Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
Bonaparte: Kůrovci jdou po jehličnanech,sakury berou obloukem :)

Jinak logicky: Čím větší město,tím menší šance mít na volné parcele sakuru. Doporučuju ubourat vše neužitečné a tím zvětšit plochu kolem města.
To nad spoilerem je samozřejmě joke,doufám,že to nikdo nevzal vážně :D Vím,že apríl bude až pozítří,ale nemohl jsem si to odpustit :)
 
no,musím souhlasit. Samoúčelnost vítězí. kupodivu mě tedy příliš nevadí úkoly typu získej cosi z trhu,prostě dojdu na trh,najedu si někam dozadu,kde jsou nabídky z minulých dob a tam koupím cokoli za něco,co mi plivou velkolepky. Zato mi teď po ránu docela rozsekal jiný úkol. Získej 2 sektory. Oki,splněno a získáno 200 FB jako válečná kořist z Jumanji :D Fajn,218 bodů v baru,s tím vystačím pár kol na plnění úkolů. A ejhle,úkol 14 - Kup 5 FP. V baru jich mám pořád 117. Takže někam budu muset- v tenhle moment zbytečně- vymlátit 117 bodů kvůli blbému úkolu.Tohle není ani o plánování,ani o hře,o strategii ani nemluvím. Ano,samoúčelnost je to nejlepší slovo.
Ano, tohle mi neskutečně pije krev. Taky jsem se s tím setkal, padla mi odměna 50 FB a další úkol co? No kup FB. Vážně paráda. Samozřejmě jsem odměnu nemohl ovlivnit, z relikvie padá kdeco. A předpokládat, že mi nedejbůh padnou FB? No už teďka se jaksi vytratila lehkost z hraní a dávám si majzla na kdeco, abych neudělal nějakou zbytečnou chybu. Opravdu by bylo dobré, kdyby vývojáři místo vymýšlení věcí, které stejně dost hráčů ignoruje (Vikingové) doladili herní mechanismy. Takže buď vyhrané FB budou padat do inventáře v balíčcích anebo zásobník v případě přeplněnosti třeba neumožní ukládání hodinových FB, ale nákup půjde. Co se týče možnosti ukládání FB vždy, opravdu nevidím jediný smysluplný důvod, proč hráčům FB nedávat do inventáře vždy formou balíčků. Jaký je zásadní rozdíl při doklepnutí velkolepky oproti vybrání odměny jinak. Jestli vývojářům tohle nedošlo (jasně hra je komplexní a mnohé věci by šly udělat tak či onak) anebo zda cíleně chtějí hráče frustrovat. Těžko říct.
 
No tak konkrétně tohle je spíš o tom, že jsi v mizerném cechu, to se nezlob. Jestli nemůžeš do cechovního trhoveckého vlákna hodit nabídky, které se tomu druhému okamžitě vrátí, a ony se ti během pár desítek minut neprotočí (pokud nejsou 3 v noci), tak není o čem diskutovat. Nebo tě nikdo nemá rád a nemáš žádné kamarády.

V překupnictví žádný problém není. Pokud je dmsn v něčem v tomto smyslu "problém", tak v existenci Frontenacu. Od té doby, co jsem ho postavil, nepotřebuji v běžném provozu obchod prakticky vůbec. Ani prodávat, ani kupovat. Na zbytek mi vystačí cech. Pro mě to problém není, a pro hráče, kteří hrají rekreačně pár minut denně myslím si taky ne. Protože nepotřebují tisíce surek na CvC, stačí jim pár set týdně na expedici, pokud ji jedou, a to se v rámci sousedství dá vyobchodovat dle mé zkušenosti vždycky. Takže bych to nedramatizoval.
O tom, že se ekonomický systém hry od původního značně odchýlil, by byla samozřejmě úplně jiná diskuse. Aktuálnímu systému je prostě třeba se normálně přizpůsobit a hrát, jak hra umožňuje.
Nákup zboží na Frontenac, pokud jsi například v budce, pro tebe určitě problém nebude. A pokud jsi v pokroku, nebudou pro tebe problém surky na Frontenac - naopak v takovém případě surky na Arc stejně buď musíš koupit za body, nebo je dostat darem.
Nezlobím, možná to v tomhle je. Prošel jsem v rámci s5 vícero cechů a bylo to různé. Každopádně prostě nečekám okamžitý servis, ani ho čekat nemůžu, protože ti hráči také mají jen určitý druh surovin, třeba je mají pro své potřeby, jestli mi někdo vezme nabídku je na jeho libovůli.

V překupnictví právě vidím zásadní problém, že absolutně zařízlo běžné obchodování surovin mezi sebou takže vlastně zařízlo tak banální věc jako protočení 150 surovin cca. Teďka na s6 to byl vyložený očistec a bral jsem to i po 20ks navíc suroviny, které absolutně nepotřebuji. I tohle je důsledek překupnictví za FB, kdy jsou trhy jak u snědeného krámu. Možná by bylo fajn, kdyby vývojáři buď rozšířili trh na komodity typu kladívka, zlatky a FB, anebo samoúčelné úkoly typu ,,získej suroviny" vyškrtli z eventu.
 

Bonaparte I.

Turista
Jj s tím taky souhlasím, je zde plno věcí nelogických a nesmysluplných, když dostanu 200 fb za bitvu díky hradu Himedží, musím je urychleně někam investovat, eventy dávají stále další budovy, které si skoro nikdo nemůže postavit, čili další nesmysl, budovy jsou hezké, ale nemají moc smysl, zapln´ují jen inventáře....jo fůra nesmyslných ůkolů v eventech i ve stále opakujících se úkolech jako třeba vyrob 5 lišek, jedna trvá 24hodin, jako kdyby to byl nějaký předmět ze dřeva nebo z čeho? Dřív ta logika tady ještě nějaká byla, ale ted´ už tady žádná není....!!!! Musela by se celá hra převrátit vzhůru nohama, pak by se tu možná dala nějaká logika najít...?
 

Ažmilid

Turista
Chtěl bych se zeptat podpory, zda posun žáby na liště s hlavní odměnou je spočítaný podle počtu vynaložených květů. Příklad: tah za 120 květů posune žábu dvakrát tak daleko než skok za 60 květů. Nebo zda je tam nějaký jiný algoritmus. Děkuji
 

Bonaparte I.

Turista
To by jsi na nich chtěl vědět až moc, nikdo ti neodpoví, protože to ani oni sami nevědí :D:D:D....pozor!!! objevil se mi tam druhý strom s pěti lucernami, tak takovou nadílku jsem opravdu nečekal, to budu mít ale opravdu hodně skoků....:(;)
 

Bonaparte I.

Turista
je taky velký sucho a stromy přes zimu uschly, museli by nám tam dávat místo stromů suchý klády, ale i ty jsou mooooc drahý, takže žádný lucerny, za úkoly vám to nestačí? myslíte, že forge krade? mohli by mít z toho bankrot...i když i takhle by stromy s lucernami mohli mizet ...o_O
 

DeletedUser12887

Host
v současnosti je třešeň jako dekorace, tak když je málo sakury, dá se do města nasekat sakurový háj a budeš mít třešní až bude zrak přecházet, akorát výhra z toho žádná nebude :-D

jinak ty stromky se objevují, hned první dal 50 luceren, takže zatím spokojenost :)
 

DeletedUser12887

Host
K čemu je na mobilu, když se najde ten strom s lucernama ten ohňostroj nebo jak to nazvat, že se rozleti ty lístečky všude kolem, spíš se díky tomu ztratí ta hodnota a není přesně vidět kolik se vlastně dostalo, podle mě teda trochu zbytečný efekt

Jinak celkově nejen v tomhle eventu, ale i himedzi a tak jsou to spíš rušivé elementy, než by z toho měl člověk radost, tady nevidím co vlastně jsem vyhrál, u himedzi kdy je to v boji mě to naopak úplně zabrzdi a je potřeba preklikavat, nestačilo by udělat nějaký výpis, co jsem vyhrál za den třeba z tech stromů, u himedzi za těch 7 nebo 8 bitev celkem, když stejně si nezapisuju co přesně jsem ziskal a důvěruju teda systému, že to připíše správně?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak teď už jsem dostal lucernu, kterou jsem viděl, ono asi záleží kde se nachází, někde může být double click a tím pádem to prekryje, jedna nebo druhá odměna, nicméně ten součet toho co teda se získalo za den by mohl být i tak, u surovin číslo, u tulaku číslo, u diamantů číslo, prostě podobné jako je ten vykřičník u budov v inventu, co třeba mi tam chybělo teď aktuálně, že se Pagoda z minulosti změnila v Pagodu úroveň 1, pritom správně by to mohla být teda nová budova a hlavně by mě ve snu nenapadlo ji hledat jako přeměnenou na 3 nebo 5. Stránce inventáře. Přitom teda skutečně ur. 1 ukazuje i pagoda, kterou jsem náhodou nevymazal loni nebo předloni, když běžela ještě oceanska doba.

V tomhle případě je pouhá skladba úkolů celkem prkotina, proti tomu co vlastně chybí k dokonalosti.
 

DeletedUser12887

Host
vezmu-li v potaz, že se našlo pár hráčů, kteří dokázali postavit i hrad fukušima za půl dne, je celkem složité se orientovat v tom, jak se jim podařilo, tak rychle všechny ubezpečit v názoru, že není potřeba už zachraňovat další a všechno vlastně je v cajku
 

Svatej

Legenda
Tak po zkušebním skákání přes rybník malá statistika - 2200 luceren v prdu (z cca 7900 získatelných zdarma), 3 rybníky přeskákány, 12 denních odměn.
 

DeletedUser12887

Host
dneska je co ?

ještě nás obere systém o hodinu spánku, ještě že budu pálit čarodějnice až příští měsíc
 

DeletedUser13611

Host
Technická, je tu někdo, kdo hraje na Eastu a generují se mu normálně stromy? Celý cech se schoduje na tom, že ostatní servery mají za den několik stromů a na Eastu max. 1.

Díky
 

dudasek

Znalec
psali,že sakury se jako udílosti budou objevovat vzácně,a že nepůjdou nárokovat:včera 2,dnes 1:5,1, a a100! luceren je lepší než 10*5,že?!
 

Svatej

Legenda
Vycházím za a) z téhle věty:
Na rozdíl od předchozích let se letos třešňové stromy kolem vašeho města budou objevovat jako běžné Příhody.
za b) ze zkušenosti kdy mám 5 stětů malé město a 1 velké město. Kolem malých nacházím mnohem více sakurových stromů než kolem velkého města. Zároveň ale kolem malých měst narážím na mnohem méně příhod.

Celkově mě to vede k doměnce že sakurové stromy nejenže se objevují jako běžné příhody, oni v průběhu eventu část příhod nahradili. Ale bohužel jen ty které se přirozeně objevují kolem město (a to ani ne všechny) čímž de facto došlo k viditelnému omezení jejich výskytu u velkých měst.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru