Diskuze k novému systému sousedství

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Prosím o dodržování tématu a pravidel fóra.
Dále bych ráda připomněla, že jste se registrovali do hry (a tudíž jste souhlasili se všemi podmínkami), která je vedena jako strategická bojová hra. Dovolím si citovat z úvodní stránky:
„... Jde po stopách hrstky osadníků na jejich cestě věky až do doby středověku a ukazuje, jak tvá vzkvétající říše dobývá svět. Je už na tobě, jestli budeš tuto strategickou hru hrát jako mírumilovný vladař nebo zlý císař, který napadá sousedy. V této velkolepé online hře rozhoduješ sám, jak mocné tvé impérium bude – zahraj si FOE hned.“

Dále uvedu citaci z pravidel hry:
„Výhružky jsou povoleny pouze, pokud se vztahují ke hře a ne k reálnému životu. Například můžete hráči vyhrožovat, že napadnete a vyrabujete jeho město, pokud Vám nedá body výzkumu. Avšak není povoleno vyhrožovat, že si někoho najdete a zbijete jej, pokud Vám nedá body výzkumu.“

Pokud tedy máte pocit, že zlí lidé ve hře jsou nutně zlí i ve skutečnosti, domluvte si kafé a zkuste se sejít osobně. Jedině tak můžete potom lidi oprávněně posuzovat.

Ráda bych ještě připomněla pravidla fóra a pravidla hry. Prosím o přečtení, pokud máte nějaké nejasnosti.

Děkuji za pochopení.
 

DeletedUser13851

Host
Sousedy si hráč nevybírá, jsou mu přiděleny herním mechanizmem a proto, chce-li silný hráč vytěžit ze hry maximum, velmi pravděpodobně bude napadat slabší hráče a nenamítal bych asi nic (sám jsem čajíček). Hra je taková, jaká je. Slabší hráč bude porážen a rabován, pokud si nezajistí výběr své produkce tak, aby ztráty minimalizoval. Je vcelku zbytečné přenášet reálný život do hry nebo diskutovat o tom, co ještě je a co již není morální. Vždy to jen vyvolá negativní emoce na jedné straně a úsměvy na straně druhé. Vzhledem k tomu, že se možnost napadání a rabování nijak dlouhodobě nemění, je především na nás, slabých hráčích se s touto skutečností vyrovnat - tedy co nejvíce posilovat vlastní obranu a plánovat výběr produkce. Myslet si každý může co chce, ale ventilovat svoje postoje (které ve finále povedou k hádkám) či řekněme morální zásady na fóru osobně nepokládám za šťastné řešení, koneckonců pokud by debata zašla pro moderátory za únosnou hranici, bude přerušena, příspěvky smazány a viníci i potrestáni, přesně v souladu s pravidly fóra. Hrajeme hru, měli bychom se jí bavit. Posilujme tedy (my slabší) své odolnosti a těšme se z toho, že i když poraženi - tak nevyrabováni. Jde o strategickou hru a proto nebude jiná. Porážku lze přijmout i hrdě a kdo ví, třeba bude za nějaký čas pro ostatní velmi těžké nás porážet.
 

Kayro

Znalec
Pokud tedy máte pocit, že zlí lidé ve hře jsou nutně zlí i ve skutečnosti, domluvte si kafé a zkuste se sejít osobně.

Nevim ale mozna bych se i bal sejit se u kafe s clovekem co nerozlisuje realitu od hry.Zajimalo by me jestli nekteri jedinci neco slyseli o role play hrani napriklad.Kdyz budu hrat v nejake mmorpg hre za nekromanta,coz byva skoro vzdy veskrze zla postava,jestli to tedy znamena ze v realu jsem prakticky lidsky odpad.Pokud si nekdo mysli ze ano asi by mel vyhledat odbornou lekarskou pomoc,to zadne kafe nespravi.
 

Arthoris

Odborník
Brečitelé napiště si spíš dopis zde:
Address
Friesenstraße 13
20097 Hamburg
Germany
Tam jim můžete ponádávat, a pourážet je, protože hráč využívá pouze to, jak to nastaví Inno, když takhle sousedství funguje, tak hráč asi za to nemůže. Každý si může využít plný potenciál hry, co dovoluje. A jak tu bylo zmíněno, je to jen hra, a normální hráči to jako hru berou. Pokud do toho někdo cpe realitu, tak to by se měl začít léčit. Byla to hra, je to hra, a bude to hra. Pokud se do toho začne cpát realita, tak by to dotyčný hrát neměl. Pravidla jsou jasně daná, a hráč je rozhodně nevytvářel, takže takové blbáboly může napsat pouze hráč pod vlivem, nebo težce neznalý pravidel, a jako hry takové. A kdyby Ino nechtělo aby hráči rabovali, tak nedá do hry VB pro podporu rabování. A nejlepší na tom je, že nějaký zamindrákovanec, háže své mindráky na druhé, a obviňuje je právě z toho, a ze sebe dělá já nic, já muzikant. Spíš se zamyslet, než napsat takový kyd. Někdo jen bojuje a nerabuje, někdo dělá obojí, ale ve hře se dá klidně domluvit na nerabování. To ses asi nad tím nezamyslela co? Že se to dá vyřešit domluvou.Např:. Ahoj prosímtě šlo by udělat, že by si mě neraboval? Složité co? Tady si stěžujete, že někdo rabuje slabšího, ale že by ten dotyčný se mohl domluvit z útočníkem(což spousta hráču děla) o nerabování, to už ty chytráky nenapadne. To tady budou radši nadávat. Ale zase, když někoho vyrabujete, a on vám v první zprávě začne vulgárně nadávat, a nechce se dohodnout, tak co jako? Prostě toho primitiva dáte do ignoru, budete ho rabovat tím tuplem, a to takových hráču je spoustu, co se nezmůžou na nic jihého než nadávat......... Prostě napsat na danou adresu Inna.....Proč nadávat na hráče, když ta hra to prostě umožňuje a úmyslně..... Každý začínal, a každý byl rabován. Jestli někdo píše takové nesmysly, že silný útočí na slabšího, tak je úplně mimo, ten silný nebyl na takové pozici pořád, taky začinál, a prošel tím samým. A že třeba někdo útočí na slabší, tak to teda nic nedokazuje, takové řeči, že je srab a chudák, a nějaké pohrdání, tak tohle je spíš ten, co to píše o ostatních.......Prostě je tady dost hráčů, co vědí oč v téhle hře jde, a využívají plně potenciál, ví proč rabujou, ví co využít atd.....Takže ty urážky naprosto ignorujte, a neberte je v potaz, vý víte nejlíp, jak hrát a proč.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Kayro: Hráls někdy DrD? :D I Zákonně dobrý nekromant je hratelná postava :p
Jinak nedá se než souhlasit :) s člověkem který nerozlišuje RL/RP bych na kafe asi nechtěl jít.

Arthoris: Tím že jim dáváš adresu až pod nos riskuješ, že to opravdu někdo pošle a tím riskuješ i to, že si to v innogames někdo přečte a tím zase riskuješ to, že se toho chytí a TY víš že se blbostí chytaj jak opilej lampy...
 

Arthoris

Odborník
Arthoris: Tím že jim dáváš adresu až pod nos riskuješ, že to opravdu někdo pošle a tím riskuješ i to, že si to v innogames někdo přečte a tím zase riskuješ to, že se toho chytí a TY víš že se blbostí chytaj jak opilej lampy...

:D:D, vše je možné :D, ale dopis psaný stylem. Zdar vy otylí, uhrovití, pubescenti, léčící si nějaký komplex. Co si dovolujete nastavovat možnosti po vojenské stránce tak, aby mohli silnější útočit na slabší, zbabělci jedni, pohrdám vámi, a jestli to nezrušíte, tak napíšu petici. Já jsem totiž zastánce slabých, a vůbec se nechci zviditelnit :D:D:D:D:D, tak to by asi napařili banán na neurčito :D:D, a zrušili FoE v CZ :D:D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14042

Host
jestli tam někdo napíše tak je možný že se s foe stane farma
 

Svatej

Legenda
Myslis neco jako "jsem zakonne dobry nekromant tak musim vyvolat kostlivce aby sel tamhle te babicce pomoct prejit pres prechod", ne na takovou postavu si ted asi nevzpomenu :)
"Tak vám shořel barák do základů a nemáte kde bydlet? To je smůla... a nechcete abych vám postavil novej? Jo, jasně že zadarmo... A máte tu někde hřbitov?" :p
(už delší dobu shraňuju hlášky z hraní a píšu na ně storybooky. ;))

K tématu: Novej systém sousedství si hráči vyřvaly. Doslova a do písmene. Stížnosti na systém sousedství se objevoval na fóru s trvalou pravidelností bez ohledu na jazykovou mutaci... Tak nevím co si teď stěžujete.;):rolleyes:
 

Dan 77

Veterán
Ale primárně mi šlo o to, že INNO jako obvykle s velkým humbukem tvrdí něco, co není pravda - v podstatě na žádném z pěti světů není sousedství, ve kterém by hráči byli ve stejné době. To bylo to, na co jsem zejména chtěla upozornit.
A omlouvám se, u tohohle příspěvku
Dan 77, Čtvrtek v 22:33
jsem to vzdala u 3. řádku, dál číst jsem se nepřinutila.
Škoda, někdo to četl, tak snad to aspoň bude číst někdo jiný, kdo má tvůj pohled na rabování.
No v mém sousedství jsou asi všichni z Ledovky, ale podrobně jsem to nekontroloval, možná tam je pár výjimek z Budoucnosti, ale to by nebyla zas tak hrozná odchylka.
Vidím, že jediné, co vás vy "bojovníci" nadzvedlo je to, že nenapadám slabší sousedy a nevykrádám je. (Mimochodem, díky za upozornění na farmářské hry - 10 let jsem dost úspěšně hrála jednu z nejdrsnějších bojovek, co kdy existovala)
To tady nikoho nenadzvedlo, protože to nikoho nezajímá - klidně si můžeš hrát, jak chceš. Jde o to, že mezi řádky explicitně urážíš každého, kdo to kdy udělal (ale proč to vlastně píšu, ty to víš, cos psala), přitom vlastně nevíš, o čem píšeš. Tak se tu nesnaž namluvit, žes hrála bojovnější hry, protože pak by ti nevadilo, co se děje tady v poměrně mírné hře, a nevznikla by vůbec tato diskuze. Většinou se v bojovnějších hrách berou celá města jiným hráčům, a to tam dělá snad každý, koho nesmažou z mapy jiní hráči.

Mediastinus:
Bez urážky, teď jsem se zase pobavil já, pokud píšeš o něčem, co tu nikdo nepsal (vyhrožování, posmívání se slabšímu, divní - kde se to vzalo?) a tak, jako bychom toho už nevysvětlili dost. A znám hráče, kteří mají rodinu, ale nějak se jim povede výrobu vybrat, vlastně ani pod útokem moc často nejsou (sousedství jsou často taková nečinná), a pokud je někdo vyrabuje, nedělají z toho vědu. A někteří stihnou za návštěvu 1× denně více, jiní méně, to je věc každého, jak prostě kdy může, nic jiného nezbývá.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8903

Host
NO COMMENT - KDYŽ JSEM TOHLE NAVRHOVALA PŘED VÍCE JAK DVĚMA NE-LI TŘEMI ROKY MOHLI JSTE SE SKORO ... ŽE, TO PŘECE NE! A PROČ, A TO NENÍ POTŘEBA, A PODOBNĚ! NESTĚŽUJ SI ŽE MÁŠ SILNÉ SOUSEDY, ONI SI TAKY NESTĚŽUJOU, ŽE TÉ MOHOU PLUNDROVAT! JSEM RADA, ŽE I NA VÁS DOJELO A NAKONEC JSTE TO UDĚLAT MUSELI! HAHAHAHA, JEN ŠKODA, ŽE TO TU MOHLO BÝT CCA. PŘED 2-3 ROKY! HAHAHA!
 

Svatej

Legenda
Chyběla a jak moc :) (ironie)
Ale tak každý si udělá názor z toho co napsala a jak to napsala sám/a že. :);)
 

Dan 77

Veterán
Thraena, přesně na tebe jsem si vzpomněl, když to zavedli (ale ne tak ve zlém). :) Kromě těch občasných traktátů shrnutelných do věty mi nic nevadilo (nečetl jsem ale celé fórum), každý přece může napsat svůj názor ohledně sousedství.
- A taky stále tvrdím, že oba z těch systémů sousedství mají své klady a zápory (v tom novém se chrání hráči na začátku hry, kteří tak byli opravdu blbě přiřazováni, nebo zkrátka hodně daleko za poslední dobou, kteří mě z hlediska rabování stejně nezajímali, není důvod jim hru protivit, a stejně to neochrání hráče, kteří si nenastaví lépe výrobu nebo popř. se přihlásí maximálně jednou za dva dny; na druhou stranu to omezí pestrost plánků na VB z M/Z i za pomoc se stavbou, pestrost zboží na trhu a v obraně budou stát téměř výhradně jen jednotky z totožné doby, což musí být nuda).
- Kvůli té pestrosti to ještě chtělo rozptyl asi +- 1 epocha (= mix 3 epoch v každém sousedství) a myslím, že něco takového jsi taky navrhovala.
- Navíc leccos ten nový systém sousedství nezměnil, takže v konečném důsledku je to jedno, když je sousedství mrtvé v obou případech, protože už ztrácí svou funkci (pro začátečníky ještě ne), takže opravdu nic moc není potřeba.
- A pokud něco udělat vývojáři museli, tak jen proto, že jim odevšad psali, ať to změní, protože jeden pokus (nebo dokonce dva, už nevím) o srovnání sousedství už byl, ale vůbec nevyšel.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak ono je taky dost podstatne, ze hráč na konci výzkumu uz jinou volbu nema dokud nepřijde další doba.
Jinak naopak dříve třeba byla výzva porazit i někoho kdo ma dobu a armádu vyšší, byla v tom i soutěživost, takže chápu rozhořčení začínajících hráčů které zvalcuje tank, ale na druhou stranu se vytrácí ta pestrost.
Jinak teda když jsem pročetl celou diskusi, je to hra a její součástí je i napadání měst ostatních hráčů.
Je na každém jestli si vybere mirumilovny styl hry nebo využije vojenský potenciál. Nutno dodat, ze i hodnocení v globalnim žebříčku nahrává bojovníkům a dobývání území na mapách se vyplatí vojskem víc než kupovanim za suroviny.
Možnosti obrany treba štítem města z krcmy o tom se většině dříve mohlo jen zdát, takže i vývojáři asi vyslyšeli prosby těch, kteří se tu rozčilují úplně zbytečně.
 

DeletedUser14071

Host
Já jsem na tom obdobně, po aktualizaci jsem v sousedství kde je asi 8 lidí v době pokroku (včetně mě) a zbytek v moderní době a asi 3 lidi v postmoderní době (ale ty se tam dostali asi až během již probíhajícího sousedství)
 

DeletedUser12887

Host
Podle mě je tohle nešikovně vytvořené az hermeticky uzavřené
 

DeletedUser9906

Host
Dneska se mi potvrdilo podezření, že ten počítač INNa mě nemá rád , je proti mě zaujatý a šikanuje mě. Celou dobu a na všech světech mě ustavičně strkal na konec sousedství k hráčům nejmíň o 3 doby výš. Teď když mu to znemožnili tak jen o jednu dobu.
Tak jsem ho zkusil převést. Počkal jsem s postupem do další doby až na pondělí po změně sousedství, a celých 14 dní jsem byl jediný v současnosti. Dneska se zase dostal na řadu on, a ejhle, jsem na konci sousedství a všichni jsou v budoucnosti:)
Zvažuji žalobu k Evropskému soudnímu dvoru pro lidská práva, takhle přece nemůže nějaký soft zacházet s člověkem.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru