Diskuze k podzimu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
Takže to vidím tak, že mi ke konci zbyde ranec něčeho
Nevím, z vlastní zkušenosti mohu pouze říci, že už jsem se v tomto eventu asi třikrát dostal na nulu surovin, tj. nezbyla mi od žádné žádná. Takže tiše předpokládám, že to lze dohrát bez toho, aby ti zbylo dejme tomu 10 jablek a 15 karamel - pokud budeš hledět především na to, co spotřebováváš, ale méně na to, co je v koláči "zapečeno".
 

DeletedUser12887

Host
Jo vyšlo to relativně dobře, padlo asi 7 vylepšení mlyna a prakticky chybí hlavně skořice, to skoro na všech světech, skořice je důležitá ingredience, za mě ale spokojenost, chatu na max. mít budu a pro mě momentálně atraktivní byly spíš ty dorty co dávaly taky hromadné motivace a tam se většinou používají 3 ingredience.

Když bude posledních pár úkolů, upec jablečný závin nebo strudl, mohla by skorice ještě padnout, jinak bude bez skořice.
 

Dan 77

Veterán
Další věcí je ono pečení jako takové, rád bych věděl, zda při splnění denní výzvy padne ona odměna fakt ryzí náhodou, anebo má systém mechanismy k vyhodnocení toho, co v inventáři mám a co nemám a nehraje se tak náhodou s cinknutými kartami. Denní výzvy plním poctivě, ale padají mi stále duplicitní suroviny.
Já dostal z denních výzev někdy i dýně a karamelky, což jsou suroviny, kterých mám konstantně nejméně. Jednak mi teď málo padají a jednak je hodně spotřebovávám, protože dorty z nich často mají nejlepší poměr cena/výkon (počet surovin 1-3 / šance na denní výhru, tj. co nejlevnější %).
 
No já končím s tím, že na jednom serveru mám pět jablek a k upgradu chybí dvě hvězdičky, do profi ligy sedm Na druhém je to horší, 5, 4, 2 a tam se můžu snad jen chlácholit tím, že do upgradu zbývá 11 hvězd a k překročení prahu do profi ligy 16. Smutné, že v rámci denní výzvy již není odměna v podobě přísad, což by mohlo pomoci. I když nemuselo a systém by mi neomylně přihrál to, čeho mám příliš. Nepřekvapivě na mapě města nepadají ani incidenty. Holt hráč asi nikdy nesmí odejít od eventu s pocitem spokojenosti a úsměvem na rtech, ale musí zůstat určitá pachuť. Tady vlastně chápu, že nějaká možnost výměny suroviny 2:1 anebo prohození receptů za jednu surovinu není v zájmu provozovatele. Kazilo by to byznys a že by to snad potěšilo houfy ostatních? Nezájem.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
To nemáš podzimní chatu na max, že jsi zas nespokojený? Mám jedno vylepšení navíc, a kdybych měl asi o 10 přísad víc, zůstal bych v profesionální lize a dosáhl bych další ceny za plný stůl, takže ve finále by při lepším plnění denních úkolů u mě nebylo nereálné mít 3 vylepšení navíc. Z příhod v okolí města mi za celou dobu eventu napadaly desítky přísad. Každopádně jsem si dával pozor, abych utratil pokud možno všechny přísady (ale to záleží na i tom, jaké dorty člověk dostane do nabídky), skončil jsem na jediném posledním nepoužitém jablku.
Z denních speciálek mi napadalo nejdřív 1 a pak ještě 6 vylepšení moštárny, 1 renovačka (+ ta z ligy a ta za plný stůl), taky několik uložení budovy, což se hodí mít do zásoby, i kdyby jenom kvůli starožitníkovi. Další odměny ani nepočítám, většinou nějaký balast, ale za mě spokojenost.
systém by mi neomylně přihrál to, čeho mám příliš
Jj, "innoprocenta" známe všichni, tj. že to není 5× 20 % u přísad a už vůbec ne 9× 11 % u plánků na velkolepky, ale obvykle to překroutí tak, aby jednoho padalo víc, druhého míň a třetího malinko, aby se vše zaseklo na tom třetím, na co je šance třeba jen 2 % (výměna plánků 2:1 byla zavedena až později na základě masových stížností na systém přidělování plánků před 6 lety, jenže tato výměna se řídí stejnými pravidly, šance na zisk chybějícího plánku je větší o to, že už ti nejde o 1 z 9, ale o 1 ze 7, příp. z 8, aspoň je šance často padající plánky vyměnit za ty vzácné, pokud to člověk vysleduje a pokud Inno nezmění zase rozvržení pravděpodobností).
Tady vlastně chápu, že nějaká možnost výměny suroviny 2:1 a nebo prohození receptů za jednu surovinu není v zájmu provozovatele. Kazilo by to byznys a že by to snad potěšilo houfy ostatních? Nezájem.
A zkusils napsat návrh???
(I když vývojáři si ho nejspíš ani nevšimnou, pokud se jich nesejde víc napříč jazykovými verzemi, to je fakt - na druhou stranu by je to mohlo ponouknout k tomu, aby systém přidělování přísad připodobnili systému přidělování plánků, čímž se to dost zhoršilo, ale to dlouho nikam nevedoucí utrácení přísad na výměnu 2:1 by vyvolalo vlny nevole a rozházelo by ligový systém.)
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru