Diskuze k soutěži

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno

Hyso

Komentátor
Jen jsem ještě chtěl podotknout že pátá otázka byla pěkně odporná. Jasně mířená tak, aby to neuhádli nováčci. Protože např já jsem se s řečnickým koutkem jaktěživ nesetkal. :confused:
Ale i tak díky. Zbytek byl celkem fér.
S tím nemůžu souhlasit,taky jsem nováček a 5 otázku jsem dal,je to jen o tom hledat informace,u mě se pokazila 3 a 4 otázka,ale jen mojí leností,že jsem neměl trpělivost si informace vyhledat. Možná bych pak i vyhrál. Soutěž byla super a ještě jednou díky za ní.
 

Dan 77

Veterán
Dane, nejak zapominas na pocatecni stav zasob ("zasoby se tenci", muze znamenat pro jednoho 10, pro jineho 10 mega), dalsi mozne bonusy (cech, VB, napoje, atp.) ... limouzinovy problem ma libovolny vysledek na stupnici 0 az 4 ;)
Nezapomínám, tuto proměnnou jsem tehdy zvážil a byla by to jen cesta k nejednoznačnému řešení, protože o konkrétním čísle v počátečním stavu se v zadání nic nepíše (obecný vzorec na výpočet asi nebude ta správná odpověď na nejspíš konkrétní zadání). Kromě toho tudy správné řešení ani vést nemůže vzhledem k zadání, ve kterém se po nás chce spočítat, kolik výrob znamená, že už nebudeme "v mínusu", tzn. po jaké době přestane být samotné postavení automobilky pro nás prodělečné a začne se automobilka vyplácet (tj. kdy sama na sebe vydělá). "Zásoby se tenčí" je asi jen takové uvedení úkolu, že plněním zakázek = vyráběním limuzín v automobilce (je po nich poptávka, jak má Greva v úkolech ve zvyku říkat) se to zlepší. Ve hře totiž v celkovém mínusu se zásobami ani být nemůžeme (minimum je 0, není to kreditka), a i kdyby jo, tak abychom alespoň dosáhli nuly, mohlo by být potřeba vyrábět limuzíny třeba celý rok (365 vyrobených limuzín), pokud by to bylo hodně v mínusu (a o počátečním stavu se nic nepíše). Analogicky pokud jsme v plusu, nebylo by už potřeba vyrobit žádnou limuzínu, nicméně zásoby by se tenčily dál a jádro sem mířené otázky by postrádalo smysl, zvlášť když do celkového mínusu ani jít nelze.

Další bonusy, které nebyly v zadání uvedeny, se prostě neberou v potaz, protože všechno, co může být v potaz uvedeno, už v zadání je. Pokud by tento hypotetický hráč neměl kromě Majáku ještě Royal Albert Hall, nemusíme ještě přece dodávat, že ho nemá nebo že ho má na úrovni 0, to samé s celou řadou dalších možných bonusů neuvedených v zadání.
 

DeletedUser14848

Host
S tím nemůžu souhlasit,taky jsem nováček a 5 otázku jsem dal,je to jen o tom hledat informace,u mě se pokazila 3 a 4 otázka,ale jen mojí leností,že jsem neměl trpělivost si informace vyhledat. Možná bych pak i vyhrál. Soutěž byla super a ještě jednou díky za ní.
Souhlasím že to jde dohledat. Ale není to fér u otázky která je jako jediná na čas.
 
Nahoru