Diskuze k osadě Egypta

d arvit

Odborník
Jen to chce být každý den ve hře a vědět co dělat, hlavně se naučit ovládat ty vojáky. Třetí kolo boje se dá někdy udělat i bez slonů, ale doporučuji se s tím trápit až máte slony (ne jednoho).
tady tě opravim a uvedu to na pravou míru, zároveň to můžeš vzít jako velkou radu k snadnému překonání třetího boje.
Na překonání třetího boje neni potřeba čekat až na slony.
na všechny boje stačí pouze lučištníci ze 2 kasáren (= 10 vojáků) navíc když budeš šikovný tak neni potřeba ani nic na produkci mincí protože ztráty nahradíš z radnice a z balíku na začátku a pokud budeš hodně šikovný tak první den zvládneš všechny 3 boje, od druhého dne už to je na pohodu ..
pokud nevíš jak, tak mrkni na youtube na pár návodů..
 

dudasek

Znalec
lučišníci platí skoro na vše-akorát s vozy a velbloudy řekl bych plichta...dost záleží na terénu,jestli je dost křoví.
teď jedu 4 trochu jako flákač-mám na výzkum moc květin,takže to nehrotím..army dost,kořisti taky a 11+dnů na max. odměnu:teď si jen nesmazat kasárna a bude zase zlato...
 
Pro me jednoznacne nejoblibenejsi, nejzabavnejsi osada.
Jen jedna vec mi pridje trosku zvlastni - casovy limit. Je neumerne dlouhy. Prvni osada mi trvala zhruba dva tydny. Ctvrta necelych 10 dni.
Dia vetsinou nepouzivam. Jen sem tam jednou tech 50 na odstraneni vyjimecne otravne prekazky.

Koukam se vice lidi pidi po radach, tak par tipu... :)

- nestavit vic cest, nez je bezpodminecne nutne. A idealne cesty pri prestavovani nebourat.
- na osadu staci 2 budovy na jednotky. Zatim jsem to projela dvakrat jen se dvema budovama na velbloudy a uplne bez problemu. Velbloudi maji zasadni vyhodu v tom, ze je proti nim silna jen jedina jednotka - sloni. Ostatni maji vetsinou potize se dvema. Vozy sice maji proti velbloudum taky bonus, ale ani tak si neprdnou. Pokud se v nepretaleske armade objevi sloni, tak staci vzit 2-3 chopese (z tech peti co dostanete na zacatku z ukolu) a 5-6 velbloudu. A udelat cokoli proto, aby ti pesaci prezili...radeji obetovat nahraditelneho velblouda.
Ted to na doporuceni zkousim se 2 budovama na nubijske lucistniky a zatim to probiha srovnatelne. Minimalni ztraty. Nejvic mi zatim padli 3 z 8 proti tezke armade 7 vozy + velbloudi v prvni a 3 vozy + velbloudi v druhe vlne.

+ spojeni prvnich dvou bodu a pokud mozno minimalnich ztrat znamena, ze nebude nutne vubec, nebo jen minimalne produkovat debeny. Ty tisice do zacatku + 600 denne z randice pokryji prakticky veskere naklady.

- bez potreby stavet cokoli na debeny a jakekoli dalsi jednotky neni potreba prehrabavat mesto u kazde moznosti zpristupnit dalsi budovu. Diplomacii stavim jen pokud mam moznost ziskat novou fabriku. Takze casto skoky po 3-4 krocich. Jen ke konci otevrit procesi + luxusni nemovist/oaza pred pyramidou. je to kvuli pristupu k ukolu ziskat 20 obeti a 300 koristi - aby bylo mozne ho splnit soucasne s vyrobou surek pro odemceni pyramidy a ne potom zbytecne navic mezi pyramidou a pristupem k poslednimu ukolu.

------------------------------

Osadu jen s lucistnikama jsem zatim nedokoncila, ale z prvotnich dojmu maji oproti velbloudum jednu vyhodu a jednu nevyhodu.
Vyhoda je tvar te budovy - hezky se vejde do jinak tezko pouzitelnych mist, takze se do mesta pak da nacpat o fabriku vic.
Nevyhoda je, ze jsou za ne ty boje tezsi - jsou pomalejsi a krehci, nez velbloudi. Takze jakakoli chyba v pozici na bojisti muze vest k velkym ztratam.
Ale i to se da zjednodusit - pokud na sve strane nemate kere, staci boj okamzite vzdat a zacit znovu, dokud to neda neco rozumneho :D
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
docela pěkné shrnutí-má oblíbená kombinace na boj je 5 luků a 3 velbloudi.
4 osadu jsem dokončil jen 8dnů+ na zlatou....už se tomu tolik nevěnuju a chtělo to dost květin a minumum obětí,takže úkol naprázdno+ta chyba se smazáním kasáren a "nesplnitelný" úkol sehnat 300 kořisti...

5 osada chce po mě jen 3!ks obětí....budu pamatovat na úkoly a snad to dopadne dobře,i když moje aktivita s přibývajícím sluníčkem a prací klesá...věřím ve zlato.

dia za překážky neutrácím-to jen když chci jít spát a kvůli diplomacii a výzkumu mažu sklady.....to mi pak není líto kvůli tomu abych urychlil stavbu a naklikl výrobu těch 50dia dát...hodina spánku je totiž k nezaplacení :))
 
Jojo, kdyz to jde jen lukama a jen velbloudama, tak kombinaci to pujde taky :)
Prave premyslim, ze bych pristi osadu jela od kazde z techto dvou budov jednu a kombinaci (kolik luku a kolik velbloudu) upravovala podle nepratelske armady. Mela bych tak porad velbloudy, kteri si poradi snadno prakticky se vsim a soucasne nemusela za kazdou cenu drzet pri zivote khopese, protoze se slony si snadno poradi lucistnici.
Naopak jednotky, ktere bych urcite nedoporucila jsou vozy. Drahe, stavi se silene dlouho a rany jim dava snad vsechno. Uplne k nicemu :D

To se mi prave ted podarilo - jsem nepocitala, ze se k ukolu 300 obeti dostanu tak brzo, tak jsem si nenechala zadnou armadu. Dostala jsem dost ctyrnasobnych vyrob najednou...tak ted budu muset chvili cekat, at je s cim bojovat.

Jinak jeste malickost ohledne diplomacie - ta se da resit velice rychle pres 2x1/1x2 polickove palmy, ktere davaji 26 diplomacie a stavi se jen minutu.
Vzdy, kdyz muzu odemknout pristi fabriku, tak smazu vsechny stavajici (necham cesty a vojenske budovy)...ktere bych stejne smazala, abych mohla postavit ty nove kvuli surkam na rozsireni mesta. Zahazu vsechno 2x1 palmama, odemknuco se da a postavim nove fabriky co se jich vleze. Pak az koupim rozsireni a mam surky, tak postupne menim za ostatni podle toho, ceho je kolik potreba, abych se dostala k pristi fabrice.
Ty 2x1 palmy se i dobre pocitaji...se zaokrouhlenim je to 100 diplomacie na 4 palmy.
Rozsireni beru do ceny 5 surek. Jen obcas vezmu uplne posledni za 12 obeti. Kdyz by mi to policko hodne pomohlo a/nebo mi to hodilo pres ctyrnasobek vic obeti, nez budu potrebovat.

Rekordni rychlosti jsou vzdy ale castecne o stesti - at to clovek jede jakkoli efektivne, tak pokud nepadne treba dva tri dny po sobe zadna 4x korist z bitvy, tak se s ni da snadno spadnout na nulu a musi se cekat. Ale i kdyby to za celou osadu 4x korist nedalo ani jednou, tak se to da uplne s prehledem stihnout s velkym naskokem na limit.
 

explorer Pablo

Dopisovatel
Rád jsem si početl, díky Alayio za rady :))) Jistě něco využiju. Ale nač spěchat, nemusím trhat rekordy. Nemusím mít vše za 5 dní hotové, proč si to nevychutnat. Vnímá někdo krásu hrochů? Prima detaily rybařících domorodců? Nové postavičky na cestách města....
 

dudasek

Znalec
no že to jde lehce projít v limitu moc programátory v Dojču nepotěší-všichni spěchají,než to zase nerfnou jako vikingy,kdy taky posledním úkolem dost zkomplikovalo stíhání limitů..abych složil další skládanku runového kamene musel jsem jet ještě jednu osadu(dia moc nepoužívám)...a ztrácet puzzle obelisků by také zamrzelo...
 

Dan 77

Veterán
Osadu jen s lucistnikama jsem zatim nedokoncila, ale z prvotnich dojmu maji oproti velbloudum jednu vyhodu a jednu nevyhodu.
Vyhoda je tvar te budovy - hezky se vejde do jinak tezko pouzitelnych mist, takze se do mesta pak da nacpat o fabriku vic.
Nevyhoda je, ze jsou za ne ty boje tezsi - jsou pomalejsi a krehci, nez velbloudi. Takze jakakoli chyba v pozici na bojisti muze vest k velkym ztratam.
Ale i to se da zjednodusit - pokud na sve strane nemate kere, staci boj okamzite vzdat a zacit znovu, dokud to neda neco rozumneho :D
Já s nimi teda vyhrávám všechny bitvy. Výhoda je hlavně ten velký dostřel (plus příp. skrývání v keřích, když se chci dostat na kejhák skrývajícím s nepřátelským lučištníkům beze ztrát). Odpočítám si políčka, za jakou hranicí se musím držet, abych byl v příštím tahu z dostřelu/dosahu všech vozů (8 políček), velbloudů (8 políček), lučištníků (9 políček), slonů (5 políček) a chopešů (4 políčka), nechám je se přiblížit a pak mám výhodu prvního úderu, který je drtivý, když se zapojí všech 8 jednotek současně. Oproti tomu velbloudi sice vrací úder, ale mají kratký dostřel, takže já se s lučištníky vyhnu snadno jejich odvetám, a když velbloudy používám já, mám je kvůli krátkému dostřelu zbytečně brzo na ráně chopešů i slonů a ten první drtivý úder všech jednotek se mi kvůli tomu pak špatně synchronizuje.

Na začátku jsem zkoušel všechny jednotky, chopeše jsou sice dobrý, ale nejsou univerzální a nejde je používat samostatně, vozatajové se cvičí 2× déle a za víc debenů a pak jsou v boji zranitelný proti všem a mají velmi malý dostřel, takže jsou první na ráně a pochcípají první, sloni jsou super a ulehčí těžkou obtížnost, ale tou dobou už mám obvykle naspořeno skoro dostatek kořisti a nevyplatí se ty slony ani začít používat a odemykat na ně výcvikové sloty, když 8 lučištníků v tom už dobře slouží a další dva dny se to s nimi doklepe úplně na pohodu taky.

Ale 8 lučištníků se mi osvědčilo nejvíc, můžu pak hned od prvního dne vyhrávat těžkou obtížnost a tím pádem sbírám denně víc kořisti, než upotřebím, mám tisíce kořisti do foroty, na konci osady pak můžu mít třeba 12 výroben současně už bez kasáren a pohoda.

A ten úkol získat 300 kořisti, když už jí mám našetřeno dávno do foroty a kasárny zbourané, není vůbec žádný problém, prostě hrábnu po těch zbytcích z nezávislých jednotek (5 chopešů a 5 velbloudů), co jsem dostal na začátku. A obvykle mi zbývají aspoň 4 od obou - a ty ztráty jsou, pokud jsem je použil ten první den - což se stává, pokud jsem za první den nestačil vycvičit dost lučištníků, protože jsem to dost flákal. ;)
 
Naposledy upraveno:
Ja to taham 4 velboudy 4 lucistniky tim padem jedu na 2 kasarny zvlada to snadne a stredni obtiznosti na automatiku se ztratama + - 2az 3 jednotky dene jedu na uzivim stim 4 zbozarny a v pripade potreby dam i tu tezkou variantu ale tu us jedu rucne. A momentalne dorazim 7 čast egypta chybi mi jeste asi 70 zbozi + zbozi na zaver misi
 

Tomas 0482

Psavec
Taky doufám, že příští rok :D
Mám rozjeté třetí dojo a chci ho doklepnout, protože jsem nebyl vždy na zlatou odměnu, a taky jsem chtěl nějaké svatyně vyměnit za obelisky :)
 

dudasek

Znalec
jedu egypt 12-tou? osadu-lázně mám na max,ale chci ještě vylepšení obelisku...všech 11 před tím zlatá odměna a i když někdy plácnu 50dia za urychlení stavby dílny/vojenské budovy--práce/život/spánek---zbývá mi do stříbrné odměny dost času...kasárna:2* lučišníci:zvládali vše-neradi vozy+velbloudy,ale ztráty nebyli zas tak vysoké,abych zastavil dílny...
 

Svatej

Legenda
První 2 armády jde udělat s 8x lučišník na automat (se ztrátama) třetí jde s 8x lučišník ručně. Se 3 plně odemknutejma kasárnama lučišníků je to na pohodu.
 
Nahoru