Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
Protože to vychází z původní ligy a podobne hry, takže tady skáče žába po jezírku, ale vlastně to je podobné, jako když se vyhraje gól v bowlu.
 

DeletedUser12887

Host
a ještě jedna věc k tý Pagodě, samozřejmě třeba přijde překvapení a půjde získat nějaké vylepšení rovnou z těch přeskoků po leknínech, jenže stejně zase budou chybět vylepšení těch setů, co se získaly už předtím, gong atd., což se dá získat sice z truhel, ale taky pouze na levelu 1, takže jsem na to sám zvědavý jaká překvapení nám tenhle event poskytne, 20 dní už takhle bude určitě vylepšení dost, třeba by příště se mohlo teda už taky rovnou udělat vylepšení svatyní znalostí, aby dávaly 3 body nebo nebylo potřeba je motivovat.
Jinak to nezatrácím a nechám se tedy překvapit, jestli něco z toho bude pravda :)
 

d arvit

Odborník
Při tom, jak si každý drží zásoby surovin, aby je prodal za FB je trh naprosto vymetený. Fakt si kladu otázku, jestli je energie vynaložená ke splnění úkolu ,,získej x surovin" vynaložena smysluplně. Obepisovat x hráčů, doufat, že snad v cechu něco klapne a když ne tak čekat, čekat, čekat. .
proč hledat někoho kdo udělá nějaký obchod když můžeš cechovníka požádat o prohoz svých surovin?? otázka max. 1 minuty pro tebe vytvořením 2 nabídek a 2s někoho z cechu na jejich přijetí..

jinak souhlasim s tim že kdo má Vb tak nepotřebuje žádné normální budovy - což zničilo hru po ekonomické stránce
 

DeletedUser12887

Host
ad) lucerny a třešně )

podle mého žádný stromy, ani lucerny nejsou, dostávají se rovnou z radnice po půlnoci (50 kousků)


takže se to buď neosvědčilo nebo to bylo moc náročné nebo skutečně soudruzi v tomhle případě Japonsko, Čína, Indie, USA udělali chybu
 
Naposledy upraveno moderátorem:
proč hledat někoho kdo udělá nějaký obchod když můžeš cechovníka požádat o prohoz svých surovin?? otázka max. 1 minuty pro tebe vytvořením 2 nabídek a 2s někoho z cechu na jejich přijetí..

jinak souhlasim s tim že kdo má Vb tak nepotřebuje žádné normální budovy - což zničilo hru po ekonomické stránce
Je to o tom, že ne každý je buď online anebo má třeba zájem prohazovat. Počítá třeba s tím, že to udělá někdo jiný, pokud je v cechu lidí víc. Co se týče normálních budov, na s5 jsem zcela eliminoval obytné budovy, IT mi dává tolik lidí, že nevím co s nimi. Kladívkárny si držím v podstatě jen kvůli těm absurdním úkolům z eventu, kdy občas bývá ,,dokonči xkrát výrobu z téže doby". Fakt by bylo od vývojářů milé, kdyby eventy koncipovali tak, že hráč, který by je rád splnil, nemusí pokřivovat své hraní jako takové. Prostě v rámci eventu provede nějaký úkon, ale nemusí kvůli němu tak nějak obecně držet budovy, které jsou dlouhodobě k ničemu. Co se týče zničení ekonomické stránky, problém je právě v onom překupnictví za FB. Nedávno jsem chtěl na s1 postavit konečně Arc, na s5 IT s Chateau Frontenac dohromady a výměna se hledala horko-těžko. Většinou fakt jenom překupníci za FB. Napadá mě, jestli by vývojáři třeba neráčili možnosti trhu rozšířit, kdy by se dalo všechno koupit za všechno. Zavedl by se nějaký směnný kurz, nevím např. 10 ks surovin za 1 FB, 10 000 kladívek za 1 FB, 10 000 zlatek za 1 FB a podle toho by se jelo. Než aby byl trh vymetený a fungoval defacto veksl.
 
ad) lucerny a třešně )

podle mého žádný stromy, ani lucerny nejsou, dostávají se rovnou z radnice po půlnoci (50 kousků)


takže se to buď neosvědčilo nebo to bylo moc náročné nebo skutečně soudruzi v tomhle případě Japonsko, Čína, Indie, USA udělali chybu
Stromky jsou. Sice vzácně, ale jo. Na s5 mi padly tuším dva a na s1 jeden. Jednou snad dvacka luceren, podruhé pět, teďka nevím. Ale jsou, byť mnohem vzácněji, než ty běžné ,,příhody".
 

DeletedUser5384

Host
Jinak úkoly jsou fakt opět otravné a samoúčelnost je slovo, které mě napadá nejčastěji
no,musím souhlasit. Samoúčelnost vítězí. kupodivu mě tedy příliš nevadí úkoly typu získej cosi z trhu,prostě dojdu na trh,najedu si někam dozadu,kde jsou nabídky z minulých dob a tam koupím cokoli za něco,co mi plivou velkolepky. Zato mi teď po ránu docela rozsekal jiný úkol. Získej 2 sektory. Oki,splněno a získáno 200 FB jako válečná kořist z Jumanji :D Fajn,218 bodů v baru,s tím vystačím pár kol na plnění úkolů. A ejhle,úkol 14 - Kup 5 FP. V baru jich mám pořád 117. Takže někam budu muset- v tenhle moment zbytečně- vymlátit 117 bodů kvůli blbému úkolu.Tohle není ani o plánování,ani o hře,o strategii ani nemluvím. Ano,samoúčelnost je to nejlepší slovo.

Peepee: My díky tvým soutěžím tady dobře víme,jak umíš válet ve Photoshopu :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Je to o tom, že ne každý je buď online anebo má třeba zájem prohazovat.
No tak konkrétně tohle je spíš o tom, že jsi v mizerném cechu, to se nezlob. Jestli nemůžeš do cechovního trhoveckého vlákna hodit nabídky, které se tomu druhému okamžitě vrátí, a ony se ti během pár desítek minut neprotočí (pokud nejsou 3 v noci), tak není o čem diskutovat. Nebo tě nikdo nemá rád a nemáš žádné kamarády.
Co se týče zničení ekonomické stránky, problém je právě v onom překupnictví za FB. Nedávno jsem chtěl na s1 postavit konečně Arc, na s5 IT s Chateau Frontenac dohromady a výměna se hledala horko-těžko.
V překupnictví žádný problém není. Pokud je dmsn v něčem v tomto smyslu "problém", tak v existenci Frontenacu. Od té doby, co jsem ho postavil, nepotřebuji v běžném provozu obchod prakticky vůbec. Ani prodávat, ani kupovat. Na zbytek mi vystačí cech. Pro mě to problém není, a pro hráče, kteří hrají rekreačně pár minut denně myslím si taky ne. Protože nepotřebují tisíce surek na CvC, stačí jim pár set týdně na expedici, pokud ji jedou, a to se v rámci sousedství dá vyobchodovat dle mé zkušenosti vždycky. Takže bych to nedramatizoval.
O tom, že se ekonomický systém hry od původního značně odchýlil, by byla samozřejmě úplně jiná diskuse. Aktuálnímu systému je prostě třeba se normálně přizpůsobit a hrát, jak hra umožňuje.
Nákup zboží na Frontenac, pokud jsi například v budce, pro tebe určitě problém nebude. A pokud jsi v pokroku, nebudou pro tebe problém surky na Frontenac - naopak v takovém případě surky na Arc stejně buď musíš koupit za body, nebo je dostat darem.
 

DeletedUser12887

Host
jo už jsem taky našel, tak dobrý :)

jinak s těma úkolama to je fakt, ale na druhou stranu se mi teda asi prvně podařilo i bez nějakýho plánování dokončit celou tu první řadu ani ne za den, už před půlnocí jsem čekal na první jednodenní úkol :-D

Takže teď už zbývá jenom hledat celý den ty stromky s lucernama :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Bonaparte I.

Turista
Já už dneska ráno našel jeden ;) a to v minulých letech jich ráno bylo nejmín´ pět, stromy jsou asi příliš drahé...žerou je kůrovci, co by jste chtěli?:mad:... ty odměny za ty úkoly jsou jsou tak 5%ní v porovnání s předešlými lety to platí u všech eventů....co vás nemá, je to moc drahé....že by zase nějaké nařízení z Hitlerovské EU?:confused: :D:D:D:D
 

DeletedUser4810

Host
Stále ani jedna třešeň s lucernou a to ani na jednom světě ??!! To je tedy nával luceren, jen co je pravda ???!!!
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru