Diskuze k soutěži: "Forge of Empires kvíz"

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Milí hráči,

tento prostor je vyhrazen pro diskuzi, vaše dotazy či připomínky k soutěžnímu kvízu. Líbí se vám tato soutěž? Chystáte se zúčastnit?

S pozdravem
tým Forge of Empires
 

DeletedUser11297

Host
Tak u toho Lead Game Design vůbec nevím. Sice jsem našel rozpis toho, kdo co zastává, ale vzhledem k tomu, co se nedávno stalo, asi těžko dotyčný v té funkci ještě figuruje.
 

DeletedUser11317

Host
Děkuji za upozornění! Bohužel nastala z mé strany chyba, protože jsem tohoto člověka chtěla připomenout a podala jsem špatně otázku. Nicméně nyní je to opraveno. Výsledky doposud odeslaných odpovědí to neovlivní, takže nemusíte mít strach :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Kolik % obrany poskytuje Strážní oheň, když útočíte na mapě území?
Možná by to chtělo jednoznačněji položit otázku. Váhám mezi dvěma možnostmi, které jako jediné připadají v úvahu. Buď je tím myšleno, jaký má vliv na útok, nebo jestli to funguje ve městě stále, ať už útočíte nebo ne. Neprozrazuju ani nenaznačuju odpověď, ale kdo to ví, můj námět pochopí.


Jo a jinak moc pěkná soutěž. :) Otázky už nejsou moc jednoduché jako dřív a je jich hodně. Ale motivace pro hráče k tomu až tak není (odměna pro výherce za strávený čas u této soutěže). Nic ve zlém, naopak za takto vymyšlenou soutěž chválím.
 
Naposledy upraveno:

Mesmeric

Turista
Kolik obyvatel města potřebujete k vyzkoumání výzkumu s názvem Monarchie?

Musím se přiznat, že tuhle otázku jsem tedy absolutně nepochopil, tak jsem něco tipl. Jinak hezká soutěž :)
 

DeletedUser11317

Host
Dan77: Díky za připomínku! :) Smyslem některých otázek bylo to, aby byly napsány trochu složitěji. Nicméně věřím, že pokud tady na fóru nejsou ty návody, které tvoří moderátoři, pro nic za nic, tak jde z nich krásně přečíst odpověď :)

Co se týče odměn. Tentokrát jsme chtěli odměnit více hráčů za snahu, kterou při soutěžení vyvíjíte. Takže odměny možná nejsou tolik motivující, ale doufám, že i tak výherci udělají radost :)
 

Dan 77

Veterán
Mesmeric: Jo, je zvláštní, ale tipl jsem si, jak se to má vyřešit.

carameels:
Co se odměn týče, to je taky dobře. :)
Co se týká mé připomínky, otázky mi vůbec nepřipadají napsané složitě (jen to jsou někdy chytáky), ale hlavně napsané jednoznačně (tak to má být) - což ovšem neplatí o otázce, na kterou jsem teď reagoval. Vím, jak to se strážními ohni je, ale nevím, co z toho mám zvolit (může to být velmi slabý chyták, nebo dvojitý a zákeřný chyták), protože nevím, kam otázka směřuje - není jednoznačně položená. To je celé.
 

DeletedUser9628

Host
Mě přijde jednoznačná, chyták v tom nehledej :) prostě kolik ti přidává strázní oheň k obranému bunusu, když útočíš na mapě území :)
 

DeletedUser

Host
Mám taky otázku, dají se všechny odpovědi někde sehnat? Mě nějaký teda přijdou buď moc těžký a nebo nesmyslný... Předem díky za odpověď.
PS: Ta tipovací se bere, kolik ten den bylo přihlášených lidí jo?
 

DeletedUser11317

Host
Ahoj Cristik, samozřejmě jsou všechny otázky sehnatelné. Vzhledem k tomu, že jsme počítali, že se zapojí i noví hráči, tak jsme to udělali tak, aby se nikdo necítil znevýhodněn. Bohužel, někdo u toho stráví více času a vyhledá si to, někdo ne :) Ale to už je potom na hráčích, to ovlivnit nemůžeme.

Ne, tipovací otázka zní: Kolik aktivních hráčů v České republice hraje ke dni 31. 8. 2015 hru Forge of Empires?
Takže kolik aktivních hráčů hraje celkově, ne kolik jich bylo přihlášených.
 

DeletedUser12225

Host
Moc hezká soutěž, nevím co jste na těch otázkách nepochopili. :) někdy sice bylo potřeba se zamyslet, ale jinak otázky byly napsané srozumitelně :))
 

DeletedUser3705

Host
Čau. Jak mám prosim pěkně dohledat odpověď na otázku kdo je hlavní moderátor fóra? Za prvé celé hledání na fóru je značně nepřehledné, a když už se nějak najde výpis vedení u nikoho neni ten přívlastek ,,hlavní,,
 

DeletedUser

Host
MoriVita: Přemýšlej nad tím, co jsi napsal a přečti si pořádně zadání a možná na to příjdeš :)

Soutěž je to vskutku zajímavá, ale nemohu si odpustit 2 poznatky, které se mi na konkrétních otázkách nelíbily :)

"Kolik % bude bonus útoku, jestliže je Diova socha na 7. úrovni, Cášská katedrála na 11. úrovni, Castel del monte na 4. úrovni a Observatoř na 5. úrovni?"
Uvádět Cašskou katedrálu na 11. úrovni je trochu protichůdné proti politice InnoGames. Pokud mi něco neuniklo (změnu jsem v příslušných koutcích na foru nevypozoroval), tak německá firma se vymezovala v oficiálních návodech vůči zveřejňování odměn u VB nad základní stupně (do 10.), tudíž se vyžadují po hráčích "neoficiální" údaje , které známe jen z hráčského vyprávění.

"Kolik témat bylo na fóru v sekci Nápady založeno mezi 1.-31. 8. 2014?"
Opět je tato otázka poněkud spekulativní, protože jako obyčejný uživatel fór podobného typu nelze dohledat spolehlivě do minulosti, kolik témat z daného tématu bylo přesunuto, smazáno, či jinak upraveno, aby došlo k nepřesnostem při odpovědi na tuto otázku dle pravdy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11317

Host
Co se týče Cášské, tak 11. level si mohou hráči najít u jiných hráčů, takže z toho důvodu jsme dali do kvízu i tuto otázku.
A ohledně nápadů. Ty byly spočteny tak, jak je hráči mohou na fóru vidět. Nejsou v tom tedy zahrnuty témata přesunuté, smazané ani upravené.
 

DeletedUser

Host
Jediné o čem mě tento kvíz přesvědčil je to že vyhledávání na fóru je opravdu zoufalé. Prostě pokud naprosto netušíte kde by hledaná informace mohla být tak ji nemáte šanci pomocí klíčových slov najít.
 

DeletedUser

Host
Když pominu fakt, že jedná ruka vydává informace, že dané hodnoty, či vzorce pro jejich výpočet neposkytuje a druhá ruka se na nich ptá v oficiálním kvízu zaštítěném českou verzí Forge of Empires, tak i v tomto bodě, kdy si to mohou najít u jiných hráčů to trochu pokulhává.
Jednak pokud hráči nemají v 1 z okruhů (přátelé, cech, sousedi) někoho, kdo má budovu přesně na daném stupni, je téměř nemožné si toto zkontrolovat. Systém nepovoluje nahlédnutí do VB, pokud není hráč s danou VB minimálně v 1 z okruhů. Forum z výše popsaných principů tuto informaci neposkytuje a zůstávají nám neověřené informace na fanouškovských fórech, kde může být bambilion verzí dané hodnoty. Celou tuto prekérní situaci podtrhuje bod v zadání soutěže.

Je zakázáno sdělovat jiným hráčům odpovědi na soutěžní otázky.

Menší hráči jsou prakticky bez šance toto zodpovědět, aniž by byli nuceni spolehnout se na neověřené zdroje.

U nápadů by možná nebylo od věci pro příště lépe otázku formulovat danou otázku, protože nutí k pokládání dalších dotazů, zda nejde o nějaký chyták, či byla jinak myšlena.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Ve všem souhlasím s Lordem.

Jediné o čem mě tento kvíz přesvědčil je to že vyhledávání na fóru je opravdu zoufalé. Prostě pokud naprosto netušíte kde by hledaná informace mohla být tak ji nemáte šanci pomocí klíčových slov najít.
Odpověď na otázky jsem většinou našel rychle, stačí se nad tím zamyslet. Možná je to spíš tím, že už mám fórum prošlé a znám ho, takže to se to pak hezky hledá. Ti, kdo ho skoro nikdy nenavštívili, to mají holt těžší.
 

DeletedUser9061

Host
Lorde, přes žebříček velkolepých budov můžeš otevřít jakoukoliv budovu, jakéhokoliv hráče bez problémů.
Není zde žádná otázka, která není dohledatelná ve hře, na fóru, ...
Co se týče napádů, nerozumím, co je na tom nepochopitelného. Prohledám určitou sekci, počítám, a vím výsledek. ;)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru