Diskuze k Oceánské budoucnosti - 6. část

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Dědeq

Znalec
Tak názory se asi budou lišit : )
S tím počítám, proto bych je rád slyšel, pokud se někdo bude chtít podělit :) Samozřejmě špatně postavené město je problém v každé době, a někdy člověk vidí opravdu šílené věci, kterých jsou někteří hráči schopni se vůči svému městu dopustit :)
 

DeletedUser14058

Host
Ono to hlavně čím dál tím víc připomíná tu pohádku o kohoutkovi a slepičce. Spotřeba a shánění surovin na vytěžení promethia a orichalka je úděsná - počítejte se mnou:
Promethium...
Oprava lodi min 5x10 surek z ledovky
Vyslání lodi 4x25 surek z ledovky
k jejich získání 4x25 surek současnosti
k jejich získání 4x25 surek z pokroku
suma sumárum na cca 90 kusů promethia je potřeba min. 350 kusů surek z 3 dob...

A orichalkum ?
oprava lodi min 5x12 surek z oceánky
vyslání lodi 4x30 oceánka
k tomu potřeba 4x30 zítřek
k tomu potřeba 4x30 moderna
k tomu potřeba 4x30 koloniál
celkem tedy krásných 540 surovin ze 4 dob...

Moc se těším, až opustíme Zemi a budeme těžit dilithium o_O
Spíš než jako strategii mi přijde, že hraju nějakou pyramidovou hru...
 

DeletedUser14298

Host
Zajímavě napsáno - každopádně to se nedá takto počítat .. Abych vyráběl rafinované zboží oceånu tak rozhodně nemám ve městě postavené výrobny na suroviny ze 4 dob abych mohl orichalkum vyrábět - když nerafinované surky nám vyrábí VB - stačí je mít na dostatečné úrovni, aby to stačilo pro výrobu rafinovaných a ještě tu máme možnost terasek, které surky nepotřebují.

Ale můj názor na oceán? Zbytečně zdlouhavé dle mého .. Už asi docházejí nápady, tak to natahují ..
 

Dědeq

Znalec
Pravda je, že na složitost shánění surek si stěžuje opravdu hodně lidí. Jedné své známé oceánářce občas sháním benzín. Na jejím trhu v sousedství se moc nevyskytuje. Ledovky je všude málo a za body ji nekupují jen mrňousové na velkolepky, ale často i oceánáři. Přijde mi to zvenčí trochu nevyvážené. Těším se na průmysl a pokrok, ale ne na oceánii.
 

Anti Bílý

Psavec
Na výrobu a těžbu zboží je to pohodička :)
Výroben zboží oceánu mám jen 5. K tomu mám 18x kmenové náměstí oceánu. Zítřek mi vyrábí VB a ledovku mi 1:1 ochotně mění za oceán.
Většinu expedice vyjednávám a stále mi to bohatě stačí :)
Kecám, bylo těžký se k tomuto stavu dopracovat :)
 

DeletedUser14058

Host
Mno mě třeba na Ečku už týden stojí dvě výrobny, protože přes veškerou snahu nejsem schopna sehnat surky na výrobu. Magnety a bionika prostě v obchodě není :-(

Zajímavě napsáno - každopádně to se nedá takto počítat .. Abych vyráběl rafinované zboží oceånu tak rozhodně nemám ve městě postavené výrobny na suroviny ze 4 dob abych mohl orichalkum vyrábět - když nerafinované surky nám vyrábí VB - stačí je mít na dostatečné úrovni, aby to stačilo pro výrobu rafinovaných a ještě tu máme možnost terasek, které surky nepotřebují.

Ale můj názor na oceán? Zbytečně zdlouhavé dle mého .. Už asi docházejí nápady, tak to natahují ..
Promiň. ale přesně takhle se to právě počítat musí. Já nepolemizuji nad tím, jak se k těm surovinám dostat, ale kolik jich je potřeba. A to množství sedí, s tím snad souhlasíš, ne ?
Resp. se snažím poukázat na ten systém a la kohoutek a slepička :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13384

Host
Je to o tom jak to hrajes. Pokud to jedes pres vyrobny tak tolik surek potrebujes ale spousta lidi takhle nehraje. Treba ja mam vsechny surky oceanu pres ARC + Frontenac a vzdy mam u sebe par tisic ks od kazde surky. Ledovka je sice vzacna ale kdyz das na trh 1:1 ocean za ledovku tak to vzdy nekdo vezme + ledovka jde docela solidne ziskavat u sousedu :).
Od zacatku druhe casti ledovky kdy prisel pristav az do ted jsem zatim kazdy den poslal jak lod tak ponorku a surek mam stale dostatek. Kdyz clovek chce tak si vzdy poradi.
 

DeletedUser11297

Host
Je to hodně otravná doba. Na betě už teď konečně dojíždím na konec a shánění surovin je hodně obtížné. I tady na live serveru už začínají pomalu docházet suroviny na výrobu Ledovky a to jsem začínal na nějakých 12 000 od kusu. Jak já budu rád, až přijde nová doba a budu moci konečně přestat vyrábět Ledovku. I když pokud bude stále potřeba promethium, tak možná ani to nebude možné.
 

Svatej

Legenda
za tohle jsem dostal 100 dia. ;)
Jelikož jsem zelenáč a do oceánky se jen tak nedostanu (nejsem uspěchaný typ hráče), tak se zeptám: má to vůbec cenu snažit se tam dostat?
Všeobecně mezi známými ve hře, na globálu i tady na fóru často vidím náznaky frustrace z náročné výroby surovin, nekonečného a drahého výzkumu, chabých jednotek a často i nudy, kterou oceánka zdá se přináší. Jak to tedy vlastně je?
můj názor je: Do oceánky nemá smysl se kvůli něčemu hnát. Do éry která přijde po oceánce MÁ obrovský smysl se hnát. Ale zatím není ve hře, dávám tomu 1/4 až 1/2 roku. ;) Z jednoho jediného důvodu - VB na zboží budou produkovat zboží budoucnosti, které je krásně využitelné a) na mapě CvC b) na prodej za FB c) v obchodu

+ nějaká ty rozšíření navíc samozřejmě, v oceánu jich je požehnaně...
 

DeletedUser14298

Host
Je to hodně otravná doba. Na betě už teď konečně dojíždím na konec a shánění surovin je hodně obtížné. I tady na live serveru už začínají pomalu docházet suroviny na výrobu Ledovky a to jsem začínal na nějakých 12 000 od kusu. Jak já budu rád, až přijde nová doba a budu moci konečně přestat vyrábět Ledovku. I když pokud bude stále potřeba promethium, tak možná ani to nebude možné.
Myslím si, že výroba promethea nás už neopustí a bude ho potřeba stále.
 
Lidi asi jste pořád nepochopili , že chata ( FRONTENANC ) je jedna z nejdůležitějších budov ,na 80 levelu dává 30 surek a pokud někomu nahazujete a u toho plníte úkoly ,nemůžete mít se surkama problém ,do nedávna jsem je i rozdával ,protože jsem nevěděl co snima . Teď jsem narazil na jednoho velkoodběratele ,tak je prodávám :eek:) Pokud vyženete chatu tak vysoko nepotřebujete výrobny surek ani zboží a tím pádem ani moc domů a to znamená spoustu místa navíc .o)
Jinak ,jestli si myslíte ,že je všechno drahé ,tak jsem zaslech že v příští době bude nějaká katastrofa a všechno hodně podraží .o) ale buďte v klidu ,je to jedna paní povídala .o)) ??
 

dudasek

Znalec
Lidi asi jste pořád nepochopili , že chata ( FRONTENANC ) je jedna z nejdůležitějších budov ,na 80 levelu dává 30 surek a pokud někomu nahazujete a u toho plníte úkoly ,nemůžete mít se surkama problém?
při sklizni točim úkoly,při nahazování taky-dost často padne pár medailí a střední balík s (5)fp,zboží asi 10,ale mám nízký lvl-do 80 daleko
 

Svatej

Legenda
Lidi asi jste pořád nepochopili , že chata ( FRONTENANC ) je jedna z nejdůležitějších budov ,na 80 levelu dává 30 surek a pokud někomu nahazujete a u toho plníte úkoly ,nemůžete mít se surkama problém ,do nedávna jsem je i rozdával ,protože jsem nevěděl co snima . Teď jsem narazil na jednoho velkoodběratele ,tak je prodávám :eek:) Pokud vyženete chatu tak vysoko nepotřebujete výrobny surek ani zboží a tím pádem ani moc domů a to znamená spoustu místa navíc .o)
Jinak ,jestli si myslíte ,že je všechno drahé ,tak jsem zaslech že v příští době bude nějaká katastrofa a všechno hodně podraží .o) ale buďte v klidu ,je to jedna paní povídala .o)) ??
Lidi, asi jste nepochopili že FB (body výzkumu) jsou nejdůležitější věcí ve hře.:eek: Udělejte si nějakej ten základní příjem, alespoň tak 500FB za den a můžete si koupit zboží nad hlavu.:eek: Nevim co řešíte jakóó?:eek:

Pardon za tu ironii. ;) Jen jsem se pokoušel napodobit tvůj osobitý styl. ;)
fronte má tu nevýhodu, že dává zboží ze tvé současné doby, kteréžto nepotřebuju, děkuju pěkně.:rolleyes:
 
Frontenanc sice dává body z tvé doby ,ale pokud nejsi lakomý a měníš v příhodném kurzu tak není problém zboží vyměnit ! a všechno souvisí se vším,to že mi město dává přes 500fb je taky zásluha toho ,že jsem stavěl Frontenanc když se jiní honili za Alíkem ap. ,ale to už tady rozepisovat nebudu ,každý ať si hraje jak mu vyhovuje , já už se vám do toho plést nebudu .
 

DeletedUser13872

Host
Nebo se poletí do vesmíru. Bude to jako nyní na etapy a postupně se budou kolonizovat jednotlivé planety :)

Jak to tak vše čtu tak jsem rád že si v klidu vegetím v průmyslu a nikam se neženu a myslím že ani hnát nebudu
 
Nahoru