Diskuze k novému systému sousedství

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser14058

Host
Porovnávat urážení lidí v reálu a útok na město ve hře je zcela zcestné a popravdě i směšné. Pokud se někomu nelíbí, že na něj útočí jiní, ať si koupí štít. Pokud se mu to i tak nelíbí, ať si jde hrát farma simulátory na facebook.
Pokud se budeme držet věcné diskuse, nemám problém.
Pokud se to přesune do osobních útoků, začnu si představovat, že onen zastánce vykrádání sousedů, který si na mně otvírá ústa (obrazně) je otylý, uhrovitý pubescent, léčící si nějaký komplex.
Nikde jsem nepsala, že mi vadí útoky, jen klidně do mě :)
Jen jsem se zmínila, že já tuto možnost nemám potřebu využívat, toť vše.
 

DeletedUser14058

Host
To je mi vážně líto, že je někdo háklivý na něčí pohrdání nad tím, když silnější mlátí slabšího.
Pokud někdo útočí na někoho ve stejné době, nemám s tím problém.
Jestliže někdo rabuje někoho, o kom ví, že se nemá šanci ubránit nebo to oplatit, tak pro mně skutečně není king, ale ubožák a zbabělec.
Víc k tomu nemám co dodat a s tímto tématem končím.
Hezký večer přeji.
 

Svatej

Legenda
Barbucha: Tohle téma jsi tu otevřela ty.;)
Dodám jen, že pokud se někdo cítí slabý a neustále ho rabují, má si zaplatit štít z krčmy, tak na něj nikdo nebude moct ani zatočit.
Pokud si to nezaplatí, beru to tak, že mu rabování nevadí, jinak by se proti němu přece zajistil;)
 

Dan 77

Veterán
To je mi vážně líto, že je někdo háklivý na něčí pohrdání nad tím, když silnější mlátí slabšího.
Pokud někdo útočí na někoho ve stejné době, nemám s tím problém.
Jestliže někdo rabuje někoho, o kom ví, že se nemá šanci ubránit nebo to oplatit, tak pro mně skutečně není king, ale ubožák a zbabělec.
Víc k tomu nemám co dodat a s tímto tématem končím.
Hezký večer přeji.
Zaprvé, jedna doba (třeba v případě tvého sousedství, ale i každého jiného), není vůbec žádný rozdíl. :rolleyes: Každý hráč se tady může stát silnějším, třeba postavit Vasila/Deal nebo v expedici vyhrát za pár týdnů spoustu strážních ohňů, čímž může každý posílit svou obranu. A dokonce ani TO není nutné - nemusíš zlepšovat obranu, protože tím nic nezískáš, akorát si zabereš místo ve městě. To, že na tebe někdo zaútočí, aby měl pouze cenné body z bitev, medaile a body do žebříčku (které tobě nebere, dává mu je hra za jeho aktivitu), ti vadit VŮBEC nemusí, je to jen virtuální událost v historii ve tvé radnici, červený nebo zelený palec, to je přece fuk, takže do lepší obrany, která stejně nikdy nebude neporazitelná, nemá smysl moc investovat. Důležitější je to, jestli tě pak bude útočník rabovat, nebo ne (záleží to nejen na něm, ale i na obránci, který to taky může ovlivnit i bez obrany). Začátečníky nerabuju, nemá smysl někoho odrazovat od hry, stejně mi jeho výroba už ničím nepomůže. Ale minimálně od hráčů, kteří jsou 3 doby za mnou (Současnost a výše, jsem v Ledovce), očekávám, že si budou nastavovat a vybírat třeba jednou denně svou výrobu (což je ideální způsob, stačí několik minut, to je JEDINÁ nutná a NEJÚČINNĚJŠÍ obrana), jinak považuju takového hráče za toho, který si o to rabování přímo říká, protože už nevyvíjí pro tuto hru dostatečnou nebo žádnou aktivitu, tak stejně nemá pořádně užitek z toho, co vyrábí, tak prostě neobstojí a jeho výrobu využije lépe někdo aktivnější. Nebudu čekat, až bude ten hráč v naprosto stejné době, jestli vůbec někdy bude; proč bych se mu měl přizpůsobovat (jemu jako slabšímu)? Stejně jako když rabovali mě, NEBREČEL JSEM, že mě rabují, NEVYČÍTAL JSEM JIM TO, sice jsem se na ně trošku naštval, ale prostě buď se mi povedlo být v ten čas u výběru výroby zboží, nebo ne (můj problém, nikoli jejich mindrák - taky proč by byl?). Možná mě to povzbudilo, teď už nějakou dobu střídám zákeřně obrany, abych nepřátelům působil co největší ztráty, i přestože se dá lehce zničit každá obrana i s bonusem % k obraně (UI není moc inteligentní) a i přestože jsem nedávno bez strážních ohňů z expedic měl minimální bonus v obraně, občas jsem jim útok vrátil, většinou mi nemají co vyrabovat. Je to prostě hra postavená na konkurenci - budeš taky nadávat, že v CvC se tahají celé cechy o sektory??? A představ si, že jsou hry, kde jsou na mapě města hráčů, která jsou něco jako sektory na mapě CvC ve FoE, a tam musí každý dobývat, aby nebyl dobyt, a překonat konkurenci, aby to někam dotáhl - třeba Grepolis, Divoké kmeny i hry jiných společností. A věz, že v takových hrách se dá přijít o mnohem víc, než o pár kousků zboží, třeba o celé město a dostat nucený restart hry. Tam prostě města mění majitele někdy velmi rychle. A myslíš, že tam hráči nadávají, že na ně někdo útočí? Někteří sice jo, ale tam naštěstí většina ví (na rozdíl od většiny hráčů této hry), že takoví plakají nad špatným hrobem, protože k tomu není důvod, boj je tam hlavní součástí hry. Je to jen HRA! A hra je přece zábava, a že ti někdo sebere něco virtuálního v rámci té zábavy, to ještě neznamená, že by to udělal i v reálu bez morálních výčitek, to je přece nesrovnatelné. Využívat veškeré možnosti hry (to tvé "kradení") a využívat všechny možnosti v reálném životě k dosažení čehokoli i přes mrtvoly, to je přece POŘÁDNÝ ROZDÍL. Tato hra je sice oproti těm bojovnějším velmi mírná, nedá se tu mnoho ztratit, ale možnost bojů se sousedy tato hra nabízí a znamená to být aktivní a iniciativní, aby se ve hře dostal dál, než ti, kteří se tu objeví na 5 minut denně. Tak to má být, když někdo něčemu věnuje úsilí, a o tom to je. Pokud nemáš potřebu využívat nějaké přirozené možnosti ve hře, pak nemusíš ani postupovat ve výzkumu nebo stavět velkolepky, abys nebyla nikomu konkurencí, nebo třeba jen sektory vyjednávat za drahé zboží a neútočit ani na UI. A komu to dělá problém, může jít hráč ještě mírnější hry, něco o farmaření apod. Budeš taky nadávat, že někdo nabízí na trhu zboží za lepší kurz, protože si to zkrátka může dovolit? Třebaže by to zboží nikomu nevyraboval, škodilo by to tobě tím, že by nikdo nepřijal tvé nabídky na trhu. A co bys s tím musela udělat? Stát se konkurenceschopnou, shánět od jiných nebo nabídnout lepší kurs. Ochrana slabšího v reálu: dobře, něco morálního na tom je, ale ne vždy je to prospěšné i jim samým! To ti slabší se musí přizpůsobit, aby uspěli. Zásadní je pouze to, aby i ti slabší měli v reálu poskytnutý stejný prostor a možnosti (což ne vždy bývá, bohužel), ale ve hře tomu tak je! Takže, nechoďte sem s tou svou pseudomorálkou! I morálka je relativní mimochodem, to je taky dobré vědět.
 

Dan 77

Veterán
Mimochodem, už je to dlouhou dobu, co jsem měl čas obejít sousedy s útoky a občas rabováním. :D Možná zas někdy, střádají se mi tuláci.
 

Lemmy Kilmister

Komentátor
To, že nevyužívám možnost někoho okrádat je moje volba, zrovna tak jako v reálu mám možnost někoho urážet a přesto to nedělám. Nemám to zapotřebí. Jestli musíš svůj mindráček nějak obhajovat, netahej do toho jiné.
Nikomu svůj styl hraní nevnucuji, takže si své "evidentně" zvracej jiným směrem.
Děkuji.
Evidentně nechápeš, že pokud kdokoliv válčí s obranou sousedů a poté si vezme to co si majitel města nesebral neznamená, že si léčí mindrák, ale hraje tuto hru dle pravidel a možností. Srovnávat hru s reálným životem je opravdu,ale opravdu zcestné;). Ještě jedna rada. Nerozčiluj se, škodí to zdraví a nebudeš potom moci pomáhat slabším před silnějšími.
 

DeletedUser14058

Host
Vidím, že jediné, co vás vy "bojovníci" nadzvedlo je to, že nenapadám slabší sousedy a nevykrádám je.
(Mimochodem, díky za upozornění na farmářské hry - 10 let jsem dost úspěšně hrála jednu z nejdrsnějších bojovek, co kdy existovala)
Ale primárně mi šlo o to, že INNO jako obvykle s velkým humbukem tvrdí něco, co není pravda - v podstatě na žádném z pěti světů není sousedství, ve kterém by hráči byli ve stejné době. To bylo to, na co jsem zejména chtěla upozornit.
A omlouvám se, u tohohle příspěvku
Dan 77, Čtvrtek v 22:33
jsem to vzdala u 3. řádku, dál číst jsem se nepřinutila.
 

peepee77

Veterán
Barbucha 11
No ty jsi hlavně napsala něco o pohrdání hráči kteří útočí a rabují slabší hráče a dále odpovídáš dosti útočným způsobem. Což přirozeně některým lidem připadá jako hozená rukavice.

Abych se k tématu vyjádřil taky. Vše co hra umožňuje a pravidla to nezakazují je morálně v pořádku. To, že v reálném světě by to bylo nemorální a společensky třeba naprosto nepřijatelné je naprosto irelevantní. Je třeba se naučit rozlišovat mezi hrou a realitou.
 

DeletedUser13611

Host
Bez urážky ale dlouho jsem se takhle nepobavil. Moderátor, který pronese, že je morální útočit na slabšího, vyhrožovat mu a posmívat se mu, je klenotem FoE týmu a za 20 let co hraju hry i perlou diskuzních fór. Tohle všechno totiž pravidla umožňují, není to proti pravidlům hry, ale proti obecným morálním zásadám dnešní společnosti to samozřejmě je a o pravidlech slušného chování už vůbec nemluvím.

To, že se tu někdo ohání tím, že nemůžete kombinovat reálný život a hru, to je samozřejmě další nesmysl. Nehraje za Vás žádný avatar, ani ve skutečnosti avatarem nejste. Do hry přicházíte jako hráči, kteří si nesou nějaký morální kodex a podle něho se chovají. Své hraní přizpůsobujete svým možnostem, které Vám udává reálný život. Tedy hráči, kteří mají rodinu, asi budou mít prioritu jinde a nebudou celý den podřizovat nějaké flashové hře, také asi nebudou mít pravidelně v 17:00 hodinu na to, aby vybrali výrobu, namotivovali sousedy atd… Takže komentovat, že si to musíte takhle zařídit, jinak jste divní a nemáte to hrát, svědčí spíše o autorovi takového postu (a je mi ho líto) a je to absolutně na hlavu.

Ale stejně tak je na palici, že člověk slušně vychovaný s vysokým žebříčkem morálních hodnot (jak se snaží někteří prezentovat) se začne navážet do někoho, kdo si to hraje po svém a prostě ho baví napadat někoho slabšího, nebo napadat všechno kolem sebe. Taková věc se dá přeci vyřešit soukromou zprávou ve hře tomu dotyčnému, tady to stejně nevyřešíte.

A co se těch sousedství týče, je tu tak málo lidí, že je problém v době železné či době vrcholného středověku najít něco jiného, než alty, co poslušně odevzdávají body. Po půl roce jsem se pomalu přesunul do doby Pokroku a celou dobu mám problém najít víc jak 20 sousedů, co nejsou jenom diamantové farmy a alti, o které se skoro nikdo nestará.

Všem bych tedy doporučil dát si něco sladkého na nervy, nastudovat si cizí slova, když už je chci používat a před napsáním příspěvku se 10x nadechnout, protože vnucovat někomu svůj styl hraní nemá smysl a hádat se o tom, jestli je můj styl hraní lepší, než styl někoho jiného je opravdová dětinskost, která je k ničemu. Navíc nejlepší styl hraní je stejně ten můj, co si budeme nalhávat...

Flame on! Enjoy ;)o_O
 

Svatej

Legenda
RomanS24: Mno, z toho co víme nový systém sousedství nerozlišuje mezi aktivním a neaktivním hráčem. (což starý dělal) Čili se může klidně stát, že tě dá dohromady s neaktivními (třeba i déle)
 

RomanS24

Člen
takžen jednoduše řečeno novy sousedsky system je prostě postavenej nahlavu a nedává smysl jako celá nova akzualizace plná chyb a počeštení level Vietnamec v sámošce. a když se zeptaš kdy to opravěj tak asi v budoucnu no je vidět že hra už není to co bylo dřív a dost hráčů ji i opustilo
 
Naposledy upraveno moderátorem:

peepee77

Veterán
Bez urážky ale dlouho jsem se takhle nepobavil. ....
Těší mě, že se bavíš. Jsem nejen moderátorem, ale hlavně taky aktivním hráčem STRATEGICKÉ hry kde využívám všech možností které mi tato hra nabízí. Pokud má někdo potřebu míchat do takovéto hry svoje osobní postoje, názory, pravidla a zásady je to samozřejmě jeho věc a tu možnost má, ale nemá možnost donutit ostatní aby se jimi řídili. Pokud se od těchto pravidel chce držet zuby nehty tak mu samozřejmě přeji ať se mu to daří, ale celkově pro něj bude dost věcí obtížných.
Přečti si prosím ještě jednou příspěvek který tě tak pobavil
Vše co hra umožňuje a pravidla to nezakazují je morálně v pořádku.
Zmiňuji se o morálce ve HŘE. Já herní svět a realitu odděluji dost striktně. Ale samozřejmě nikomu nemůžu bránit v tom aby si mě představil jako výrostka podrážejícího babičkám na náledí hole.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru