Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Jj s tím taky souhlasím, je zde plno věcí nelogických a nesmysluplných, když dostanu 200 fb za bitvu díky hradu Himedží, musím je urychleně někam investovat, eventy dávají stále další budovy, které si skoro nikdo nemůže postavit, čili další nesmysl, budovy jsou hezké, ale nemají moc smysl, zapln´ují jen inventáře....jo fůra nesmyslných ůkolů v eventech i ve stále opakujících se úkolech jako třeba vyrob 5 lišek, jedna trvá 24hodin, jako kdyby to byl nějaký předmět ze dřeva nebo z čeho? Dřív ta logika tady ještě nějaká byla, ale ted´ už tady žádná není....!!!! Musela by se celá hra převrátit vzhůru nohama, pak by se tu možná dala nějaká logika najít...?
Já bych uvítal, kdyby např. výroba x hodinových cyklů byla v úkolech, které jsou denní tj 40.+. Nemám fakt chuť hodiny pauzírovat jen aby se mi vyrobilo x cyklů. Chci hrát, bavit se. Když je ta možnost, dát třeba pět úkolů v zátahu. Další věc je posloupnost úkolů, nejdřív tedy získej x surovin a hned vzápětí vyzkoumej technologii anebo zaplať výkupné. Takže zase budu další dobu čekat, než surky proměním do doby železné, protože cokoliv výše fakt nechci dávat jenom jako...výkupné.

Technická, je tu někdo, kdo hraje na Eastu a generují se mu normálně stromy? Celý cech se schoduje na tom, že ostatní servery mají za den několik stromů a na Eastu max. 1.

Díky

Ano, potvrzuji na s5 výskyt stromků, třeba i tři denně.
 

DeletedUser13611

Host
Já bych uvítal, kdyby např. výroba x hodinových cyklů byla v úkolech, které jsou denní tj 40.+. Nemám fakt chuť hodiny pauzírovat jen aby se mi vyrobilo x cyklů. Chci hrát, bavit se. Když je ta možnost, dát třeba pět úkolů v zátahu. Další věc je posloupnost úkolů, nejdřív tedy získej x surovin a hned vzápětí vyzkoumej technologii anebo zaplať výkupné. Takže zase budu další dobu čekat, než surky proměním do doby železné, protože cokoliv výše fakt nechci dávat jenom jako...výkupné.



Ano, potvrzuji na s5 výskyt stromků, třeba i tři denně.

Tak prostě smůla, jenom mě zaráží, že kdekoliv jinde mám stromů 5+ a tady za tři dny 1.


Vycházím za a) z téhle věty: za b) ze zkušenosti kdy mám 5 stětů malé město a 1 velké město. Kolem malých nacházím mnohem více sakurových stromů než kolem velkého města. Zároveň ale kolem malých měst narážím na mnohem méně příhod.

Celkově mě to vede k doměnce že sakurové stromy nejenže se objevují jako běžné příhody, oni v průběhu eventu část příhod nahradili. Ale bohužel jen ty které se přirozeně objevují kolem město (a to ani ne všechny) čímž de facto došlo k viditelnému omezení jejich výskytu u velkých měst.

Ano skoro to pro mě tak vypadá, na Eastu máme z cechu všichni primární svět a tudíž velká města a nikdo tam sakury nemá, na ostatních toho sbíráme tuny.
 
Já mám zase smůlu na odměny...i když smůlu, už je takový obyčej této hry, kdy se člověk snaží, nervuje, aby pak dostal směšnou motivačku anebo podobný nesmysl. Dalším projevem smůly jsou mnohá vyjednávání, kdy mám fakt pocit, jako kdybych hrál partii s cinklými kartami. Nevím, jestli se při vyjednávání bere v potaz stav inventáře co se týče surovin, zda můžou být dle toho generovány kombinace, ale už mám takový pocit., že prostě ano. A chce to po mě suroviny, kterých mám vyloženě málo, anebo je nemám vůbec. Jasně, řeklo by se ,,bez peněz do hospody nelez" ovšem pokud je x dalších surovin v osudí tak je náramná náhodička, když to chce zrovna tu jednu, kterou nemám. Mno, od odměn si nic slibovat nebudu, zaměřil jsem se na vzdálenost tj. nejrychlejší přeskákání rybníčku, shrábnu garantovanou cenu a nazdar. Nějaké stromky jsou něco nad rámec. Asi jediné pozitivum, kdy v minulých eventech padala vyloženě směšná suma luceren, tak teďka už jsou to částky dvojciferné. No alespoň něco pozitivního při té povšechné bídě.
 

Bonaparte I.

Turista
Tak já mám maximálně 2 stromy za den, je pravda, že z jednoho stromu jsem měl 100 luceren....asi nějaká kompenzace.za mé povzbudivé komentáře :D:D:D... jinak 5 nebo 10 luceren..., v minulosti jestli si dobře pamatuju se objevil po splnění úkolu jeden strom, dřív to byly třeba vejce nebo zajíčci, ted´max. 2 stromy dopoledne...?
 

Dan 77

Veterán
Ano, tohle mi neskutečně pije krev. Taky jsem se s tím setkal, padla mi odměna 50 FB a další úkol co? No kup FB. Vážně paráda. Samozřejmě jsem odměnu nemohl ovlivnit, z relikvie padá kdeco. A předpokládat, že mi nedejbůh padnou FB? No už teďka se jaksi vytratila lehkost z hraní a dávám si majzla na kdeco, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu. Opravdu by bylo dobré, kdyby vývojáři místo vymýšlení věcí, které stejně dost hráčů ignoruje (Vikingové) doladili herní mechanismy. Takže buď vyhrané FB budou padat do inventáře v balíčcích anebo zásobník v případě přeplněnosti třeba neumožní ukládání hodinových FB, ale nákup půjde. Co se týče možnosti ukládání FB vždy, opravdu nevidím jediný smysluplný důvod, proč hráčům FB nedávat do inventáře vždy formou balíčků. Jaký je zásadní rozdíl při doklepnutí velkolepky oproti vybrání odměny jinak. Jestli vývojářům tohle nedošlo (jasně hra je komplexní a mnohé věci by šly udělat tak či onak) anebo zda cíleně chtějí hráče frustrovat. Těžko říct.
Založ nové vlákno a navrhni to, odsud žádná zpětná vazba putovat nebude.

Na Arvahallu s překupnictvím za FP problém nevnímám:
1) překupníci jen neshání zboží z jiné epochy, to je celé, trh zabíjí ve skutečnosti natahovanost posledních 3 epoch ve hře, kdy rafinovaného zboží z jedné éry je zoufalý nedostatek a druhého výrazný přebytek, takže žádné poměry neplatí a určité zboží prostě skoro neseženeš, dokud nenarazíš na hráče, který ještě na konci výzkumu není a zrovna to zboží vyrábí ve velkém,
2) ani tak by neměl být pro cech problém ti vyměnit 50 ks za 50 ks zboží a pak opačnou nabídku, to nikoho nic nestojí a každý zůstane na svém, takže to podle mě bude buď tím, že zrovna to zboží jim chybí, anebo že jsi v polomrtvém cechu.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Ahoj, na světech, kde nejsem online je třešní spousta. Na serveru, kde jsem online se nic negeneruje ani při odhlášení.
Mediastinus: Obecně, čím větší město, tím méně se ti budou sakury kolem města generovat. Pokud máš v cechu jen hráče s velkým městem, bude to znatelné.
Taky myslím, že se aktivita záměrně degraduje. Třeba hráči napříč jazykovými mutacemi hry se shodují, že Himeji na úrovni 50+ začíná dávat méně odměn, než tomu bylo dříve, prostě propad v odměnách. Dalo by se to připisovat smůle na odměny, jenže čím větší vzorek, tím přesvědčivější je výsledek.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Chtěl bych se zeptat podpory, zda posun žáby na liště s hlavní odměnou je spočítaný podle počtu vynaložených květů. Příklad: tah za 120 květů posune žábu dvakrát tak daleko než skok za 60 květů. Nebo zda je tam nějaký jiný algoritmus. Děkuji
Tady to žádná herní podpora nečte, napiš si o radu buď v cechu, anebo napiš přímo na herní podporu. Pokud ti stačí rada od hráče, tak zlaté origami jsou vzdálené 4 jednotky, stříbrné 3, bronzové 2, bílé 1.
https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2019_Spring_Event
 

Dan 77

Veterán
K čemu je na mobilu, když se najde ten strom s lucernama ten ohňostroj nebo jak to nazvat, že se rozleti ty lístečky všude kolem, spíš se díky tomu ztratí ta hodnota a není přesně vidět kolik se vlastně dostalo, podle mě teda trochu zbytečný efekt
Jinak celkově nejen v tomhle eventu, ale i himedzi a tak jsou to spíš rušivé elementy, než by z toho měl člověk radost, tady nevidím co vlastně jsem vyhrál, u himedzi kdy je to v boji mě to naopak úplně zabrzdi a je potřeba preklikavat, nestačilo by udělat nějaký výpis, co jsem vyhrál za den třeba z tech stromů, u himedzi za těch 7 nebo 8 bitev celkem, když stejně si nezapisuju co přesně jsem ziskal a důvěruju teda systému, že to připíše správně?
Co sekce návrhy? :)
 

Dan 77

Veterán
Podle https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2019_Spring_Event na zbývající vylepšení stačí rybník přeskákat 5× a máme Pagodu na max (lvl 7 - tři varianty na výběr), nemluvě o případných vylepšeních z ligy. Na 5 rybníků mi v pohodě stačí ty lucerny zdarma, i kdybych vybíral bílé origami (na vzdálenost nejméně efektivní, ale nejvíce na denní speciálky) místo těch zlatých (nejlevnější přeskákání rybníku, ale menší šance na denní speciálky). A protože mi bude stačit jedna pagoda, zatím jen šetřím lucerny a pojedu na odměny, ne na co nejvíce rybníků. Všechno se to dá vyčíst z toho odkazu.
 

DeletedUser16036

Host
Bohužel nemám čas číst příspěvky zpětně, ale už týden čekám na slib vývojářů, kde v oznámení k jarní události psali následující "a z loňského roku se vrací jako speciální denní cena výběrová sada třešňové zahrady!". Ptám se tedy jestli se v denních odměnách dočkáme nebo ne?????
 

dudasek

Znalec
prvních 7 fakt bída:renovačku ještě užiju,ale svatyněk už mám v invu i městě nadbytek puzzle už ani neskládám.studánky smrsk to samé a strážní ohně a upgrade na ně je odpad..jestli chtějí ode mne stavět takovej šrot museli by přidat nějaké kostičky...
já si klidně na ten třešňový výběr počkám,protože pro mně je jediný,který mě zajímá...i když nevím,jestli do měst protlačím další setík..
 

Dědeq

Znalec
Bohužel nemám čas číst příspěvky zpětně, ale už týden čekám na slib vývojářů, kde v oznámení k jarní události psali následující "a z loňského roku se vrací jako speciální denní cena výběrová sada třešňové zahrady!". Ptám se tedy jestli se v denních odměnách dočkáme nebo ne?????
Jestli jsi v oznámení vývojářů četl, že speciální denní cenou bude výběrová sada, ze zvědavosti se ptám, na jaký "slib" konkrétně čekáš?
Ke své doplňující otázce dále sám přikládáš citaci z původního oznámení, která obsahuje odpověď. Takže odpověď "vývojářů" by měla znít nějak jako "oznamujeme vám, že jsme vám v oznámení nelhali a zde své oznámení opakujeme:..."?

Nebo, v jistým způsobem odladěné verzi toho nespecifického požadavku, žádáš o slib, že ty osobně se odměny dočkáš?

Nechci bejt rejpavej, jenom mě to zaujalo, já bych totiž na místě týmu nevěděl, co odpovědět :)
 

DeletedUser16036

Host
Jestli jsi v oznámení vývojářů četl, že speciální denní cenou bude výběrová sada, ze zvědavosti se ptám, na jaký "slib" konkrétně čekáš?
Ke své doplňující otázce dále sám přikládáš citaci z původního oznámení, která obsahuje odpověď. Takže odpověď "vývojářů" by měla znít nějak jako "oznamujeme vám, že jsme vám v oznámení nelhali a zde své oznámení opakujeme:..."?

Nebo, v jistým způsobem odladěné verzi toho nespecifického požadavku, žádáš o slib, že ty osobně se odměny dočkáš?

Nechci bejt rejpavej, jenom mě to zaujalo, já bych totiž na místě týmu nevěděl, co odpovědět :)
Zřejmě asi jediný, kdo můj dotaz nepochopil a trochu jsi se do toho zamotal, ale to je jedno. žádný nespecifikovaný požadavek jsem nevznesl a jestli nás odbudou jedním nebo dvěma díly třešňové zahrady na úrovni 1., tak to tam ani nemuseli psát, protože tu si vyhrajeme v denních výzvách. Logicky se ptám po týdnu, protože 7 denních odměn máme za sebou, a kompletní sada třešňové zahrady včetně dvou úrovní čítá 10 položek, takže to vidím na sliby, chyby!
 

traktorista

Odborník
Mno. Špatně jsi to pochopil. Nebude se skládat zahrada jako minule. Stačí kouknout na wiki. Takže klidně to může být i jen v jeden den. To stačí.
 

Dědeq

Znalec
trochu jsi se do toho zamotal
Myslím, že nezamotal, ale jak správně říkáš, je to jedno.
"... výběrová sada třešňové zahrady!"
jestli nás odbudou jedním nebo dvěma díly třešňové zahrady na úrovni 1.

Výběrová sada je výběrová sada. Pokud už jsi ve hře nějaké výběrové sady potkal, což předpokládám, že ano, tak víš, že z výběrové sady si můžeš vybrat, zda postavíš část setu na úrovni 1, nebo nějakou již postavenou část setu na úrovni 1 vylepšíš na úroveň 2.
 

Dan 77

Veterán
To jsou mi dohady. :D :D
Stačí uvést na pravou míru, jak to bude, podstatu věci, čehož se tazatel nakonec dočkal po důkladném rozboru všech detailů o jeho dotazu. :)
I když je fakt, že někdy stačí prostě hledat, teda pokud člověk ví přesně kde.
 

DeletedUser16036

Host
Díky za vysvětlení, teď už tomu rozumím, hráči "fmash" se omlouvám, protože opravdu jediným kdo to nepochopil jsem tu byl asi já. Pak pochopitelně stačí klidně í jeden den na doplnění chybějících dílů, ale jak píše LordFunDor budou 2.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru