Diskuze k soutěži: Osmisměrka

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9061
  • Vytvořeno

Dědeq

Znalec
Pro 3 nejlepší hráče jsou diamanty.
Pokud se najdou více než 3 hráči se správnými odpověďmi včetně tipovací, rozhoduje pořadí odpovědí, nebo los? (Ne že by mi to nebylo jedno, ale bylo by asi vhodné to uvést.)
A pro 3 cechy, ze kterých hráči získají nejvíce bodů získají prémiovou vlajku cechu.
Jak jsem výše uvedl, není nereálná šance, že parametry naplní více cechů ve stejné míře. Otázka je stejná jako v předchozím bodu.
Samozřejmě, v případě, že se velké množství hráčů z velkých cechů zúčastní, ty malé šanci nemají. Nečekali jsme tak vysoký zájem...
Mně se to jeví, že malé cechy jsou znevýhodněné z principu. Cech o 5 nadšených hráčích prostě v tomto systému nemá prakticky žádnou šanci, i kdyby se soutěže zúčastnilo mizivé procento všech cechů ze všech světů, řekněme třeba 50 dohromady, z nichž dejme tomu polovina by měla alespoň 10 účastníků soutěže. Chápu, že pokud byla v minulosti účast téměř nulová, nevybízelo to k většímu zamyšlení, nicméně tento hodnoticí systém je na první pohled jasně postaven tak, že vyhrává množství, nikoli kvalita. Btw pokud nabídnete tisíce diamantů, tak bych se divil, kdyby při tak nenáročné (v dobrém slova smyslu) soutěži nebyla účast vysoká.
Na druhou stranu nejde cechy bodovat skrz procentuální účast v každém cechu. V tomto případě by byli mnohem zvýhodněny cechy malé.
Já bych bez většího přemýšlení navrhoval, aby rozhodovala náhoda. Víceméně se na náhodu spoléhá v případě tipovací otázky, takže to není žádné novum.
Nechat rozhodovat pořadí nepovažuji v případě takto rozsáhlých soutěží a účasti za vhodné, jelikož je to demotivující pro tisíce hráčů, kteří u hry nesedí v tu minutu, kdy se soutěž vyhlásí. Nechat rozhodovat počet, jak jsem uvedl výše, sice lze, ale je to nevyvážené. Zbývá tedy ta náhoda.
Sejde-li se více hráčů se stejně správnými odpověďmi, není nic snazšího, než dát je to tabulky, v Google vyhledat spojení "random number" a zadat rozsah hodnot a stisknout tlačítko. Sofistikované řešení zcela bez časových i jiných nákladů.
Stejně či obdobně postupovat v případě cechů:
  • var. 1 losovat z hráčů s nejvyšším odpovědním skóre (možnost by byla vynechat zde z hodnocení tipovací otázku), padne-li los na dva hráče ze stejného cechu, losovat ještě jednou atd.,
  • var. 2 losovat z hráčů, kteří získali alespoň 70 % dosažitelného skóre (pro případ menší účasti), padne-li los na dva hráče ze stejného cechu, losovat ještě jednou atd.,
  • var. 3 losovat z cechů, z nichž se účastnilo nejméně X hráčů (např. 3 jako pro turnaj cechů v CE) a zároveň ti hráči splnili X % úspěšnosti odpovědí. Padne-li los dvakrát na stejný cech, losovat ještě jednou atd.

Nedělám si nárok na bezvadný systém, ale vymyšleno za pochodu během psaní a nevidím momentálně fatální chybu v uvažování. Ostatní se mohou zamyslet a nějakou eventuálně najít, pokud tam je.
 
Budete to chtít vypsat slovně ty slova :) nebo stačí ke každé odpovědi jen číslo ?
A v případě ty čárek chcete taky vypsat i o které se jedná :) nebo stačí číslo?
Je lepší se zeptat na každou kravinu než člověk něco splete a pošle to špatně :)
 

DeletedUser9061

Host
Dobrý den kam se mají ty odpovědi posílat?Nevyznám se vtom.
Přímo jako odpověď pod zadáním soutěže.

Budete to chtít vypsat slovně ty slova :) nebo stačí ke každé odpovědi jen číslo ?
A v případě ty čárek chcete taky vypsat i o které se jedná :) nebo stačí číslo?
Je lepší se zeptat na každou kravinu než člověk něco splete a pošle to špatně :)
Slova z osmisměrky vypsat. Zbytek stačí čísly.
 

ufík123

Psavec
kdy se budou přijít odpovědi a kdy bude vyhlášení jelikož užje 22 h po ukončenía já ještě nemám přijatou odpověd.
 

DeletedUser9061

Host
O tom, zda by se případně změny/doplnění cechu počítalo budu informovat.
Doplnění názvu cechu (zpětně) nebylo pojato jako porušení pravidel. Bude tedy uznáváno a počítáno. Jákékoliv jiné úpravy však tolerovány nebudou. V těchto případech se bude hodnotit originální příspěvek.

Zájem o soutěž byl vysoký, a tak nedokážu odhadnout, kdy vyhodnocení bude. Pokud půjde podle plánu, tak zítra. Soutěžní příspěvky budou zveřejněny po vyhlášení vítězů.
 

DeletedUser11519

Host
Chci se zeptat, když jsem nenapsala svět na kterám hraji a za jaký cech, tak to mohu ještě někam dopsat ?
 

DeletedUser16331

Host
Jsem hlavně zvědavý, zda budou počítat EBEN a NEBE za 2 slova. Protože dle pravidel osmisměrky se nemá dát stejný řetězec písmen dát číst z obou stran. A význam NEBE jsem stejně v souvislosti se hrou nikde nenašel.
Když už nezveřejňujete výsledky, možná byste mohli zveřejnit správné odpovědi. Díky MK
 

DeletedUser9061

Host
Chci se zeptat, když jsem nenapsala svět na kterám hraji a za jaký cech, tak to mohu ještě někam dopsat ?
Po uzavření soutěže nebylo možné už provést tuto změnu.

Jsem hlavně zvědavý, zda budou počítat EBEN a NEBE za 2 slova. Protože dle pravidel osmisměrky se nemá dát stejný řetězec písmen dát číst z obou stran. A význam NEBE jsem stejně v souvislosti se hrou nikde nenašel.
Když už nezveřejňujete výsledky, možná byste mohli zveřejnit správné odpovědi. Díky MK
Zde jsem uvedl správné odpovědi. Nebe nebylo počítáno jako správná odpověď. Slova navíc nebyli počítány, ani za ně nebyli sráženy body.
 

Danielis001

Psavec
Jenom bych se chtěl zeptat, která výrobní budova má ve svém názvu huť? Žádnou jsem nenašel, asi jsem se přehlídl.
 

DeletedUser14995

Host
Teda 6 lidí max z jednoho cechu, to jsem opravdu nečekal ani vzdáleně :)
Počkej,já myslel že to je jen orientačně :D :D To jako fakt 6 lidí z cechů o 80ti členech? V tom případě by se velitelé měli hooooodně zamyslet :D Já tam mít 80 lidí a když se může udělat něco pro cech (byť je to jen taková blbinka k ničemu) zapojí se jich 6 asi bych je sprdnul na dvě doby :D
 

Dědeq

Znalec
Ale vidím, že to celkem správně pár lidí taky tiplo. Zajímalo by mě, které cechy to byly :) Mám dojem, že jenom z našeho desetičlenného cechu bylo kolem pěti.
Aspoň doufám :D
 
Nahoru