Diskuze ke Karnevalu 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
S nudou souhlasím. třičtvtě eventu jeden úkol denně je zrůdnost,navíc úkol splnitelný bez nápovědy a zvýšeného úsilí většinou do pár minut po zadání - teď netruchlím po úkolech typu 24h výroba,ty jsou naprosto out -to vše ve spojení s délkou eventu je nuda na druhou.
 
Naprostý souhlas. Úkoly typu zadat 24h produkci xkrát to je ryzí příklad samoúčelnosti. Ale budu se opakovat, prostě mnohé úkoly hráči nikterak nepřispívají, nejde o prokázání nějaké dovednosti, pouze vykázat činnost. Jako přesýpat na Sahaře písek vidlemi z jedné hromádky na druhou. A co se týče onoho hazardu tak zdaleka nejlepším přístupem k hazardu je, nehrát. Tedy ne za peníze. Zejména takto provozovatel pozná, že probouzet v hráčích budovatelské/vojenské strategie choutky hazardního hráče nebude to pravé ořechové. Čísla napoví, že hráč by si třeba raději připlatil za rozšíření města, výkresy...co já vím. Než pokoušet štěstí, které se mu stejně vysmívá.
 
Jak už psali mnozí, tak já se jenom přidám. Nejhorší event jaký kdy za celou historii hry byl a doufám, že i bude. Utratil sem k dnešnímu dni 17 740 florinů a nepadla mi jediná část setu. Někomu to padá hlava nehlava na první pokus, někomu jako v mém případě vůbec. Člověk nemá žádnou šanci ovlivnit výsledek a Inno procenta jedou vesele dál. Je to hodně demotivující event.
Jsem na tom stejně. event končí a mám jen prodejce masek. A zas tak lákavé, abych kupoval diamanty, to není.
 

dudasek

Znalec
chlapi lituji vás-holt jste ti co prohráli neměli štěstí.netuším,jak často jste byli ve hře kolik jste utratili florinu

já na B utratil zatím 28000 florinů a mám vše krom fontány na 2 lvl+nějaký upgrade na věž.do poloviny mi to vůbec nepadalo.utrácel jsem jen za set nejlevnější truhly+když bylo v banku moc použil jsem na lístky diamanty,co mi INNO nadělilo ze studánek a expedic..nepočítal jsem to,ale bylo to kolem 700-900-možná méně.držím si standartně 800-1400 a už je mám zpět.
Event byl nudný a už se těším na konec-hlavně nemám čs vysedávat na síti a sledovat,co tam vystaví z speciálku...odměny z truhel typu 1 voják byly k vzteku,ale cíl jsem si splnil
 

DeletedUser3903

Host
Tak sada náměstí je komplet. Dokonce 2x a dokonce téměř vše na 2. úrovni. Nevylepšil jsem jen centrální fontánu, protože z posledních cca 6000 florintů mi nepadlo žádné vylepšení, na které jsem cílil, takže výběrové sady které dostanu padnou na ty důležité budovy.

Jinak byl event dost fain. Čeká mě odměna ze zlaté ligy, jen je škoda, že tam tentokrát není žádný speciální avatar za odměnu.
Investoval jsem cca 5.000 diamantů, ale tahle investice se určitě vyplatí. Sada se dala myslím celkem férově získat i bez nich, protože jsem měl vše dříve, než jsem dodatečně florinty kupoval.

Celkový počet utracených florintů je 40.800.
 

DeletedUser13611

Host
Velice dlouho jsem hru nekomentoval, protože už delší dobu sem neviděl nic moc pozitivního, co bych o ní mohl říct. Celý problém začal maratonem eventů s permanentním eventem cechovní expedice bez toho, aby se autoři zamysleli nad konceptem konečné fáze hry. Díky tomu skoro nikdo ve vyšších dobách nedrží továrny na suroviny. Místo toho jsou města plná terasových farem, výrobců saní, prosperujících moštáren... a suroviny téměř nikdo nemění, jelikož si všichni vyrábějí všechno. Ojediněle je zde pár nabídek, když soused zkoumá, nebo velkolepka žere něčeho více, ale více méně to jsou pak dvě vybrané suroviny, kterých nemá nikdo dost. Ceny rozšíření za diamanty, kterých je také víc jsou už naprosto nesmyslné. Pokud nechytím v akci diamanty, pak mě každé vyjde na 230,- Kč a to jenom když koupím balíček za symbolických 1999,- Kč. I tak je ještě držím. Eventů je tolik, že budovy z nich už není kam dávat, modelově se opakují. Jediné co vlastně člověk ve vyšší době potřebuje jsou renovační sady. Jediná šance na ně vychází v podstatě z eventů, což je kromě rozšíření asi jediná smysluplná investice a tím se dostávam za mě k nejhoršímu konceptu eventu, jaký ve FoE je (pokud za event nepovažuji zběsilé šance prodávat mimořádně itemy za diamanty, abych splnil měsíční plán).

Do karnevalu sem moc diamanty dávat nechtěl už z důvodu 6 hodinových měnících se speciálek. Jsem člověk, nikoliv robot a výměna speciálky mezi 10 a 4 ráno je pro mě tudíž naprost nepochopitelná, protože mě moc nenapadá, proč bych měl v 10 večer trčet u PC. Dalším problémem je, že musíte mít štěstí v boji proti náhodnému generátoru čísel a nesmíte hrát z mobilního telefonu. Tady se totiž vývojáři opět předvedli a tak na PC můžete spamovat tlačítko dalšího pokusu na telefonu je ovšem prodleva, čímž se zvýší šance, že některý dobrý soused vaše floriny vyžere. Takže pokud nemáte štěstí, nedostanete se ani do stříbrné ligy (nakupoval sem pouze lístky a to jenom párkrát), klikám to celkem odpovědně a na stříbrnou ligu mi chybí na Eastu 3000 florinů. Posledním vtipem je pak samotné získání toho, po čem jdete. Já čekal od 4.3. na renovačku, která se již nekonala. I tak se náhodně generují dvě truhly z celkových 12ti možných, kdy každá má jiné zbytečné itemy a různé šance.

V době, kdy zákonodárcům konečně došlo, že tyto truhly jsou ve své podstatě hazardem a společnosti jako EA, Valve, Ubisoft řeší jak budou dále postupovat, Innogames se toho nebojí a povyšuje dojení lidí na novou úroveň. Zatím to ještě chvíli hrát budu, byť už to klikám většinou jenom 2x za den a to tak, že rychle prolítnu na Eastu expedici a pak jednou za den sklidím eventové baráky, vyměním cechu surky a vypnu to. Ale ve své podstatě mě kromě rozšíření nic nemotivuje jít do další doby. Vikingové jsou fajn, poprvé mě to bavilo, po druhé už méně a vidina, že je musím ideálně udělat 12x kvůli stromu mě spíš děsí. Tak uvidíme, kam se ta hra posune, snad díky cestě na Mars vývojáři hru posunou směrem k lepším zítřkům, než k temnému středověku.
 
Tak abych to nějak shrnul, na s1 padlo 20710 florinů, chybí jedna část setu, vše zachraňuje pouze výběrová část za dokončení eventu. Na s5 utraceno 21040 florinů, tam set celý. Na s6 utraceno 21430 florinů, set kompletní. Vše pouze na lvl 1, s odřenýma ušima, stálo to hodně nervů, nadávek a zlosti. Pozornost byla zaměřena primárně na zisk budov jako takových, takže floriny byly vynakládány jen tehdy, když byla jako cena ta která budova. Floriny jsem získával převážně konzervativní strategií zisku 10 florinů za 1 lístek, štěstí jsem u jiných her zkoušel jen naprosto výjimečně a zřídka. I přesto je účet jaký je, byť jsem k získávání potažmo následnému vynakládání florinů přistoupil maximálně zodpovědně. Jsem rád, že event. končí a rád bych věřil, že byl jen nepěkným excesem, ze kterého se vývojáři poučí a nastaví příště princip odměn poněkud férovějším způsobem.
 

d arvit

Odborník
tak i já napíši svůj názor:
zápory:
event je zbytečně dlouhý, nudný (hlavně díky tomu že je už předem znám seznam úkolů a neni pro hráče problém si první půlku úkolů odklikat během 2 dní a potom se nudit u jednoho denně několik týdnů) a koncept hry na dvojnásobnou náhodu (padne mi jackpot a co padne z náhodné truhly) je doslova vražedný
24h výrob se nebojim, každý den jich dokončuji desítky takže stačí počkat pár hodin a úkol je splněný, kdo jí zadává až při převzetí úkolů si prostě den musí počkat, nic strašného..

klady
pro dokončení nejsou při troše štěstí potřeba diamanty (kdo udělá všechny úkoly má 3/10 jistých, fontánu je zbytečné vylepšovat) takže stačí získat 6 vylepšení z 23-25k florinů což průměrně znamená 4k florinů na vylepšení, což je slušná šance (nejvíc jsem vystřílel najednou přes 3k florinů bez vylepšení)
samozřejmě pokud uděláte zásobu 1k florinů a potom vám během 3-4 pokusů dojdou a nic nemáte tak je úspěch minimální (třeba to někomu funguje ale mě ne)
do eventu jsem nedal ani diamant, na stříbro mi chybí skoro 2k bodů a budu mít 2 sady skoro komplet (s výběrovou sadou za stříbro by byly komplet)
odměny se sice točí po 6h ale neni důvod to hlídat, jsou docela často a díky 2 výběrovým sadám ani nemusíte hlídat poslední co vám chybí, takže pohoda

nemyslim si že by renovačky byly nejžádanější věc v eventech - z mého hlediska je to odpad, mám jich v inv asi 40 a nijak se na ně nezaměřuji.. dřív bych řekl že nejžádanější jsou svatyně, ale i u nich je omezen počet které vaše město (a přátelé) utáhne a po čase už pro vás nejsou odměna..

nesouhlasim s tvrzením že z nás inno tahá peníze ve velkém, hra se dá hrát bez jediné dotace, eventy jsou postavené tak že při aktivim hraní finální odměnu na max při troše štěstí nebo investice dia získaných ve hře získáte, pokud už chcete 2 tak si šáhnete hluboko do kapsy..
znám hru kde můžete do účtu narvat desítky tisíc korun a během pár měsíců přestávky vám zastará víc než tady rok neaktivní neplatič
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
na B mám utraceno 30430=stříbro.
set je komplet 2 level krom fontány,kterou nechám dole+up věže+3 sady,takže časem dám asi tu věž ještě 1+masky,abych zvedl útok-doufám,že se časem objeví něco v "denních"..aby se to dokleplo lépe.
občas jsem hazardoval,ale přibýval lístek po hodině a nějaké dia od INNA z expedic a studánek mě moc netrápí-základní kostka celá ve městě.ale že se event táhl nehorázně je fakt veliké mínus-chtělo by se to zamyslet-odměny nebyly vůbec top,aby nemohli být eventy třeba 2
 

DeletedUser17191

Host
Nevíte co se stane po rozkliknutí odměny za karneval v inventáři, zda se rozdělí do inventáře na tři díly nebo se musí použít hned. Jde o renovační sadu že budu brzy přecházet do další doby a nechci si ji zbytečně vyplítvat. Díky za odpověď
 

Dědeq

Znalec
No aspoň že v jarním eventu snad budou v denních speciálech vylepšení sakury. Tady vylepšení velkého mostu citelně chybělo.
 

DeletedUser3903

Host
Paráda dík za info, toho jsem si na wiki vůbec nevšiml. Hned je důvod, na co šetřit lístky, či co se to sbírá. Alespoň 3 výběrovky se budou jednoznačně hodit.
 

dudasek

Znalec
budou se sbírat lucerny-za přihlášení,splnění úkolů,ale půjde je prý najít i v přírodě na stromech...už si nepamatuji,jestli se sbírali jen v domovském městě,nebo i u sousedů přátel!
místo fotbalového hřiště budou rybníky-skákat žábou po leknínech/jejich listech a sbírat origami zviřátka
zlaté skáčou 4,další 3,2,1...četl jsem,že "přeskočení" na další rybník nebude a nový se pojede od začátku(nemám potvrzeno)...ve forgebowlu se tah na branku protáhl na další hřiště-tady to prý nepůjde.
event je dost dlouhý-pagody vypadají fajne,akorát s body výzkumu poměrně šetřili:3/3/5 není nic extra,ale nejde to šponovat až do nebe..pro mne další cíl na motivaci-nemotivované půjdou rabovat!
 

DeletedUser12887

Host
Možná už to tady někde zaznělo, ale nevíte náhodou jestli půjde k těm vylepšením získat třeba nějaký kousek té sady např. z truhel hledači pokladů?
Mám asi 6 kousků těch vylepšení v inventáři a chybí mi ty základní budovy, tak půjdou ještě někdy získat nebo nemá cenu si s nima zabírat místo, protože ten inventář je už takhle dost nepřehledný a vylepšení co event to dalších několik kusů se stane absolutně nepřehledným.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru