Diskuze k podzimu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
Miko, máš problém, ale tenhle event za něj nemůže. Líbí se ti boje a vyjednávání, protože prověří tvojí dovednost, ale hned uvádíš, že jde o dovednost, která tě vede ke krvácení. Pokud krvácíš, tak jistě tou dovedností neoplýváš. Jsou ti i milejší boje, které hned na to pošleš do kopru, protože je nedáš.
Závěr: chceš úkoly v eventu, co evidentně nezvládáš a pak si na ten tvůj požadovanej typ úkolů stěžuješ.
mmj, ta chaloupka ti na ten provaz nestačí. Musí se to povést tak, aby sis mohl stěžovat, takže jistě pohoupáníčko vyjde tak, že nám podáš zprávu, takže se ti zase něco nepovede, protože to bude moc složitý :D.


:D:D:D:D:D:DTak to je nářez! Už dlouho jsem se takhle nezasmál! :D:D:D:D:D:D Revem!
 
tak už jsem přišel na to v čem je problém,
ty, (dámy prominou) ,,ojebáváš" hru a ted si naštvaný že ti to hra vrátila :D:p:D
je jenom tvůj problém že jsi dobrovolně zůstal v jedný době ale na mapě už jsi výš, ted tě to dohnalo a budeš si stěžovat na hratelnost, když jsi se sám dohnal do slepé uličky ;)
asi jsi slyšel že lidi postupují mapou napřed zatímco se zaseknou ve výzkumu v nižší době, ale už jsi si nevyslech druhou půlku že si úměrně k tomu zvyšují %, mimo eventy mapy nejedou a maji na skladě zásoby surek té doby aby mohli v kritický okamžik vyjednávat když nestačí boj nebo se bez řečí ,,podvolí" druhé možnosti i když to znamená zaseknutí třeba na den..
Proč myslíš, že (zde patří určitý výraz) hru? Já jsem dlouho kempil v moderně, teďka jsem na chvilku zakotvil v postmoderně jen proto, že jsem nebyl přesvědčený o tom, zda je lepší být právě v postmoderně, anebo současnosti odkud jsou dané jednotky. A kterým jsem s jednotkami z moderny vcelku překvapivě dával na kokos, jestli jsou snad tanky z moderny lepší než ty z postmoderny, no nevím. Co se týče mapy tak ten postup vážně nehrotím, dříve jsem postoupil kam jsem potřeboval, tj. abych srovnal doby, nyní je úměrný potřebám eventů a výzev. Tj. nemám vlastní potřebu bojovat na mapě, pokud to nedostanu befehlem.

Myslím, že to není zaujaté a jednoduché. To je matematika, která je přísně logická. Máš čtyři určité míčky v osudí, takže šance, že si jeden z nich vytáhneš je 25%. Je úplně fuk zda jsou odlišené barvou, čísly, písmeny. Nacházejí se tam čtyři a nějaký předchozí výběr je ireleantní, neboť se posuzuje právě daný výběr v tom osudí. A je z principu zcela absurdní, aby některý míček měl šanci 30% a některý třeba 7%. Nelze. Bavíme se prostě o výběru mezi čtyřmi nabízenými možnostmi. Tam nefiguruje deset různých cen, aby šlo procento hlavní výhry snížit na 10%. Pokud by to mělo tak férově být, přimlouvám se za toto řešení. Že některé výhry se budou sestávat ze čtyř možných cen, některé z osmi. Procenta budou rovnocenná a adekvátně rozdělená. To je fér a logické.

Pak je ten systém opět nastaven poněkud divně, jen ku prospěchu určité skupiny hráčů. Pokud neuznává systém zpětné splnění podmínek, mělo by to tak být bezvýhradné. Tedy...pakliže hráč již nemůže postoupit na mapě, ani nemůže postoupit v expedici, tak si počká na nové kolo expedice, aby splnil podmínky, neboť nově již nedobyde na mapě nic, ovšem v expedici může, leč v dalším termínu. Pakliže hráč dojel expedici, leč může postoupit na mapě, má možnost postupu na mapě, anebo počkat na nové kolo expedice. Pakliže hráč má prostor k dojetí expedice, tedy nic mu nebrání takto splnit úkol. Každopádně si myslím, že vzhledem k faktu, že nemálo cechů chvátá při plnění expedice na první dny by bylo opravdu dobré takový úkol přeformulovat na ,,měj splněno". Nevzniklo by žádné zvýhodnění, újma, dokonce ani stres, což je super.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

d arvit

Odborník
proč by tam měla být 3x stejná šance, když se nabízí různé zboží za různé ceny (1-2-3 surky z 5ti možných) z větší skupiny možností, kdyby tam byly pokaždý stejný šance na stejný věci tak nepotřebuješ možnosti na výběr a pečení se ti změní na úkol typu nasbírej tolik a možná ti padne hlavní cena, takhle to je rozlišený a máš na výběr, můžeš vybírat dle toho co chceš a co máš k dispozici

myslíš že většina hráčů chce čekat několik dní v eventu na další kolo expe?? navíc je v eventu spousta úkolů z expe a při tvém systému by se hra změnila na vyber si mezi eventem a expedicí, takže by event přinášel ,,utrpení" mnohem vyššímu množství hráčů, a už ted je v expe 1 denní pauza která by znamenala pro všechny zásek v eventu?? děkuju takovýhle systém fakt ne..

možná by jsi se měl zamyslet a místo kritizování, ztěžování si na hratelnost a vymýšlení jak hru přizpůsobit sobě by jsi se měl začít pilovat taktiku a strategii v základnim přizpůsobení hře..
prostě nechápu jak jako dlouholetý hráč můžeš mít problémy
na letitém účtě nemám problémy
na rok starém bez problému
na měsíc starém, opět bez problému
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Procenta férová rozhodně nejsou a co pamatuji, nikdy nebyla. A co bych chtěl? Procenta rovným dílem. Nevidím sebemenší důvod, proč v případě, kdy tři ceny jsou absolutní plevel dávat tu čtvrtou ještě za nižší šanci.
Promiň, ale systém odměn chápeš špatně. Vždyť ty ceny nemají stejnou hodnotu - například odměny s FP. Máš třeba 5, 10 a 20 bodů odměny a logicky 20 bodů má vyšší cenu než 5 nebo snad ne? A na lepší odměnu máš prostě menší šanci. Prostě je to loterie - trefit 1 číslo za 100 kč zvládne hodně lidí, ale trefit 10 čísel a sebrat jackpot 10 mega, to se stane jen jednou za čas, prostě máš mnohem menší šanci získat lepší odměnu, stejně jako tady. To nejsou žádné praktiky INNO, takhle funguje spoustu věcí na světě, třeba i karetní hry.

Fakt nechápu, proč hratelnost jako takovou podřizovat eventům.
Nikdo tě nenutí event hrát. Znám spoustu lidí, co některé eventy vynechávají, protože je hlavní odměna neláka. Ale pro odměnu prostě musíš něco udělat, za co by to jinak byla odměna? Event je událost, která se objevuje jednou za čas a vytáhne tě z normálního provozu, vždyť je to v podstatě jeho definice :-D

beta testeři byli vázáni mlčenlivostí
Betu můžeš hrát i ty, je to veřejné a pokud máš potřebu se připravovat. Já se na eventy nijak výrazně nepřipravuji a zvládám. A to jsem na začátku předchozího eventu přešel do další doby a stejně Hnízdo mám na full.

Byly úkoly ,,měj hotovo x střetnutí v expedici". Prostě stačilo mít splněno. Docela by mě zajímal konkrétně tenhle úkol u někoho, kdo by měl komplet hotovou IV. expedici, jestli by pro něj připadalo v úvahu dobývání na mapě, anebo by prostě čekal na restart expedice.
Psal jsem to jednou, napíšu i podruhé. Když máš komplet hotovou IV. expedici, tak se ti tyhle úkoly automaticky splní. Stejně jako úkoly vyzkoumej technologii, když si na konci a máš vyzkoumané všechny. Stejně jako úkoly získej oblast/provincii, když už všechny máš. Pokud jedeš mapu dopředu, je to tvoje riziko a tvoje chyba.

Opakovačky tohoto typu nedělám, většinou ,,vynalož FB" a tím to zvadne. nemám potřebu zbůhdarma utrácet kladívka/mince pokud to není typem investice. Takže kdyby ten úkol byl nastavěný ,,prostavěj, odemkni výzkum" beru. Ale klikem myši vyhodit cosi oknem, to pardon. Radši jiný druho opakovaného úkolu.
Já taky většinou nedělám všechny typy opakovaček. Točím utrácení bodů, zisk mincí a kladiv, placení mincí a kladiv a když zkoumám tak výzkum technologie. BTW investice je každej úkol - z každého ti jednou padnou dia, často zboží a FP a za to mi mince a kladívka stojí, když jima přetékám...
 
Promiň, ale systém odměn chápeš špatně. Vždyť ty ceny nemají stejnou hodnotu - například odměny s FP. Máš třeba 5, 10 a 20 bodů odměny a logicky 20 bodů má vyšší cenu než 5 nebo snad ne? A na lepší odměnu máš prostě menší šanci. Prostě je to loterie - trefit 1 číslo za 100 kč zvládne hodně lidí, ale trefit 10 čísel a sebrat jackpot 10 mega, to se stane jen jednou za čas, prostě máš mnohem menší šanci získat lepší odměnu, stejně jako tady. To nejsou žádné praktiky INNO, takhle funguje spoustu věcí na světě, třeba i karetní hry.

.
Systém odměn se dá chápat různě, dá se účelově vyložit. Hodnota odměny je přeci absolutně nepodstatná. Jde o počet momentálních odměn. Pokud budu mít v již zmíněných míčcích v osudí lístečky, jeden bude obsahovat skutečné Ferrari a druhý třeba angličák, těžko se dá pravděpodobnost vytažení nafixlovat. Pokud tam budou čtyři míčky, šance je stále 25%. Jiná totiž být nemůže. Takže skutečně fér by bylo, kdyby u velkého dortu byly čtyři možné odměny, u středního šest možných odměn, u malého osm možných odměn. Procenta rovným dílem adekvátně dle počtu odměn u toho či onoho. Člověk uváží, zda chce proinvestovat více surovin a dostat se na lepší procento, anebo proinvestovat méně, ale tu sazbu mít nižší. Bude to naprosto fér a logické. Při upečení největšího dortu sice utratí nejvíce surovin, ale obecně bude mít nejvyšší šanci na získání té které ceny.

Jasně, je tu možnost vynechávat eventy zcela. Pak se ovšem ochudím o další z možných rozměrů, které tato hra má. Nebylo by třeba lepší dát hráčům na výběr opravdu zásadně rozdílné typy úkolu, aby nezamrzli na jednom, protože je to prakticky totéž? Myslím, že určitě bylo. Konkrétně u úkolu 47 totiž žádný reálný výběr vlastně není. Co se týče eventu ozvláštňujících hru tak myslím, že se staly natolik nedílnou součástí hry, jako u nejmenované konkurenční hry, kdy se bojuje tu proti Samurajům, tu proti Nomádům, jindy vede bitva o Berimond. Konkrétní titul uvádět nechci, nevím zda se to smí. Každopádně ona vzácnost se z eventů díky častému konání vytratila. Být event pouze vánoční a velikonoční, ano je mimořádný.

O registraci na Betu jsem uvažoval mnohokrát, teďka tam najíždí Halloween. Ovšem mé úvahy se vždy točily okolo toho, že budu mít zase někde login, protože těžko půjde tamní registrace navázat na tu zdejší. A myslím, že Rybanenna nemusí být plný internet, takže byť mě Beta láká, váhám. Každopádně daný předchozí příklad byl jen k uvedení toho, že po bitvě (hře na Betě, přečtení na wiki) jsou všichni generálové, leč rád bych viděl ona slova o ,,přípravě na event" kdyby fakt nikdo nedisponoval informacemi, jaký quest kdy bude. To by věru nebylo pro každého tak snadné.

Pochopil jsem to. A právě jsem zpochybňoval ten mechanismus, že pokud je splněný IV. level, tak se započítá větev úkolu ,,dokonči 12 střetů". Kdyby to mělo být fér a hráč by byl nucen něco udělat, tak by prostě počkal na restart expedice. Co se týče mapy anebo výzkumů tam je to logické, pakliže hráč dosáhl všeho, čeho mohl, může snad jen čekat na novou éru, ovšem ta přichází sporadicky. Já jsem jen poukázal na ten dvojí metr, kdy se některým zpětně uznává splnění úkolu, některým nikoliv. Takže mým návrhem by bylo, buď uznat 12 dokončených střetů zpětně pro všechny (kdo by jich dal méně, tak by do tohoto čísla odjel zbytek) anebo neuznávat pro ty, kteří mají IV. level hotový. Ať jsou podmínky nastaveny rovným způsobem.

Také nedělám všechny druhy opakovaček. Povětšinou skutečně jedu jen ty, které mám šanci splnit mimochodem běžným stylem hry, tj. útrata FB. Získávání mincí potažmo kladívek je zdlouhavé. Kladívka cíleně nevyrábím, nedostanu-li zadání ve výzvě či eventu a úrodu mincí mám snad jen na s6, jinde paběrkuji, protože jsem zboural obytné budovy a potřebu obyvatel táhnou velkolepky. Výroba jistého zboží v kladívkárně, tj. dokončení určitého cyklu nedělám. Takže ve výsledku je pro mě atraktivní vážně jen utrácet FB.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Joxer

Psavec
právě jsem zpochybňoval ten mechanismus, že pokud je splněný IV. level, tak se započítá větev úkolu ,,dokonči 12 střetů". Kdyby to mělo být fér a hráč by byl nucen něco udělat, tak by prostě počkal na restart expedice. .......... Já jsem jen poukázal na ten dvojí metr, kdy se některým zpětně uznává splnění úkolu, některým nikoliv. Takže mým návrhem by bylo, buď uznat 12 dokončených střetů zpětně pro všechny (kdo by jich dal méně, tak by do tohoto čísla odjel zbytek) anebo neuznávat pro ty, kteří mají IV. level hotový. Ať jsou podmínky nastaveny rovným způsobem.
Tak tohle číst je fakt záhul. Nejde o dvojí metr, ale o to, že hráč nemůže být trestán za svojí schopnost dosáhnout konce expedice ještě před nabídkou tohoto úkolu. Dochází ti vůbec, že hráč co dokončí všechny úrovně, se již nemůže této expedice účastnit a tak splnit případný zadání v úkole se zadáním na tuto část hry? Pak by zbrzdil splnění této úkolovky třeba o 5 dní? Musel by volit případnou nabídnutou alternativu, pokud tam je. V tomto případě, pokud je nabídnuta alternativa, tak by dotyčný "schopný hráč" měl méně dostupných alternativ než ten, co své kroky nezvažuje a vede svůj styl neuvážlivě a tak byl za své schopnosti a umění řešit všechny části hry sankciován. Co se týká tvého popisu podmínek nastavení tzv. rovným způsobem není nic víc, než "herní komunismus". Zrovníme schopné a neschopné. Vymýšlíš periodickou tabulku spravedlnosti na základě vlastních pravd a né faktů.To, proč navrhuješ tzv. spravedlivé řešení, má svůj původ v tvé neschopnosti upravit svůj herní styl tak, aby jsi byl schopnej dosáhnout nějakejch rozumnejch výsledků. Hráči ti tu poskytli rozbor toho, co jsi udělal špatně, ale ignoruješ to. Vlastně jsi i odpověděl tak, že kladívka v opakovačkách nejsi schopnej udělat a nemíníš na tom něco měnit, protože ti teď vyhovuje jinej styl.
Také nedělám všechny druhy opakovaček. Povětšinou skutečně jedu jen ty, které mám šanci splnit mimochodem běžným stylem hry, tj. útrata FB. Získávání mincí potažmo kladívek je zdlouhavé.
Dobama postupuj na základě schopnosti plnit tyto úkoly, protože v eventu jsou úkoly stejné a nebo podobné právě opakovačkám. Pokud nejsi schopnej splnit nějakej úkol v opakovačkách, tak se zastav a nelez výš v dobách. Každá doba navyšuje hodnoty pro splnění daného úkolu. Event jen kopíruje toto zadání pro danou dobu. Zůstaň v takové době, kde můžeš min na jednu sklizeň splnit úkol na sklizeň kladívek a mincí.
 

Svatej

Legenda
Podzimní událost je dobrá - tedy za 3... blahblahblah...nekrmte trolla...blahblahblah.;)
A jo, první větu uvádím aby mi to nesmazali kvůli porušování pravidel. :)
 

ladacert

Psavec
Přijde mi že Mike je prostě neschopný se připravit na event ostatní s tím jako Mike problém nemají a vybavovat se s ním je zbytečné :D:D
 
Podobné eventy si nic lepšího totiž nezaslouží. Zejména když člověk vezme v potaz něco jako úkol 47, kdy člověk má splnit takřka totožný úkol v rámci dvou ,,variant" a pokud je momentálně s armádou na suchu kvůli plnění expedice, má prostě smolíka. Anebo může zaplatit absolutně nesmyslné výkupné, jasně, aby dostal za stovky surovin odměnou jednotlivou motivačku nebo bezcennou lahvinku na posílení mincí nebo kladívek v omračující hodnotě 10%. Takže jsem rád, že ti mé námitky přijdou vtipné, ale docela žasnu, že ti vůbec nevadí ten nepokrytý výsměch, který vývojáři předvádějí. Kdy se roky nic nemění a odměny na eventech jsou většinou naprosto ubohé.
Ano..přijdou mi vtipné :D Jako sorry, ale hraješ hru několik let a neustále vykřikuješ jaký jsi bojovník..ale pokud jsi po pár úkolech z eventu a po pár bojích v expedici s armádou na suchu a pokud doteď nevíš, že když splníš expe naráz, plní se ti automaticky pak všechny úkoly, které se jí týkají, tak téhle hře absolutně nerozumíš a tvoje intelektuální schopnosti nedosahují potřebné úrovně pro zvládnutí této hry. Tahle hra evidentně není pro tebe. Hraj něco jiného ;)
Výsměch je tvoje neustálé fňukání, ne odměny v eventech. Ty jsou čím dál lepší a pokud nechápeš, že než se k hlavní odměně dostaneš, musíš posbírat i spoustu balastu, který nepotřebuješ, tak jsi mimo. Asi si představuješ, že dostaneš jen super odměny, které všechny potřebuješ..ale takhle to nefunguje nikde. A ta hlavní odměna, za to abys po cestě k ní posbíral i nějaký ten balast většinou stojí.
 
Tak tohle číst je fakt záhul. Nejde o dvojí metr, ale o to, že hráč nemůže být trestán za svojí schopnost dosáhnout konce expedice ještě před nabídkou tohoto úkolu. Dochází ti vůbec, že hráč co dokončí všechny úrovně, se již nemůže této expedice účastnit a tak splnit případný zadání v úkole se zadáním na tuto část hry? Pak by zbrzdil splnění této úkolovky třeba o 5 dní? Musel by volit případnou nabídnutou alternativu, pokud tam je. V tomto případě, pokud je nabídnuta alternativa, tak by dotyčný "schopný hráč" měl méně dostupných alternativ než ten, co své kroky nezvažuje a vede svůj styl neuvážlivě a tak byl za své schopnosti a umění řešit všechny části hry sankciován. Co se týká tvého popisu podmínek nastavení tzv. rovným způsobem není nic víc, než "herní komunismus". Zrovníme schopné a neschopné. Vymýšlíš periodickou tabulku spravedlnosti na základě vlastních pravd a né faktů.To, proč navrhuješ tzv. spravedlivé řešení, má svůj původ v tvé neschopnosti upravit svůj herní styl tak, aby jsi byl schopnej dosáhnout nějakejch rozumnejch výsledků. Hráči ti tu poskytli rozbor toho, co jsi udělal špatně, ale ignoruješ to. Vlastně jsi i odpověděl tak, že kladívka v opakovačkách nejsi schopnej udělat a nemíníš na tom něco měnit, protože ti teď vyhovuje jinej styl.
Ale ano, jde o dvojí metr. Protože hráč, který expedici dokončil se zpozdí stejně jako hráč, který dokončil na určité své maximum. Má splněno třeba dva, tři levely, ovšem protože třeba chtěl pomoci cechu, aby se dostal do trháku v hodnocení expedice, tak prostě splnil. Nerozumím důvodu, proč nelze úkol položit stylem ,,měj splněno" a bylo by jedno, zda se započítá zpětně v rámci daného týdne, anebo zda bude plněno momentálně. Alternativa spočívající defacto v tomtéž, tj. několika vojenských střetnutích, či platbě surovin výraznou alternativou není. Alternativou by byla nutnost pomoci x hráčům, dokončení x výrobních cyklů v kladívkárnách, prostě cokoliv zcela jiného. Jde o to, že hráč, který je momentálně v jednom ohledu zásadně oslabený, tak má prostě smůlu. Věřím, že to asi každý zažil, že byl jednou tu bez surovin, támhle bez kladívek, jindy bez armády. Je pak neschopný? Anebo ten, který chce pomoci svému cechu, zatímco někteří alibisté mají 0/48 dokud nenaskočí patřičný úkol, tak sám od první minuty spuštění expedice tuto plní, je pak neschopný? A co se týče faktů, tak především existuje názor. Nikdo nemá patent na pravdu, ani já ne. Ohledně dob, já jsem udělal zásadní chybu, kdy jsem při nováčkovském hurá stylu postupoval dobami, hrál jsem tu hru jako Civilization či Alpha Centauri. Pak jsem začal kempovat v určitých dobách, momentálně je to postmoderna a přemýšlím, zda skočit do současnosti, zda to bude přínosné ohledně vojenských jednotek, s přihlédnutím k výdajům na surovinách a FB. Abych se hodnotil, tu kterou dobu hodnotím vždy výhradně jen dle vojenských jednotek. Nezajímají mě moc silnice, neřeším okrasné prvky, obytné budovy kvůli přítomnosti velkolepek jdou mimo mě, kladívkárny asi řešit začnu, pravda. Ale tím, co mě láká na další době jsou jednotky, které zase umějí o něco víc. Zase jsem si vědom, že skokem do další doby je těžší zadání denní výzvy a o dobu se i zvyšují suroviny v expedici. Co se týče počtu sklizní, tak abych splnil proinvestování FB, musím nyní sklidit dvakrát. Abych splnil objem vyrobených kladívek, musím vyrobit při současném počtu kladívkáren 24h výrobu dvakrát, u mincí 3x. Při tak malém městě jde jen ztěží skloubit, aby tam byly najednou budovy, které vygenerují dostatek FB a navíc dostatek kladívek. Problém snad není jen s mincemi, když jsem si postavil na s6 město složené většinou ze svatyní a eventových budov, tak jsou sklizně jinde. Ovšem tam také nemám tolik velkolepek, které by zabíraly tolika místa.
Ano..přijdou mi vtipné :D Jako sorry, ale hraješ hru několik let a neustále vykřikuješ jaký jsi bojovník..ale pokud jsi po pár úkolech z eventu a po pár bojích v expedici s armádou na suchu a pokud doteď nevíš, že když splníš expe naráz, plní se ti automaticky pak všechny úkoly, které se jí týkají, tak téhle hře absolutně nerozumíš a tvoje intelektuální schopnosti nedosahují potřebné úrovně pro zvládnutí této hry. Tahle hra evidentně není pro tebe. Hraj něco jiného ;)
Výsměch je tvoje neustálé fňukání, ne odměny v eventech. Ty jsou čím dál lepší a pokud nechápeš, že než se k hlavní odměně dostaneš, musíš posbírat i spoustu balastu, který nepotřebuješ, tak jsi mimo. Asi si představuješ, že dostaneš jen super odměny, které všechny potřebuješ..ale takhle to nefunguje nikde. A ta hlavní odměna, za to abys po cestě k ní posbíral i nějaký ten balast většinou stojí.
Nevím jestli vykřikuji, ale brát ti to nebudu. O mé intelektuální schopnosti neměj péči, nemusíš. Hrát budu, co uznám za vhodné. Nefňukám, kritizuji. Ale pokud někomu stačí naprosto absurdní ,,odměny" typu jednoho vojáčka, budiž. Holt my jsme takový ,,specifický trh" nedá se svítit, tvůj přístup to ukazuje naprosto jasně. Hlavně nefňukat a být spokojen s málem. Tvůj názor, můj ne. Možná názor podobný tomu mému má víc lidí, ale jen se rozčílí, co jim to zase padlo za ptákovinu a nemají to potřebu ventilovat na foru. Já prostě ano. Tenhle nešvar se rozmohl od doby, kdy může každý zapnout počítač a napsat svůj názor na internet, zvykej si. Bylo by fajn, kdyby si třeba zvykalo víc lidí, přehodnotili vnímání toho co se jim dostává a možná snad jednou budeme mít i férové tarify u operátorů a já nevím co ještě, které teď nemáme, protože nikdo ,,nefňuká" a jen se nakrkne a máchne rukou. Co se týče ,,odměn" tak to beru stylem, že když už mě to má bavit, tak by bylo fajn dostat za ten který dílčí úkol minimálně takovou odměnu, která odpovídá vynaloženému úsilí. Super být nemusí, ale také nemusí úplně stát za houby. Třeba vývojáři mají pocit, že dostat jednoho vojáčka anebo lahvinku, kterých mám v inventáři už bžilion je super, ale třeba po forech na celém světě fňuká x lidí, že to tak není a možná třeba stačí jeden fňukající Rybanenn, aby se odměny zvedly. Třeba na deset vojáčků. Ono ,,cesta je cíl" je klišé. A ještě navíc pěkně nesmyslné. Ale asi jsem cynik a pokud se tímto klišé někdo řídí, brát mu to nebudu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
hráč který chce pomoct cechu v expe udělá 64 střetů hned první den, jinak se z mého pohledu nesnaží pomoct CECHU ale SOBĚ.
Proinvestování FB neznamená dvojí sklizeň, znamená investovat na 190%. Pokud na to nemáš arc, tak nevím co jsi celou tu dobu co "kempíš" v PMD dělal.
Máš malé město? No v PMD můžeš mít celkem velké město, ale asi jsi nekupoval dia rozšíření... tvoje chyba.

Zkráceně, neumíš to, fňukáš, základy jsi nepochopil a tady akorát trollíš. Nějak nechápu proč by k tobě ostatní účastníci fóra měli zaujmout jiný postoj.
 

Svatej

Legenda
Hele, jak v který době a závisí jestli jsou namotivované, ale ANO, i nenamotivovaná síň je lepší než nic. A ano, síň je jen a pouze pomoc cechu. Já se ale snažil vyjádřit k jeho pojetí expedice kde uvádí směšných 48 střetů. ;)
 
hráč který chce pomoct cechu v expe udělá 64 střetů hned první den, jinak se z mého pohledu nesnaží pomoct CECHU ale SOBĚ.
Proinvestování FB neznamená dvojí sklizeň, znamená investovat na 190%. Pokud na to nemáš arc, tak nevím co jsi celou tu dobu co "kempíš" v PMD dělal.
Máš malé město? No v PMD můžeš mít celkem velké město, ale asi jsi nekupoval dia rozšíření... tvoje chyba.

Zkráceně, neumíš to, fňukáš, základy jsi nepochopil a tady akorát trollíš. Nějak nechápu proč by k tobě ostatní účastníci fóra měli zaujmout jiný postoj.
Ano, takový hráč je superman, což nejsem. Pro někoho je 48 střetů směšných, pro někoho je to maximum jeho sil. Holt ne každý umí být naprosto dokonalý, co už. Možná by bylo fér srovnat města, levely velkolepek. Aby bylo na základě čeho kritizovat, odsuzovat či se posmívat. Ne, proinvestovat učitý počet FB znamená proinvestovat určitý počet FB. Takže jakmile jich utratím dvacet, tak je opakovaný úkol ,,vynalož 20 FB" splněn, tady Arc nefunguje, tedy alespoň jsem si nevšiml. Musím regulérně utratit předepsaný počet a to předepsaným způsobem, tu je to vázáno na velkolepky, támhle je to libovolně. Zkráceně ano, neumím to, jsem totálně neschopný a trollím. Holt kdo není dokonalý jako vy všichni tady tak trollí a je neschopný. Já vlastně taky nechápu, proč by účastníci fora měli zaujmout jiný postoj. Diskusím se většinou vyhýbám, protože zejména na internetu vylézá to absolutně nejhorší, co se v lidech skrývá a protože mají nějaký vlastní osobní problém, tak si třeba rádi kopnou do druhého. Kopnou proto, že prostě můžou, udělá jim to na dušičce dobře, místo konstruktivní věcné diskuse se debata časem mění ve stoku. Fajn, kopni si. Takových před tebou bylo. A než si konečně hodím mašli, tak ještě bude.
 

ladacert

Psavec
Ano, takový hráč je superman, což nejsem. Pro někoho je 48 střetů směšných, pro někoho je to maximum jeho sil. Holt ne každý umí být naprosto dokonalý, co už. Možná by bylo fér srovnat města, levely velkolepek. Aby bylo na základě čeho kritizovat, odsuzovat či se posmívat. Ne, proinvestovat učitý počet FB znamená proinvestovat určitý počet FB. Takže jakmile jich utratím dvacet, tak je opakovaný úkol ,,vynalož 20 FB" splněn, tady Arc nefunguje, tedy alespoň jsem si nevšiml. Musím regulérně utratit předepsaný počet a to předepsaným způsobem, tu je to vázáno na velkolepky, támhle je to libovolně. Zkráceně ano, neumím to, jsem totálně neschopný a trollím. Holt kdo není dokonalý jako vy všichni tady tak trollí a je neschopný. Já vlastně taky nechápu, proč by účastníci fora měli zaujmout jiný postoj. Diskusím se většinou vyhýbám, protože zejména na internetu vylézá to absolutně nejhorší, co se v lidech skrývá a protože mají nějaký vlastní osobní problém, tak si třeba rádi kopnou do druhého. Kopnou proto, že prostě můžou, udělá jim to na dušičce dobře, místo konstruktivní věcné diskuse se debata časem mění ve stoku. Fajn, kopni si. Takových před tebou bylo. A než si konečně hodím mašli, tak ještě bude.
K zvládnutí expedici není třeba mít velké lvl velkolepek nebo u bojovníků by to bylo lepší.. u hráčů co hrají přes surky stačí postavit pár studánek, eventových budov a aspoň mít 5 level velkolepek himedží,galaxie,chrámu ale taky ikdyž si bojovník tak zezačátku může použít tuto taktiku a až si zvedne bojové velkolepky tak pokud se mu nelíbí studánky atd. tak je může pak tedy zbourat.Jestli nevěříš tak se podívej tedy na město,lvl velkolepek mě a třeba lorda a to já zvládnu udělat v expě 64 střetů:D
 

d arvit

Odborník
Ale ano, jde o dvojí metr. Protože hráč, který expedici dokončil se zpozdí stejně jako hráč, který dokončil na určité své maximum. Má splněno třeba dva, tři levely, ovšem protože třeba chtěl pomoci cechu, aby se dostal do trháku v hodnocení expedice, tak prostě splnil

blbost, máš jasně daný typ úkolu - vyřeš x střetů, vyjednej x střetů, vybojuj x střetů - když máš hotovo splní se automaticky
koho zajímá nějaký maximum hráče?, jak to asi hra pozná?? když budu mít jednu kladívkárnu a úkol po mě bude chtít 2 24h úkoly tak udělám jenom jeden protože to je moje maximum a hra to pozná a řekne si, chudák on má jenom jednu kladívkárnu a víc jich nepostaví, dostal se na svůj limit.. tak já mu to teda uznám :p
omg, úkoly jsou v eventech pořád stejný a jestli to nedokážeš pochopit a na další event se připravit tak se nikdy nehneš z místa

dokázat udělat expe na 64 je základní cíl každého hráče, absolutně nechápu jak někdo kdo hraje x let, zakempí v nějaký době na bůh ví jak dlouho a nedokáže udělat expe, mi řekni co je v tom za problém..
pochopim že expe neudělaji někteří hráči první týden po přechodu do nové doby, možná i druhý týden pokud maji mizernou podporu cechu (stačí napsat, potřebuji surky na expe a hodit do obchodu nabídky a během pár minut to někdo vezme) ale dlouhodobě neudělat expe, to prostě nepochopim..

tvl. na účtě kterýmu je zhruba rok a vyjma eventů se přihlašuju jednou denně na sběr jí údělám ve čtvrtek na 64 (2 úrovně bojem, 2 vyjednávánim) a největší problém je sehnat těch pár tisíc mincí z krčmy na 4tý pokusy..


tak 1 voják je mizerná odměna a 10 vojáků už by šlo?? a jaký je mezi nima rozdíl??
i kdyby bylo v odměně za úkol 100 vojáků nebo 1 utržená noha mrtvýho vojáka tak je mi to úplně jedno, tyhle odměny mě nezajímaji, beru je jen jako výplň, důležitá je celková odměna a denní po které jdu, investice nebo zdroje které v průběhu eventu vynakládám, nevynakládám kvůli 1/10/100 vojákům ale kvůli finální odměně a šanci na denní, to je celý smysl eventu, to že dostaneš vojáka který se ti hodí nebo se ti vrátí část zlata/kladívek/surek které jsi vynaložil je jen plus
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Jde o to, že hráč, který je momentálně v jednom ohledu zásadně oslabený, tak má prostě smůlu.
Miko, mateš svůj vlastní jazyk a pak se snažíš tomu uvěřit. Pokud jsi poskočil moc rychle v dobách a máš malé město a máš v něm málo VB a sklízíš málo kladívek a mincí a máš málo surek, protože je nemáš jak získat, protože budovy na VB, mince, kladívka, suroviny a voj. jednotky ani vlastně nemáš kam dát, když máš tak malé město a přesto ještě uvažuješ o skoku do další doby, tak nejsi oslaben "momentálně", ale "permanentně", takže tu nepíšeš o sobě.
Věřím, že to asi každý zažil, že byl jednou tu bez surovin, támhle bez kladívek, jindy bez armády.
Tvůj problém je ale ten, že ty máš všeho málo pořád a v tvém případě nejde o pojem "jednou".
Ale tím, co mě láká na další době jsou jednotky, které zase umějí o něco víc.
Ty to nedáš ve své době a chceš do další ? Dochází ti vůbec, že proti tobě jsou nasazený ty jednotky který tě lákají a umějí zase o něco víc. To jako že skočíš do další doby proto, abys krvácel zajímavějš? Chceš to svoje krvácení jako echtovější jo?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru