Diskuze k rušení cechovních fór

dudasek

Znalec
CvC+forum na mobilu nejedou...tak je zrušíme a basta....dočkáme se zrušení CvC???

my tedy forum nepoužíváme..možná tam někdo píše návody a nápady...je mi obtěžující tam psát,když si to mobilisti nemohou přečíst.forum zatracuji,ale zřídili jsme na FB cechovní skupinu a tam mobilisti mohou...možná si dát Tiktok,Twitter....?
 

Mandragon Li

Nováček
To ako bolo myslené ? :- Abyste předešli ztrátě důležitých témat, doporučujeme přesunout vše, co můžete, ze svého cechovního fóra na záložku cechu v centru zpráv. To mám všetko kopírovať alebo ako to má fungovať vo cechovnom fóre to ide presúvať tak ako to bude fungovať medzi fórom a centrum správ ?????
 

Dan 77

Veterán
Evidentně už nemá smysl něco psát, zvlášť tady na CZ serveru, ale zkusím to...

1) Ale co nejdřív došít to, co bylo šité horkou jehlou v novém centru zpráv? Tj. hlavně omezení, kdo může zakládat, upravovat a mazat cechovní konverzace. Pak si v nějakém cechu někdo přesune obsah fóra bez zálohy a někdo mu to pak najednou smaže?
(Dalo by se toho jmenovat víc, ale to už nedomyšlené věci grafického rázu.)

2) Dávalo by spíš smysl nejdřív zavést ta plánovaná vylepšení centra zpráv, než se smaže stará platforma určená pro obsah fóra... Cechy mají mezitím přijít o veškeré formátování v BB-kódech, o hypertextové odkazy atd., aby pak (možná) museli dělat vše znovu, co předtím nemůžeme v centru zpráv aplikovat? To by bylo zase přidělávání práce hráčům... Více k tomu viz bod 6.

3) V cechovním fóru je možná větší organizace (příspěvků do témat, témat do záložek) a jednotlivé záložky můžou být určené různě velkému okruhu hráčů, což záložka Cech v centru zpráv rozhodně nenabízí..... A oprávnění Důvěryhodný bude už jen pro CvC nebo jak vlastně?

4) Podle zpětné vazby na Betě se u příspěvků přidají nové funkce - tlačítka upravit a smazat, aby šlo v zamčených důležitých konverzacích dané informace dobře aktualizovat. A budou konverzace v centru zpráv nadále seřazené podle data poslední zprávy, nebo podle důležitosti?

5) Záložka Cech v centru zpráv nedokáže plně vykompenzovat ztrátu cechovního fóra. Výhody cechovního fóra, které centrum zpráv nenabízí a které budou chybět:
- neomezený počet znaků (není potřeba posílat delší texty rozdělené do několika nepřehledných zpráv)
- hypertextové odkazy, na které by stačilo kliknout
- formátování textu (barevně, tučně, kurzivou atd.)
- větší možnosti, jak témata přehledně uspořádat
- možnost prohledávat text pomocí Ctrl+F nebo F3
- no našlo by se toho víc... něco jsem už zmínil nahoře

6) Co by bylo jednoduššího než přidat cechovní fórum do mobilní appky? Asi to vyvojáři prostě nechtějí pro hráče udělat. Přitom tím by interní fórum bylo při ruce, snadno dostupné a přímo ve hře pro všechny, kteří jsou v cechu. Místo toho nás vyvojáři nutí vytrvat v tom, že si již mnohé cechy museli vytvářet fórum externě (na webu, v online dokumentech, v sociálních skupinách), kde je možné formátování, není omezen počet znaků atd., aby tam (mezi sebou) šířili odkaz, aby i mobiláci měli přístup k obsahu fóra. Smutné.

7) Je jasný, že je potřeba nějaký ten server k udržení cechovních fór v chodu. A protože se cechovní fóra moc nepoužívají, chcete ušetřit a zrušit je? No moc se nepoužívají proto, že nejsou v appce. Pokud by bylo cechovní fórum dostupné i pro mobily, budou servery zatížené o něco víc. Ale o kolik víc budou servery přetížené, až bude mnoho zpráv označených jako důležité, které se navíc nebudou vůbec samy po 60 dnech promazávat? Už tak servery nestíhaly zobrazovat zprávy, že se zobrazily až po několika minutách nebo po opětovném otevření... A co když označím nebo nechám označenou jakoukoli cechovní konverzaci (třeba nějakou běžně používanou s desítkami, stovkami nebo tisíci zpráv denně) jako důležitou? To se ty zprávy jako opravdu nikdy nesmažou? No to se obávám, že servery budou zase pěkně přetížené.

Závěr:
No vývojáři si nedali moc práci s tím, aby odůvodnili a ospravedlnili smazání fór (což vyvolává kopu zbytečných otázek). Natož aby nabízeli adekvátní náhradu.
 

Solimak

Turista
Chci v cechu nastavit několik cechovním konverzaci jako důležitá, aby se po 60ti dnech nesmazala (což jsou třeba pravidla pro vlákna, CVC, CB, CE) a ono to dovolí jen 5 vláken, když se mi tato hláška: "Guilds may only have 5 important conversations at once."
Takže musím tedy ostatní si hlídat sám ,aby se mi z cechovní konverzace nesmazala, když jsem jim dal i příznak, že se do nich nesmí dávat žádné příspěvky.
Je to právě ten problém, že se snažím vše důležité, co jsme měli v cechovním foru (přístupné na PC) teď hodit do cechovní konverzace, jenže je to zdlouhavé kvůli řádkování, když to má omezený počet řádků v konverzaci a tak to co jsem měl ve foru napsané musím ted dát do 6ti po sobe jdoucích zpráv :-(
 
Naposledy upraveno:

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Definitivní zrušení cechovních fór se blíží. Věnujte prosím pozornost tomuto oznámení a zpětnou vazbu směřujte sem do tohoto vlákna. Děkujeme.
 
Nahoru