Diskuze k verzi HTML5

DeletedUser11317

Host
html5beta_logo.png
Vážení hráči,

tohle vlákno je určeno k získání zpětné vazby ohledně verze HTML5 hry, která bude k dispozici brzy po dokončení aktualizace 1.128.

Vzhledem k tomu, že jde o důležitou technickou změnu naší hry, poskytněte nám prosím ve zpětné vazbě následující informace:
  • Jaký prohlížeč používáte? (Chrome, Opera, Firefox, Sarafi, Edge)
  • Jaký používáte operační systém? (Windows 10, Windows 7, Linux, MacOS)
  • Na kterou část hry poukazujete? (Město, Cechovní expedice, Výzkum, CvC, atd.)
  • Pokud víte, jaké systémové nástroje používáte? (Pamět, Procesor, Grafická karta)
  • Jak dobře vám hra funguje?
  • Pokud něco, o čem píšete, je i vidět, poprosíme také o screenshot.

Pokud chcete, můžete také otevřít možnosti hry a přejít na záložku „O hře“. Zde můžete použít tlačítko „Zkopírovat do schránky“, abyste zkopírovali některé užitečné informace do své zpětné vazby.

Těšíme se na vaše názory! :)
 

Zelda

Člen
  • Chrome 67.0.3396.87
  • Windows 10, nejnovější aktualizace
  • Vytížení procesoru při jednom aktivním okně 70-80% (pasivně do 10%)
  • Procesor Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz, 8 GB RAM
  • Chod hry je celkově velmi trhaný
 

Svatej

Legenda
  • Chrome 67.0.3396.87
  • Windows 10
  • ve flashi sežere hra 50-60% procesoru, v HTML5 80%+
  • procesor: Intel(R) Celeron(R) N2830, 2,41GHz, 4GB RAM
  • Problémy a změny: Chod hry je méně plynulý (nehratelně se seká, nepoliticky řečeno)

  • rozlišení displeje 1366x768(HD), grafická karta: Intel HD graphics
  • Došlo k zostření (zlepšení) rozlišení hry.
 

DeletedUser4749

Host
- Opera 53.0
- Win 7 64 bit
- AMD A8-4500M with Radeon (tm) HD Graphics 1,9Ghz
- RAM 4 GB

Po povolení HTML5 a restartu se hra načítala 28 minut včetně dalších tří restartů poté, co načítání opakovaně zamrzlo. Grafika se zdá být ostřejší, nicméně jsem se okamžitě vrátil na Flash. Tam se hra se načetla po cca 10 vteřinách.
Vytížení procesoru jsem nesledoval, ale pokud mohu odhadnout dle zvýšeného výkonu chlazení, stouplo několikanásobně.
 

DeletedUser13750

Host
  • Firefox 60.0.2
  • Windows 10, najnovšie aktualizácie
  • Mesto
  • Intel Core i5-7300HQ CPU @ 2.50 GHz, RAM 8 GB, GTX 1050 4 GB
  • Pohyb mesta nie je plynulý, rovnako ako otváranie okien v menu výstavby. Načítavanie budov po prihlásení do verzie HTML5 trvalo cca. 2-3 minúty.
 

DeletedUser16076

Host
Chrome, win10, HP ProBook 6570b + HP EliteBook 850 g5

Na obou ntb (jeden novy, jeden 8 let stary) jede hra plynule, chvalim prechod na html5, ke kteremu by stejne driv nebo pozdeji tak ci tak muselo dojit...
Zatim jsem na bug nenarazil, mozna zatim max. editor pri psani zpravy pri pouziti home/end se chova jako bych pouzil shift+home/shift+end, ale to je detail...

Spise mam dotaz. Tesil jsem se na html5, ze si pustim konecne v android prohlizeci hru (kvuli CvC), jenze stranka me vzdy presmeruje do google store popr. rovnou spusti hru... Jak to mam obejit? Nemohli byste to redirectovat az po kliknuti na tlacitko "Hrat" na zaklade toho, jestli ma dotycny zaskrtnuto pouzivat html5? Diky za odpoved
 

DeletedUser12887

Host
Tak překrývání textu pri motivacich atp.
zde už bylo

Používám Maxthon 3 pri CvC i při všem ostatním je to svižnější
Operační systém win 10, 64bit
procesor intel i5 7500, 2,5 GHz, RAM 8GB
grafika NVIDIA 4 GB



Co se CvC tyče celkově mi to připadá taky svižnější ale na jednu chybu jsem narazil
Mapa všechny éry:
obrana např. Neviditelný tank (zítra) nebo vznasedla (budoucnost)
vs útok
Manta (oceánská budoucnost) + tulaci (nezávislá jednotka), haže hra stále interní chybu,
v jiných případech se mi to v takovém množství nestalo.

Co se screenshotu tyče pokusím se pokud ještě někde někomu zůstala obrana a situace kterou jsem popisoval, neboť třeba jednotkama rail gun, K.R.A.B a dalšíma stejně šla zlikvidovat.

Město kurzor poskakuje, prostě chytá nějakou část a táhne dál, to se nedá ani screenshotem popsat., vyřešil jsem teda rychlým dvojklikem, ale nemělo by to snad dělat, alespoň dříve to šlo normálně

To samé dělá v systému zpráv apod, prostě kurzor poskakuje
snad díky tomu někdo nerozpustí třeba cech apod...

jinak na tý mapě občas jakoby chytá kurzor pravou část a vede směrem doleva, ve městě občas malý zásek, byly i horší, takže to tak nějak vcelku jde

jinak jsem hrál ale na stařečkovi asi dva roky starém a tam se teda kouřilo, jak dříve tak teď, občas mu to šlo :)

Trvá déle načtení města a celkově tedy všeho, protože jsem teď teprve zjistil, že jsem neměl zaškrtnuté html5, nicméně to může klidně být způsobeno vším možným, eventem, kdy vždycky všechno šlo hůř nebo rozsáhlýma aktualizacema všeho možného i nemožného, pro laika hlavně nepochopitelného.

Pokud se mi podaří zachytit nebo získat nového člověka do přátelství, pokusím se vytvořit screenshot, kdy je pravá část nicku viditelná a zbytek se skrývá jakoby do skrytého okna nebo jak by se to dalo nazvat česky.. což může prakticky být i naopak z několika oken se vyprofilovala jen ta pravá část.

toto ale možná bylo spíš na MT, tam hraju dost často, nicméně taky chyba, dříve to šlo normálně

jinak podle mě to jde všude jinak, každý svět to má jinak nastavené, někde to funguje v pohodě a jinde ne

teď si vyber tedy :)

zkusil jsem teď chrome, protože na maxthonu se to seklo, díky tedy za to, že konečně to vypadá jako v 21. století a má to rozlišení, akorát teda dávám 75%, jinak je to rozmazané, jako když jsem hrál první hru na 386, ale na funkčnost dobrý ok..

tak dobrou noc a snad to byla zpětná vazba, ani to už nehučí, takže výkon optimální
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16076

Host
Dalsi mensi bugy:
- pri dokonceni kola v expedici, kdyz sbiram relikvie, po kazdem sebrani relikvie se mi zobrazi dialog vybizejici hrat dalsi expe lvl
- pri pouziti predmetu ulozeni budovy se mi zobrazi hlaska, ze nemohu zadnou ulozit, protoze mam malo obyvatel, to je ale nesmysl, protoze jsem chtel schovat utociste sampiona, ktere nevyzaduje nic, nicmene po odkliknuti hlasky uz jsem mohl do inventare budovu schovat
 

Anti Bílý

Psavec
Verze 1.128.f03df7112e ; WEB 7,1,1,0
Windows 10 (procesor i7-6700 ; 16GB RAM ; GTX 980)
Opera 53.0.2907.99 - okno 2560x1330
OpenGL Vendor=WebKit Version=WebGL 2.0 (OpenGL ES 3.0 Chromium) Renderer=WebKit WebGL GLSL=WebGL GLSL ES 3.00 (OpenGL ES GLSL ES 3.0 Chromium) (512 MB VRAM)

Město: (vypnuté animace)
hra jede krásně, ale často se zasekne, já klikám, klikám a po pár vteřinách to hra dohání, až sed bojím, že něco nevědomky odklikám ,aniž bych věděl co.
Hra v této velikosti se bere až 18% CPU, až 30% GPU a ca 1GB RAM

Když animace zapnu, načítají hodně pozvolna. Zvířata kolem města bych rychleji nakreslil, než se objeví :)
Když na chvilku přepnu okno, animace zmizí a zas se pozvolna načítají.
ps. animace jsme neměl dlouho zapnuté, ale je normální, že mám animovanou jen výrobnu korálů a Dynamickou věž? Ostatní stojí. Jo, Větrná turbína ještě jede. Kraken třeba zobrazí chapadla, ale stojí.

Doplnění 17.6.:
Z inventáře jsem postavil Hausbót a i po několikanásobném načtení třeba mapy a vrácení zpět se Hausbót neobjevil. Viz foto. Po nějaké minutě, kdy jsem si hrál s obrázkem, se objevil.
Hausbót.png
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Antiope Bílá: S těmi animacemi je to tak občas i ve Flashi.

Kromě toho, že budovy jsou ve městě mírně ostřejší, je ale spousta věcí mimo město, jako avatary, inventář aj., hrozně rozostřená až na čtverečky (zkoušeno jen na nejnovější verzi Chromu, Win 10).

Já až tak výrazný nárůst nároků hry na výkon procesoru v počítači (Intel Pentium quad core N3540, 2,66 GHz, 8 GB RAM) nesleduju, asi tak 5 %, ale to bude tím, že svůj prohlížeč nechávám spouštět za pomoci grafické karty (NVIDIA GeForce 810M), která na sebe bere velkou část výkonu, což pomáhá zejména při spuštění této hry. Zvýšení sekání (snížení plynulosti hry) můžu ale potvrdit.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Vypadava i při CvC kdy nehlásí chybu ale je třeba refresh takže tak dvě minuty na znovunacteni.
Vzal jsem tedy od oka takříkajíc, příště budu li mít čas si to stopnu..
 

Dan 77

Veterán
Na mnoha místech přesahují texty přes vymezené místo (oznámení vpravo nahoře o pomoci/návštěvě krčmy, při náhledu na příspěvky hráčů do VB...). Screeny jsem bohužel nepořídil.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru