Diskuze k Létu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11597

Host
vsak ja nezpochybnoval terasovky ale ze vypichoval jsem ze vranímu hnízdu se nic nerovna ...
pokud muzu upresnit vypocet u vraniho hnizda se zohledněním procent tak v prumeru dava 0,51FB/pole coz je 2x tolik nez vetšina ostatních budov.
jinak z bezne dostupnych budov mi příjde terasovka nejlepší ... jak píšeš nepotřebuje motivaci a nepotřebuje tolik cest jak třeba svatyně ...
no a na plnění ukolu se taky terasy hodi...
 

Svatej

Legenda
Yggdráček 9lvl - 0.88/pole
Athénin oltář - 0.5/pole
velký runový kámen 5lvl - 0.5/pole
Zemská pagoda - 0.3125/pole
Chrám šintó 9lvl - 1/pole
ANO, vše mnou zmíněné potřebuje motivaci. Nicméně vše moje ipár věcí zmíněných Mrtvejmagorem překonává výkonem svatyni znalostí. Je tedy na místě zvážit mazání svatyní (a terasovek, které jsou ještě méně účinné, nicméně ty zachraňuje možnost výroby zboží) a nahrazování je výkonnějšímy budovamy, které navíc nevyžadují 1motivaci na 1FB, ale jsou v tomto směru mnohem uživatelsky příjemnější. ;)

A pokud si někdo drží teraasovky ne kvůli FB ale kvůli produkci zboží, což je pro mě asi jedinej argument proč je mít ve městě, tak potopený poklad je v tomhle směru lepší než terasovka. Na plochu 1 terasovky narvete 4 poklady i s cestou, čímž zdvojnásobíte výnos na plochu.
 

DeletedUser11597

Host
Pokud chce hodit vraní hnízdo vetešníkovi, tak ať to udělá, já v tom nikomu bránit nehodlám. :D
Cizí škoda je můj potenciální zisk ;)
Jinak, pokud tenhle event přinesl nějakou pro mě zajímavou budovu, je tím pirátské strážní místo.
Někdo spamuje město strážníma ohněma, já se rozhodl pro plevel na útok. :)
---> pokud ti jde o utok tak lepší nez pir. str. misto je s třeba :
Naměstí vitezů - 6% na 3x3
budova soutezicich - 3% na 2*3
a taky takove specialky co byvaji i ve vetesnictvi
botanicka rotunda, sachovnice atd... ty maji 10% na 3x3
(% se lisi dle doby ...)
 

Svatej

Legenda
Nepovídej. :D
sNak.png


Takže, zatímco pirátské. str. místo poskytuje na 1 plochu 1% útoku, tak kolotoč poskytuje na 1 plochu 0.7777% útoku, čímž pádem je lepší? :D:D:D
Navíc všechny tyhle budovy mají jednu velkou nevýhodu - vyžadují připojení cestou. u Strážního místa to potřeba není, čili ušetřím na cestách=můžu jich naplácat do města více. ;)
 

DeletedUser11597

Host
Yggdráček 9lvl - 0.88/pole
Athénin oltář - 0.5/pole
velký runový kámen 5lvl - 0.5/pole
Zemská pagoda - 0.3125/pole
Chrám šintó 9lvl - 1/pole
ANO, vše mnou zmíněné potřebuje motivaci. Nicméně vše moje ipár věcí zmíněných Mrtvejmagorem překonává výkonem svatyni znalostí. Je tedy na místě zvážit mazání svatyní (a terasovek, které jsou ještě méně účinné, nicméně ty zachraňuje možnost výroby zboží) a nahrazování je výkonnějšímy budovamy, které navíc nevyžadují 1motivaci na 1FB, ale jsou v tomto směru mnohem uživatelsky příjemnější. ;)

A pokud si někdo drží teraasovky ne kvůli FB ale kvůli produkci zboží, což je pro mě asi jedinej argument proč je mít ve městě, tak potopený poklad je v tomhle směru lepší než terasovka. Na plochu 1 terasovky narvete 4 poklady i s cestou, čímž zdvojnásobíte výnos na plochu.

--> ale taky je snad rozdil mezi specialkama co ziskas parkrat ... coz jsou budovy co zminuješ (oltar, pagoda ...) a pak bězně dostupné boduvy - terasa, svatyne atd.. je jasné že mit možnost nahradit vš. terasovky třeba hnizdem tak to udělám... už jsem třeba smazal všechny budovy co mají horší vynosnost nez terasa ... a dokud nebude možnost nahradit je lepsí budovou tak budou stat
.. ano poklad je dobrej... až jich budu mit 160 tak nahradim svojich 40 teras .. :)
 

DeletedUser11597

Host
Nepovídej. :D
sNak.png


Takže, zatímco pirátské. str. místo poskytuje na 1 plochu 1% útoku, tak kolotoč poskytuje na 1 plochu 0.7777% útoku, čímž pádem je lepší? :D:D:D
Navíc všechny tyhle budovy mají jednu velkou nevýhodu - vyžadují připojení cestou. u Strážního místa to potřeba není, čili ušetřím na cestách=můžu jich naplácat do města více. ;)
jo sorry ... ja myslel ze to je 2x3 ... a ono je to jen 1x2 .... jo no to mění situaci :)
tak asi i ja postavim ... :)
 

d arvit

Odborník
terasovky tam mam misto svatyni protoze se mi dlouhodobe nedostavalo motovacek a i pres to ty terasovky planuju zrusit jakmile v budoucnu pridaj dobre eventove budovy a nebude je us kam dávat.
Ale k veci mozna mas pravdu ale reknu to takhle 100 lidi 100 stylu hrani a mě osobne to takhle jak to jedu vyhovuje.

poukazoval jsem na to že chceš možná dát hnízdo k vetešníkovi protože je nic moc a šel jsi po ,,lepších" věcech a přitom máš plný město mnohem horších budov - terasy. poklady, obrana...
jinak si klidně hraj jak chceš..
co děláš se surovinama?? na to aby jsi je prodával máš malý lvl VB a komplet vyjednávání expe, výzkum nebo mapa nedokáže sežrat množství co dokážeš vyrobit..
jinak souhlasim že suroviny jsou hodně přeceňovaná komodita, mapa i výzkum jich moc nesežerou než je konec, expe taky ne a kdo nevyjednává tak kromě prodeje už nemaji využití (když nepočítám těch pár desítek na vyjednávání u japonců)

pirátské strážní místo je super, ano vychází i lépe než kolotoč

kolotoč měl jednu obrovskou výhodu, která vyvažuje jeho menší účinnost oproti již zmíněným budovám typu šachovnice

šlo jich zadarmo (za trochu trpělivosti a snahy) a rychle ( v rámci 1 eventu) získat velké množství a nahrabat si tak spoustu útočných %, zkuste z pirátských míst získat +- 80% bez investic dia...

je hezké že porovnáváte účinnost terasovek a svatyní vs ostatní eventovky, ale nezahrnujete do toho další podstatný faktor - ty eventovky totiž produkuji i něco jiného (hlavně suroviny) a kombinovaná síla těch bonusů je natolik lákavá že na ně použijete galaxii a ještě zdojnásobíte produkci, díky tomu jsou vysoko nad terasama, svatyněma pokladama atd.. ;)

taky pěkný, kolik ti to háže celkem útočných %??
 
Naposledy upraveno:
Suroviny hromadim do budoucna človek nikdy nevi co sem pridaj do budoucna treba se jeste budou hodit a občas v ramci feroveho obchodu si zaobchoduju. Jinak ten pocet pokladu a sani je tak akorat vic us neplanuju. A jsou velice prakticke pri vydaní nového věku na rychle postoupeni ve vyzkumu popř na rychle nasetreni na novou vb as pridaj s novym vekem (pokud bude stat za to)
Co se zbozi tyce tak osobne povazuju poklad a sane za nejlepsi budovy v pomeru pocet zbozi na 1 ctverecek.
 

Svatej

Legenda
d arvit: 504/214 nicméně v inventáři mám budovy které by mi po postavení hodily dalších 198/0. Jenže je prostě nepovažuju za natolik výkonné aby je do města plácal. ;) viz třeba ty kolotoče a náměstí vítězů, který jsou právě v inventáři. :D

Jinak že jsou suroviny přeceňované... jak se to vezme. Jejich darováním do cechovní pokladny získáváš body do TOP žebříčku... takže tak bezcenné určitě nejsou.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru