A tak podobně. Někdy stačí dát jenom jednu jednotku jinak, a boj třikrát prohraný automatem je najednou s jednou ztrátou, nebo i bez. Chce to experimentovat. Nebo tomu věnovat čas (a automat pustit třeba až po začátku boje, který si zařídím podle svého).
Každopádně první úroveň expedice je zadarmo, tam ztratit automatem víc jak dvě jednotky celkem za 16 setkání už vyžaduje kus nedbalosti.
 
A přesně o tom to je. Jakmile má protivník víc než jednoho paragána, artilerii nedám, ale dám třeba 2 nebo 3 tanky a zbytek tuláky. A tak podobně. Někdy stačí dát jenom jednu jednotku jinak, a boj třikrát prohraný automatem je najednou s jednou ztrátou, nebo i bez. Chce to experimentovat. Nebo tomu věnovat čas (a automat pustit třeba až po začátku boje, který si zařídím podle svého).
Každopádně první úroveň expedice je zadarmo, tam ztratit automatem víc jak dvě jednotky celkem za 16 setkání už vyžaduje kus nedbalosti.
V první úrovni expedice to chce jen obměnit jednu jednotku, která to často schytá a neberu-li boj o zlaté truhly tak to jde dojet automatem. Já ho často používám i jindy, pokud je jasné, že má soupeř např. dvě zbylé jednotky a ty žádnou z mých nezabijí. S nutností experimentů souhlasím, momentálně mám v denní výzvě úkol dobýt jednu oblast bojem, jsou to jednotky ze současnosti, já jsem v moderně, navíc soupeř má dvě dvě vlny. Takže je to fakt zajímavé a zkouším vše, zatím neúspěšně, byť několik podobných oblastí už jsem dobyl. Snad to nějak půjde.
 

Dan 77

Veterán
Kdyby byly boje tak lehké jako v Moderně nebo v Současnosti i s nízkými VB pořád. :D Třeba v Oceánce, nebo když byla vydána nová doba, ale ještě nebyla k dispozici děla té doby. Taky by šlo vznášedlo, ale jak se často odkrývá, tak to jedině ručně.

Kombinace 1 bazuka a 7 tuláků je taky fajn. Bazukář ti napřed určitě nevyběhne a tuláci se v něj přemění na 100 %.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru