Diskuze k novinkám v Cechovních bitvách

Trosman

Dopisovatel
Nechápu co ti na tom vadí, kdy už všichni pochopíte, že tohle není reál, ale hra.
Beeee oni se na mapě moc roztahují
Beeee oni mají dohodu a nás k ní nepozvali
Beeee on mě vyplenil, to vám přijde vám jako normální krást?

Buď začněte hrát s kartama který máte - a jsou pro všechny stejný - nebo běžte hrát nějako farmářku na xichbůk

Nevím, mně celé CB přijdou koncepčně jako proti tomu, jak FoE bylo bráno dřív. Byla to spíše taková oddechovka na chvíli, kdy člověk neměl zrovna moc co dělat. Teď se z toho stává to, proč spoustu online her nehraju a to je to, že u toho člověk musí sedět v podstatě skoro furt. Jako furt se dají CB ignorovat, to vím, ale tak když to tam je, tak si to člověk chce zahrát.
 

d arvit

Odborník
Tento návrh se mi líbí a taky jsem si řikal, proč to tak neni? Hodně by to spestřilo hru, kdyby musel mít cech všechny území spojeny se základnou. Sice by to mohlo hodně naštvat někoho, ale alespoň by sektory na okraji začaly mít smysl, protože teď mají smysl tak maximálně na to, aby si tam člověk získal nějaké ty odměny.
zajímavý názor, můj názor je že by to hru vůbec nezpestřilo, naopak by jí to logicky ještě více zklidnilo a zabilo ty slabší cechy na jejich startovacích pozicích.

dokonce mám ještě jeden názor: myšlenka na to omezit aktivní cechy aby si ti méně aktivní mohli zahrát s nimi je od základu špatná a nefunkční a z toho důvodu nikdy ty omezení nebudou fungovat.

proč?? protože ty cechy (hráči v nich) maji zápal a baví je hrát/věnovat hře svůj čas a myšlenky = budou nad hrou přemýšlet a vymýšlet strategie pro svůj lepší a snažší postup hrou, pro rychlejší získávání zdrojů a výhod, na každé omezení zareagují rychleji než hráči hrající si jen tak vymyslí další omezení..

pro příklad:
každý hráč má omezení na počet bojů za den - postavíme víc táborů a zvedneme své staty aby jsme mohli bojovat při větším oslabení
stavba budov stojí více surek - zlepšíme příjem surek do pokladny aby jsme na to měli
můžeme bojovat jen o cizí území - dejme tedy nepříteli dobrovolně své at o něj můžeme zase bojovat..
 
Naposledy upraveno:

Trosman

Dopisovatel
zajímavý názor, můj názor je že by to hru vůbec nezpestřilo, naopak by jí to logicky ještě více zklidnilo a zabilo ty slabší cechy na jejich startovacích pozicích.

Zase by to změnilo trochu systém. Hodně lidem se ty dohody mezi cechy nelíbí, tohle by to rozbilo. To že je nějaký cech slabší to asi neřeší no. Ale tak slabší cech nemůže čekat, že se dostane do středu mapy zadarmo.
 

Trosman

Dopisovatel
Spíše moc nechápu, proč na nové mapě je až takový nepoměr mezi počty budov 1 pole od základny směrem ke středu? Jako je rozdíl, když se cech objeví na místě, kde po prvním území mají 2 sloty na budovy a nebo 0 slotů a takhle to jde i dál, třeba někdo má cestu ke středu 2-2 a někdo 0-1 a pak dál už to může být jedno, protože to stejně rychleji zabere někdo jiný.
 

d arvit

Odborník
Zase by to změnilo trochu systém. Hodně lidem se ty dohody mezi cechy nelíbí, tohle by to rozbilo. To že je nějaký cech slabší to asi neřeší no. Ale tak slabší cech nemůže čekat, že se dostane do středu mapy zadarmo.
změnilo by to systém?, ANO
kdo by z toho těžil?? NIKDO
kdo by na to doplatil?? ti co trpí ted.
kdo by se první přizpůsobil?? ti co ted ovládaji CB
proč??

cechy které jsou zvyklé dělat 5000 bojů denně by najednou mohli dělat pouze 500 bojů, tak co udělaji?? budou se prát o každou možnost si zabojovat - i kdyby to bylo jen o území na vnějšim okruhu = naházeli by tam ty boje dříve než ten druhý cech.

nehledě na to že už ted si dovedu představit jak to pravidlo obejít/využít, samozřejmě by záleželo na více faktorech např. jak by se řešila ztráta území po odstřihnutí spojnice se základnou.. a o tom je přesně to na co narážim

ti co ted vyhrávaji vyhrávaji protože chtěji a jdou za tim..
 

Lucil.Lucinda

Nováček
@d arvit ... tvoje názory se mi moc líbí.

Já ale začnu o vyjednávání. Jsem v ranném středověku ,pro mě doba vytahnutí lvlů velkolepek atd. Ještě nemám Alíka ,takže armádou neoplývám i když z CE a CB jí mám dost. I s oblehy jsou nějaké ztráty v CB ,tak volím vyjednávání když už army dochází. A to je teď sakra problém. Dost jste to stížili a to není fér.Za vyjednávání 2 body,když hra je nastavená tak ,že většinou je to ta poslední možnost ,takže hromadu pokusů kdy už vím ,že správně bude ten poslední ,ať je jakýkoliv. Stojí to zboží ,dia ale hlavně....ztrácím tím čas. 2 body když vojensky bych udělala 4 až 5 za tu dobu než naklikám možnosti v každém pokuisu vyjednávání. Nerada bych četla poznámky jako že to musím umět atd. Toto je pro mě super a myslím ,že to umím víc než dobře ,ale proti nastavení hry nemám šanci. Jde mi jak o suroviny ,které to spolkne ,občas i pár dia a za to jen 2 body. Víte dobře,že když bojujete v CB ,jde často o rychlost dobití území..... takže 2 body za tu dobu než se proklikám k poslední a podle nastavení hry správné možnosti mi přijde poněkud málo. V CE mi je to jedno.Tam mám času dost ,ale v CB většinou ne.
 

dudasek

Znalec
nápad jsem podával už tuším,ale dostával jsem jen kritiku:je to hra a ne reál/všichni mají stejné možnosti...

mě třeba štve,když obklíčí slabší cech zámky a dopočet třeba v 1 ráno...nám,co si k tomu sedneme třeba v 22/23h propadají pokusy a byť jsme na západě cech z východu nás utlačuje a doma na východě má jen tábor...celej prostředek má někdo třetí...hlavně,že my nemáme šanci si ani bouchnout...

je to na palici,ale prostě INNO je už někde na Jupiteru a nechápou ani že má Země gravitaci a že když někdo padá,tak rovnou na hubu...
 

dudasek

Znalec
cechy které jsou zvyklé dělat 5000 bojů denně by najednou mohli dělat pouze 500 bojů, tak co udělaji?? budou se prát o každou možnost si zabojovat - i kdyby to bylo jen o území na vnějšim okruhu = naházeli by tam ty boje dříve než ten druhý cech.
no profitovalo by INNO:to množství zboží/bodů/diamantů by jste holt těžko za 500 bojů denně vybojovali-neměli by jste sílu a prostředky...prostě ani top 10 cech by neměl tolik možností a rozdíly by se stírali...ale chápu,že topka by plakala,že jsou chudáčci.
 

traktorista

Odborník
mě třeba štve,když obklíčí slabší cech zámky a dopočet třeba v 1 ráno...nám,co si k tomu sedneme třeba v 22/23h propadají pokusy a byť jsme na západě cech z východu nás utlačuje a doma na východě má jen tábor...celej prostředek má někdo třetí...hlavně,že my nemáme šanci si ani bouchnout...

V silným cechu jsi na tom ale stejně. Pokud nechytneš bojové okno, tak přijdeš třeba ve 22 a není kde, protože střed rozdělený a na plážích se vytloukli ti co jim ještě zbyli pokusy.
 

Anti Bílý

Psavec
  • zrušila bych možnost stavět stejné budovy na jednom poli
  • zvýšila náklady na stavbu obléhacího táboru
  • snížila výskyt polí se 3 sloty a rozložila to tak, aby ty sloty byly vzácnější a pole 1/2/3 byly pěkně prostřídané
To vše jen proto, abys silnější cechy potrestala? :)) Neboj, oni za to trpí dost. Mám osobní zkušenost.

edit: proboha, vždyť ty jsi u COMBATANT, tak nač si stěžuješ vlastně? :)))
 
Naposledy upraveno:

erza scarlet

Dopisovatel
To vše jen proto, abys silnější cechy potrestala? :)) Neboj, oni za to trpí dost. Mám osobní zkušenost.

edit: proboha, vždyť ty jsi u COMBATANT, tak nač si stěžuješ vlastně? :)))
Mě je jedno, že jsem Combatant. Je to nuda bez cíle. Já se nepotřebuju uspokojovat nad 1000 ks bojů za den. Přijde mi to skoro zvrácený. Nejdřív šlo do háje cvc, kde se musel ukázat nějaký skill, a teď je to tohle.
 

erza scarlet

Dopisovatel
Vůbec celkově mi to přijde, že je hra dělaná hlavně pro rozmazlené topkaře. A nesouhlasím s tím, že by na tom profitovali jen silné cechy. Právě, že ne. "Slabý" cech stejně nemá sílu na tábory nebo stavění nějakých budov. Postavit tohle znamená o to za 4 hodiny přijít. Čili žádná změna. Nicméně fanatici bynajednou nedali svých 1000+ bojů za den. Rozumím proto tomu, že pak přijdou brečet, jak je to celý zase hrozný. Protože nemají vše na talíři.

Člověk si řekne: "je to logické, že inno podporuje hráče, kteří do toho lijou prachy". Jenže já znám hafo lidí, kteří se SMĚJOU, že do hry nedali za 10 let svého hraní ani korunu! A jsou to hráči na pozicích 7-50... takže kde jsou ty prachy? Jací hráči ve skutečnosti hru platí? Pochybuju, že topkaři. to možná pár brainless boháčů. Já mám momentálně 270 pozici v žebříčku, ale bývala jsem v prvních 100. Peníze jsem do toho nedala tak pět let. Proč taky. Dia všude, kam se podíváš. A kdo nemá dost, postaví si farmy na vedlejších světech. Směšný. Smutný... Nedomyšlený.
 

Klogg

Komentátor
Jenže já znám hafo lidí, kteří se SMĚJOU, že do hry nedali za 10 let svého hraní ani korunu! A jsou to hráči na pozicích 7-50... takže kde jsou ty prachy? Jací hráči ve skutečnosti hru platí? Pochybuju, že topkaři.
topkaři možná neplatí penězi, ale jsou pro Inno hodnotní, protože jsou vzorem pro ty dole, co se pak penězi snaží dostat mezi ně nahoru :)

Kdyby Inno skutečně chtělo vydělat na obyčejných hráčích, tak by jim nabídlo ke koupi FP za rozumné peníze a tím nemyslím 100, 200FP za 500,- Ale dost možná by to pak pokazilo hru všem.
 

Anti Bílý

Psavec
Je to nuda bez cíle. Já se nepotřebuju uspokojovat nad 1000 ks bojů za den.
Dostat se nahoru je pro někoho cíl. Já jsem na to přišel, až když jsem díky bojům začal stoupat. Člověka to chytne. Vydržel jsem to ale necelý rok.
Hrál jsem si tu snad pět let na farmáře - to je smutný a bez cíle !!

Jací hráči ve skutečnosti hru platí? Pochybuju, že topkaři.
Já ještě jako farmář kupoval dia celkem často. Trávil jsem tu denně několik hodit a tak pro neplatit. Jiné hry se taky kupují.
V top cechu je pak potřeba pár lidí, co občas uspíší tábory. Každý se k tomu neměl. Já jo.

Směšný. Smutný... Nedomyšlený.
Tak nebuď smutná.
 

dudasek

Znalec
nejsem topkař.když mám chuť zabojovat klidně ty dva tábory za těch 100 dia uspíším...eventy stojí za ..a klidně pár dia utratím,i když hraji jen jeden svět a nekupuji...přesto jsem v hodnocení lepší,než tísíce dalších..oni prostě jestli mně budou chtít trumfnout pár dia zaplatí....
 

Lucil.Lucinda

Nováček
Já nepochopím ,proč se tu stále zmiňují silné a slabé cechy...pokud je slabý cech ,tak to není chyba ve hře ,ale ve vedení cechu. Co se týká cechovních bojů je normální když se cechy domluví mezi sebou.Když to vezmeme z reality ,tak při dobývání území se také království museli dohodnout mezi sebou. To je umění vyjednávání...vše je o schopnostech. Někdy mi připadá ,že si někdo založí cech a čeká ,že bez trpělivosti a práce poletí raketově nahoru. Dát dohromady partu dobrých hráčů je těžké a chce to hodně času a práce a věnovat se tomu. Ne jen je dát dohromady ,ale také udržet. Někdo tu nehezky poukazuje na to ,že jsou tu fanatici apd....ty lidi ta hra baví,je to pro ně adrenalin .... jsou soutěživý a je to v pořádku...o tom ta hra je. A pokud je někdo v dobrém cechu a nelíbí se mu ,jak tam hráči fungují ,tak proč neodejde? Neodejde ,protože ty vybojované odměny pro celý cech za tom stojí.
 

erza scarlet

Dopisovatel
Jaká změna byla v CvC, která to změnila?
1. Z cvc se stalo statu quo. Kdysi dávno se polím u hor automaticky snižovaly životy, protože na ně útočili "partizáni". byl to balanc k pobřeží, kde se může každý vylodit. Kdo se zakope u hor, prakticky nic se mu nestane. Ted tam leží velké cechy, hromadí svůj mamon a nemusí se o nic starat.
2. Nedokážu určit přesný rok, ale od "nějakých" aktualizací cvc se plynulost najednou strašně zhoršila. Dřív jsem byla schopná prokládat v půl vteřině. Jakmile armáda zmizela, šlo něco dělat. Ve velkých bitvách jsem proložila třeba 450 jednotek za den. Ale nyní ani na herním kompu, s výkonným procesorem, skvělou grafickou kartou, rychlým připojením, promazaným cashe, na dvou aktualizovaných prohlížečích tohle nejde. Šipka je šedá, nereaguje. Než se rozkoukám, nepřítel proložil. Jak? Zírám na to bez mrknutí. Děje se to doma i na chalupě. na 3 pc i notasu. Tohle celý náš cech příšerně zdeptalo. Proč chodit na cvc? Stejně to dopadne takto.
3. Přepočet pro všechny ve 20 (kolaps serverů?) a patetické štítování pobřeží. Nuda.

Opravdu hodně by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se situace zlepšila a velké cechy měli najednou někoho za zadkem. Moc dobře totiž vím, že těmhle gigantům (ted mluvím o cirgardu), stačí jen chvíli hlodat pole a za chvíli se rozbrečí a přijdou s prosíkem a dohodami. Je to až směšné. Jenže také chápu postavení našeho vedení cechu, že nechce rozpoutávat globální válku, když na to nemáme. Ovšem ne z důvodu, že bychom byli pomalí, bez jednotek atd. Ne. Však můj popisek hovoří jasně :))) Nezvládneme to proto, že selžou systémy. Že neproložíme tam kde máme, že nedáme obranu tam kde máme. Záseky, zamrzání, ping, pomalá odezva systému... Náš skill o ničem nevypovídá. A to je špatně.
 

Trosman

Dopisovatel
1. Z cvc se stalo statu quo. Kdysi dávno se polím u hor automaticky snižovaly životy, protože na ně útočili "partizáni". byl to balanc k pobřeží, kde se může každý vylodit. Kdo se zakope u hor, prakticky nic se mu nestane. Ted tam leží velké cechy, hromadí svůj mamon a nemusí se o nic starat.
2. Nedokážu určit přesný rok, ale od "nějakých" aktualizací cvc se plynulost najednou strašně zhoršila. Dřív jsem byla schopná prokládat v půl vteřině. Jakmile armáda zmizela, šlo něco dělat. Ve velkých bitvách jsem proložila třeba 450 jednotek za den. Ale nyní ani na herním kompu, s výkonným procesorem, skvělou grafickou kartou, rychlým připojením, promazaným cashe, na dvou aktualizovaných prohlížečích tohle nejde. Šipka je šedá, nereaguje. Než se rozkoukám, nepřítel proložil. Jak? Zírám na to bez mrknutí. Děje se to doma i na chalupě. na 3 pc i notasu. Tohle celý náš cech příšerně zdeptalo. Proč chodit na cvc? Stejně to dopadne takto.
3. Přepočet pro všechny ve 20 (kolaps serverů?) a patetické štítování pobřeží. Nuda.

Opravdu hodně by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se situace zlepšila a velké cechy měli najednou někoho za zadkem. Moc dobře totiž vím, že těmhle gigantům (ted mluvím o cirgardu), stačí jen chvíli hlodat pole a za chvíli se rozbrečí a přijdou s prosíkem a dohodami. Je to až směšné. Jenže také chápu postavení našeho vedení cechu, že nechce rozpoutávat globální válku, když na to nemáme. Ovšem ne z důvodu, že bychom byli pomalí, bez jednotek atd. Ne. Však můj popisek hovoří jasně :))) Nezvládneme to proto, že selžou systémy. Že neproložíme tam kde máme, že nedáme obranu tam kde máme. Záseky, zamrzání, ping, pomalá odezva systému... Náš skill o ničem nevypovídá. A to je špatně.

1. tak to je škoda, že to zmizelo
2. taky jsem v CvC strašně pomalý oproti ostatním. Občas se to zasekne a nejde dělat nic...
3. Nechápu proč není přepočet víckrát za den a nebo to není nějak jinak počítáno. V 8 večer mám málokdy možnost být na PC... Dřív to bylo jak? Se mi asi nechce procházet všechny změny tady na foru než to najdu...
 
Nahoru