Diskuze k Prvnímu máji

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4810

Host
Zdar všem,
každý event je zpestření, odměna májka v letošním máji ?? - ale jo, zvyšuje to výnos mincí, ale souhlasím s ostatními:
= proč není u úkolů(u všech eventů) - Vyzkoumej technologii nějaká alternativa ??!!

třeba já na světě E prostě nechci jít ze současnosti, výzkum mám do SOU komplet hotový a tak mám v letošním májovém eventu už u třetího úkolu prostě smůlu !!!, protože není jiná možnost, jak v úkolech pokračovat !!!!!

Nad tímto by se měli vývojáři FoE opravdu zamyslet ??!! - aby byla úkolu vyvíjej technologii alternativní možnost splnění, spoustě hráčům tí plnění eventu znemožní-znechutí !!!

A je to opravdu škoda !! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

DeletedUser13872

Host
Také se neúčastním. Májku nemám a ani ji nepotřebuji. Renovaček mám 7.
 

DeletedUser11304

Host
K čemu tu je event každé dva týdny. Odměna je na nic a naštěstí místo v inventáři je (asi) nekonečné. Proč už tu nejsou budovy, které se hráči vyplatí stavět. Dále nechápu, proč inno investuje tolik času do eventů místo toho, aby se zaměřili například na CvC atd.
 

Svatej

Legenda
CvC se vylepšovat v nejbližší budoucnosti nebude.;)
Respektive, podívej se na to z jejich strany: Mají zatížené servry a chtějí vylepšovat i jiné hry než jenom FoE = další nároky na servry. A tak si řekli, co z FoE žere nejvíc místa? No CvC. Jak to vyřešit? Inu.... což takhle ho zaplevelit špatnými funkcemi, přestat vydávat nové mapy, zrušit zásobovače cechu, nebo jim znepříjemnit hraní (donutit je stagnovat ve vývoji) a nechat CvC pomalu ale jistě upadat. No a až o něj bude zájem jenom minimální, tak ho zrušíme pro nezájem hráčú! :D (to není sranda, ono se to už děje;))
(dobře, není to 100%, jde jen o můj, jistě zcela irelevantní, výklad posledních akcí innogames týkajících se CvC.;))
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13611

Host
K čemu tu je event každé dva týdny. Odměna je na nic a naštěstí místo v inventáři je (asi) nekonečné. Proč už tu nejsou budovy, které se hráči vyplatí stavět. Dále nechápu, proč inno investuje tolik času do eventů místo toho, aby se zaměřili například na CvC atd.
Ona ta taktika je prostá, pustím event, lidi utrácejí diamanty (průzkum provincie, dokoupení surovin co nejsou na trhu), navíc je donutí posunout se do nové doby, což zase vede k prodeji balíčků budov, diamantů na rozšíření a to kolečko se vlastně pořád točí. Navíc ani nedělají nic nového, používají staré scripty obalené novou grafikou.

Problém je, že když hráče otráví přehršlem eventů a odměn, tak si nic nekoupí a spíš přestanou hru hrát. Já osobně čekám tak dlouho na nabídku diamantů s bonusem (člověk v cechu už měl nabídku na 50% navíc, takže možná konečně nějaký posun na četné stížnosti, byť tedy zanedbatelný s okolními servery), že už sem jich nasbíral dost na 2 rozšíření a vlastně je ani koupit nepotřebuju (a dokud nepřeklenu dobu ani nemůžu). V inventáři mám 29 malých a 13 velkých renovaček, takže zásoba na těch pár baráků co povyšuji dostatečná a vlastně mě nic netlačí k tomu, abych za hru utrácel. Navíc díky poslední masáži eventů jsem sem dostal do fáze, že buď přeskočím dobu (což nechci, protože čekám až mě doběhnou lidi z cechu a takhle bych jim zas utekl), nebo nemůžu dělat event a pak mě to má bavit...
 

DeletedUser14057

Host
Mi event jako takový nevadí, i když je odměna o ničem, ale třeba se někomu může líbit.

Mi vadí jedině vynucený, vyděračský postup ve hře (zkoumání další technologie) :p.
 
Mi vadí jedině vynucený, vyděračský postup ve hře (zkoumání další technologie) :p.
Pro někoho je problém výzkum technologie (nechce do jiné doby), pro jiného jednotky (nebojuje), pro dalšího provincie (v dané době již žádné nemá)...

A pokud to Inno má jako záměr, aby lidé utráceli, minimálně by měli nabídnout možnost splnění úkolu za diamanty, když už ne alternativní cestou.
A nebo nabídnout event, kde by výhrou bylo rozšíření :)
 

DeletedUser13851

Host
Protože májku ještě nemám, tak event dokočím, ale pak pošupajdí do inventáře, hned jak budu potřebovat místo k užitečným stavbám. Souhlasím s předchozími příspěvky - hlavní cena skoro nepoužitelná, chybí alternativy k úkolům typu prozkoumej provincii. A protože ani ostatní úkoly nejsou ničím jiné (sbírání předmětů na mapě a pod.) než běžné herní úkoly, je to časově řízená nuda, která mi nepřináší ani potěšení ani herní užitek. Vypadá to, že někde "došla" invence, chuť nebo snad peníze. Kdyby za těch 24 úkolů bylo například jedno obyčejné rozšíření 4x4, žbrlalů jako jsem já by ubylo a i ty nudné úkoly bych plnil rád.
 

peepee77

Veterán
Rozšíření jako výhru nedostaneš už jen z toho důvodu, že plocha na kterou můžeš pokládat je omezená a množnosti rozšíření města by měly být pro všechny stejný. Takže dávat rozšíření jako odměnu kterou někdo dostat může a někdo ne je dle mýho nereálný.
 

DeletedUser14064

Host
aby jste se tady vsichni nezblaznili.. kdyz ty eventy nechcete hrat, tak je jednoduse nehrajte.. kdo vam to nuti ty ukoly delat? nebavi me = nedelam je a nedavam sem ani koment.. proste si toho nevsimam.. jsou lidi ktere to bavi a je to alespon nejake oziveni hry... je fakt ze by ta hlavni odmena mohla byt lepsi, teda o dost lepsi, s tim snad musi souhlasit vsichni. Ale budte radi ze vyvojari an tu hru uplne neprdi, to by jste si zase stezovali ze nejdou zadne eventy, nove doby nic...

Stará židovská moudrost praví: Když tě jeden člověk řekne, že jsi osel, tak jdi dál a neposlouchej ho. Když tě 100 lidí řekne, že jsi osel, tak jdi a nasaď si ohlávku! Když se zde všichni diskutující (včetně mě) shodneme na tom, že se zkrátka tenhle event nepovedl, tak se zkrátka nepovedl. Je důležité nazývat věci pravými jmény a nedělat si, obrazně řečeno, ze zahrady hnojiště jenom kvůli pár jedincům, kterým smrdí růže. ;)

Qwertik nedostatky tohoto eventu shrnul výtečně, lépe bych to nenapsal. Když probíhal cca. před měsícem japonský event, ihned jsem jej pochválil a stále ho vnímám jako jeden z těch povedenějších. Ostatně stačí porovnat názory v diskuzích ve fóru na tyto dva eventy. :cool:
 

DeletedUser13851

Host
Rozšíření jako výhru nedostaneš už jen z toho důvodu, že plocha na ktero. u můžeš pokládat je omezená a množnosti rozšíření města by měly být pro všechny stejný. Takže dávat rozšíření jako odměnu kterou někdo dostat může a někdo ne je dle mýho nereálný.
Tak jasněže, nebyl to nejlepší příklad, tak jinak. I prostá svatyně znalostí (nebo jiná užitečná budova) by zjevně udělala všem větší radost než májka. (Pořád lepší svatyně v inventáři než májka, která tam zbude ze soucitu nebo jako sběratelská rarita.) A nebo ještě jinak: než takto nezáživný event korunovaný odměnou - neodměnou, to raději žádný.
 
Vážení také se mi ta odměna úplně nelíbí, ale berte to z jiného pohledu.

Třeba z pohledu školní (závodní) jídelny. Máte v té jídelně stále výborné super jídla? No pravděpodobně ne. Jednou je tam super jídlo a pak se zase musí někde ušetřit a tak se tam dá třeba čočka na kyselo (nesnáším jí :D ) nebo třeba krupicová kaše co nestojí nic.

A takhle je to všude. Jednou dostanete super odměnu co se hodí téměř všem a je lepší než cokoliv jiného, ale nejde to stále a jednou musejí dát i něco co není pro všechny úplně zajímavé, ale je potřebo to doplnit do hry a bude se to pravděpodobně hodit je některým z nás.

A pravda je také, že na podporu kladívek tu máme 2 VB a na podporu mincí jen jednu VB tak je celkem logickým krokem sem přidat jednu budovu na podporu mincí.

Vzhledově se mi ta budova fakt líbí a je povedená a to i její animace (ano můžu si dovolit hrát s animacemi). A na svojí velikost přidává i velké množství spokojenosti, takže pro někoho kdo přemýšlí o výměně nějaké kulturní budovy a chce z toho mít i něco navíc je to velice lukrativní budova.

Jak již bylo v jiném vlákně psáno: Snahou Inno je mít hráče ve vyšších dobách hráče co postupují výzkumem a po mapě. Naopak je pro ně velice nežádoucí hráč co zůstává v jedné době a nikam nepostupuje.
Já si to zařídil takto docela jednoduše, prostě jsem na začátku výzkumu a dělám jen a pouze výzkum, když mě k tomu event nutí. A to z prostého důvodu. Mimo budov na produkci suroviny nepotřebuji vůbec nic z budov ve výzkumu. A tak je jednoduché jen vyzkoumat dva výzkumy na své suroviny a pak to nechat osudu kdy mě event donutí něco vyzkoumat.

Průzkum provincie je to samé mimo podpory na výrobu suroviny také nic z toho nepotřebuji tak proč postupovat? Nechám si to na event.

K pořadů úkolů. Tak nejdřív vás donutí prozkoumat provincii. Pak vás donutí v provincii získat 2 sektory bez boje. A pak vás donutí obsadit provincii. Takže v tom nevidím problém. Tak je to správně tak to má jít po sobě. A v druhé linii úkolů pak musíte infiltrovat 5 sektorů na to buď prozkoumáte novou nebo máte nějakou v záloze někde jinde. No a zakončíte to získáním 2 sektorů bez boje.

Pokud vám todle připadá jako špatné tak může být hůř. Co takhle 1. získej 2 sektory bojem, 2. prozkoumej provincii, 3. obsaď provincii, 4. Infiltruj 5 sektorů, 5. na konec získej 2 sektory bez boje jako oddych.
To by bylo pěkné pořadí co? :D :D :D

Dříve si hodně lidí stěžovalo, že je málo eventů, že nemají proč tu hru hrát, že se nudí a jen klikají body. No tak je Inno vyslyšelo a začalo produkovat eventy jak na běžícím páse. A najednou je to špatné.
Jinak někdo tu psal, že si dávají strašnou práci s tvorbou eventu místo opravy něčeho. To je klasická neznalost jak to chodí ve firmě potažmo ve vývojovém týmu na hry. Pokud si někdo myslí, že eventy dělá ten samý člověk co opravuje chyby tak se v 90% mýlí, tak to je většinou u studentských projektů nebo start-upů. Ve skutečnosti je jeden tým na opravu a vývoj a druhý tým na eventy, zpestření hry a jiné sociální věci.
Vzhledem k tomu jak je tu FoE již dlouho tak předpokládám, že na tvorbu eventů mají nějaký jednoduchý nástroj nebo to je tak jednoduché, že nejtěžší na tom je práce grafika a animátora a člověka co vymyslí text. Jinak je to prkotina. A kdyby to někoho zajímalo ano mám zkušenosti hodné toho, že to můžu říkat.
 

DeletedUser13851

Host
@Silveralius hehe, pěkně napsáno o té závodce. Jenže když uvaří špatně, dostanou od lidí "držkovou" (vynadáno) a to výrazy, které lze zde jen těžko použít, takže pakliže si zde hráči stěžují, že ten event "není k jídlu", vyjadřují svou nespokojenost správně a na správném místě. Hráče povětšinou vůbec nezajímá, kdo tvoří hru a kdo eventy nebo kdo je ve vývojovém týmu tím či oním, ale výsledek - tedy hra samotná a s tím související věci jako jsou eventy - to ano. Pozitivní je, že event funguje, že není plný chyb, že nezpůsobuje pády či restarty hry, negativní asi to ostatní.
 
@Silveralius hehe, pěkně napsáno o té závodce. Jenže když uvaří špatně, dostanou od lidí "držkovou" (vynadáno) a to výrazy, které lze zde jen těžko použít, takže pakliže si zde hráči stěžují, že ten event "není k jídlu", vyjadřují svou nespokojenost správně a na správném místě. Hráče povětšinou vůbec nezajímá, kdo tvoří hru a kdo eventy nebo kdo je ve vývojovém týmu tím či oním, ale výsledek - tedy hra samotná a s tím související věci jako jsou eventy - to ano. Pozitivní je, že event funguje, že není plný chyb, že nezpůsobuje pády či restarty hry, negativní asi to ostatní.

Já si nemyslím, že je event uvařený špatně. Kdyby byl uvařený špatně tak obsahuje chyby, odměna by nepřidávala to co má, nebo by třeba nešla postavit, upgrade by nešel použít a podobně. To je špatně uvařené. Jenže ono to všechno funguje jenže to není vepřový guláš (svatyně) ale čočka na kyselo (Májka). A to je hlavní důvod proč se to lidem nelíbí.
Vsadím se, že kdyby odměnou byly dva upgready svatyně co by jí přeměnili třeba na něco 3x3 co dává 2fb a surky tak by reakce byly úplně jiné lidi by si tu nestěžovali.

Pokud špatně myslíte jaké jsem úkoly nutné pro splnění tak jsou stejné jako vždy. Kdyby tento event byl dělaný starým způsobem tak by měl 24 úkolů co jsou po sobě. No nový typ je prostě rozdělen na 2x po 12. Asi bych to přirovnal k Babicovy vs Polreich (nevím jak se to píše sorry jako), možná je to špatný příklad, ale budiíž. Starý způsob je Babica. Prostě všechno namatlané na jedné pánvi a postupně míchané až z toho vznikne nějaká kaše nebo něco. No a nový způsob je Polreich. Nejdříve se uvaří jedna část na jedné pánvi a pak se uvaří druhá část jídla na jiné pánvi a až nakonec se to smíchá.
Takže jsme dostali jídlo udělané jen jiným způsobem, ale výsledek je naprosto stejný, jelikož to jídlo nemáme rádi tak ho jíst nebudeme nebo to překousneme a máme moc velký hlad :D

No je mi jasné, že je to nezajímá, jenže pak si stěžují naprosto nesmyslně. Když mi v autě vyhoří rádio tak mě také nezajímá kdo za to může, ale určitě si nebudu stěžovat na karosáře, že on za to může. A v tom to je. U většiny produktů má prostě za tu nebo onu část zodpovědnost ten nebo onen. A tak je to i při vývoji her. Ač si to někteří neuvědomují a neví o tom je to to samé. Hra je produkt a na hře pracuje tým lidí, kde každý má nějaký úkol a každý je něčím důležitý. A i onen člověk co tvoří eventy je důležitý. Jelikož je to pravděpodobně ten samý člověk nebo tým co zároveň tvoří normální úkoly pro nové doby a eventy jsou pak jen taková bokovka. Když bych to přirovnal ke karosáři tak je velice důležitý jak vypadá karoserie auta a pak automobilka prodává i doplňky, různé "tuningové" prvky a to nejenom kola, ale i jiné a na nich musí také karosář spolupracovat - třeba střešní rakev nebo spojlery, kryty na to a ono a podobně.

Ps: Tolik přirovnání v jedné větě a příspěvku jsem už nenapsal hodně dlouho. Inu je těžký dělat ďáblova advokáta :D

Ps2: Ale jak jsem již psal taky nejsem s tím úplně spokojený no čočku nemám rád no :D

EDIT1: Japonský event obsahoval 3x výzkum (1. jako volitelný) a také 2x průzkum provincie, o tom jestli byla odměna lepší nebo horší by se dalo diskutovat...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13750

Host
Sú niekde rozpísané šance na jednotlivé odmeny z náhodnej kocky? Rád by som vedel aké tam sú pravdepodobnosti, hneď z prvej totiž vypadli diamanty. :)
 

RomanS24

Člen
tak mám poslední dva ukoly před sebou. a no nějak nevím zda to ma cenu dokončovat. dotedka padali odměny jen tipu zásoby,surky,prachy. chtělo by to třeba plánek nebo dia. a nebo nějakou pořádnou odměnu. jasny zas mi tu někdo napiše že to nemam hrat. ale tak přeci nemusím bejt rád za to čeho mam miliony
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
tak mě se tento event celkem líbí... teda hlavně dneska. Splnila jsem cca 12 úkolů (celkem na všech světech) a z toho padly 7x dia :D
 

DeletedUser14057

Host
Mi se líbil vánoční event, tam jsem udělal asi 1500 dia. Ale dalo se udělat i víc . Jenom jsem ještě neměl dobře rozjeté všechny světy :).
Jinak mě zajímají jenom skrýše tuláků, případně svatyně znalostí, nebo něco co dává hodně bodů výzkumu. Nebo třeba šachovnice taky nebyla špatná..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru