Diskuze k soutěži: "Forge of Empires kvíz"

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Arthoris

Odborník
Tak, tahle soutěž je dobrá a i tím, že je to v podobě dotazníku. Otázky taky vklidu, ačkoliv troška z nich je celkem nevhodně položena spíš jen na tipnutí, takže ten, kdo si tipne správně, bude mít o bod víc a vůči ostatním je to kvůli nevhodnému vyjádření otázky nevýhodné. Třeba tahle otázka: Kolik plánků potřebujete na stavbu 11. levelu Babylónské věže v případě, že ji ještě nemáte ve městě postavenou a v inventáři máte 2 různé plánky této budovy? No ta číslice 11 měla, když už být napsaná slovy, protože podle toho nejde zjistit, jestli je to myšleno jedenáctého levelu nebo jedenácti levelu. Samozřejmě někdo může argumentovat, že v případě druhé možnosti by byl nad u kroužek ale je to anglické slovo, takže je to zavadějíci ale jinak dobrá soutež, pochvala.
 

DeletedUser11317

Host
Arthoris, díky za připomínky, nicméně dovolím si ti trochu oponovat. Otázka ohledně Babylónské věže není vůbec nevhodně vyjádřená. Jde jen o to pořádně číst zadání a rozpoznat řadové číslovky. V případě, že bych chtěla, abyste mi napsali, kolik plánků potřebuju na stavbu jedenácti levelů, zněla by otázka takto: Kolik plánků potřebujete na stavbu 11 levelů Babylónské věže v případě, že ji ještě nemáte ve městě postavenou a v inventáři máte 2 různé plánky této budovy?

Můžeš si všimnou, jak jsi sám psal, je tam navíc kroužek nad ,,u", ale navíc chybí za 11 tečka. V případě, že tam tečka je, jedna se o řadovou číslici.

Věřím, že při důsledném čtení nebudou mít hráči problém porozumět otázkám :)
 

DeletedUser

Host
Lorde, přes žebříček velkolepých budov můžeš otevřít jakoukoliv budovu, jakéhokoliv hráče bez problémů.
Není zde žádná otázka, která není dohledatelná ve hře, na fóru, ...
Co se týče napádů, nerozumím, co je na tom nepochopitelného. Prohledám určitou sekci, počítám, a vím výsledek. ;)

Děkuji za upozornění. Má chyba. Tato novinka mne minula, přesto ovšem já tam stále vidím rozpor ohledně embarga ze strany Inna.

Ohledně nápadů je to spíše slovíčkaření, ale já nemohu 100% říct, že tam bylo založeno XY témat, ale vím kolik jich tam nyní naleznu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Lorde, přes žebříček velkolepých budov můžeš otevřít jakoukoliv budovu, jakéhokoliv hráče bez problémů.
Není zde žádná otázka, která není dohledatelná ve hře, na fóru, ...
Co se týče napádů, nerozumím, co je na tom nepochopitelného. Prohledám určitou sekci, počítám, a vím výsledek. ;)
A jo, taky jsem si nevšiml. Je fakt, že odkudkoli ze žebříčku můžu navštívit jakéhokoli hráče, který nemusí být z cechu, ze sousedství ani přítel. Pro Lorda - to jde už od doby, co byla hra teprve v plenkách, šlo to i z klasického žebříčku hráčů, přestože ještě nebyl samostatný žebříček řídící se podle fáze růstu velkolepek. Po navštívení můžu nahlédnout do velkolepky a vidět, jaký je tam při aktuálním lvl bonus a jak se zvýší na následující úrovni (jen nejde přispět FP), ale je to náhodný údaj a otázka pro hráče, který hráč neví, že po 10. lvlu všechno roste jen +1, je, co z toho vyvodit, musel by totožných údajů najít víc. Jinak s Lordem souhlasím, i když je to trvání na detailech, ale v soutěži pro tolik hráčů by se nemělo opomenout nic.

Tak, tahle soutěž je dobrá a i tím, že je to v podobě dotazníku. Otázky taky v klidu, ačkoliv troška z nich je celkem nevhodně položena spíš jen na tipnutí, takže ten, kdo si tipne správně, bude mít o bod víc a vůči ostatním je to kvůli nevhodnému vyjádření otázky nevýhodné. Třeba tahle otázka: Kolik plánků potřebujete na stavbu 11. levelu Babylónské věže v případě, že ji ještě nemáte ve městě postavenou a v inventáři máte 2 různé plánky této budovy? No ta číslice 11 měla, když už být napsaná slovy, protože podle toho nejde zjistit, jestli je to myšleno jedenáctého levelu nebo jedenácti levelu. Samozřejmě někdo může argumentovat, že v případě druhé možnosti by byl nad u kroužek ale je to anglické slovo, takže je to zavadějíci ale jinak dobrá soutež, pochvala.
Chápu, ale nesouhlasím. Pokud ti ještě ve městě nestojí a máš jen 2 plánky, nestačí postavit 11. (jedenáctý - kvůli tečce) level = 11. (jedenáctou) úroveň, ale musíš ji postavit od začátku, takže v zadání je sice 11 s tečkou, ale je z toho jasné, že máš zjistit, kolik plánků potřebuješ na stavbu 11 (jedenácti) levelů.
 

Arthoris

Odborník
carameels, jj samozřejmě, jak si to napsala, tak to je logické a určitě se dá k té odpovědi úspěšně dopracovat. Jenže nedoporučuji to projet za pět minut, jako já, páč některé ty odpovědi je třeba si pořádně přečíst. Ale poukázal jsem na to spíš z důvodu, že tu je(možná) různé věkové osazenstvo a někdo neovládá ty různé blbosti. Ale je jasné, že by to jinak bylo více jednoduché. :D

Dane, jj vpoho, když myslíš, že je to tak jednoznačné, tak to tam napiš, jak si myslíš.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Ještě že to není moc jednoduché a číslovka s případnou tečkou stačí, protože je všeobecně známé, že je to řadová číslovka, v rychlosti se dá zase něco přehlédnout.
 

Svatej

Legenda
Jsem nejspíš natvrdlej... ale postavit jedenáct úrovní stojí přece úplně stejně jako postavit jedenáctou úroveň úplně od začátku... ?
Nebo jsem asi špatně pochopil tu diskuzi tady??
 

Arthoris

Odborník
Lorde, napsal jsi to přesně tak, jak to je, že do 10 lvl ti stačí jen 9 plánku a od 10 lvl už potřebuješ na každý samostatný lvl 9 plánků. Takže 10 lvl sotjí tolik co samotný 11 lvl.
 

Dan 77

Veterán
Skoro se tady vyzrazují odpovědi. :D
Arthorisi, zkus přizpůsobit svou odpověď i tomu, že tuto diskuzi může vidět kdokoli, kdo vyplňuje/vyplní dotazník. ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2059

Host
Prosím, dodržujte pravidla zadání soutěže, zvláště také pravidlo o sdílení odpovědí na soutěžní otázky, ke kteému tu málem došlo. Za tým děkuji.
 

DeletedUser12994

Host
k tipovaci otazce, kolik bylo aktivnich uctu k 31.8.2015: jak se to boduje? je tam nejaky rozptyl, napr +/-1000, do ktereho kdyz se vlezu, tak mam bod? nebo bod dostane ten ktery byl nejblize? nebo jak se to bere? :)
dekuji
 

DeletedUser

Host
Zase se budu ptát možná až moc dotěrně, ale již v minulosti (tuším že se změnou v přidělování sousedů) se řešilo, že je velmi obtížné, ne-li nemožné určit přesný počet aktivních účtů (hráčů) a to hlavně z důvodu velmi nejasné definice aktivního účtu/hráče a že se neaktivní účty od určitého dosaženého pokroku již nemažou. Ani ti kteří mají přístup do systému tohle nejsou schopni přesně určit a to ani tak, že by se řeklo že hru aktivně hraje více hráčů například v září oproti lednu. Takže na to přesné číslo jsem opravdu velmi zvědavá a hlavně by mě zajímala i informace kdo je schopen toto s přesností na jednotky určit.
 

Kayro

Znalec
Asi chces proste rict ze o vysledku kvizu budou rozhodovat data ktera jedna strana znat nemuze a druha(porota) je pravdepodobne presne nezna take.Pritom je potreba je znat presne pokud soutezici jen tipují.To zni jako soutez ktere se chci zucastnit.
 

DeletedUser

Host
Až tak bych si nikdy nedovolila to říci. Ve vyhodnocení kvízu jde jen o tu tipovací otázku tam je to přesně jak jsi vyjádřil jedna strana tipuje a porota provádí, případně se řídí kvalifikovaným odhadem a přiděluje body.

Jinak soutěže, jsem se už jen z pouhé zvědavosti na otázky zúčastnila. Tu tipovací otázku beru jako podobné soutěže na venkovských zábavách kde se například chodí se zavařovačkou plnou hrachu a všichni si můžou tipnout kolik je v ní hrachových semen a při vyhodnocení také všichni věří číslu které řekne ten, kdo tu zavařovačku plnil. Nicméně to nijak nezmenšuje moji touhu zvědět kdo provede onen kvalifikovaný odhad počtu aktivně hrajících hráčů.
 

DeletedUser11317

Host
Zdravím,
mrzí mě, že máte dojem, že chceme hráče ohledně tipovací otázky klamat. Není to našim účelem. Onen kvalifikovaný odhad počtu aktivně hrajících hráčů provedl náš community manager, a zároveň nejvyšší instance české verze hry Forge of Empires, Skrty.
Já ale jen můžu říct to, že z aktuálně dostupných zdrojů zatím není potřeba užít tipovací otázky, neboť zatím nedošlo ke shodě.
Hezkou hru.
 

Dan 77

Veterán
Navzdory zajímavé připomínce netopirek doufám, že jste našli způsob, jak aktivní účty vyčíslit. Co se týká shody na výherních pozicích, k té ještě může dojít, soutěž je teprve na začátku.


Ale zajímalo by mě, jak se bude pohlížet na to, že v mnou vyplněném kvízu nejsou maximálně dvouslovné odpovědi, pokud jsem zvolil možnost Jiné. Odpověď jsem si tam totiž zároveň odůvodnil, abych se pojistil, ale až pak jsem si všiml jednoho přehlédnutého bodu pravidel soutěže, kde se vyžaduje maximálně dvouslovná odpověď. Budou, nebo nebudou se takové mé odpovědi uznávat? Díky za odpověď.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser11317

Host
Ano. V pravidlech bylo psáno, že maximálně dvouslovné odpovědi, což bohužel pár lidí nedodrželo a v takovém případě bychom tyto odpovědi nemuseli vůbec počítat. I kdyby byly správně. Ale dohodli jsme se s moderátory, že i tyto odpovědi vezmeme v potaz, ať je to tedy fér a započítáme je. Nicméně byli bychom radši, kdyby se to hráči snažili dodržet.
 

DeletedUser

Host
carameels: K příspěvku 36, jestli je to reakce na mě, tak já nikde nenaznačila, že chcete účastníky soutěže ohledně tipovací otázky klamat, pokud máte ten dojem, tak je mi to opravdu líto. Každopádně děkuji za informaci kdo je schopen určit přesný počet aktivně hrajících hráčů k určitému datu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru