Diskuze k soutěži "logo SGCH"

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9061
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9061

Host
Vážení hráči, zde můžete debatovat o všem, co se týká této soutěže.
Chystáte se zúčastnit?

S pozdravem Váš FoE tým














<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://78.47.64.123/dynamic/css/gb_post.css.php?post_id=44627">
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2059

Host
Promiň, já ti v tomto poradit nedokážu, vím co jsou to pixely, ale jejich množství v poměru k jednotkám délky nedokážu poměřovat. Informuji našeho IT experta nebo někoho, kdo tomu rozumí :)
 

DeletedUser12520

Host
kdyz je velikost udavana v mm tak zrejme chcete logo na tisk..
jaky ma byt pouziti tohoto loga? (napr hlavickove, na web apod)
 

DeletedUser2059

Host
Také, mělo by sloužit k oficialitám i na tisk a jako hlavička. Univerzálně...
 

Henzis

Znalec
Nevím zda pixely jsou optimálnější, protože pro různé DPI je i různý počet pixelů.

např.
při dpi 254/inch (neboli 100px/cm) je pro velikost 100*40 mm počet pixelů 1000*400
při dpi 100/inch (neboli 39,37px/cm) je pro velikost 100*40 mm počet pixelů 393,7*157,48
 

Dan 77

Veterán
kdyz je velikost udavana v mm tak zrejme chcete logo na tisk..
jaky ma byt pouziti tohoto loga? (napr hlavickove, na web apod)
No jo, ale tyhle rozměry mm*mm myslím závisí na další jednotce, tzn. přepočítávají se podle DPI, které pak ovlivní kvalitu tisku. Tisk si můžeš nastavit sám při něm samotném, na jak velké rozměry chceš tisknout. Pixely jsou totiž snad i bezrozměrné, ale jsou základní pro pc a z toho vycházím. Všechno to závisí na DPI.

Nevím zda pixely jsou optimálnější, protože pro různé DPI je i různý počet pixelů.
např.
při dpi 254/inch (neboli 100px/cm) je pro velikost 100*40 mm počet pixelů 1000*400
při dpi 100/inch (neboli 39,37px/cm) je pro velikost 100*40 mm počet pixelů 393,7*157,48
To vím. DPI (dots per inch = puntíky na palec) je počet pixelů na palec, tedy na 2,54 cm.
Do soutěže se sice nebudu zapojovat, protože nejsem grafik, ale ptát se musím, když mě to napadne, protože se to může hodit někomu, kdo se bude chtít zapojit. Protože pokud je limit v mm, jak pak má někdo jiný vědět, kolik px má mít obrázek při tvorbě na pc? Na pc při tvorbě obrázku v nějakém programu je to různé počítač od počítače?? (pokud jo, nevěděl jsem to, ale spíš jde o to, že DPI je různé podle tiskárny, než že by pixely na různých pc byly různé - to by byl vlastně nesmysl, ani by nebylo možné pak udávat rozlišení obrazovky v px*px, takže to musí být jednotné)
Nemluvě o tom, že ne každý bude umět dodržet váš limit v mm, když ne každý bude v tomhle zběhlý. Takže bych doporučoval zjistit si DPI vaší tiskárny, přepočítat to z těch vašich mm na px, aby to pak nemusel každý jednotlivý soutěžící přepočítávat složitě zvlášť (viz odpověď na czReborn výše v tomto příspěvku).

DPI je relativní, máme jen jednu jednoznačnou jednotku, a to délkovou míru, která byla zadána, takže i px musí být jednoznačné. V tom případě bych musel vaše DPI [px/inch], čili v jednotkách [px / 2,54 cm], jehož hodnotu ale u vaší tiskárny neznám, převést na px přes předem daný limit v mm. Kdybych znal vaše DPI, mohl bych podle odvozeného vzorce spočítat px ze zadaných mm, resp. cm, jenže takhle to nespočítám. Každá tiskárna má přece jiné DPI.

?[px] = DPI [px/inch] × délka l [inch]
(předem převést z mm na cm a na inch, spočítat zvlášť délku a zvlášť šířku - pokud známe DPI -, vyjdou rozměry loga v px)
 
Naposledy upraveno:

Henzis

Znalec
Domnívám se že není potřeba zjišťovat velikost DPI při tisku na tiskárně. Logo může být pěkné jak při 10 DPI tak jako při 300 DPI.

Takže držme se velikosti v mm a nechme to na šikovnosti hráčů. Většina grafických programů co znám to umí (od malování po MS DESIGN).
 

Dan 77

Veterán
Co umí? :( Já totiž v malování vlevo dole vidím pouze rozměry v px*px. Změna velikosti obrázku je taky podle pixelů, nebo procentuálně. Ještě používám Paint.net, který nabízí některé užitečné funkce, ale tam jsem to taky nenašel.

Tak dobře. Ale potom se domnívám, že zadání není jednoznačné, protože při různých DPI stejný obrázek (stejný podle rozměrů v px) vyjde různě velký tak, aby nebyl po vytisknutí rozmazaný. Protože různé velikosti v px můžou za různých DPI dát stejný obrázek v mm - a naopak. Když neznám DPI, nevím, jak mám zjistit, kolik px obrázek má mít, aby byl limit dodržen (a upřímně nepředpokládám, že by k dodržení zadání pomohlo přiložit k monitoru pravítko :cool:). Vycházím z toho, že px jsou základní jednotkou v pc.

Ale pořád jsem laik, žádný grafik, a třeba mi jen uniká možnost, jak přesně vědět, jak dodržet limit v mm.
 

Henzis

Znalec
Tak zkus v malovaní dát vlastnosti programu a hned si to můžeš přepnout.

Zadaní je jednoznačné danou velikostí, DPI nerozhoduje.

A pokud tak výstižně píšeš o DPI tak máš představu o ideálním čísle. A pokud obrázek bude v poměru 10*4 pak si jistě při exportu jednoduše zvolíš požadovanou velikost.

Případně ti rád pomůže tvůj výtvor na tuto velikost přizpůsobit.

PS. jinak malovaní má stanovené DPI na 96. Které je dostačující pro většinu tiskáren.
 

Dan 77

Veterán
Á už to vidím, děkuju za nasměrování. A v těch vlastnostech je právě vidět i DPI.
Upřímně nevím, kolik je tady ideální DPI (podle toho na co). A v malování nemusím nic exportovat.
Jak jsem psal, do soutěže se sice nebudu zapojovat, protože nejsem zrovna grafik, ale když mě něco napadne, ptát se musím, protože se to může hodit někomu, kdo se bude chtít zapojit. Bylo mi totiž divné, proč je limit udáván v mm, protože mi připadaly klíčové pixely. Nic víc v tom není.
 

DeletedUser

Host
Sám se nezúčastním, jelikož grafika není můj šálek kávy, ale spíše jsem zvědavý na počty zúčastněných. Osobně tipuji, že bude problém naplnit jenom stupně vítězů.

Zároveň mne k tomu napadá otázka. Autor může podat více děl do soutěže. Jak budou ony díla hodnoceny? Jako celek, či jako individuality?
 

DeletedUser12493

Host
Sám se nezúčastním, jelikož grafika není můj šálek kávy, ale spíše jsem zvědavý na počty zúčastněných. Osobně tipuji, že bude problém naplnit jenom stupně vítězů.

Zároveň mne k tomu napadá otázka. Autor může podat více děl do soutěže. Jak budou ony díla hodnoceny? Jako celek, či jako individuality?

Ono jsou i ty odměny podle mě malé. 250(350)D za první místo mi nepřijde jako dostatečné množství k patlání se s grafikou. Navíc to můj šálek kávy taky není.
 

DeletedUser2059

Host
Každé dílo bude hodnoceno individuálně a následně zařazeno do kategorie a na stupnici pořadí.
 

DeletedUser

Host
Pokud to tedy chápu správně, když Honza Nováků nasází do svého příspěvku 3 díla stejné kategorie, tak může vyzobat všechny diamanty pro například malé logo?
 

DeletedUser9061

Host
Zdravím,

omlouvám se, že tato informace unikla při zadání.
Každý soutěžící může být odměněn pouze jednou výhrou jedné kategorie.
Takže Honza může vyhrát jednu odměnu v kategorii "malé logo", a druhou odměnu v kategorii "velké logo".

Děkuji za pochopení, dojde k úpravě zadání.
S pozdravem lawnot66
 

DeletedUser9061

Host
Zdravím,

dny ubývají a prozatím žádná účast. Chystáte se někdo zapojit?
V případě nízké, či žádné účasti bude soutěž zrušena. → Další soutěž bude nejdříve za měsíc.
 

DeletedUser9061

Host
Dobré odpoledne,

soutěž již byla ukončena a bohužel bez jediného účastníka.
Doufáme, že se Vám bude líbit příští soutěž, kterou můžete očekávat přibližně za měsíc.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru