Diskuze ke Karnevalu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
No,pokud máš nezískanou poslední provincii z virtuálky, pak se ti při dobytí úkol splní automaticky:) Pokud ne,pak si půjdeš zkoumat další :)
 

DeletedUser12887

Host
Dneska jsem měl kliku
Poslal jsem do loterie skoro tisíc diamantů dosel jsem až na 1.995 florinu a nikdo mi to nesebral :)

Chyba byla ta že jsem nepřemýšlel na co to vyhrát, když pak z truhly stejně nic nepadne, ale tak je to hra a má to tak asi být :)

16 dní bez dia bude úplná nuda lístků bude už vždycky jenom obden max. 24 až 29 při maximalnim využití

jinak mě vlastně celkově už dávno nebavilo stavět tyhle sety, ale co už, jestli to mám vyplácat tady nebo v pirátský lodi je fuk :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

dudasek

Znalec
Tabulka je dobrá, jen to mohlo upgrade ukazovat jako druhou úroveň. Takhle to vypadá, že vylepšení nemám. Stejně tak v inventáři u vylepšení chybí symbol masky, takže jde hůř poznat, co do karnevalového setu patří
symbol chybí-dalo by se to hodnotit jako chyba...
upgrady na lvl2-dalo by se to vyřešit tak,že postavíš lvl1,navýšíš a necháš ve městě/uložíš-pak by ti v tabulce zobrazovalo 2lvl správně...je to jako by jsi chtěl v invu vidět,kolik studánek by jsi mohl mít 3*3 a kolik 3*2 dle počtu zmenšení :))
 

Dědeq

Znalec
mám pouze jednu, kterou jsem ještě nezískala, myslíte, že až ji získám tak mě nabídne další k prozkoumání
Je to, jak říkáš, pokud to není poslední provincie na mapě světa, což asi není, jak tipuju, tak bude průběh jako vždycky, tj. až dobydeš celou tuto čerstvě prozkoumanou provincii, nabídne se ti k prozkoumání nějaká další.
 

Dědeq

Znalec
Ale asi by se mi to líbilo ještě víc,kdyby ta samá nabíhala i při možné výhře upgradu setu
Je to nedotažené na kvadrát. Stejně jako u sakury mi tahle jinak báječná tabulka ukáže, kolik toho mám, ale nepoznám, kolik toho mám postaveno a kolik v invu, a už vůbec ne, na co mám upgrady. U pětidílného setu si nejsem schopen zapamatovat déle než na půl dne, co že to vlastně mám a co nemám, takže pořád lezu do tabulky a do invu a hledám "vylep" a mezi nalezenými vylepšeními pak části setu.
A tady je právě to umocnění: když už můžu v invu vyhledávat na část názvu, což je super, tak by někdo z vývojářů mohl taky zkusit tuto funkci někdy použít. Možná by zjistil, že začínat dlouhé názvy různých setů slovem "Úr." je nejen vrcholně neestetické, ale také nepraktické (což jsou dvě vlastnosti, které by se NIKDY neměly setkat na stejném břehu (mohu jednu obětovat druhé, ale pokud mi zbydou obě, něco dělám zatraceně špatně). Ale hlavně by mohl přijít na to, že kdyby třeba názvy budov a vylepšení z jednoho setu obsahovaly NÁZEV SETU, taková hezká tabulka by ani nebyla potřebná (nic proti ní, ukazuje navíc i to, co nemám), protože by mi všechno vyjelo v inventáři. Zadal bych do vyhledávání kupříkladu "Piazza", a ukázalo by mi to třeba "Piazza - Prodejce masek úr. 1", "Piazza - Prodejce masek úr. 2", "Piazza - Vylepšní prodejce masek" atd.
U třešňovky by mi to ukazovalo obdobně, protože by někdo nenazýval jednotlivé budovy setu "Úr. 1 - Sakurová skála", nýbrž "Třešňová zahrada - Sakurová skála úr. 1".

Nevím, jak je to v jiných jazykových verzích, a tak mě napadá, že doufám, že tenhle nedostatek není výsledkem práce českého překladatelského týmu :)
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
je to jako by jsi chtěl v invu vidět,kolik studánek by jsi mohl mít 3*3 a kolik 3*2 dle počtu zmenšení
Ne, to není stejné: když si do vyhledávání v inventáři zadáš "stud", vyjede ti např. "Část studánka přání", "Část Zmenšení Studánky přání", "Zmenšení studánky přání", "Studánka přání". Z toho se dá už docela dobře vyčíst, co vlastně máš a co můžeš postavit.

Naproti tomu když si do vyhledávání v inventáři zadáš např. "Třeš", nevyjede ti nic. "Sakur" ti ukáže třeba Sakurovou skálu a sadu na ni, ale už nic z dalších částí setu. Je to škoda.
 

DeletedUser16887

Host
Tohle se moc nedomyslelo. Kdyz to clovek hraje, tak si vsimne ktera hra od kdy vetsinou dava a uz jen ceka, kdo tam nasazi misto neho,aby mu z toho neco kaplo. Ve finale to dopada tak, ze ze strachu nevsazi nikdo.
 

DeletedUser6975

Host
Tenhle event jsem vzdal. Na jednom světě otevřeno 27 beden, na druhém 22, na třetím nevím kolik, ale utraceno 5000 mincí a nepadla nikde ani jedna část setu. To se jim povedlo!!!
 
V podstatě jsem ho vzdal také. Protože je fakt nehoráznost, aby přede mě hra postavila úkol provést výzkum (který mě posune do další éry) anebo zaplatit tučné výkupné. A pak mi servírovala odpad typu 2 FB, jedné jediné vojenské jednotky anebo podobných věcí. Fakt nejotřesnější event., který jsem za tu dlouhou dobu hrál, to není o zábavě, jako spíš jedné nekončící velké frustraci. Jediná má klika je snad v tom, že mám hluchou sousedku, která při otvírání truhel neslyší vulgarity a vzteklý řev, protože bych asi v jiném případě krom florinů za bezcenné ,,odměny" platil nějakou pokutičku za své cholerické výlevy.
 

Dědeq

Znalec
Za poslední dny jsem po prvotní klice taky nechytil nic, takže pokud se štěstí opět aspoň jednorázově nezvrtne a já nedostanu během příštích dvou týdnů ještě aspoň jednu část setu z truhly, budou mi po splnění posledního úkolu chybět dvě výběrové sady.
Jinými slovy umístit se aspoň ve stříbrné lize pro mě bude nutnost, abych dostal celý set na druhé úrovni.

Asi se prostě stane, že to někdo nedostane, nebyl by to zdaleka první event, u kterého se to stalo (co třeba loňský karneval, to bylo nemlich, a spíš horší). Pravda, ostatní obsah truhel je celkem bída.

Ale opravdu je třeba tolik sténání a skřípění zubů? Kruci, když nebudu mít jeden set, nebo když zbytečně utratím kýbl zboží, kterého denně získám stovky kusů, nebo pár diamantů, které dostávám po stovkách každý týden v expedici, tak se zboří svět? Nebo mě začne štvát celá hra, u které prosedím desítky hodin týdně?

Rybanenne, kolik peněz do té hry měsíčně vrazíš, že si pořád stěžuješ na ten výsměch vývojářů apod.?
 
Ale opravdu je třeba tolik sténání a skřípění zubů? Kruci, když nebudu mít jeden set, nebo když zbytečně utratím kýbl zboží, kterého denně získám stovky kusů, nebo pár diamantů, které dostávám po stovkách každý týden v expedici, tak se zboří svět? Nebo mě začne štvát celá hra, u které prosedím desítky hodin týdně?

Rybanenne, kolik peněz do té hry měsíčně vrazíš, že si pořád stěžuješ na ten výsměch vývojářů apod.?
Tak mě prostě štve, pokud mám za splnění úkolu, který mi dá špetku florinů, za které si nekoupím skoro ani jednu truhlu dát pětistovku zboží, které bych použil k zobchodování, anebo jako část k výstavbě velkolepky. Tohle zboží samoúčelně vyletělo z okna, stejně tak jako vylétávají z okna zlatky či kladívka v případě úkolů ,,vynalož". U kterých mě to samozřejmě tak moc nemrzí, protože jich mívám z produkce bžilion a mrzerní tam může být leda z principu, ale zase nebudu až takový rejpal :).

Já do té hry nevrazím ani korunu, z toho jsem vyrostl :). Tohle jsem dělal kdysi dávno u hry jedné, kdy to mělo jisté benefity a platící hráči byli jistým způsobem zvýhodněni oproti neplatícím. Čímž pochopitelně nechci napsat, že neplatiči by měli problém obstát, šlo tam o kombinaci uživatelského komfortu a dále efektivnější těžby surovin, rychlejší stavby budov, rekrutaci vojáků etc. Pokud mám v současné době do něčeho vrážet prachy, tak hra to vážně nebude. Mám poměrně nákladný koníček a fakt si rozmyslím, jestli si koupím třeba objektiv který mi může dlouho a dobře sloužit, anebo diamanty, jejichž proměna v lístky rozhodně neznamená vyšší šanci na výhru. Protože těch 10 % fakt neznamená, že každý desátý vyhrává. A v tomhle je zakopaný pes. Nastavení systému odměn, kdy u platícího v podstatě postrádám jakoukoliv motivaci vkládat své finance právě do toho, místo zakoupení čehokoliv jiného v rámci hry. A u neplatícího je to o znechucení. Kdy procenta jsou nastavena opravdu nízko. Nu a druhým aspektem jsou zbylé ceny, kdy je takovou libůstkou 5 FB a 2 FB, přičemž se dělí půl napůl. Ano, dát dvě stovky florinů za tohle, to se fakt vyplatí. A když to vezmeš celkově, do inventáře ti napadá mraky absolutních nesmyslů, které ti moc nedávají pocit, žes úkoly neplnil zbytečně, že byť nepřišla hlavní cena, tak alespoň ta útěchy stojí za to. Asi tak, u sedmé truhly v týdenní výzvě nejsem naštvaný absolutně nikdy. Doufám ve studánku či svatyni, ale když padne renovačka anebo 50 FB jsem rád i za to. A tohle není event., to je periodicky opakující se akce. Takže pokud truhly ve výzvě potažmo zlaté truhly v expedici nesou víc, než ty v eventu, je to fakt k zamyšlení.
 

DeletedUser12887

Host
Je to divný pro ty co hrají prvně asi zajímavé pro déle hrající prostě divné a nic to nepřináší.
Mraky truhel co nedají vůbec nic je demotivujici, ten set pak ztrácí úplně na významu.

Takový zázrak celý set není.
Moc toho nedává na počet šanci rovnajicich se nulovému výtěžku pro město je to ostuda a taky to tak vidí dost velká část hráčů

Lepší by bylo tam dát aspoň vylepšení velkého kanálu a dodělat si ty předchozí úrovně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Mimochodem já si pročítám i reakce na FB, včetně anglické verze stránky hry a opravdu velká část hráčů to hodnotí dost kriticky. Co se týče setu, tak nehodnotím jeho vlastnosti, jako spíše fakt, že jde o něco, co nemám. Objevily se názory, že jde v podstatě o japonskou zahradu s jinou grafikou. Já na to nahlížím jako na novou sadu, kterou bych rád získal, stejně tak jako odznak za dokončení eventu a avatar. Dle Bartleho testu na základě kterého se určuje typologie hráčů jsem klasický Archiever mixnutý Explorerem :).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru