Diskuze ke Karnevalu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13620

Host
Je pravda, že zhruba po polovině eventu kdy jsem měl jen jeden díl z deseti to najednou padalo a nakonec s pomocí dia jsem to dal. Ale fakt je ten že spoustu lidí to i tak nedalo. Ano je to beta, taky jsem to tam nijak zvlášť neřešil, ale princip je na live stejný - 2x přes innoprocenta abych získal nejvíc věží vítězství v historii - se strategií a budováním to nemá nic společného, s kasinem hodně. Na druhou stranu je to jen jeden z prvků hry který můžu bez problémů vynechat :)
A u kolosu se dalo aspoň mluvit o strategii při výběru hráčů, tady musíš mít hlavně štěstí + u toho být nalepený a čekat kdy sousedi nasypou a pak zase - mít štěstí :-(
 

JTrucker

Turista
Mnooo, abych tu popichnul diskusi. Tohle je nejhorsi event v historii FoE. Tecka, konec, shodli se na tom bez vyjimky vsichni hraci na Bete.
Je to hra na dvojitou sanci - totalni gambling, ani 10 tisic diamantu vam NEZAJISTI cenu. Budou hraci co budou mit kompletni set na lvl 2 zadarmo a budou hraci co utrati nekolik tisic diamantu a nedosahnou ani setu lvl 1. Je to totiz absolutni a naprosta nahoda a sance je horsi nez sance na vyhru v kasinu. Tedy pokud Innogames nezmeni ty % ktera mela na bete.
Takze asi tak. Prosim, rikam to z vlastni zkusenosti - jednou jsem klikl na truhlu a dostal specilaku na prvni pokus, a jiny den jsem utratil pres 7000 nasporenych florinu (nevim kolik to bylo truhel, cena truhly je mezi 140-400 floriny) a tu denni specialku jsem proste nedostal. Je to nicim neovlivnitelna nahoda a sance, neni v tom zadny trik, ani zrucnost, ani zkusenost ba ani taktika. proste jako kdyz sazis na ruletu. Takze - pokud ches utracet diamanty, tak klidne, ale mysli na to ze tenhle event je obycejny gambling a podle toho mej svou penezenku zavrenou ci otevrenou.
Ceny se za diamanty nedaji koupit a kupujes si jen "pokus o stesti". Spousta lidi si to neuvedomuje, ale ta matematika NENI ze kdyz je tam 10% sance, tak pokud to hrajes 10x, musis ji jednou vyhrat. Muzes, ale taky nemusis ani pri 50 pokusech.
Takze hodne stesti....

Pokud jde o tu sadu namesti, dava o bod vyzkumu vic nez ruzova zahrada a taky o par zbozi vic, ale ma MENSI utocny i obranny bonus, takze zalezi na tom, co vic potrebujes.
 

Dědeq

Znalec
ale tenhle set je "jiná liga". Na betě si stěžovali i hráči co do toho dali hodně dia že to nedali
Neuvědomil jsem si, že tady už mluvíš o karnevalu. Teda myslím :)
Je fakt, že loni jsem nedostal celý "nelosnutelný mostek", což byla jedna z pouhých dvou odměn, které jsem nedal na full, spolu s památníkem hrdinů.
 

DeletedUser13872

Host
Tento styl moc nemusím.
Jarni set jsem dal dohromady až na druhý pokus a druhý set z denních odměn.
Uvidím co z toho bude.
 

Joxer

Psavec
Aspoň tapeta se jim podle mně povedla ;)
CARNIVAL_A_Loading_Screen_1.jpg
 

DeletedUser5384

Host
Tenhle event je děsně o haluzi :). Ideální je mít štěstí na sousedy, kterým ukradnete kopec investovaných lístků proměněných za zlaté.
No tento event rozhodně není o poctivé hře a odměně za ni.
Tak přeji hodně štěstí jak při kradení zlatých sousedům, :).
Co je proboha tohle za blábol? Odkdy je výhra Jacpotu kradení? Že si někdo počká na lístky,které se hromadí tak,že je hráči DOBROVOLNĚ utratí a snaží se je vyhrát je krádež? Kdes vyrostla? V Koreji?
Jakákoli sázková hra není ani poctivá ani nepoctivá,je to prostě hra o štěstí, nicméně pokud hráč hraje v mezích pravidel a bez zásahu do mechanismů hry jde o poctivou hru, bez ohledu k tomu,co si o tom myslíš.
Sousedům žádné zlaté v tomto eventu ukrást nemůžeš,to,co získáš je výhra, vyhráváš Jackpot,nikoli nějaké zlaté sousedů.

Mimochodem,nevím,proč se děsíte,není to první event na tomto principu a tuším,že zdaleka ne poslední.
 

DeletedUser14051

Host
Co je proboha tohle za blábol? Odkdy je výhra Jacpotu kradení? Že si někdo počká na lístky,které se hromadí tak,že je hráči DOBROVOLNĚ utratí a snaží se je vyhrát je krádež? Kdes vyrostla? V Koreji?
Jakákoli sázková hra není ani poctivá ani nepoctivá,je to prostě hra o štěstí, nicméně pokud hráč hraje v mezích pravidel a bez zásahu do mechanismů hry jde o poctivou hru, bez ohledu k tomu,co si o tom myslíš.
Sousedům žádné zlaté v tomto eventu ukrást nemůžeš,to,co získáš je výhra, vyhráváš Jackpot,nikoli nějaké zlaté sousedů.

Mimochodem,nevím,proč se děsíte,není to první event na tomto principu a tuším,že zdaleka ne poslední.

:D chytrému napověz....... pardon, příště to slovo ,,krádež,, dám teda do uvozovek, aby i ti méně chápaví pochopili smysl mého komentáře :). Ten kdo chtěl pochopit, co tím chci říci, si jistě v mém komentáři našel to, co tím je myšleno :).
 

DeletedUser5384

Host
Roman: Při většině eventů jde na email zpráva, z které se můžeš prokliknout do hry a vyzvednout si pár něčeho grátis. Jen si musíš vybrat svět,kam odměnu chceš. Chodí to na email,který máš jako ověřovací ve hře.
Májenka: Uvozovky nic neřeší, lepší je psát tak,aby to i ti blbí pochopili na první dobrou. Krádež je krádež,výhra je výhra. Ale chápu,že pokud žiješ ve světě,kde ukradené znamená vlastně rychle vydělané (pokud tě nechytí), že ten rozdíl nemusíš rozpoznat.
 

DeletedUser14051

Host
Májenka: Uvozovky nic neřeší, lepší je psát tak,aby to i ti blbí pochopili na první dobrou. Krádež je krádež,výhra je výhra. Ale chápu,že pokud žiješ ve světě,kde ukradené znamená vlastně rychle vydělané (pokud tě nechytí), že ten rozdíl nemusíš rozpoznat.

:D Konečně jsem se dozvěděla od erudovaného člověka, v jakém světě žiju :D.........
Tedy: tvoje reakce se zaměřila na pro mne absolutně nepodstatný detail (ano, mohla jsem zvolit jiný slovní obrat, to nepopírám) z celé mojí původní myšlenky a mého názoru na systém hry tohoto eventu, a tedy na slovo krádež.
No a já tím jen chtěla říct, že se jedná o obyčejnou loterii / gamblerství / sázkovku (dosaď si co je ti libo) a ještě dublovanou (čti dvojnásobnou). Toto je gró toho, proč se mi tenhle systém nelíbí. Je založený na obyčejném gamblerství, kdy obíráš nepřímo ostatní hráče v první vlně (nebo oni tebe) a ve druhé vlně jako bonus nemusíš ani z 50 otevřených truhel dostat jediný kousek budovy do setu :).
Tento systém hry nemá vůbec nic společného se strategickou hrou a každý hráč v tomto eventu má nulovou možnost ovlivnit výsledek celé loterie! Je to nejnávykovější způsob, jak přimět lidi hrát hru pořád dokola, až utratí vše co mají (a teď fakt nemyslím jen virtuální diamanty a zlaté floriny) a přitom nemusí vyhrát vůbec nic. Proto mi tento systém vadí!!!
K té ,,krádeži,, (není doslovný obrat, klidně si dosaď sázkovka, bedny atd...): aby jsi mohl vyhrát jacpot, někdo jiný před tebou ho musí naplnit, takže vítěz pak shrábne zlaté od třeba i 5 sousedů (1 lístek = 10/15 zlatých florinů). Tedy, toto je ta první část loterie a ta druhá je již dlouhodobě používána ve skoro každém eventu a to je tahání truhel / výběr hráčů s % atd.. , zase nemusíš získat vůbec nic, ale naštěstí se toto ,,vůbec nic,, začalo vztahovat pouze na denní speciálky typu svatyní atd. a ne na hlavní odměnu a updaty. Ty z 99% získají opravdu všichni hráči, kteří poctivě splní všechny úkoly a denně se přihlásí do hry. Tedy u ostatních eventů mají aspoň všichni hráči téhle dnes už rádoby strategické hry relativně stejné podmínky pro zisk požadovaných vylepšení, setů atd. ;). A ještě doplňuji: TOTO je pouze můj názor na aktuální systém hry tohoto eventu, který je jedinečný (jiný event na téhle obíračce v kombinaci s pravděpodobností zisku hlavní odměny nefrčí) a nikomu nevnucuji, aby s nim souhlasil :). Ba naopak velmi ráda si nechám ukázat jiný úhel pohledu konstruktivní diskuzí ;).
 

DeletedUser5384

Host
No,jsem rád,že jsem mohl svou troškou přispět k tvému dovzdělání :p

Máš pravdu,moje reakce se zaměřila přesně na tu krádež, což neberu jako ekvivalent loterie- gamblerství- sázkovky. S tím,cos napsala v příspěvku #31 souhlasím naprosto. Systém dvojí sázky je dost ujetej a je to celý postavený tak,aby pokud hráč chce získat, sáhl po diamantech. Nakolik tento předpoklad vyjde si netroufám odhadovat.
To o tom naplnění Jacpotu máš pravdu, ale to je systém jakéhokoli Jacpotu,nic nového. Ještě jsem neslyšel, že by třeba výherce Sportky někdo obviňoval z krádeže :D
Tento systém hry nemá vůbec nic společného se strategickou hrou a každý hráč v tomto eventu má nulovou možnost ovlivnit výsledek celé loterie! Je to nejnávykovější způsob, jak přimět lidi hrát hru pořád dokola, až utratí vše co mají (a teď fakt nemyslím jen virtuální diamanty a zlaté floriny) a přitom nemusí vyhrát vůbec nic. Proto mi tento systém vadí!!!
V téhle větě jsi to shrnula naprosto přesně, máš pravdu :)
 

Dědeq

Znalec
kdy obíráš nepřímo ostatní hráče v první vlně (nebo oni tebe)
Mně je to celé jedno, ale jackpot prostě z podstaty spočívá v tom, že můžeš získat něco z toho, co tam ostatní tak jako tak naházejí (stejně jako třeba ve sportce). O nic je neobíráš, druhá (a jediná) možnost je, že ty jejich sázky prostě propadnou do virtuálního ničeho. Pokud ti z principu vadí sázky, je to samozřejmě tvoje právo.
Osobně to beru spíš jako zpestření. Nevím, odkud máš informaci (a snad máš pravdu), že 99 % hráčů dosáhne na hlavní odměnu, což je set budov na druhé úrovni. Já zatím mám 2 budovy z pěti na druhé úrovni. Vzhledem k tomu, že je to teprve druhý den eventu, těším se, že získám všechny, i když vzhledem k sázkovému charakteru tohoto eventu to domnívám se vůbec nemusí být pravda.
 

Dědeq

Znalec
Obecný dotaz: předpokládám, že už je spousta hráčů o něco dál v plnění úkolů, než jsem já (jsem u dvacítky). Je 29. úkol skutečně prozkoumání provincie bez alternativy? Díky.
 

DeletedUser14051

Host
Nevím, odkud máš informaci (a snad máš pravdu), že 99 % hráčů dosáhne na hlavní odměnu, což je set budov na druhé úrovni. Já zatím mám 2 budovy z pěti na druhé úrovni. Vzhledem k tomu, že je to teprve druhý den eventu, těším se, že získám všechny, i když vzhledem k sázkovému charakteru tohoto eventu to domnívám se vůbec nemusí být pravda.

Když si tu část s 99% přečteš ještě jednou, tak zjistíš, že se to naštěstí již běžně týká všech ostatních eventů (ta pravděpodobnost, že dosáhneš na hlavní odměnu včetně všech vylepšení), kromě tohoto ;). Teda pokud Inno v budoucnu nezprovozní nějaký převratný nápad, jak vytáhnout z hráčů mraky dalších peněz za diamanty a tím tedy přestane být tato informace relevantní ;).

Na Betě se chystá jarní event, ten se snad vydaří líp ;).
 

DeletedUser13872

Host
Získal jsem nejakou budobu a podle vzhledu mi to v rychorych přišlo jako něco ze setu. A ono prd nehaje Renesanční sidlo to je, tak snad jindy
 

DeletedUser12887

Host
Tak že se tady jednou povede sebrat jednomu a příště jinému je asi pravda, ale možnost toho je podobná pro každého :)
Jednou výhra, příště prohra a tak :)
Co spíš mi přijde horší než bývalo kdysi, jsou ty procenta v truhlách, plus mínus to vychází na 10ti procentní šanci, takže by teoreticky měla padnout aspoň z každé 11. truhly hlavní výhra a to tady teda jistý není vůbec, zatím nepadla snad ani jednou, což není teda velká motivace, když ten set i rozšíření mají poměrně dost částí, je teda fakt, že to jede druhý nebo třetí den, ale i tak.
Další věc kterou teda koukám nepozoruji sám, že se moc nehrajou ty hry, což si pamatuju, že to lítalo jako o závod, to teda teď se neděje, když se jednou denně povede, že ten jackpot jede někam výš je skoro zázrak, nemám sice už tolik času jako dříve, ale přesto to bylo dynamičtější.
Můj názor na to, je to podle mě díky tomu, že sousedi jsou všichni stejná doba, nahoře už spousta hráčů má nahráno z ostatních eventů a ti méně aktivní moc nehrajou takže se sotva přihlásí, zatímco dříve bylo o co hrát sousedé rozmanitější, neměli ještě přecpaná města a víc utráceli nebo hráli a pak to jelo celkem dobře.
Jinak podobně jako tenhle event fungoval nebo funguje i fotbal, když je mistrovství, taky šlo o to nakopat co nejvíc míčů a to nebylo špatný, jenže ty odměny měly fixní hodnotu a bylo jasné, že 6.500 bude třeba svatyně, tady zatím padlo pár tisíc florinů a není z toho nic.

Co se sousedů týče, doufám teda, že se vymění aspoň každý týden, protože když bych měl 14 dní mít ty samé, kteří skoro nehrajou a to jsem přihlášený pomalu denně, tak teda to bude hodně smutné.
 

DeletedUser12887

Host
to pěkně děkuju, já tuhle hru hrál celkem rád, ale když je to tam bez pohybu, je to prostě škoda

a ještě jedna věc mi tam chybí, dříve tam běhalo, kdo tu výhru získal a bylo tam vždycky jednou za 2 dny kdo vyhrál nejvyšší jackpot za to období, to taky nechápu proč to tam není, aspoň by si mohl ten, koho se dotklo, že něco vyhrál nebo prohrál rovnou postěžovat a tím pádem bylo naprosto jasné, že nikdo nikomu nic neukradl, ale prostě zrovna vyhrál, stejně jako to mohlo být klidně za hodinu nebo za dva dny naopak

dokonce jsem zažil kdysi dávno, že se našli tací hráčí, kteří pogratulovali k tý výhře, když se třeba zrovna přebíjeli mezi sebou, ale to už dneska asi nejde, protože by se mezi sebou virtuálně zabili
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru