Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
Mám bonus do útoku 330/175 %. Některé střety jsou v Marsu sice lehčí, ale 4. kolo je pro mě prakticky už nehratelné - navíc ve Virtuálce nebyly letecké jednotky, takže ve výsledku byla expedice ve Virtuálce o dost lehčí.
je to hratelné, mně přijde tahle doba i hratelnější, než ta předešlá, záleží často na terénu, to na Marsu je poměrně snadný není tam les, je potřeba ten terén trochu využít a jinak akorát správně zvolit jednotky, nejde to úplně samo, to by byla nuda, ale porazit to jde

je pravda potřeba mít už pak rozsáhlejší spektrum jednotek, ale vesměs stačí jedna a tuláci a na některý bitvy pak třeba 8 jednotek i z předešlé éry, které zpravidla útočí jako první
 

Dan 77

Veterán
Bývala, ale INNO strašně rádo mění pravidla v průběhu hry. Dělá to proto, aby štvalo dlouho hrající hráče a vypudilo je ze hry. (Jestli někdo neví proč, ať hledá na tomto fóru) A nejen mění pravidla, oni pravidla nepotřebují, aby ti něco nařídili, nebo zakázali... Taky jistě všichni víme o čem mluvím...
A na co že narážíš? Hádat bych mohl, možná bych s tebou i souhlasil, ale píšeš příliš v hádankách, jak naznačuješ, možná je lepší dát rovnou odkaz. Já třeba vypozoroval to, že změnili odjakživa nerovnoměrné rozložení pravděpodobností na 9 typů plánků na jiné nerovnoměrné rozložení, asi si hráči už moc zvykli na to, které plánky jsou u které budovy časté a které vzácné... A to je špatně, to se musí zatrhnout!!! ;) :D
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
je to hratelné, mně přijde tahle doba i hratelnější, než ta předešlá, záleží často na terénu, to na Marsu je poměrně snadný není tam les, je potřeba ten terén trochu využít a jinak akorát správně zvolit jednotky, nejde to úplně samo, to by byla nuda, ale porazit to jde

je pravda potřeba mít už pak rozsáhlejší spektrum jednotek, ale vesměs stačí jedna a tuláci a na některý bitvy pak třeba 8 jednotek i z předešlé éry, které zpravidla útočí jako první
Jaké jednotky myslíš? Stejně nejsou silnější jednotky, než ty z Marsu. A když ocelový hlídač nepřítele tomu mému hlídači uděluje mnohem větší poškození (a to nehledě ještě na dvojité poškození za pomoci AR zaměřování), tak se mi to prostě hraje blbě. Většinou používám hlídače, nebo rakeťáky z Virtuálky, nebo jejich kombinaci, občas i 8 sentinelů.
 

DeletedUser12887

Host
Jasně tak ve chvíli kdy přejdes do nové éry hraješ proti jednotkám z ty éry a padají jednotky taky z té éry a ty je potřeba využít a pak jdou porazit, protože máš ty samé jako na tebe útočí a to je stejné, jako v každé jiné době.
Nicméně spousta bitev jde porazit šampionem 1-43 rozhodně a ty dva výzkumy co jsou nutné jsou poměrně snadno dostupné. Pak už máš vesmírnýho marinaka a ocelovyho hlídače a když se dalo ve virtualu projít až na 64 jde projít i v Marsu.
Jediný co tam je trochu chvíli nedostatek jsou sentinely, jenže ty jsou potřeba asi tak na dvě bitvy a ty jdou v nejhorším případě vyjednat, což teda jsem nemusel, ale i kdyby tak se to zvládnout dá.
Byl event kde se daly získat jednotky, takže víceméně jde jenom o preklenuti toho výzkumu než se natezi ruda z Marsu a možnosti postavit sentinely vlastní. Jinak několik bitev jde úplně v klidu s raketovým vojákem.

Ve finále klidně jde i zrychlit tu těžbu rudy, na mapě je 750 diamantů celkem, z úkolů podle Frontenacu hafo diamantů, takže se dají klidně párkrát použít i na urychlení.

Z ty těžby občas ty obrany jsou poměrně silné, ale jdou taky porazit některý klidně nindzama nebo mantou nebo dračím dronem, ve většině případů stačí opět raketový voják a možností je spousta. Samozřejmě pak i nové jednotky atd..

Nezvládne to každý možná když má bonusy pro dobu bronzovou, ale kdo hraje dyl a ví, že je potřeba i útok, pak stačí něco kolem 350%

Jinak jsou taky budovy Kraken jedna jednotka padne, AO kriticky úder a Virgo padne polovina armády, když se zadari.

Nicméně projdu s útokem 396% i s nižším i bez Virga, i bez Krakena zkoušel jsem to a jde to.

Se silným městem klidně bez porážky, na těch slabších holt třeba na druhý nebo třetí pokus.

Resp. Na 4 světech mám 64 a kde bude potřeba navýším útočný bonus.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
No to je mi jasný... Ty první dvě jednotky ve výzkumu + tuláky jsem tu už radil proti sentinelům ve střetech o marsovkou rudu na mapě, ale i další věci ohledně jednotek po mně jen jinými slovy opakuješ. :)
O to mi teď vůbec nejde (vyzkoumané mám už všechny marsovské jednotky a šampióny nepoužívám, to je hodně bodů do žebříčku dolů za jejich zranění/smrt, ocelové hlídače jsou stejně daleko lepší)...
Nepřátelské jednotky prostě mají ve 4. kole příliš velký útočný a obranný bonus, hlavně ty ocelové hlídače jsou pak pro mě libovolnou jednotkou neporazitelné. A to jsem před nějakým časem začal zvedat útočný bonus na CvC (naštěstí, jinak bych to nezvládal už vůbec, ono už expedice ve Virtuálce vyžadovala velký bonus do útoku), už mi chybí dostavět na lvl 69 jenom Cáchy a pak Terakota (jejíž vliv už je menší než těch základních tří útočných VB). Virgo nestavím, Oranžerii a Krakena mám zatím jen na lvlu 10. Na můj bonus 340/180 % je pak expedice ve Virtuálce v pohodě, pár střetů v marsovské expedici je ve 3. kole i lehčích, ale 4. kolo už moc nejde.
Je to i dost o haluzi, jak moc často a v jakém okamžiku zapůsobí to AR zaměřování, protože když mi to třeba padne, až když mi chybí poslední rána (nebo druhá rána ze dvou), tak mi to fakt nepomohlo, protože tu nepřátelskou jednotku rychleji nezničím, zato nepřátelským jednotkám se AR zaměřování sepne skoro vždy v době, když jim to pomůže nějakou mojí jednotky vyřadit.
Jinak většinu střetů o marsovkou rudu řeším rovnou automatem... ztráty minimální, vítězství jisté, volím do útoku totiž jenom rakeťáky z Virtuálky, nebo hlídače s tuláky, nebo kombinaci všech tří typů jednotek.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak kterou bitvu přesně myslíš spíš mi řekni, porazil jsem ji, tak bys ji měl porazit taky :)

Já ty budovy ani tak vysoko nemám :)
 

Dan 77

Veterán
No ani teď z hlavy nevím, ale obecně mi ve 4. kole dělá problém jakýkoli střet, ve kterém jsou ocelové hlídače - ty mám problém čímkoli porazit.
 

DeletedUser12887

Host
Mám takový soupis, akorát nemusí platit vždycky a trochu se liší občas na světech, ale úspěšnost je tak 90-99% :)

Určitě třeba střety 49-51 jdou hlídačem
52 jde zkombinovat 2x sniperbot 2x hlídač a 4 tulaci, ale nutný to není dá se i jinak

Vesměs kde je převaha sniperbotu v obraně je dobrý sentinel
Kde jsou hlavně jednotky jako ocelový hlídač a směs všeho moznyho bez letecky se dá porazit 8x raketak třeba střet 56 a pak 60, 62,63,64

59 ocelový hlídač a 7 tulaku

58 tuším sentinel a tulaci

Ty bitvy předtím jsou spíš jednodušší nejsložitější je 57,58,59

57 vesmírný marinak a 7 tulaku, tenhle týden změna ocelový hlídač a 7 tulaku
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
To by bylo fajn, že bych se na něj koukl.
Já si vlastně soupis už dávno ani nevedu, protože jak přijdu na správnou kombinaci poté, co začne nová éra, tak už jen jedu jako cvičená opička a volím jednotky do útoku skoro automaticky.
 

DeletedUser12887

Host
petrpivoj dne 06.06.19 v 17:46 hod.
1-43 šampioni a tuláci

44: 2x spider bot, 2x ocelák + 4 tuláci
45: 2x ocelák + 6 tuláků
46: 2x ocelák + 6 tuláků
47: 2x ocelák + 6 tuláků
48: 2x spider bot, 2x ocelák a 4 tuláci
49: 2x ocelák + 6 tuláků
50: 2x ocelák + 6 tuláků
51: 2x ocelák, 2x spiderbot + 4 tuláci
52: 2x sentinel + 6 tuláků
53: 2x spiderbot + 6 tuláků
54: 1x mariňák + 7 tuláků
55: 2x sentinel + 6 tuláků
56: 8x raketový voják
57: 2x mariňák + 6 tuláků
58: 2x sentinel + 6 tuláků
59: 1x ocelák + 7 tuláků
60: 8x raketový voják
61: 2x ocelák + 6 tuláků
62: 8x raketový voják
63: 8x raketový voják
64: 8x raketový voják

může se to občas lišit, ale šlo to takhle, pak jsou i další možnosti :)

spiderbot=sniperbot
ocelák=ocelový hlídač
mariňák=vesmírný mariňák

2 jednotky jsou tam pro sichr, když tu první sestřelí ta obrana s AR zaměřením :)
snad to není zakázaný, ale tak může to někomu pomoct, tu bitvu si stejně musí každý projít sám :)

tady třeba bitva o rudu, jde i nižší dobou


http://prntscr.com/obdvz7
v prvním kole bylo 6 sniperbotů a 2x sentinel
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Super, díky. :)
Jinak střety o rudu jsou v pohodě, i ty dvouvlnové. A posledně jsem reagoval původně na jiný příspěvek, když jsi ho pak rozsáhle editoval. :p
 

DeletedUser17553

Host
Ve velkolepých budovách nemám ani jednu nabídku budov z doby Kolonizace Marsu. Koukám špatně, nebo jsou jinde ?
 

Dan 77

Veterán
petrpivoj dne 06.06.19 v 17:46 hod.
1-43 šampioni a tuláci

44: 2x spider bot, 2x ocelák + 4 tuláci
45: 2x ocelák + 6 tuláků
46: 2x ocelák + 6 tuláků
47: 2x ocelák + 6 tuláků
48: 2x spider bot, 2x ocelák a 4 tuláci
49: 2x ocelák + 6 tuláků
50: 2x ocelák + 6 tuláků
51: 2x ocelák, 2x spiderbot + 4 tuláci
52: 2x sentinel + 6 tuláků
53: 2x spiderbot + 6 tuláků
54: 1x mariňák + 7 tuláků
55: 2x sentinel + 6 tuláků
56: 8x raketový voják
57: 2x mariňák + 6 tuláků
58: 2x sentinel + 6 tuláků
59: 1x ocelák + 7 tuláků
60: 8x raketový voják
61: 2x ocelák + 6 tuláků
62: 8x raketový voják
63: 8x raketový voják
64: 8x raketový voják

může se to občas lišit, ale šlo to takhle, pak jsou i další možnosti :)

spiderbot=sniperbot
ocelák=ocelový hlídač
mariňák=vesmírný mariňák

2 jednotky jsou tam pro sichr, když tu první sestřelí ta obrana s AR zaměřením :)
snad to není zakázaný, ale tak může to někomu pomoct, tu bitvu si stejně musí každý projít sám :)

tady třeba bitva o rudu, jde i nižší dobou


http://prntscr.com/obdvz7
v prvním kole bylo 6 sniperbotů a 2x sentinel
Jinak díky Petře, docela to funguje, teda aspoň zčásti. Zdaleka ne všechny kombinace jsou vhodné k tomu přenechat to na automatu (rakeťáci dostanou na zadek, protože nevyužívají naplno svůj bonus, anebo bez přemýšlení do budoucna, totéž mariňáci a jejich UI, sentinely vyletí zase hned napřed, totéž oceláci) a občas jsou tam i tak veliké ztráty, takže trvám na tom, že expedice ve Virtuálce byla mnohem lehčí.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Moc pěkné je, že pošta ve FoE mi odkazy sem na oficiální fórum vyhvězdičkuje jako možný spam. Trochu přehnané, není-liž pravda?
 

Dan 77

Veterán
Tvoje (i moje) pořadí bude velké číslo. :) Já dnes taky dodělal poslední výzkum, ale mezitím jsem prodal asi 11 sad zboží na marsovské velkolepky, takže to vychází asi tak, jako bych za ty dva měsíce udělal výzkum 2×.
Všimli jste si, že odemčení Vícepatrových domů ve výzkumu raného středověku už není za diamanty? Už to odemčení stojí jen pár mincí a zásob, tak jsem to odemkl, abych měl úkoly v eventech typu "proveď výzkum" splněné automaticky, tento výzkum nebyl počítán jako jediný nedokončený proto, že byl za diamanty, ale už není.
 

DeletedUser12887

Host
Jinak díky Petře, docela to funguje, teda aspoň zčásti. Zdaleka ne všechny kombinace jsou vhodné k tomu přenechat to na automatu (rakeťáci dostanou na zadek, protože nevyužívají naplno svůj bonus, anebo bez přemýšlení do budoucna, totéž mariňáci a jejich UI, sentinely vyletí zase hned napřed, totéž oceláci) a občas jsou tam i tak veliké ztráty, takže trvám na tom, že expedice ve Virtuálce byla mnohem lehčí.
NE všechno je na každém světě stejně a taky tohle byl první fascikl, mezitím už je to trochu upgradovane.
To už ale je lepší nechat na každém ať si to zahraje podle sebe.
Jinak na automat tam všechno bez využití i VB zase tak snadno nejde a já nejsem robot, ale člověk, takže si to občas ještě zkomplikuju, ačkoliv je super, když to jde automatem všechno.

Jinak ten celý soupis hlavně využíval v tu chvíli dostupné jednotky, takže pak asi samosebou už je později i náročnější terén a možnost využít jednotky z ty doby přímo, tohle vážně bylo asi druhý týden expedice, kdy se hrálo s tím co bylo v danou chvíli k dispozici.
Ale šlo to a to bylo podstatné a taky ne pokaždé na první dobrou :)

Automat taky ten terén prakticky vůbec neřeší, zatímco když se hraje manuálně řešit se dá i pořadí jednotek atd..
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru