Diskuze k osadě Egypta

Dan 77

Veterán
Podle mě se jedno kolo nedá stihnout v čase ani náhodou! Vojáci jsou porazitelní jen v nejnižší obtížnosti. Když v obou ostatních je přečíslím abych vyhrál, tak se objeví další 4 ve druhém kole a sejmou mi zbytek - takže vždy prohra. Navíc se postupem času množství kořisti čím dál víc snižuje, tudíž se nedá skoronic vyrobit a čas běží a běží...
Je to nehratelné!
Za 28 dní? Dá v pohodě. Za 14 dní (časový limit od 11. osady dál)? Dost obtížně, leda když budou dostatečně často padat čtyřnásobky na kořist i na výrobu zboží.
Lehkou obtížnost bitev dávám často beze ztrát a někdy dokonce i bez škrábnutí. Střední obtížnost jde zvládnout průměrně s 2 ztracenými jednotkami. A těžká obtížnost někdy jde zvládnout snáz než střední obtížnost, někdy ale bez válečných slonů zvládnout nejde, a někdy nejde zvládnout snad ani se slony.
Jak píše Přema, tady zdaleka nehraje roli jen přečíslení...
A nepotřebuješ vyhrávat 3 bitvy denně (včetně těch těžkých), abys nasbíral dostatek kořisti, abys z ní vyprodukoval dostatek zboží požadovaného k dokončení osady v prvním časovém limitu. Potřebovat budeš možná v pozdějších osadách, až bude časový limit kratší.
Dneska už jsem měl naráz i přes 5000 kořisti do foroty, tak nevím......
1585319564149.png
I když ode dneška mám dvojnásobek výroben na zboží, tak třeba už začne ta kořist konečně ubývat? :)
To je jako s mincemi, nedostatek jich nemám, kvůli diplomacii jsem totiž cesty bourat a stavět znovu nemusel (aspoň zatím), a i pokud to budu muset udělat, tak na to budu mít mincí dost.
 

dudasek

Znalec
Za 28 dní? Dá v pohodě. Za 14 dní (časový limit od 11. osady dál)? Dost obtížně, leda když budou dostatečně často padat čtyřnásobky na kořist i na výrobu zboží
parádní!všichni ostatní,kdo nejsou v pohodě jistě ocení nějaké rady.já si teda myslím,že nebojuji špatně,ale už jsem 2* rozbil všech 8 a i když jedu manuálně 1-2 vojcly ztratím vždycky...trpím nedostatkem debenů..teď jsem konečně doplnil armádu na 10/0slonů/10/10/5 ...takže boje budou lepší,ale časovou prémii už jsem vzdal a nespěchám..jedu 2 dílny po 4/8/8h a kořist mám kolem 1000,takže chyba bude asi v rozšířeních,kterých mám jen 6?
 

Dan 77

Veterán
Co jsem mohl, to jsem poradil, já to jedu normálně jako každou osadu a nic nehrotím. :) A hlavně využívám bonusů jednotek proti sobě navzájem i jejich speciálních schopností. Taky jsem teda párkrát přišel o všech 8 jednotek, a sice když jsem se pokusil o výhru v těžké obtížnosti, ale o kousek mi to nevyšlo, takže tady je potřeba si pečlivě volit, zda má smysl do toho jít, jinak si člověk musí zbytečně znovu jednotky vycvičit, aby stihl vyčerpat bitvy dané pro další den. Ale zase jinak by moje kasárny jenom tak stály a jenom sem tam občas docvičily jednotku. Mám 3 kasárny (vojáky s chopešem, lučištníky, vozataje), to úplně stačí (k čemu 7 kasáren se 35 jednotkami?) a až ke slonům jsem se v ambasádě ještě nedostal.
Měl jsem 2 dílny, pak 3, teď už jedu v 5 - vyrábím nedlouho třetí druh zboží (květiny). Rozšiřoval jsem jen 5× a poté, co jsem začal vyrábět květiny, jsem přidal další 3 rozšíření. Na kořist mi 3× padl čtyřnásobek.
 

jaromires

Dopisovatel
No ti Emisaři ve starověkém Egyptu teda žádná sláva. :rolleyes: Nevím jestli má cenu je vůbec chtít s těmi bonusy co nabízí.:rolleyes: Já osobně asi tuhle osadu vůbec nepojedu, nebot mi nestojí ty odměny za námahu.:rolleyes:
 

d arvit

Odborník
Podle mě se jedno kolo nedá stihnout v čase ani náhodou! Vojáci jsou porazitelní jen v nejnižší obtížnosti. Když v obou ostatních je přečíslím abych vyhrál, tak se objeví další 4 ve druhém kole a sejmou mi zbytek - takže vždy prohra. Navíc se postupem času množství kořisti čím dál víc snižuje, tudíž se nedá skoronic vyrobit a čas běží a běží...
Je to nehratelné!
jak už bylo řečeno, neni to o přečíslení ale o zvolení správné armády a jejím rozumném ručním použitím (první 2 boje jdou i na automat ale ztráty jsou velký)
osada jde každopádně stihnout v termínu relativně v pohodě, jen to chce hrát denně

po pár odehraných dnech přehodnocuji egypťany a konstatuji že to dopadlo mnohem lépe než jsem se obával a než jak naznačovali první dojmy

velké plus bych viděl:
1, díky výrobě surovin z kořisti neni potřeba být otrokem výroben pro produkci surek jako v předchozích vesnicích ale stačí si jednou denně dát 2 boje (to uživí v pohodě 3 výrobny) nebo 3 boje a jet na 5-6 výroben
2, navzdory velkému množství překážek neleze ani kupování placených krumpáčů nijak extra do dia (max 300) a překvapivě už na nic jiného nejsou potřeba (což díky delšímu kolu vychází opět lépe než minulé osady) - samozřejmě platí: čim víc krumpáčů koupíš tim pohodlnější, jednodušší a rychlejší hraní bude a naopak,
3, i bez bourání cest jde diplomacie snadno nahodit, stačí zbořit výrobny, postavit, zbořit a znova postavit výrobny - práce na 1-2h

4, s emisary si dovolím nesouhlasit, jsou lepší než ti z minulých (nebo alespoň někteří)
1fb dá stejně jako minule, ale na surky produkuje 3 místo 2 a vojáky dává 2 místo jednoho
 

Dan 77

Veterán
No ti Emisaři ve starověkém Egyptu teda žádná sláva. :rolleyes: Nevím jestli má cenu je vůbec chtít s těmi bonusy co nabízí.:rolleyes: Já osobně asi tuhle osadu vůbec nepojedu, nebot mi nestojí ty odměny za námahu.:rolleyes:
Ti emisaři jsou stejní jako v každé jiné osadě... A v osadách nikdy nebyli prioritní odměnou emisaři, ale ty budovy.
Je fakt, že emisaři nejsou jako bonus nic moc, jako obvykle. Jenom teď jsou o trošku lepší, např. Maatkare Mutemhat dává 2 jednotky místo 1.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
stačí si jednou denně dát 2 boje (to uživí v pohodě 3 výrobny)
S tímhle nemůžu soulasit. Jedu takhle asi od 2. dne a postupně se blížím 0 kořisti. Za první dva boje mám cca 270 + 330 kořisti, v průměru tedy 600 za den. Jenže při 3 výrobnách a jejich cyklech 8/8/4 dám za výrobu 750 kořisti za den. Ergo, každý den mám bilanci -150 kořisti. Kdyby mi hned druhý nebo třetí boj nepadla 4x kořist, tak 3 výrobny nejsem schopen uživit. Mimochodem 4x bonus mi padl od začátku pouze 1x a to na kořist. Takže za mě by tohle chtělo doladit, aby ty první dva boje daly dohromady aspoň na 3 výrobny. Ztráty mám většinou 0-1 na lehkou a 2-3 na střední obtížnost. Tězkou jsem zkoušel dvakrát a nedal, pořád mi tam padají jednotky se slabostí proti slonům, tak si ještě počkám. Věřím, že když padnou dobré jednotky, tak ten hard lze dát i bez slonů, bohužel za celou dobu jsem to štěstí neměl.
Já mám jiný problém - krumpáče za dia nekupuju, protože není potřeba. Mám 3 výrobny, 3 kasárna, nějaké obytky a pár parků a víc nepotřebuju. Na co mít víc kasáren, když bez slonů tu hard stejně neprojdu. Ztráty zas takové nemám, abych to nestíhal dovyrábět. Na co mít víc výroben když je neuživím. Na co mít víc diplomacie když nemám zboží na výzkum. Na co mít víc dublonů, když je skoro nevyužiju - byly nedostatkové pouze na začátku. V tuto chvíli mi místo navíc nijak nepomůže, což u předchozích dvou osad bylo naopak, to mi celkem vadí. Začátek dobrej, ale tahle část mi moc nesedí, snad to bude ke konci lepší.
 

Dan 77

Veterán
jak už bylo řečeno, neni to o přečíslení ale o zvolení správné armády a jejím rozumném ručním použitím (první 2 boje jdou i na automat ale ztráty jsou velký)
osada jde každopádně stihnout v termínu relativně v pohodě, jen to chce hrát denně
Přesně tak + je to i o synchronizaci útoku svých jednotek:
- posunout pomalu i rychle se pohybující jednotky stejně daleko dopředu, a sice co nejdál je to možné, ale zároveň tak, aby v příštím tahu těsně ještě nebyly v dosahu nepřátelských jednotek (to způsobí šikmé linie a linie do V), což zajistí, že moje jednotky budou pak útočit jako první (ideálně aby se dostaly ke slovu všechny typy jednotek naráz nebo aby pěšáci s chopešem alespoň vyrazili dopředu a vytvořili obrannou linii, pokud se pro ně nenajde lepší využití v danou chvíli),
- vyřazovat nepřátelské jednotky v takovém pořadí, v jakém mě bezprostředně ohrožují, tj. které jdou na řadu jako první a mě mají hned v dosahu (např. sloni s pěšáci s chopešem se většinou ani ke mně nedostanou...).

Například: Dnes můj osobní rekord, se svými 15 jednotkami jsem udělal všechny 3 bitvy, 1. a 2. jen s několika škrábnutími na pěšácích a na jednom lučištníkovi, 3. bitvu (těžká obtížnost) se ztrátou jediného lučištníka a jediného vozataje...
Holt štěstí na obranné kombinace, že jsem tu těžkou obtížnost vůbec dal, navíc když i ty předtím šly jen s pár škrábnutími, stačilo mi 15 jednotek, abych šel do další bitvy vždy jen se zdravými jednotkami a přitom abych dal všechny 3 bitvy na jeden zátah...
1585346423949.png
No a aby toho nebylo málo, ještě mi za tu 3. bitvu padl na kořist čtyřnásobek, což znamenalo skoro 1700 kořisti za tu jednu bitvu...

po pár odehraných dnech přehodnocuji egypťany a konstatuji že to dopadlo mnohem lépe než jsem se obával a než jak naznačovali první dojmy

velké plus bych viděl:
1, díky výrobě surovin z kořisti neni potřeba být otrokem výroben pro produkci surek jako v předchozích vesnicích ale stačí si jednou denně dát 2 boje (to uživí v pohodě 3 výrobny) nebo 3 boje a jet na 5-6 výroben
2, navzdory velkému množství překážek neleze ani kupování placených krumpáčů nijak extra do dia (max 300) a překvapivě už na nic jiného nejsou potřeba (což díky delšímu kolu vychází opět lépe než minulé osady) - samozřejmě platí: čim víc krumpáčů koupíš tim pohodlnější, jednodušší a rychlejší hraní bude a naopak,
3, i bez bourání cest jde diplomacie snadno nahodit, stačí zbořit výrobny, postavit, zbořit a znova postavit výrobny - práce na 1-2h
...
1. No to je pravda, pokud výrobu mincí děláš v kratších cyklech než výrobu zboží (což já teda určitě nedělám, 4hodinové a 8hodinové rozestupy mi stačí... akorát jsem pak musel mít víc výroben mincí na úkor plochy pro domky a výrobny zboží), protože tady mince nepotřebuješ přímo na výrobu, ale pouze na výcvik pár jednotek denně, zřídka k odemykání slotů v nových kasárnách a ke stavbě cest (což je zanedbatelný výdaj, pokud je dokola nebourám). Každopádně výroben mincí (+ poskytují diplomacii) potřebuju teď ještě méně než u Japonců (kde jsou asi 3× efektivnější v poměru na políčko než u Vikingů).
Nově mám 5 výroben a přesto mám teď díky čtyřnásobku víc kořisti než na začátku... :)
1585348523665.png
2. Pravda, a i bez diáků se to dá, protože díky krumpáčům z úkolů můžu zdarma odstranit cca polovinu překážek, které se na rozšířené stavební ploše objevují.
3. Dělám to stejně, co jiného taky dočasně zbourat.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Bez názvu.png

Můj osobní poznatek je, že egyptská osada je ze všech osad vůbec nejlehčí a v časovém limitu nejsnáze stihnutelná.

Jsem teď skoro u konce první osady (ještě nasbírám nějaké zboží na poslední budovy k odemčení v ambasádě) a právě teď mi zbývá ještě 14 dní do konce zlaté truhly. A to jsem osadu ještě docela flákal, jinak bych už měl hotovo... Takže to jde stihnout bez diáků v pohodě za poloviční čas než je limit! Podle mě časem udělají rebalanc a osadu ztíží třeba zkrácením limitu (viz ztížení konce úkolové řady u Vikingů).

Debenů (mincí), kořisti i jednotek dostatek, skoro nic mě neomezuje ve výrobě zboží. Po Japoncích s obchodníkem jsou rozšíření opět levná jako u Vikingů, ale na rozdíl od Vikingů tady je těch levných rozšíření ještě víc (11 za 1 kus zboží). Produkce mi jede současně v 8 výrobnách zboží (tolik výroben se mi na tak malou plochu v žádné jiné osadě tak lehce nevešlo + 4 kasárny) - to protože diplomatické budovy vyrábějící mince časem člověk přestává úplně potřebovat, když nebourá cesty (a našetří dost mincí, aby si pak občas i mohl dovolit cesty kompletně vybourat a postavit znovu) a když nejsou mince potřeba přímo na výrobu zboží. Překážek je sice kolem základního čtverce moc, jsou všude a nejsou malé 1×1, ale zase s pomocí krumpáčů z úkolové řady se průběžně zbavuju poloviny z nich. Kromě bitev těžké obtížnosti jsou všechny jednoduché a při manuálu jen sem tam přijdu o nějakou jednotku, brzy mám docvičeno, takže ani výcvik moc mincí nestojí. Pro dokončení osady v takto dlouhém časovém limitu vyhrávat bitvy těžké obtížnosti ani nepotřebuju, z výpočtu (podle počtu dostupných dní v obléhacím táboře u pyramidy, nákladů kořisti na výrobu zboží a nákladů zboží na odemykání budov) mi vychází, že u prvních osad i bez čtyřnásobků nepotřebuju víc kořisti, než kolik denně nabízí lehká a střední obtížnost.
 

DeletedUser17617

Host
souhlasím s příspěvkem - Dan 77
Egypt - ač je neskutečně dlouhý a zdá se složitý - se dá celkem v pohodě zvládnout v prvním časovém limitu
bez použití placených krumpáčů ...
 

Dan 77

Veterán
Já nejvíc používám núbijské lučištníky, pěšáky s chopešem, občas válečné slony a válečné vozy, střelce na velbloudech jsem využil jenom ty, co padnou zadarmo z úkolové řady jako nezávislé jednotky (ale třeba by taky našly širší využití, nevím).
 

DeletedUser16580

Host
Drbu se s posledním úkolem, 30všeho zboží a 30000 debenů..jinak za 8h hotovo celkem na pohodu..
 

Martel I

Turista
Jo ten poslední úkol je největší opruz no do konce zbývá 11 dnů tak snad to stihnu :D
Ale vážně by to chtělo udělat výraznější cesty, po chvilce fakt bolí oči.
 

SedaVrana

Turista
Tak doončeno první kolo, pár cnybek bylo, když jsem na začátku podcenil boj a přišel 2x komplet o celou armádu a neměl pak dost kořisti na pěstování obilí. Problém s debeny nebyl, kvůli kultuře jsem většinou zboural výrobny (stejně jsem je potřeboval obměňovat) a postavil palmy 1x3. Zavěřečných získání 300 debenů byl opruz. Musím zkusit, zdali postup přes pyramidu není lepší než procesí.
 
Mam rozjetou 2 osadu v egypte a musim uznat že egypt se na první pohled zdál dost složitý ale po 1osadě mužu řict že budu schopný plnit egypt zhruba co 14 dní a možna i dřív v závislosti na 4x zboži
 

dudasek

Znalec
taky jedu druhou...v první jsem udělal chybu,že jsem stavěl a otevřel všechny kasárna,dvakrát přišel o armádku a pak jsem dlouho doplňoval...nicméně stáhl jsem ocas,velbloudy,vozy i chopeše smazal a namnožil lučišníky...
egypt jsem stihl v limitu na plnou odměnu a něco zbylo...30 000 debenů na konec byla pruda,pyramida pomohla,ale nebyla zase tak důležitá.

2osada:mám už jen lučišníky(4 chopéší a 5 velbloudů už chcíplo),ale dostávají od kombinace válečné vozy+velbloudi docela na zadek...přemýšlím o velblouďárně..
 
Nahoru