Diskuze k soutěži "Hra rolí"

trojan1673

Veterán
Milí hráči,

náš tým si pro vás připravil další soutěž! Jste zvědaví, co vás čeká? Sledujte fórum a pište nám, jestli se chystáte zapojit a zkusit své štěstí . V případě dotazů či připomínek nám napište!

S pozdravem
tým Forge of Empires
 

trojan1673

Veterán
Tak jsem si jen tak od oka prolétla počet slov v zadání a je to přes 500 :)
Nebudu škrt a přidám vám 100, takže 700, stačí ne? ;)

Doplnění: Nezapomeňte, že při hlasování budeme brát na zřetel i vaše hlasy. Můžete pomoci soutěžícím tím, že jim poděkujete za jejich příspěvek.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14197

Host
ahoj mám pár otázek
1. jakou armu má lord "x" ?
2. jaký vliv má mříž a "gigantické věže" na obranu?
3. jaký vztah má lord "x" k aktuálním obyvatelům hradu?
4. jak velké je bitevní pole a jaký má terén?
5. hrál někdo z tvůrců této hry nějaký larp nebo aspoň dračák nebo shadowrun?
 

DeletedUser14844

Host
Tedy nic ve zlém, ale co je to "suterén království"? A jak se ti "lidé se opevnili na stěnách"? Ještě, že ne taky na stropech...
 

trojan1673

Veterán
1. jakou armu má lord "x" ? - Takovou kterou mu přidělíte.
2. jaký vliv má mříž a "gigantické věže" na obranu? - Mříž blokuje přístup do hradu, věže slouží k pozorování nepřítele a zároveň je používají lukostřelci k obraně hradu.
3. jaký vztah má lord "x" k aktuálním obyvatelům hradu? - Žádný, je to jen soused :)
4. jak velké je bitevní pole a jaký má terén? - Terén je popsán, ale velikost pole jsem tam nedávala úmyslně. Samosebou pokud ho tam budete chtít, přidám.
5. hrál někdo z tvůrců této hry nějaký larp nebo aspoň dračák nebo shadowrun? - Ne.

Suterén království - má tam být v podzemí království, ale zapomněla jsem to změnit. Děkuji za upozornění.
Lidé se opevnili na stěnách - určitě si pamatujete z historických filmů takové ty dřevěné podpory, které vyseli na stěnách hradů. Stáli na nich obránci a vylévali na nepřítele horký olej nebo na nich stáli lukostřelci. Nějak jsem na to nenašla nic vhodnějšího než právě to "opevnili se na stěnách".
 

Svatej

Legenda
ahoj mám pár otázek
5. hrál někdo z tvůrců této hry nějaký larp nebo aspoň dračák nebo shadowrun?
5- Nejlíp bych si princip soutěže, po rozhovoru s autorkou, představil jako DrD povídku z pohledu PJ. ;) Snad ti to pomůže.

Lidé se opevnili na stěnách - určitě si pamatujete z historických filmů takové ty dřevěné podpory, které vyseli na stěnách hradů. Stáli na nich obránci a vylévali na nepřítele horký olej nebo na nich stáli lukostřelci. Nějak jsem na to nenašla nic vhodnějšího než právě to "opevnili se na stěnách".
Mno, tomu se odborně říká podsebití. ;)
Tohle by tě mohlo zajímat ;) http://www.hrady-zriceniny.cz/pojmy.htm
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14844

Host
Přesně tak, podsebití! Akorát si nejsem jist, jestli se něco podobného používalo už v roce 626. Byzantskou fortifikační architekturu fakt neovládám nijak moc dobře, ale v Evropě (minimálně v té střední) se podsebití používalo až s rozvojem palných zbraní, tedy od 15. století. Je ovšem pravda, že můžete mít na mysli i běžný ochoz, tedy to co je vyloženo nikoli na vnější nýbrž vnitřní straně hradby. To asi v roce 626 v Konstantinopoli mít mohli, byť to tedy spíš bylo řešeno přímo jako masivní ústupek zdiva. Dřevěný ochoz je spíš taková naše středoevropská "z nouze ctnost", protože proč se má zdít hradba zdít 2,5 metru silná, když to stejně zvnějšku není poznat? ;o) Každopádně z textu vůbec nebylo jasné, že je řeč o nějaké hradbě. "Stěnu" má místnost, hradba je "zeď"...
PS: Omlouvám se za hnidopišství, ostatně ve FoE jako takovém si z nějaké historické přesnosti stejně nikdo nic moc nedělá, což mě teda po prvním nadšení z téhle hry dost mrzí. Ale to už je zase úplně jiný problém...
 

trojan1673

Veterán
Hradby zní opravdu mnohem lépe než stěny.
Jelikož jsem to tvořila sama a opravdu mi to dalo zabrat, tak se moc omlouvám, za ne úplně profesionální výkon.
Snažila jsem se to podat aby se to pochopilo co možná nejlépe, ale jak píši nejsem žádný profesionál :-(
 

DeletedUser14844

Host
OK. Tak abych jenom nepindal, nabízím se, že příště to klidně zkouknu předem ;o)
 

Svatej

Legenda
Přesně tak, podsebití! Akorát si nejsem jist, jestli se něco podobného používalo už v roce 626. Byzantskou fortifikační architekturu fakt neovládám nijak moc dobře, ale v Evropě (minimálně v té střední) se podsebití používalo až s rozvojem palných zbraní, tedy od 15. století. Je ovšem pravda, že můžete mít na mysli i běžný ochoz, tedy to co je vyloženo nikoli na vnější nýbrž vnitřní straně hradby. To asi v roce 626 v Konstantinopoli mít mohli, byť to tedy spíš bylo řešeno přímo jako masivní ústupek zdiva. Dřevěný ochoz je spíš taková naše středoevropská "z nouze ctnost", protože proč se má zdít hradba zdít 2,5 metru silná, když to stejně zvnějšku není poznat? ;o) Každopádně z textu vůbec nebylo jasné, že je řeč o nějaké hradbě. "Stěnu" má místnost, hradba je "zeď"...
PS: Omlouvám se za hnidopišství, ostatně ve FoE jako takovém si z nějaké historické přesnosti stejně nikdo nic moc nedělá, což mě teda po prvním nadšení z téhle hry dost mrzí. Ale to už je zase úplně jiný problém...
Taky se v Byzancké architektuře moc nevyznám, ale zrovna o dobývání Konstantinopole 626 Avary jsem viděl moc fajn dokument a tam ukazovali opevnění v podobě několika stupňovitě zvyšujících se hradeb s klasickým cimbuřím.:rolleyes:
Ale proč zakazovat použití umělecké licence? Mě se to takhle líbí, dává to vypravěči víc možností. ;)
(nemáme desetitisícovou armádu jako avaři... :D)
 

trojan1673

Veterán
Také jsem viděla fotky z okolí Konstantinopole :)
Je to jen soutěž a s realitou nemá nic společného. Vybírala jsem názvy a jména různě po internetu, ale reality jsem si nevšímala.
Na tuto soutěž mě přivedl příběh co jsem četla a tak nějak jsem to podle toho sepsala.
 

trojan1673

Veterán
Soutěž byla prodloužena o dva dny.
Pokud do té doby nebude více příspěvků, bude pravděpodobně zrušena.
Děkuji za pochopení.
 
Nahoru