Diskuze k soutěži: „Duchobraní“

DeletedUser11730

Host
nj, ja nad tou spokojenosti premyslel, ale pak jsem si rekl ze jde spise o to co se da stavit ve meste.....tak snad priste :rolleyes:
 

DeletedUser13097

Host
Je mi líto, že máte neustále problémy s více variantami odpovědí. Kdybychom však měli hledat všechna možná řešení, mohli bychom celou tuhle soutěž zrušit. Snažili jsme se pro vás přinést něco nového a jednoduchého, když na tvůrčí soutěže vesměs kladete negativní hodnocení, a věřím, že to i účel splnilo :) Samozřejmě nás vaše podněty a připomínky posouvají dále, v každém případě hádanky vymýšleli moderátoři a bohužel to, že pár z vás napadne ještě něco dalšího než většinu, už nemůžeme nějak ovlivnit. Do odpovědi se snažíme dát samozřejmě vždy to, co považujeme za nejlepší odpověď. O jednoznačnosti by pak mohly být také vedeny spory. Jsou tady hráči, kteří s hádankami problémy nemají, přijdou jim jasné a mají vše správně a pak zase hráči, kterým se zdají nejednoznačné.

Tak to jsem zvědav ! Až bude vyhlášení, rád si Vaše tvrzení, o tom že do 5.dne měl někdo vše v pořádku, ověřím.
 

Dan 77

Veterán
Xione: To já taky. :D A rozhodně bych si netroufal tvrdit (jako v té citaci), že to byla vždy většina (skoro všude budou chybné odpovědi, někde jich ale bude víc, zvlášť u Svatyně znalostí).

Mimochodem Venom: Spokojenost se dá získat i jinak, nejen stavbou kulturních budov, ale taky dekorací a cest, občas i něčeho dalšího. Spokojenost je taková univerzálnější odpověď, bylo to vlastně celkem jasné (o spokojenost se starat nemusíš, ale tím vlastně výhodu nezískáváš i přes ušetření stavební plochy, naopak).

Dvojka mě napadla, ale mrzí mě, že jsem to nezkusil. Puškař mě napadl okamžitě, ale ten "hold" mě zmátl, vždyť tam se pušky vyrábí. Sice když si mám vybrat, vyberu si vždycky špatně, ale nevadí, holt to bude jen povrchní účast. :cool:
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12977

Host
Xione: To já taky. :D A rozhodně bych si netroufal tvrdit (jako v té citaci), že to byla vždy většina (skoro všude budou chybné odpovědi, někde jich ale bude víc, zvlášť u Svatyně znalostí).

Ono nezáleží, jestli to byla většina. Stačí, aby uhádl na první pokus byť jen jeden. A pak to znamená, že se to dalo uhádnout a hádanka je tudíž v pořádku. Ostatní akorát uvažovali jinak. (Ale zrovna Svatyni jsem teda taky netrefil :D)
 

DeletedUser11297

Host
Teda chyby jsem v průběhu hádání nějaké měl, ale zrovna u té svatyně jsem dvakrát moc neváhal. Přišlo mě to v tu chvíli takové nejlogičtější, ale je pravda, že nad knihovnou nebo akademií jsem vůbec nepřemýšlel. Každopádně měl jsem to správně a to je důležité. :cool:
 

DeletedUser11317

Host
Tak jsem jen tak pro zajímavost, samou mě to totiž zajímalo, spočítala, kolikrát byla svatyně znalostí a kolikrát knihovna (vycházela jsem pouze z odpovědí, kde hráč uvedl jednu a ne více variant).
Svatyně znalostí: 22x
Knihovna: 18x

Je to sice rozdíl 4 hlasů, ale přece jen více lidí napadla svatyně.

ale kdo si má pamatovat, jaké přesně úkoly byly ještě před vstupem do doby bronzové, tzn. jestli tam nebyl i nějaký od Grevy Darn).

Tak zase nějaké otázky pro nováčky taky neuškodí :) Aby nebyli pořád znevýhodněni.
 

Dan 77

Veterán
Arfienel: Tak to vyženu do extrému, kdyby 99 % bylo označeno za "uvažující jinak", tudíž hádanka je v pořádku kvůli 1 % se šťastně vyhovující asociací na hádanku, to je docela vtipné. :D Ale to jen tak přeháním, zůstaňme při zemi, původně to byla reakce carameels na variantu s Grevou Darn, ale uznejme, je to docela logická asociace, podobně jako ta Radnice, jen ne moc četná na rozdíl od Radnice (vzhled obojího se mění současně s přechodem do nové epochy, ale kdo si má pamatovat, jaké přesně úkoly byly ještě před vstupem do doby bronzové, tzn. jestli tam nebyl i nějaký od Grevy Darn...).
Ale taky uznejme, že není zas tak lehké vymyslet něco, na co by existovala jedna jediná odpověď a aby to byla zároveň stále HÁDANKA (a nikoli přesný popis, musí se to až uhodnout) - a holt někdy se dá nalézt i více správných odpovědí. Naštěstí je to jen nepodstatná hra.
 

Dan 77

Veterán
(pardon, tak to mi nevyšlo, chtěl jsem pro jistotu dát upravenou verzi příspěvku celou znovu, takže je ten příspěvek bohužel posunutý v pořadí)

WinJet: Chápu, asociace na hádanku jsou většinou klíčem k vyřešení :), jen ne všechny. Na druhou stranu do knihovny lidí běžně chodí pro tu moudrost na rozdíl od místa, kde se má moudrost uctívat. :cool:

Carameels: Tak jo, dobře, přemluvila jsi mě. :) Ale knihovna nebyla určitě jen jedna alternativní odpověď - co ještě škola, akademie a mnohé další? Když už srovnávat takto, tak správnou odpověď od všech, které správné nebyly, tzn. od všech odchylek.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11317

Host
Dane, máš pravdu, na školu a akademii jsem myslela také, ale tuším, tam se to pohybovalo kolem 2-3 odpovědí :)
 

Dan 77

Veterán
Tak fajn, zjednodušeně to bylo tak půl na půl a je to vyřešeno ke spokojenosti všech. A tohle byl předpokládám nejvýraznější případ, jinak není co řešit.

Ale mám teorii, proč se v odpovědích tak ujala Svatyně: patří k neužitečnějším speciálním budovám. :p
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11317

Host
To rozhodně, s tím s Tebou souhlasím :) Opravdu skvělá budova.

V každém případě zítra, nebo pozítří budou opět zveřejněny všechny odpovědi, tak se pak můžete podívat sami, co hráči psali a co je napadlo. Myslím, že občas tam byly fakt vtipné odpovědi :)
 

DeletedUser3817

Host
Z chytrosti nelze nikoho žádným dekretem vystěhovat. Chytrost se nedá dekretem ani nastěhovat

Tak ta radnice byla jasná, protože mění vzhled po každé éře.

HE? Zřejmě nehovořím řečí tvého kmene...
A nebo by třeba pomohlo podívat se na datum a čas mého příspěvku, než začneš poučovat.
 

DeletedUser

Host
Bude mi uznané včera u 1. odpovědi dekorace a 3. odpovědi Zbraně??
 

DeletedUser7190

Host
Taky jsem u včerejší první hádanky odpověděl výzdoba. Opět další hádanka s více možnými odpověďmi.
No co, myšlenka dobrá, ale provedení horší, stejně jako celý FoE.
 

DeletedUser11297

Host
Žádná výzdoba se ve hře nenachází. Navíc i když ve městě máte dekoraci nebo kulturní budovu, pořád bude smutné, když jich nebude dostatek. Takže možná odpověď byla pouze jedna.
 

DeletedUser13097

Host
Žádná výzdoba se ve hře nenachází. Navíc i když ve městě máte dekoraci nebo kulturní budovu, pořád bude smutné, když jich nebude dostatek. Takže možná odpověď byla pouze jedna.

To se pletete, protože přesne právě výzdoba se to ve městě menuje ;)

... taky sem to napsal, ale to je pořád dokola :p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11297

Host
Omlouvám se, to je má chyba. Na druhé části mé odpovědi to však nic nemění, pouze si prohoď dekoraci za výzdobu.
 
Nahoru