Diskuze k Zimní události 2017

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11317

Host
Frosty je zpět! Váš oblíbený sněhulák už 30. listopadu ovládne vaše města a navnadí vás na tu správnou vánoční atmosféru. Čeká na vás spousta úkolů a samozřejmě i spousta skvělých odměn! Rozbalte si každý den dáreček a radujte se třeba z nových budov.

Jak se těšíte na Frostyho? A jak se vám líbí nové budovy? Budeme se těšit na vaše komentáře.
 

DeletedUser11297

Host
Tak Frosty mě letos nechává chladným. Vzhledem k tomu, že si hodně zakládám na pravidelnosti a vzhledu, který se snažím nakombinovat s funkčností, tak o letošní odměny nemám sebemenší zájem. Nejsou navržené tak, aby dohromady dávaly plné bonusy. Navíc vzhledem k nedostatku místa bych jimi musel nahradit buď svatyně, nebo Maharadžu, což jsou budovy bonusově úplně někde jinde. Je to škoda, na tento event se vždy hodně těším, ale letos to tvůrci prostě nezvládli. Nicméně úkoly splním tak jako tak a zkusím nabrat aspoň nějaké medaile. :)
 

DeletedUser13041

Host
Tak Frosty mě letos nechává chladným. Vzhledem k tomu, že si hodně zakládám na pravidelnosti a vzhledu, který se snažím nakombinovat s funkčností, tak o letošní odměny nemám sebemenší zájem. Nejsou navržené tak, aby dohromady dávaly plné bonusy. Navíc vzhledem k nedostatku místa bych jimi musel nahradit buď svatyně, nebo Maharadžu, což jsou budovy bonusově úplně někde jinde. Je to škoda, na tento event se vždy hodně těším, ale letos to tvůrci prostě nezvládli. Nicméně úkoly splním tak jako tak a zkusím nabrat aspoň nějaké medaile. :)

Mno, když se podíváš a přeščteš pozorněji, tak ty budovy jsou navrženy tak, že dohromady dávají plné bonusy. A je možná získat body, suroviny, procenta útoku... což bude vžcky zajímavý, zvlášť, když nepotřebují motivovat... Maharadžu bych kvůli tomu nemazal, ale spoustu jiných budov klidně smáznu... A vsadím se, že půjde nakombinovat chytřejc, než mít jen jeden od každýho.
 
Jelikož jde denně rozbalit jen nemnoho dárků, bude docela zajímavé sledovat, kdo bez utrácení diamantů získá kolik budov tohoto setu. Na Betě se mi zatím podařilo získat tři...
 

Svatej

Legenda
Žitomír Ralok: Tak téhle soutěže se nezúčastním. :D Já dopředu počítám s 3-4 budovamy za "free" hvězdy, 2 budovy za úkoly a zbytek holt za hvězdy za dia. ;)
+ nikdy jsem netvrdil že sety co tu postuju půjde komplet získat zdarma. :D
 

DeletedUser13075

Host
Na to jak jsou ty krámečky malý jsou docela výkonný. Získal sem jich na betě zatím 8 a postavil 6.
 
Další event založený částečně na štěstí a částečně na plnění nezáživných a samoúčelných úkolů typu ,,postav deset stromečků, abys je pak smázl". K tomu ještě ta neuvěřitelná hromada budov v rámci setu, jejichž získání je pro většinu hráčů čirou utopií. A diamanty fakt do hry dávat nemíním, z toho už jsem vyrostl. No nic, co další event, to větší zklamání.
 

DeletedUser11297

Host
Jak jako maharadže lepší? O.O
Maharádže 8*14, 19FB(5,9 pole na 1FB), žádnej útok.
zima, podle sestavy, jde dosáhnout až výkonu 4,6 pole na 1FB, podle sestavy i bonus do útoku.

Kde dělám chybu? :D

Jenže bereš pouze velikost polí, ale ne už rozmístění budov. Pokud bych chtěl pouze budovy, které dávají pro mě zajímavé bonusy, tak ke 2 (3) z 5 (6) potřebuji cestu. U Maharadži je to sice stejné, ale zato hlavní budova je dost velká na to, aby se s přístupem cest dalo dobře pracovat.

Prostě ten Frostyho set je špatný. Pokud tedy ne bonusově, tak určitě finálním seskládáním. Vždyť ani Inno neví, jak dát set dohromady, aby vypadal dobře. Kdybych to dělal podle jejich návrhu na obrázku, tak mi ve městě vznikne spousta nevyužitého místa a navíc by mě budovy ani nedaly všechny bonusy. Zatímco u japonského a indického setu nám nabídli variantu seskládání, která je funkční a vzhledově pěkná, tak tohle je pravý opak. Navíc samotný zisk budov bude taky pořádně otravná záležitost.

Nah fam, tohle nechám jiným.
 

Werstat

Komentátor
Kompletní set poskytuje: 13 zboží, 4 FB, 5 obrany, 3 útok, pár medailí a nějaké štěstí. Vzhledem k tomu že ten kolos zabere celkem 30 polí je to bída. A co se týká ostatních "skvělých" budov, tak použitelná je pouze Studánka, těch ostatních, dá se říct dnes již takřka neefektivních má jistě každý plný inventář. No ale pro zpestření hry tak jako každý event či událost vítám.
 

DeletedUser

Host
Jsem rád, že to vede sněhulák a ne Santa :) Ty úkoly by se mohly i při jiných událostech trochu okořenit logikou, nějaký ten malý rébus by neuškodil. Už mě chytá vůně vánoc, těším se na dárečky :)
 

DeletedUser13872

Host
No asi se zůčastním ale uvidím co zvládnu zda na to budu mít chuť a dostatek času.
Vánoční set budu řešit na konci eventu podle toho co vše získám, hrotit to nehodlám.

Pro mě byl loňský event mimořádně úspěšný když jsem získal hned 3 skrýše tuláků což byl můj cíl.
Uvidím co bude letos. Santovu dílnu jsem už smazal a místo ní postavil Sochu Gea raději
 

DeletedUser14705

Host
Tady je zajímavá sestava (6 FB, 12% útok, 10% obrana, 6x5) 5 polí / fb
https://forum.en.forgeofempires.com/index.php?threads/winter-2017.34461/#post-235388

Moje sestava Maharádži zabírá 304 polí a dává 62 fb, 45 zboží a mraky mincí a kladívek - průměr 4,9 pole / fb
S fontánami, které dávají 8% útok, 12% obrany, 9 fb a další mince to je celkem 414 polí a průměr 5,8.
Nepotřebuji žádné výrobny kladívek, surek ani mincí.;)

Obě sady jsou dobré, jen dávají trošku jiné věci a záleží na prioritách hráče, ale hlavně na jeho peněžence, protože ze hry toho moc bez dia nedostane. :p
 

Svatej

Legenda
Dacan Strom: Ono, to je právě právě to, co WinJet kritizuje já naopak chválím. :D Tedy to že není žádné oficiální složení setu a že jsou budovy tak krásně kombinovatelné. ;) Pro představu, nejmenší sestava kterou se mi podařilo složit je 3*5 polí, 9 budov s produkcí 2FB a 4% útoku. (+další) Největší 16*6, 60 budov s produkcí 21FB a 24% útok (+mnohé další).
Prostě já, jakožto člověk který miluje strategizování a jakýsi try-hard přístup, který přestavuje město každé 2 měsíce, (+-) nad tím slintám a chrochtám blahem. :D

Každý, alespoň trochu schopný hráč který si dá tu práci a trochu nad tím přemýšlí si najde kombinaci, která mu nejvíce vyhovuje. Samozřejmě pokud set cchce skládat. ;)
Hráči kteří toto nedokáží, ti se hezky vytřídí a budou snadno k poznání díky špatně / nefunkčně složenému setu. :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14705

Host
To jo, dá se s tím vyblbnout, mě se povedlo poskládat 6 budov do 3*4 s 2FB, 3% útok, 5% obrana, 5% zásob + pár medailí, nebo 12 budov do bloku 6x4 polí s 6FB, 6% útok, 10% obrana, 10% zásob a ty bloky jde řetězit. Jiný blok 12 budov 5x5 polí dává 4FB, 11 surek, 6% útok, 5% pro obranu, mince a kladívka a pár medailí. Paráda, kam se hrabe nějaká terasa.:D

Set je špica, ale tím losováním a hlavně novým zamícháním napůl probraných "dárečků", kdy je na výběr jedna výhra + jeden trest + 2x další pokus + 10 cen útěchy to totálně zazdili.:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14298

Host
Furt a furt přemýšlím, jak bych se pokusil set seskládat, dle návrhu @LordFrunDor .. Nemám buňky na to, zkoušet nějaké sestavy - nebo spíše - nemám na to vůbec čas, takže se nechám spíše inspirovat, ale opravdu nevím, co a jak použit ..

Nejvíce by se mi přeci jen hodil útok a když k tomu bude jako odměna nějaké ty FP a suroviny, nezlobil bych se ..

Jaké to máš sestavy na skladě prosím? :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru