Diskuze k novému systému sousedství

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13974

Host
Já byl první s 30k body. Teď jsem 30. a první má 750k bodů. Ach jo, no dva dny jsem si to první místo užil, no :D
 

DeletedUser12133

Host
Osobně se mi tato změna moc nelíbí. Samozřejmě, slabší hráči asi budou spokojení, že na ně neutočí hráči z vyšších dob. Ale starý systém měl spíš výhody. Zušlechtováním a motivováním se daly získat plány na výstavbu velkolepých budov z dob minulých nebo naopak z dob budoucích. A to nemluvím o nabídkách zboží na tržišti. To je teď pryč. Pokud měl někdo problém s tím, že na něj útočili hráči s lepší dobou, tak bych to řešil spíš tak, že by byly zkrátka takovéto útoky (například více než přes dvě doby zpět) hrou zakázány.
 

DeletedUser7728

Host
ad.39 & 41

Dedukuji, že to spěje k nějakému hybridu:confused: Problémy budou mít hlavně hráči z nižších dob a/nebo bez cechů - plány, surky... Hra se více zavře do cechů (hlavně těch velkých) - plány, surky.. Ale když většina zapláče, tak se to změní...
 

DeletedUser14042

Host
myslím že moji sousedi maj radost, jsem v ranným a mám 11 vb, chudáci hráči co jsou rádi za jednoho tuláka. Fakt supr změna, teď abych si aspoň trochu zabojoval asi budu muset do ledovky nebo co ? :D
 

Raad

Nováček
Ahoj ,na úvod tohoto vlákna byl napsáno že pro mnoho stížností ze sousedství se udělala tato změna aby sousedé neplakali nad rabováním atd .
Daleko více hráčů si ale stěžuje na nemožnost hraní CvC , viz jak tu někdo psal že ho vylepšili až k nehratelnosti a za to také děkuji :p
V podstatě to je jediná zábava pokud nechcete pouze klikat sklizeň a eventy kterých tu je poslední dobou až moc . A čeho je moc toho je příliš ! ! !
Jediné dobré bylo opravdu tlačítko pomoc a označení u krčmy že je plno.............
Přeji všem sousedům krásný den .
 

DeletedUser13828

Host
Někde asi soudruzi z FoE udělali chybu. Předpokládal bych, že podle nového systému budu někde uprostřed. Proč tedy v East Nagachu jsem hráčem na nejvyšší úrovni?
 

DeletedUser13611

Host
Dneska jsem si dal tu práci a prošel jsem si sousedy a málem jsem se rozbrečel dojetím nad skvělým novým systémem. Většina mých sousedů jsou totiž evidentně alti, kteří tu pouze farmí FB, případně slouží jako výrobna materiálu, který dotyčný poctivě odevzdává jinému hráči. Celé tržiště sousedských nabídek má úžasné 2 stránky!

Ano, chápu potřebu chránit hráče proti těm nesmyslům jako útoky hráčů s rozdílem 2 a více dob, nebo s nesmyslně nadupanými bonusy z VB (což se stejně vzhledem k bodovým rozdílům neděje), ale je potřeba si uvědomit i dopady na výměnu surovin. V závislosti na tomto by bylo tedy dobré buď navýšit počet přátel, nebo rozšířit rozsah nabídek tržiště tak, jak to známe z jiných her (kde je prostě nabídka několika serverů spojená, tady by stačila obdoba nabídek z několika sousedství najednou).
 

Dan 77

Veterán
Nebudu psát, že je nějaký systém sousedství lepší než ten druhý (tj. nebudu srovnávat starý a nový, každý má své), napíšu jen východisko - ono je to z mého úhlu pohledu nakonec stejně jedno, jaký systém sousedství je. :D
Naše staré sousedství už bylo mrtvé, nic moc se tam nedělo, na motivace i obchody jsem měl cech a přátele, na útoky zase CvC a expedice, které přibyly (nepočítám mapy kontinentů - ve hře původní), takže sousedství podle mě už dávno ztratilo svou funkci a nové sousedství na tom nic nezměnilo (ale pro hráče bez cechu a bez přátel ještě ne, a ať si zabojují, takže sousedství zachovat!).

Za další: Chápu, že asi hráči ze středověku s obranou neměli šanci proti futuristickým jednotkám, navíc jde o docela poklidnou hru (i když bojovou, kde se nedá skoro o nic přijít oproti mnohem, mnohem bojovnějším hrám) a hráči tu přece nemusí být furt, tak proč nováčky odrazovat od hry a drtit je? ;) Ale jiná města si o to říkají: "Vyrabuj mě! Nikdo mě nehlídá, nesbírá ze mě pořádně výrobu!", ale to už je u pokročilejších hráčů jen jejich problém. :p Z tohoto hlediska je teda srovnání sousedství dobré - vždyť jsme to chtěli, tak na to teď nebudeme zase nadávat, ne? :cool:
Na druhou stranu i v našich návrzích kdysi zaznívalo, že by v sousedstvích měl být rozptyl cca +-1 epocha nebo maximálně +-2 epochy, aby v sousedstvích (byť už ztratila svou významnost) byla možnost bojovat taky proti jiným jednotkám než furt se stejnými, aby byla možnost získávat víc plánků (a obchody mě moc netrápí, protože obchody ze starých dob mi trh spíš zaspamovaly, to zboží už stejně nemám).
Takže při systému rozdělování sousedů +-1 epocha by se hráči z Ledovky nepotkávali jen s hráči s Budoucnosti, ale i s hráči z Zítřka (+-1 oproti Budoucnosti) - takže aktuálně poslední epocha ve hře by na tom nebyla bita.

... Pokud měl někdo problém s tím, že na něj útočili hráči s lepší dobou, tak bych to řešil spíš tak, že by byly zkrátka takovéto útoky (například více než přes dvě doby zpět) hrou ZAKÁZÁNY.
O tom byla kdysi diskuze v návrzích proti starému systému rozdělování sousedů a je to nesmysl - omezovat počet bitev pro ty, kteří by chtěli vyvinout maximum úsilí a aktivity.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Je to trochu divný teď, hlavně kvůli těm plánkům a trhu, jinak co se bodů týče, vždycky někdo bude v sousedství první, někdo uprostřed a někdo poslední, akorát jsou to všechno hráči ze stejné doby. Aktivnější a víc bojovný soused má většinou taky víc bodů, než ostatní, kteří jen sbírají výrobu, celkem propastný bodový rozdíl může být tedy i tak, akorát už nejsou třeba hráči úplně na začátku hry v sousedství s hráči z nejvyšší doby.
Ten trh pak jedině vynahradí přátelstvím s někým z jiné doby, ale jen do chvíle, kdy bude moct dotyčný zasílat pozvánky, protože hráči kteří ne vždy, ale dost často mají už obsazeno, je posílat nemohou, kolikrát ani přijímat.
Tak je to asi o zvyk, kdo bojuje a rabuje, bude bojovat stejně, ještě jedna nevýhoda jsou určitě ty PvP věže, protože pokud všichni budou mít obrany z jedné doby, většinou se bude bojovat jen na jednu věž.
 

DeletedUser14058

Host
Jen takový malý dotaz - ta změna už byla zavedena ?
Protože na kolegu z cechu, který je na "E", stejně jako já v současnosti, útočí jak ze zítřka, tak z budoucnosti.
Takže to asi s tím proklamovaným stejným věkem v sousedství nebude tak horké.
 

DeletedUser14058

Host
A ještě něco, k těm plánkům VS:
V cechu na "B", kde jsem a který byl založený nedávno, takže jsme tam jen 4, jsme dva z ledovky, jeden ze současnosti a jeden je ve středověku, takže není problém dosáhnout na různé plánky z různých dob.
Takže to sice nevyloučí, ale alespoň ztíží ty legrační situace, kdy je město v době železné, ale s Alcatrazem, Habitatem a podobně.
U cechů, kdy polovina hráčů evidentně jede jen na jednoho a maxuje mu VS na neskutečné levely je brek na nové plánky tím spíš nepochopitelný.
 

DeletedUser14058

Host
BTW, v mém sousedství mám na konci tabulky taky pár lidí o jednu dobu níž. Ale jen pár a jen o jednu dobu.
To, že netrpím žádným mindrákem, který bych si jejich napadáním léčila je věc jiná.
 

Lemmy Kilmister

Komentátor
BTW, v mém sousedství mám na konci tabulky taky pár lidí o jednu dobu níž. Ale jen pár a jen o jednu dobu.
To, že netrpím žádným mindrákem, který bych si jejich napadáním léčila je věc jiná.

Evidentně mindrákem trpíš, neboť tu odsuzuješ lidi kteří plně využívají možnosti této hry. Doporučuji ti, aby sis přečetla něco o této hře a nevnucovala ostatním svoje pravidla.
 

DeletedUser14058

Host
Evidentně mindrákem trpíš, neboť tu odsuzuješ lidi kteří plně využívají možnosti této hry. Doporučuji ti, aby sis přečetla něco o této hře a nevnucovala ostatním svoje pravidla.
To, že nevyužívám možnost někoho okrádat je moje volba, zrovna tak jako v reálu mám možnost někoho urážet a přesto to nedělám. Nemám to zapotřebí. Jestli musíš svůj mindráček nějak obhajovat, netahej do toho jiné.
Nikomu svůj styl hraní nevnucuji, takže si své "evidentně" zvracej jiným směrem.
Děkuji.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru