Diskuze k režimu přestavby

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Ažmilid

Turista
Z diskuse jsem pochopil, že časy budov a setů zůstávájí, pokud se vrátím k původnímu městu. Zůstávají ale i po přestavbě, anebo pokud změnu uložím, běží čas od začátku? A pokud ano, týká se to i setů, které složím jinak? Díky
 

DeletedUser14051

Host
Tak jsem na to taky zvědavý :)
Nejlíp to vyzkoušet v praxi.
Je fakt, že město mám dost veliké, zbývá mi jediné rozšíření, které nevím kam umístit, zatím jsem ho nepoužil, tak jsem zvědavý jakou mi to dá možnost a kam ho umístit, abych si nezasekal možnost využít každé políčko na maximum.
Jinak takhle podle té diskuse teda doufám že to bude mít mezipamět a nestane se po několika hodinách přestavby, že to zase hodí původní město.

Ale tak usnadnění to bezpochyby bude, těžko to takhle hodnotit.
Spoustu budov nemám vůbec možnost nikam uložit.
Ale zrovna to vycházelo dobře na pole.

Petře pokud ti během přestavby z nějakého důvodu spadne flash a budeš muset obnovit hru, o přestavbu bohužel přijdeš a vše bude stát v původním rozmístění (časy stále běží dál, žádný restart se nekoná :)). Zatím to nenabízí možnost pokračovat v přestavbě, jak je tomu třeba u spadnutí flashe při boji :(.
 

DeletedUser14051

Host
Z diskuse jsem pochopil, že časy budov a setů zůstávájí, pokud se vrátím k původnímu městu. Zůstávají ale i po přestavbě, anebo pokud změnu uložím, běží čas od začátku? A pokud ano, týká se to i setů, které složím jinak? Díky

Časy pořád běží dál jak před přestavbou, tak i během přestavby, tak i po uložení a použití nového poskládání města po přestavbě :).
 
dík...už jsem dostal info jak je to na betě
viz.
Na betě to funguje tak, že si to.pamatuje i původní čas, a i sestavu kontaktů v případě třeba paláce nebo japonské zahrady, takže se opravdu dá hodit celý město do skladiště(ne inventář), ale nejde to pak spustit, dokud není všechno do poslední cesty zase ve městě. Jediný drobný nedostatek je v tom, že se v rámci přestavby nedá mazat (nadbytečné cesty třeba)
V tomto máš bohužel pravdu je to pěkné že člověk si ty budovy může v podstatě zdarma uložit ale jak píšeš je to fakticky nevýhoda to že nejdou mazat.
Osobně jsem to testoval a jsem s tímto velmi nespokojen protože pro mě to nemá skoro žádné použití. Osobně si myslím že je výhodnější smazat budovy a postavit nové a specialní budovy uložit pomocí nadropovaných předmětu pro uložení budov.
Menší příklad:
Dejmetomu že pomocí tohoto nového systému budete celé město rekonstruovat 2 hodiny po rekonstrukci vám zůstane 1 barák který už tam nebude pasovat jenže dokud nepostavíte uplně všechno co jste uložily a možnost smazat tam není tak to nejde uložit a když stohzo odejdete tak se to vrátí zase na původní město před rekonstrukcí a vy akorát stratíte 2 hodiny které jste na tomto strávily.

Možná časem přidaj do rekonstrukčního modu možnost smazat budovy poté už by tento režim stál za větší úvahu.
 

DeletedUser12887

Host
Děkuji za odpověď, nicméně teda to není dvakrát pozitivní zpráva, protože tím pádem to skoro nemá smysl používat.
Někdy je ta přestavba vcelku jednoduchá zakomponuje se jedna dvě budovy, ale někdy je to třeba 20 nebo 30 staveb nebo i víc na přemístění nebo úplně nové rozměry z nové doby a to pak teda je o překopání prakticky celého města a zjistit na konci celé přestavby, že to nepůjde z důvodu jednoho strážniho ohně nebo čehosi, to je celkem na draka.

A jinak teda co taky není pozitivní zpráva, proč teda se to testuje, když nakonec i přesto že se o těch nedostatcích ví, stejně se to včetně nich hodí do ostrého provozu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Děkuji za odpověď, nicméně teda to není dvakrát pozitivní zpráva, protože tím pádem to skoro nemá smysl používat.
Někdy je ta přestavba vcelku jednoduchá zakomponuje se jedna dvě budovy, ale někdy je to třeba 20 nebo 30 staveb nebo i víc na přemístění nebo úplně nové rozměry z nové doby a to pak teda je o překopání prakticky celého města a zjistit na konci celé přestavby, že to nepůjde z důvodu jednoho strážniho ohně nebo čehosi, to je celkem na draka.

A jinak teda co taky není pozitivní zpráva, proč teda se to testuje, když nakonec i přesto že se o těch nedostatcích ví, stejně se to včetně nich hodí do ostrého provozu.
I přes to všechno da se ktomu odpovědět jedine když naskládaš do te přestavby město tak tam nedáš víc než už máš v městě postaveno takže v podstatě třeba kvůli ohni to nehrozí protože je 1 x 1 a takovou budovu tak prostě dáš. Pes je zakopaný v tom že třeba nějakou budovu třeba 4x4 tam nedaš protože si to přeskládaš tak že budeš mít třeba v 1 částí města 2x4 a v jiné taky 2 x 4 a ta budova 4x4 nikde nezapasuje a bud budeš moct znovu přeskladat tak aby ti zapasovala nebo vykřížkovat přestavbu a vráti se ti to na původní město..
Možna jediná možnost jak to bezpečně využívat je že prodáš zbožárny zásobarny a obytné budovy a cesty které nemáš za diamanty a pak deprv začít pomocí toho režimu přestavby protože budeš mít pak dost mista i jako odkladový prostor ( problém je že v tomto případě už je to teměř zbytečné protože budeš mít prostor po prodaných budovach na pohybovaní pro případnou klasickou rekonstrukci).
 

DeletedUser12887

Host
No právě to můžu udělat i bez toho módu.
Každopádně spoléhat pouze na ten mod se nedá.
Pro mě ne všude ale na jednom světě určitě se jedná prakticky o využiti každého políčka, jinde sice taky, ale ne všude to řeším tolik a nemám ta rozšíření kompletní, ale tam kde to mám napasovane prakticky na maximum by přínos byl ten, že mi to pomůže vyřešit i ten nedostatkovy prostor a jeho lepší využití.
Což teda nebude.
Jinak budovy mám různé většinou 5x5, 5x6, 6x5, 3x4, 4x3, 6x4, 2x2, 4x4, 3x7 atd.. plus jsou k tomu často potřeba dvouproude silnice.
2x3, 3x2 jako vcelku bych řekl, že to je celé portfolio.. i 3x3 nebo 4x4 a VB, které mají taky často atypické rozměry
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13620

Host
Já s tím sem na betě spokojený - když chci překopat město vyhodím 1,2,3,.. výrobní budovy - mám prázdný plac a do teho skladu dám zase pár budov kterých se zbavit nechci a vesele zkouším co bude nejlepší. Takže když zbyde nějaká cesta nebo dekorace není problém - dám ji na ten prázdný plac. Nejlepší to je na sety - můžu zkoušet různé kombinace a umístění do města jak dlouho chci a po uložení se mi nezmění čas výběru - dřív i když jsem byl seberychlejší došlo k posunu výběru. Ano možnost smázání a naopak přidání budovy z inventáře by to ještě vylepšilo, ale to už by to mohli rovnou dělat za mně abych nemusel ani trochu přemýšlet :))
Za mně palec nahoru :)
 

DeletedUser12887

Host
Tak se necháme překvapit, ale věř tomu že jsem dosud musel vždycky přemýšlet i bez toho módu.
 

DeletedUser13620

Host
Věřím :), ja taky ale někdy přestavba ani udělat nešla bez toho abych vyhodil něco co nechci. Teď budu muset přemýšlet zhruba stejně ale půjde v rámci možností cokoliv.
 

DeletedUser14265

Host
Huraaaa super diiiky
takze prvne smazu nebo dam ulozit nejake budovy do inventare a odmazu nejake cesty a pak hura na prestavbu...
Chvala bohu ze neco prosadili dobreho po dlouhe dobe. Dikes

ps Nevim kolikrat to tu padlo... kolikrat se da udelat dana zmena mesta ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14265

Host
I přes to všechno da se ktomu odpovědět jedine když naskládaš do te přestavby město tak tam nedáš víc než už máš v městě postaveno takže v podstatě třeba kvůli ohni to nehrozí protože je 1 x 1 a takovou budovu tak prostě dáš. Pes je zakopaný v tom že třeba nějakou budovu třeba 4x4 tam nedaš protože si to přeskládaš tak že budeš mít třeba v 1 částí města 2x4 a v jiné taky 2 x 4 a ta budova 4x4 nikde nezapasuje a bud budeš moct znovu přeskladat tak aby ti zapasovala nebo vykřížkovat přestavbu a vráti se ti to na původní město..
Možna jediná možnost jak to bezpečně využívat je že prodáš zbožárny zásobarny a obytné budovy a cesty které nemáš za diamanty a pak deprv začít pomocí toho režimu přestavby protože budeš mít pak dost mista i jako odkladový prostor ( problém je že v tomto případě už je to teměř zbytečné protože budeš mít prostor po prodaných budovach na pohybovaní pro případnou klasickou rekonstrukci).
Nemyslim zbytecne... Jde o to ze to nehejbne s casem danych budov (ano je moznost po vyberu.) ale i tak ackoliv se odmaze neco a pak se pujde na prestavbu, bude to mit smysl a cloveka nemusi trapit jak to premistit, kdyz tam je jina budova, a aby tam byla cesta ci nejak to vlezlo prehazovanim jednoho pres druheho. Tak se to rozbori do uloziste a navrhne se novy pohled na sestaveni mestecka.
 

DeletedUser12887

Host
Tak pravděpodobně se dá přestavovat do nekonečna, když se to nepovede na poprvé, povede se to napodruhé a když ani napodruhé třeba na desátý pokus to klapne bude nejspíš záležet i na zručnosti.
 

Artesis

Komentátor
Tak to je fuk že se musej použít všechny ... každej má nějakej ten ostrůvek pítomo budov o 1x1, takže to rozmístí tak, že tyhle 1x1 budovy dá do mist na vyplněni prostoru a budovu co nechce si proste strci nekam kde neni cesta (taky je moznost potencionalne nechtene budovy dat rovnou do invu zpet a mit rovnou rezervu pro prestavbu). Uznavam ze je to docela opruz ale prestavba je podle me hlavne kvuli zefetivneni vyuziti prostoru - vysledkem by melo bejt zkraceni trajektorii (tzn. cest) a likvidace hluchejch mist... pokud celou prestavbou nekdo docili ze ma min mista nez predtim tak pro nej cela prestavba pozbyva vyznamu (designery nepočítám) ...
 

Dan 77

Veterán
V tomto máš bohužel pravdu je to pěkné že člověk si ty budovy může v podstatě zdarma uložit ale jak píšeš je to fakticky nevýhoda to že nejdou mazat.
Osobně jsem to testoval a jsem s tímto velmi nespokojen protože pro mě to nemá skoro žádné použití. Osobně si myslím že je výhodnější smazat budovy a postavit nové a specialní budovy uložit pomocí nadropovaných předmětu pro uložení budov.
Menší příklad:
Dejmetomu že pomocí tohoto nového systému budete celé město rekonstruovat 2 hodiny po rekonstrukci vám zůstane 1 barák který už tam nebude pasovat jenže dokud nepostavíte uplně všechno co jste uložily a možnost smazat tam není tak to nejde uložit a když stohzo odejdete tak se to vrátí zase na původní město před rekonstrukcí a vy akorát stratíte 2 hodiny které jste na tomto strávily.

Možná časem přidaj do rekonstrukčního modu možnost smazat budovy poté už by tento režim stál za větší úvahu.
Dobrá úvaha, něco na tom je, ale nestačí přecejen před zapnutím režimu přestavby mít jedno rozšíření ve městě už umístěné navíc (které hned nepoužijeme na stavbu něčeho dalšího) nebo smazat dopředu pár budov, o kterých už víš, že je budeš mazat, nebo si je prostě můžeš postavit znovu za pár zásob a mincí, případně jednu velkou speciální budovu uložit do klasického inventáře?
A pořád ta novinka bude usnadněním (nanečisto poskládáš budovy od nuly a pak jen uložíš, až budeš chtít, zatímco se nerozhodí čas dokončení výrob, oproti složitějšímu přeskládávání budov na ostro a ani se ti nemusí výsledek hned líbit), ne že to bys mohl rovnou přestavovat město jako dosud.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru