Diskuze k změnám v prémiových nabídkách

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Souhlas, až na jedno: zdražení bych prostě přijal, ale to tak na Grepolisu, to tady na to mám jiný názor, když je tu tolik nedotaženého (ale jo, svým způsobem mám rozhodně tuto hru rád, jinak bych ji nehrál, že :D) a za další když srovnám jejich přístup k různým jazykovým mutacím (viz můj první příspěvek tady).
 

d arvit

Odborník
Jinak pro představu, z cca 880 000 aktivních hráčů celosvětově (údaj z listopadu 2018) jich je na českých serverech cca 40 000. To je méně než 5 %, navíc co jsem nejen tady, ale i průběžně na globalu pochytil, tak u nás je sklon kupovat diamanty opravdu nízký.
tomu se popravdě řečeno nedivim, já si to zdůvodnuji jednoduše, špatně nastavenou finanční politikou BP a špatnou finanční situací čechů
rozvedu:
1, ve hře jde získat premiová měna ve slušném množství, v určité fázi hry za ní neni prakticky co kupovat (když vynechám blbosti typu dokonči stavbu, kup FB a i když to někdo použije tak ojediněle,natolik málo že nemá smysl to počítat do utrácení dia)vyzkoumej provincii je použitelné jen dokud jsou provincie - alternativou je počkat si 1-2 dni což normálnímu hráči úplně vyhovuje), na druhou stranu jsou tady přemrštěné ceny diamantů natolik že i největší platiči se na to vykašlou (např.již zmíněná renovačka nebo svatyně, navíc oboje starším hráčům doslova hnije v inventáři protože neni místo,možnost nebo motivace na použití) stejně tak cena za dokončení VB atd.
zmíněné eventové budovy: první na max jde získat bez dia (často zbydou vylepšení na část druhé = někteří do ní vrazí dalších pár tisíc dia a maji 2, kolik je na každém světě lidí co si zaplatí 3 a více budov z každého eventu?? 5-10 max..
2, kolik (%) českých hráčů si může dovolit každý měsíc poslat do hry 2 000 Kč??
a i když se jich pár najde, co si za svoje dia koupí za předpokladu že maji všechna rozšíření, kupovali celý rok, od všeho maji min. 3 budovy a ted jim došlo místo na další, budou utrácet za renovačky do inv?? za svatyně, za fontány nebo snad vysolí 250k dia za lvl budovy?? asi těžko..
na druhou stranu tady chybí možnost něčeho jako premium účet (zaplat 100-1000 dia a máš ho na týden) potom budeš moct motivovat jednim klikem vše, přidá ti 25% ke všemu ..útok,obrana,zlato, zdroje.. hromadný sběr budeš mít zdarma, místo nahazování po 10ti napíšeš číslo a hodíš 1 klikem atd.. možností jak to udělat opravdu lákavé je hodně.
 

DeletedUser17396

Host
Není kam rozšiřovat? ty už jsi ve Virtuální budoucnosti? a zozšíření jsou pak vyčerpaná nebo do měsíce mám 1-2 nové rozšíření :D takže si nemyslím že je to zdlouhavé :D a jako na dia jsou dia farmy takže ty kdo je mají tak určitě mají už skoupené veškeré rozšíření co mohou. A medaile, ty nemáš Arc? jestli jo tak ho máš na nízkým levelu takže ti pak odměnu moc nenosí a tím pádem máš i málo medailí :D
Děkuji za odpověď. Rozšířením jsem myslel rozšíření území, ne hry. Na druhou stranu, když tedy všichni ti největší herní maniaci, kteří už hrají kdo ví kde v budoucnosti mají všichni farmy na diamanty a získávají mraky madailí a je to tak jednoduché podle tebe, pak už vůbec nechápu, proč tvůrci prodávají balíčky diamantů. Pak ať se nediví, že jim klesají tržby. Já svým příspěvkem řekl pouze to, že hraji pro svou zábavu, nehrotím to a že jsem si rád jednou až dvakrát za měsíc koupil diamanty, abych si svým způsobem udělal radost. Momentálně po zdražení kterému neříkají zdražení už to dělat nebudu. Hra pro hráče jako jsem já ztrácí smysl a za tímto názorem si stojím. A to nejsem žádný Magor.
 

DeletedUser17403

Host
Typická nenažranost, uvažuji o tom, že tuto hru smažu.
 

Dan 77

Veterán
Literpool:
Přesně o rozšíření území města (stavební plochy) je řeč, stačí přejít do další doby a budeš mít další k dispozici. Nenapadlo tě, že ta hromada hráčů, co jsou už dávno v nějaké z "Budoucností", taky začali hrát hodně dávno před tebou?
Taky by ses divil, kolik hráčů už má Arc na úrovni 80, na Arvahallu jsou jich už stovky, možná to půjde do tisíců. A když ti Arc umožňuje nahazovat ve velkém body a točit je (ať už s výdělkem bodů nebo ne), tak se ti domů vrací ještě neupotřebitelné množství medailí a plánků, ale vlastně jenom točíš ty samé body, v tom je kouzlo Arcu.

Jinak máš pravdu v tom, že se Inno nemůžou divit klesání svých tržeb, když na druhou stranu diamanty rozhazují. Já teda diamantové farmy na jiných světech nevydržuju (a jen proto ještě nemám všechna rozšíření za diamanty, začal jsem teprve kupovat rozšíření za 1000), ale ty farmy mít, tak už asi taky nemám kam rozšiřovat ani ve Virtuální budoucnosti.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
d arvit:
Myslím, že jsi to přesně vystihl.
A pokud můžu srovnávat s Grepolisem, tam ti platící hráči nemají tak omezené možnosti, za co utrácet: prostě je za co a je to i smysluplnější než nějaká budova navíc z celé řady podobně dobrých budov, na které stejně ubývá místo a zbývá jen zbourat něco zastaralého. Vyberu si tam rádce (většinou Kapitán, ten je nejlepší) a ten mi dá asi 5 výhod (do bojů a i zrychlení v odklikávání hry, tj. usnadnění správy velmi rozvinutého účtu, protože počet měst tam není pro hráče omezený, lze si tam dobýváním/kolonizací vytvořit celou námořní říši, což je pak časově náročnější odklikávat).
 

DeletedUser4810

Host
Spoluhráči,
nebuďme naivní, účel této změny je jasný = nebo-li - Připravované změny budou zavedeny 23. května 2019, změna bode tedy až za měsíc a proč, protože to v lidech vyvolá paniku a začnou nakupovat balíčky jako blázni, o nic jiného prostě nejde !!

Ony se ty balíčky dia budou přece budou nakupovat i po tom, protože dia budou v určité situaci potřeba, ale proč prostě za měsíc nevydělat co to dá !!!
Kdyby to bylo tak žhavé, úprava se udělá hned a ne až po měsíci, aby se co nejvíce vydělalo !!

Kdyby raději ve FoE řešily odměny v expedici, člověk se dostane do čtvrtého kola a v prvním chrámu dostane plánek nebo dekoraci = trapné a to nemluvím o odměnách v eventech, pokud pominu hlavní odměnu, člověk za otevřené truhly nedostane nic jiného, než tu procentuálně nejvíce postavenou odměnu, tedy - věž vítězství (těch mám ve skladech snad 100) nebo časové snížení výroby, plánek nebo dekoraci !!!! Sleduji to dlouhodobě v expedici i eventech a v 99% dostabu jen tu odměnu s nejvyšším procentem !!!
Viz v posledním eventu, tam to platilo ve 100%, kdy se na to dalo vsadit, jsem milionář !!!

A o trapném vyjednávání nemá cenu ani mluvit, nejen v expedici (i úkoly v denní výzvě), které bylo zjevně vytvořeno právě proto, aby to žralo dia a hráči je musely kupovat !!!

Přiznám se, že po těch letech (vlastně od vzniku), co tuto hru hraji, mám čím dál tím větší pocit, že je to naprosto zbytečný čas a raději jdu ven nebo jedu na ryby !!!

Nic, všechny mé pocity by byly na několik stran, tak snad se něco změní, aby hra hráče zase bavila ne štvala !!!!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

dudasek

Znalec
vývojáři chtějí abyste nakoupili aby měli na dovču v karibiku a nemuseli poslouchat věčné nářky na chyby ve hře...někdo bez dia hrát neumí a nakoupí vždy-někdo nekupuje a neřeší-někdo má diafarmy a řešit nemusí-třeba si po dovče máknou a něco opraví.
jsem rád,že můžu hrát slušně a na úrovni,aniž bych musel platit-i když můj čas je k nezplacení...smutné je že nápady a připomínky se míjí účinkem,máme všechno dražší než němci a ještě nás chtějí ždímat.
chtěl jsem jednou nakoupit a karta mě nepustila naštěstí pro mne.vždycky jsem si říkal,že stačí nasazení a aktivita,aby ti neaktivní museli platit,aby se mi vyrovnali..ale už to díky rodině trochu zvolňuji...
 

DeletedUser13620

Host
Po pravdě je mi to jedno :) ze začátku jsem párkrát dia koupil i když to je neadekvátně předražené abych podpořil vývojáře, ale teď už dávno ne . Taky proč - místo toho aby hru zatraktivnili - vylepšili cvc, ce a celkově hru tak otevřou další svět a cpou jeden event za druhým.
 

Dan 77

Veterán
Máme v lecčems dost podobný pohled Dudasku.
smutné je že nápady a připomínky se míjí účinkem,máme všechno dražší než němci a ještě nás chtějí ždímat.


chtěl jsem jednou nakoupit a karta mě nepustila naštěstí pro mne.
Mě taky nepustila, přitom jsem měl platby přes internet povoleny, asi to je tím, že Maestro neumí platit do zahraničí... Jenže já přece dopředu nepoznám, jestli je to zahraniční účet nebo místní.
No a přes SMS mi to taky tehdy nešlo, přitom jsem měl volání a SMS na tzv. "prémiová čísla" povolena, prý to bylo kvůli tomu, že mám tzv. virtuálního operátora a že u nás podporují jen 3 hlavní operátory (ti virtuální operátoři na jejich sítích pouze participují).
Support reagoval, sice to trvalo déle, ale něco jsem se od nich aspoň dozvěděl.
Tak mají smůlu, platbu jsem prostě provést nemohl ani po několika dnech a já jsem mezitím postupně vystřízlivěl, abych za něco v této hře utratil byť malou částku nebo při akci +150 %, když je ani nezajímá, jestli jim zákazníci můžou kdykoli zaplatit. :( Sice už nemám Maestro, platnost je omezená, ale operátora měnit kvůli FoE?
 
Naposledy upraveno:

Y u m a n

Komentátor
Ahojte všichni :p
dávám sem pro porovnání ceny diamantů od INNO Games pro dvě hry jedna je Foe a druhá Elnevar
FOE : 50kč - 120, 99 kč - 230, 125kč - 300 200 kč - 570, 249 kč - 750
elnevar: 50kč - 250, 99kč - 490, 125kč- 630 200kč - 1090, 249kč - 1400

je to docela rozdíl ale abych byl objektivní v elnevaru jsou ceny rozšíření a ceny premiových budov hodně nadsazené ..... . Jen by mně zajímalo jakou má pozici ve vyjednávání manager pro ČR, nevěřím že by nezohlednili jeho názor. přeji všem hezkou hru :)
 

Dědeq

Znalec
je to docela rozdíl ale abych byl objektivní v elnevaru jsou ceny rozšíření a ceny premiových budov hodně nadsazené
Přesně. Proto může mít jeden diamant ve foe cenu třeba padesáti v jiné hře. Musel bys mít porovnání kupní síly těch prémiových měn, až pak teprve porovnání jejich ceny v korunách.

Jen by mně zajímalo jakou má pozici ve vyjednávání manager pro ČR, nevěřím že by nezohlednili jeho názor.
A z čeho usuzuješ, že ho nezohlednili?
 

Svatej

Legenda
Ahojte všichni :p
dávám sem pro porovnání ceny diamantů od INNO Games pro dvě hry jedna je Foe a druhá Elnevar
FOE : 50kč - 120, 99 kč - 230, 125kč - 300 200 kč - 570, 249 kč - 750
elnevar: 50kč - 250, 99kč - 490, 125kč- 630 200kč - 1090, 249kč - 1400
Promiň, ale srovnáváš hrušky s jabkama. Jde o dva různé produkty které se naprosto liší vyjma jedné věci - že je pod nima podepsaná stejná firma.

Dám příklad, firma XY dává na trh slepičí vejce z chovů v klecích a z eko chovů. Budeš protestovat proti vyšší ceně eko vajec oproti těm z klecového chovu, protože obě produkuje stejná firma?
 

DeletedUser14064

Host
na druhou stranu tady chybí možnost něčeho jako premium účet (zaplat 100-1000 dia a máš ho na týden) potom budeš moct motivovat jednim klikem vše, přidá ti 25% ke všemu ..útok,obrana,zlato, zdroje.. hromadný sběr budeš mít zdarma, místo nahazování po 10ti napíšeš číslo a hodíš 1 klikem atd.. možností jak to udělat opravdu lákavé je hodně.

Naprostý souhlas.

V podstatě nemám nic proti zdražení, ale tristní je systémové utrácení diamantů. Namátkou podsouvání typu utrať 50 dia za zkrácení výroby o hodinu, či k tvorbě jednoho tuláka a další špeky je výsměch hráčům majícím IQ vyšší než 80 a to mě popravdě vadí daleko víc než avizované zdražení.:eek: Když A tak i B.
 

dudasek

Znalec
"50 dia za zkrácení výroby o hodinu"..to já ve vikingské osadě někdy použiju-třeba když chci jít spát nečekat-kliknu,utratím 50-zdám výrobu jdu do hajan..štve mě,že to vyskakuje při každém totemu a ty já urychlit nikdy nechci :)
někdy tak zkoumám provincie-24h čekat nechci..
mám jen 1 aktivní účet a CE mi dává víc dia,než potřebuji,tak můžu trošku vrátit...

VIP účty si strčte-už tak je rozdíl mezi hráčem,co hraje rok,dva,tři a veteránem co už táhne 7 rok !.
 

DeletedUser12887

Host
Inflace dorazila i do Inno spíš to tak nazval :)
a úplně přesně do Foe
 

Dan 77

Veterán
"50 dia za zkrácení výroby o hodinu"..to já ve vikingské osadě někdy použiju-třeba když chci jít spát nečekat-kliknu,utratím 50-zdám výrobu jdu do hajan..štve mě,že to vyskakuje při každém totemu a ty já urychlit nikdy nechci :)
někdy tak zkoumám provincie-24h čekat nechci..
mám jen 1 aktivní účet a CE mi dává víc dia,než potřebuji,tak můžu trošku vrátit...

VIP účty si strčte-už tak je rozdíl mezi hráčem,co hraje rok,dva,tři a veteránem co už táhne 7 rok !.
Jj, občas ta jednorázová útrata využití má. A ted si představ, že jsi v ještě bojovější hře, kde se hraje víc o čas, třeba Grepolis od Inno, tam taky nastanou situace, že chceš něco rychleji/okamžitě dokončit, i když to stojí nadměrné množství prémiové měny, kterou se takto nevyplatí utrácet pravidelně, spíš jen občas nebo vzácně.
V Grepolisu je cena zlatáků podobná jako ve FoE cena diamantů, také užitná hodnota obou prémiových měn je podobná, ale v Grepolisu se zlatky tak nerozdávají jako tady ve FoE diamanty (společné mají jen soutěže pořádané moderátory na foru, aby tam lákali čtenáře a přispěvatele, žádné budovy na zlatky, úkoly s nimi ani obdoba expedice), na druhou stranu tam nabízejí smysluplnou věc, za kterou utratit, třeba za 100 zlatek na 2 týdny jakéhokoli "rádce", můžeš si vybrat jen jednoho z nich, nebo třeba všech pět za pětinásobnou cenu. Je to obdoba prémiového účtu, ale není to zase nic nedostupného. No zase tam myslím není nic, co by se dalo přirovnat zdejším rozšířením města.
Rozdíly mezi hráči jsou a budou, je to logické. Tady mají noví hráči zase tu výhodu, že je pro ně dostupné víc, než bylo dostupné za nás, můžou si sehnat surky na kdejaké velkolepky atd., takže o to rychleji nás mnozí dohání, i když jim v lecčems utíkáme - a není to výzkum, v čem by se jim dalo moc utéct.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru