Diskuze ke kolonizaci Marsu

Téma v sekci 'Krčma' založené uživatelem KaseO, 24. kvě 2019.

 1. Antiope Bílá

  Antiope Bílá Komentátor

  Registrace:
  1. lis 2015
  Nemělo by u Star Gazeru být v popisu, že vyrábí náhodné zboží, když dává jen jedno z pěti ?
  ..nebo jen špatně ukazuje a dává všech 5 ?
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 2. Barbucha 11

  Barbucha 11 Psavec

  Registrace:
  26. led 2017
  Dane, ukecal jsi mě :)
  Teď ještě, o které úkoly vlastně jde - ty příběhové ? Nebo denní ? U těch mi vadí hlavně ty "získej něco vyjednáváním", ev. "dokonči 90 výrob" atd....
   
  jaromires za toto poděkoval.
 3. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Frontenac platí na všechny úkoly (kromě úkolové řady v kulturní osadě, tj. třeba u Vikingů). Takže na příběhové, bonusové příběhové (vztažené k určitým bonusovým provinciím na mapě), nepovinné (vtažené k určité epoše ve hře), opakovací, denní výzvy i eventové úkolové řady.
  Z denních výzev ale málokdy padá zboží, snad vše je tam totiž formou různě velkých balíčků s pevně daným množstvím nebo tam padají budovy, na obojí se vztahuje výjimka z bonusu Frontenacu (nenásobí balíčky bodů aj. balíčky, počet vyhraných budov, počet plánků ani počet vyhraných jednotek). Z krátkých eventových úkolových řad bývá slušná šance nahrabat díky Frontíkovi více diamantů.
  V příběhových (nepřeskočitelných) a nepovinných (přeskočitelných) úkolech bývají odměny ve zboží a diamantech nejvyšší, ale jde o jednorázovky, takže v každé herní epoše je takových slušných odměn jen několik.
  Naproti tomu mezi opakovacími úkoly (naskočí ti až po splnění nebo přeskákání nepovinných úkolů z epochy, ve které se právě nacházíš, 2. slot na ně se ti uvolní po splnění bonusových, 3. slot na ně se ti uvolní asi až po dokončení výzkumu včetně Marsu) si můžeš vybírat ty nejsnáze splnitelné a plnit je, kolikrát chceš. Odměna zboží je tu v základu 5 ks (šance 35 % na tento druh odměny). Frontenac se levně staví do úrovně 62, na této úrovni mám s bonusem odměny po 26 ks zboží. Lze takto natočit i tisíce kusů surovin za den, ale lážo plážo máš denně pár set. Občas padají i diamanty a body.

  Jo jo, náhodné zboží místo 5×1, bohužel, takže těšme se zase na "innoprocenta", protože to dávají i do speciálních budov z eventů poslední dobou často takhle.
   
  fmash-, Antiope Bílá a Barbucha 11 za toto poděkovali.
 4. Barbucha 11

  Barbucha 11 Psavec

  Registrace:
  26. led 2017
  Díky za fundovanou a vyčerpávající odpověď. Frontíky mám většinou kolem 12. lvl, ale pokusím se je zvednout :)
   
 5. BukajAktobos

  BukajAktobos Psavec

  Registrace:
  24. zář 2012
  Frontenac se s trochou snahy dá použít ještě agresivněji, než jen zdroj surovin, konkrétně jako zdroj FP, byť to ekonomicky funguje jen v některých dobách. Pro znalé angličtiny a fanoušky tabulek a grafů je zde krátký článek.
   
  fmash- a LordFrunDor za toto poděkovali.
 6. dudasek

  dudasek Odborník

  Registrace:
  25. kvě 2017
  teď jsem nahazoval body do vb-cca 11100/1300:jednou mi padlo 10*zboží a jednou balík 5fp,podruhé 6*zboží a 4*5fp balík...trvá to déle.může vás někdo skočit,ale občas se to riziko může vyplatit..
   
 7. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  No podle toho textu snad jen v době železné (když si zvednu limit návratnosti kvůli nutnosti vynaložit dennodenně takovou snahu), kde zase ale nemáš takovou stavební plochu na jiné budovy a bodový příjem pro stavbu velkolepek obecně. Ale taky s Frontenacem nahrabeš nějaké diamanty navíc na rozšíření, díky kterým postavíš víc budov na body.
  Celkově vzato bych Frontenac jenom kvůli bodům určitě nestavěl (a úkoly na to jsou v Oceánce, Virtuálce a hlavně na Marsu čím dál hůř stavěné), mám ho hlavně na ty surky a nad úroveň 62 je už stavba zase drahá jako na začátku.

  Jinak základ samozřejmě je postavit jako první Arc na úroveň 80. Pak lze snáze a efektivněji pracovat i na stavbě Frontenacu a taky více využívat jednoduché opakovací úkoly (utrácení bodů při náhozech bodů jiným hráčům).

  A když už jsme u Frontenacu ve vlákně o nové marsovské epoše... Všimli jste si, že z opakovacích úkolů tam už padá 10 FP místo středního balíčku bodů (tj. místo 5 FP)? Za mě dobrý - sice už to nepadá přímo do inventáře, ale do lišty, což bývá obecně vzato škoda a omezení v použití vyhraných bodů - ale většinou stačí prostě pokračovat v nahazování bodů a pak se vám do inventáře ty body navíc vrátí po uzavření úrovně. To rozdělení bodů v inventáři na balíčky je stejně už trošku zbytečně a přežitkem, jak už na to tady na fóru padaly návrhy, nejčastěji člověk stejně odečítá z 2bodových a 10bododových balíčků a ty 5bodové se tam pak pomalu hromadí.
   
  Darth Vader The Mighty, fmash- a LordFrunDor za toto poděkovali.
 8. yuman

  yuman Komentátor

  Registrace:
  6. led 2013
  ahojte všici :), zajimal by mně váš názor na taktiku jednotek v době marsu ? připadá mi, že inno změnilo taktiku protože na mapě při dobývání provincií když dáš do útoku několik jednotek a zbytek tuláky tak protivník všemi jednotkami buší až zůstanou jen tuláci ! Nevím jestli inno chce abychom přestali tuláky používat ...... jaké jsou vaše zkušenosti s bojem ?? díky y. :rolleyes:
   
  petrpivoj za toto poděkoval.
 9. d arvit

  d arvit Psavec

  Registrace:
  6. úno 2016
  hmm, nebylo to tak vždycky?? já mám už dlouho v hlavě zafixováno že tuláky mám používat hlavně na expe a na mapu většinou jednotky...
   
 10. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Minimálně od doby pokroku je UI obránců chytřejší a po tulácích nejde (ani nemusí vzhledem k tomu, jakou převahu v dostřelu a pohybu začínají normální jednotky mít, útok 100 už taky přestává být veliký). V době pokroku k tomuto zlomu došlo určitě, "minimálně" píšu proto, že jsem později zkusil tuláky na jiném světě v době bronzové, a nefungovali mi tam taky, takže to vývojáři mohli aplikovat i zpětně, netuším.
  Každopádně tuláky využiješ jen v expedici, v útoku v CvC (v obranách opět maximálně do průmyslu, pak výjimečně v Zítřku k neviditelným tankům), u sousedů a samostatných bitev v úkolech.

  ALE: Při řešení střetů o marsovskou rudu, jakmile dorazí vaše expedice k nalezišti v provincii na mapě, tuláky používat lze! Je to stejné jako v expedici nebo při plnění úkolů, máte na výběr mezi bojem a vyjednáváním, ale lokace na mapě Marsu může být zavádějící.
   
  Naposledy upraveno: 10. čer 2019
  LordFrunDor a fmash- za toto poděkovali.
 11. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Na mapě je UI jiná než v ostatních bitvách kam až moje paměť sahá. Na mapu s tulákama prostě nelezu.
   
 12. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Moje paměť sahá pouze 2 roky, ale mohu potvrdit. Na mapě nejsou tuláci prioritním cílem obránců, naopak.
  Nicméně tam s nimi lezu přinejmenším půl na půl, a v pohodě :)
   
  Darth Vader The Mighty a LordFrunDor za toto poděkovali.
 13. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Tak ve chvíli kdy člověk vleze do budoucnosti a vyrobí si vznášedla tak není moc co řešit. 8x a automat. V nižších dobách jsem dával tak max. 3 toulavý, ale spíš vzácně.
   
  fmash- za toto poděkoval.
 14. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Odborník

  Registrace:
  17. čer 2017
  Já mám spíš 4x vznášedla a 4x tuláka a podle mě je to lepší než 8x vznášedla... Ale nejsou dobrý taky na vše... A taky jde o to kolo máš % na útok.
   
 15. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Nic zavratnyho 220/158, ale na oceanku kterou ted pomalu rubu to bohate staci.
   
 16. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Proti těm želvím dělům nejde tak dobře používat tuláky, kvůli schopnosti minomet, která přemění všechny tuláky na 1-2 rány a okolní už proměněné cíle poraní.
   
  fmash- za toto poděkoval.
 17. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Nejsem si ted uplne jistej, ale vznasedlo jede myslim driv nez zelva. Takze kdyz dam 8 vznasedel tak se rozptyli po bojisti a je vyhrano. Ja na nape na bojiste ani nelezu, proste jen mackam automat.
   
  petrpivoj a fmash- za toto poděkovali.
 18. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Tak vznášedla jsou neviditelná na planinách (stealth, musí se na ně zaútočit zblízka většinou jednotek), takže želví děla je přímo zasáhnout nemůžou, ani svou schopnost minomet často využít. Ale když je zasažen tulák v blízkosti vznášedla, minomet zasáhne i vznášedlo. Šlo by dejmetomu vznášedlem uhnout dál od tuláků. Ale pak Rakeťáci ve Virtuálce (také se schopností minomet) jsou na tahu určitě dřív než vznášedla.

  Jinak mezi marsovskými jednotkami už vznášedla vůbec nefungují. Univerzální nebo jinak dobrá kombinace tu asi není co?
   
  petrpivoj a fmash- za toto poděkovali.
 19. Darth Vader The Mighty

  Darth Vader The Mighty Komentátor

  Registrace:
  30. říj 2017
  Já myslím, že želva jede dřív (ale vznášedlo nevidí a netrefí pokud ho někdo nepostaví jak jelito mimo planinu).
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 20. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Moje paměť sahá tak daleko, že na mapě tulaci se používat moc nedají, prioritně útočí UI na základní jednotku a tím pádem první zlikviduji tu a následně tulaky.
  Želva by měla útočit první, jenže na Marsu není v obraně ani vznasedlo, ani želva, nicméně má podobné schopnosti želva, jako raketový vojak z virtuální budoucnosti a tím pádem spousta bitev se tímhle způsobem vyhrát dá, až na některé sestavy, kde jednotky z kolonizace Marsu používají AR zaměření a v tom případě pošlou tu slabší jednotku dost rychle k panu.

  Uplne universální sestava není, nicméně většina bitev jde vyhrát například tím raketovým vojákem, potažmo asi i zelvou, pokud není v obraně sentinel letecká jednotka na kterou se nedá útočit artilerii.

  Vznasedlem jsem tam zatím moc neutocil, spíš jsem chtěl poznat možnosti jednotek nových, ale možna jde porazit ty obrany i tímhle způsobem až na sestavy, kde zlikviduje neviditelnou jednotku tuším Tesla, která ignoruje skrytí.

  V těch případech co jste psali první útočí artilerie, s tím že na Marsu útočí první raketový voják narozdil od spiderbotu.

  Jako první útočí z virtuální B i nindza, akorát je problém, že na Marsu není les, takže nemůže pak využít terén.

  Čím dál se postupuje na mapě zvyšuje se trochu i obtížnost, nicméně je možné pak používat i sestavu 4+4, řekněme 4 jednotky artilerie a 4 těžké jednotky.

  To je mapa a pak jsou expedice, boj se sousedy, těžba rudy, CvC a úkoly že všeho možného výzvy, eventy atd., kde se dají právě tulaci používat a stačí si najít sestavu, kterou se to dá porazit.
   
  Naposledy upraveno: 11. čer 2019
  fmash- a Dan 77 za toto poděkovali.

Nahoru