Diskuze k Virtuální budoucnosti - 1. část

carameels

Hlavní moderátor
Člen týmu
Milí hráči,

pokud už netrpělivě vyhlížíte novou dobu, pak vás tato informace určitě potěší.

Virtuální budoucnost je tady! Spousta digitálních technologií a samozřejmě i spousta novinek na vás čeká už 18. července. Těšit se můžete na nové příběhové úkoly, na nové technologie, na vojenské budovy a také na novou velkolepou budovu.

Všechny informace o nové době si můžete přečíst v oznámení na fóru.

A my se budeme těšit na vaše reakce :)
 

LordFrunDor

Legenda
Neee, :D tak tentokrát je to pro mě holt špatně načasovaný :( Přijdu o nejlepší plánkový pozice... :cool::rolleyes:
Ale virtuální budoucnost jako takovou velmi chválím, jak esteticky, tak myšlenkově dobře provedeno. ;) A nad novou velkolepkou slintám už pár týdnů. :D
 

Yangus

Psavec
Zajímavé, předpokládal jsem že se poletí do vesmíru, tak třeba příště. Mě se to ovšem netýká, jsem stále v Průmyslu a nikam se neženu :)
 

menestheusCZ

Nováček
Sice to do virtuální doby mám jěště štreku ale za mě palec nahoru,ale jak píše Yangus, ten vesmír by nebyl k zahození.Osídlování planet atd. Takže budu také doufat :)
 

Nacchi

Nováček
No jsem zvedav jaka bude realita.
Uprimne ja virtualni realitu a 3D brejle aj blbiny uz mel v roce 1998 !!! po x letech prisli na trh s 3D brejlemi a televizi tak jsem se smal s kamosema jak prisli po funuse...
Snad realita bude mnohem lepsi nez uvadite a nebude to odflaknuta blbina jako "star traders" vychvalujici jako hru x-btf apod... kdyz to je obycejna 2D slatanina a x-btf bylo akorat lepsi graficky a jinak take shit a ten star traders by se dal prirovnat ke Frontieru elite2 ale FE2 bylo v roce 1993 ve full 3D a skoro neomezenymi moznostmi po vsech strankach na 1mb a po 25letech prijdou na mobil mega hry slataniny ve 2D a jeste omezene v prostoru.. to fakt ne...
Vase hra forge empires je take cim dal vice silene velka (pres 3/4gb na ram v mobilu bez moznosti dat na sdkartu) a tim zapraskany vecne vytuhly mobil...
Nemate vyreseny jedno a to hru kapacitne zmensit a udelat ji sviznejsi a vy stale cpete dalsi a dalsi veci. Chapete ze cvc je skoro nehratelny ? a vy prijdete ve 2D po 20 letech s nejakou novinkou virtualniho sveta ?
Jste normalni ?
To je jako s nefunckni formuli jit do zavodu a vy prijdete s novym kokpitem jako by to melo rozjet pritom mate nevyreseny stale motor aj prvky.
Jako budovy fajn pekny, ale uvital bych misto tech vasich novinek udelat redukci velikosti hry aspon na 1/100 kapacity a zrychleni hry v cvc aj. Kdyz jra Frontier elite 2 je plne 3D i s ceou galagii s moznosti pristavani na planetach a tezba, obchod piratsvi ci byt vojakem nebo vrahem apod... a ma to 1MB !!! proc vase omezena 2D hra ma 800 a totalne je zasekana jak na mobilu tak na PC pri soubojich ?

Za me palec dolu za vymysleni blbin misto opravy enginu hry pro sviznejsi a z redukovani kapacity z 800 na 8mb.. to by kdysi programatori byli schopni udelat narozdil od vas modernich fuseru... smutne
Mimochodem ja uz tu vasi hru na mobilu nemam diky vasi blbosti ji navysovat kapacitne. Bohuzel ja potrebuji i jine apky pro svou praci a neminim si kupovat jiny mobil kvuli hre, abych jsem si s ni zapraskal pamet misto sdkarty. Mejte se. Zklamali jste me.
 

Robin.Hood

Turista
Za mě je mínus, že nová VB na 10 lvlu dává jen 20%, i když je to i pro jednotky bránící město. Radši bych viděl klasiku 30%, ale chápu, že výměňáři VB potřebují novou VB, kterou rychle dostat na lvl 80+
 

zuregahl

Nováček
Mě by v souvislosti s novou dobou zajímala jedna věc. Vizuál je udělaný opravdu nádherně, to se nedá odepřít. Ale naprosto nerozumím té stylizaci.

Budoucnost > ledovka > oceánka. To chápu a přijde mi to logické. Ale proč by v daleké budoucnosti po oceánce měla přijít éra feudálního Japonska? Proč v bojích proti ocelovým monstrům stojí ninjové a samurajové?

Já chápu, že je to virtuál, takže je možné vymyslet naprosto cokoli, "protože virtuál". Ale jak jsem psal výše - proč virtuál v této podobě, tzn skok ve vývoji lidstva o tisíce let zpět.

Má pro to někdo racionální vysvětlení? Popisovali to někde vývojáři inno? Opravdu by mě zajímal motiv.
 

dudasek

Odborník
že by ninjové a samurajové přitáhli plno východoasijských hráčů:?i pro nás je to exotika-jasně měli dát nějaké roboty,nebo mutanty,či hmyzáky z hvězdné pěchoty-už asi doždímali fantazii a víc nemají-jsem zvědal na druhou velkolepku:terakotka vypadala lepší,než je,ale budou ji chtít hooodně...
 

LordFrunDor

Legenda
Mě by v souvislosti s novou dobou zajímala jedna věc. Vizuál je udělaný opravdu nádherně, to se nedá odepřít. Ale naprosto nerozumím té stylizaci.

Budoucnost > ledovka > oceánka. To chápu a přijde mi to logické. Ale proč by v daleké budoucnosti po oceánce měla přijít éra feudálního Japonska? Proč v bojích proti ocelovým monstrům stojí ninjové a samurajové?

Já chápu, že je to virtuál, takže je možné vymyslet naprosto cokoli, "protože virtuál". Ale jak jsem psal výše - proč virtuál v této podobě, tzn skok ve vývoji lidstva o tisíce let zpět.

Má pro to někdo racionální vysvětlení? Popisovali to někde vývojáři inno? Opravdu by mě zajímal motiv.
Abych se to pokusil vysvětlit, musím začít s dvěma problémy a tím je mapa světa a doby po éře zítřka.
Mapa světa - InnoGames se chce alespoň konturami držet mapy zeměkoule a už jim holt došly místa kam dávat nové kontinenty a mapy. ;) Tak jim zbyly vlastně jen 2 možnosti - vesmír či jinou planetu (InnoGames podle vyjádření nechce zatím opouštět Zemi) a právě nějaká virtuální/rozšířená realita.

Druhým problémem jsou doby - když vypustili éru zítřka, tak se dlouho řešilo kam bude hra nadále pokračovat, původně šlo totiž o historickou hru kdy člověk měl k dispozici jen doby minulé. S érou zítřka se posunuly do konce 21 století.
Nakonec v několika vyjádřeních uvedly, že nadále nebudou vypouštěné doby v pořadí podle kterého by měli přijít, ale jakési "tématické celky". Čímž si umožnili prakticky nekonečné možnosti při tvorbě. ;) Je to tak že tyhle tématické celky nemusí nutně být v historickém pořadí podle toho jak jdou výzkumem, ale můžou být časově zařaditelné jinak či probíhat současně.

To, proč jsou ve výzkumu řazené v tomto pořadí v jakém jsou - Budoucnost, Ledová budoucnost, Oceánská budoucnost, Virtuální budoucnost - je čistě jenom řazení v jakém ty témata vymýšlejí, nic jiného už v tom není.

Jinak ale virtuálka není Japonské téma, ale spíše Asijské, jsou tu prvky Čínské, Japonské i Korejské ;)
 

fmash-

Znalec
Jinak ale virtuálka není Japonské téma, ale spíše Asijské, jsou tu prvky Čínské, Japonské i Korejské ;)
Mně to tedy přijde na pohled taky převážně japonské, ale zatím jsem to podrobněji nestudoval. Ale přinejmenším si mohli dát větší práci s vymýšlením jednotek (samuraj/rónin - to jako vážně?), ve feudálním Japonsku bylo druhů ozbrojených jednotek o dost víc. Jako bychom měli ve středověkých érách ve hře něco jako těžkou pěchotu/vysloužilou těžkou pěchotu :)
Karaoke, nindža, samuraj, rónin, do toho hliněná armáda, no nevím. Sice nejsem proti, ale že by mi padala sanice nad tou bujností fantasie, tak to mi tedy nepadá.
 

LordFrunDor

Legenda
No já myslel že právě ta terakotová armáda je čínská záležitost? Stejně tak po radnici ti poleze čínskej drak. :)
Jednotky jsou teda japonského stylu. A karaoke bar zas evokuje nějakou K-pop zrůdnost... ehm, pardon. :D;)
 

fmash-

Znalec
No PRÁÁVĚ :)) Terakotová armáda je nesporně čínská záležitost. Což je mi divné, protože sice je to hezky z podobného konce světa, ale mé laické oko v tom vidí značnou nedokonalost, neboť právě ten konec světa trpí velice značnou rivalitou a je plný odlišností, i když nám to tak přijít nemusí. Míchat Čínu a Japonsko je ostatně z geopolitického hlediska vyslovené dráždění hada bosou nohou (nebo japonského draka, chceš-li :) ), jelikož to historické míchání mělo možná tragičtější průběh, než míchání nacistů se zbytkem Evropy. Takže se mi tak trochu ježí chlupy, když to vidím tak necitlivě pomíchané.

Co se karaoke týče, já to mám zažité jako typicky japonskou záležitost, a co mi nyní wikipédie napovídá, tak jsem se nemýlil. Je to tak, a je to dokonce japonské slovo. A do toho ty vojenské jednotky. To si nikdo nemohl udělat ani dvouvteřinovou rešerši, než dvě zcela odlišné jednotky nazval Samuraj a Rónin? Jako vážně?

Ale možná je to skutečně záměr, třeba Inno vidí v (virtuální) budoucnosti zářně stmelenou budoucnost Asie bez rasových a kulturních rozmíšek a atavismů, jelikož vše zmizelo ve veselém tanci a zpěvu při dobývání amerického virtuálního kontinentu.

Obecně, a nechci tu z toho dělat kdoví co, jsem opravdu jen polovzdělanec, mi to přijde takové nevkusné, nepromyšlené, prvoplánovité a celkově nedomrlé. Inno má určitě dobré kreativce v grafickém oddělení, ale obávám se, že scenáristi jsou obrazně řečeno nejspíš něčí synovci. Protože nápady (a jejich dobrá syntéza) jsou jejich zřejmá slabina.
 

kamil II.

Dopisovatel
Já si zas myslím, že ne. O VR se začalo mluvit už před nějakou dobou a spousty společností si s tím začalo hrát a vyvíjet to dle svého - viz. Steam, Google, Samsung, Apple a podobní ..

Nemyslím si tedy, že berou inspiraci z nějakého filmu .. To film je inspirován samotným vývojem VR .. :)