Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
No nevím ani, jak by to bylo technicky možné - pokud by šly stavět jenom na Marsu, tak by se každý, kdo by na tu budovu chtěl kliknout, musel dostat do hráčovy marsovské kolonie, a to by byl úplně nový prvek. Takže to nejspíš opravdu bude normálně ve městě.
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Pokud vím tak nové velkolepky půjdou stavět jen na Marsu takze kdo tam nebude ma smůlu.
To je pekna blbost :-D

1. o tomhle se tam nikde nic nepise, pouze ze tyto VB pujdou stavet od zacatku.
2. jasne tam mas psany, ze na marsu mas tyto specialni budovy: tovarny, podpora zivota a obytky.
3. staci se podivat na fotky, mars je rudej - vsechno je tam rudy... u fotek tech velkolepek je zelen a stromy. Takze pokud nemaji seci modul z ukradene lodi 25. stoleti, tak nevim jak by se jim podarilo mars zalesnit :-D
4. "Star Gazer je jedním z nejvýkonnějších pozemních dalekohledů a používá se ke snímání Sluneční soustavy s vysokými detaily. Je vychvalován pro svou klíčovou roli při kolonizaci Marsu.".... Kdyby stál na Marsu, nechápu jakou klíčovou roli by tam mohl sehrát, když by se mohl dívat pouze mimo Mars ...


Jinak mars meli nechat na pozdej, melo se zacit na mesici. Me prijde, ze ty doby (virtual a mars) prisly celkem rychle po sobe. Trochu se obavam, kam se posuneme za rok, rok a pul....

Co se tyce VB, Virgo dle meho trash... Gazer se da, ale mel dostat i nejakou pasivku nebo jeste o neco vic toho zbozi. Ale zase pro me asi dobre, ze nemusim hned utracet hromady bodu za zbozi, protoze zas tak dobry ty budovy nejsou (v porovnani s Hradem/Terrakotou) aby je vsichni chteli mit v prvni vlne. Uprimne, ja po nich nebudu prahnout asi ani po 5 vlnach :-D
 
A názor na nové VB? Virgo je odpad a Stargazer je s bídou použitelný. Na betaforu je víc jak 18 stránek dlouhé vlákno, kde vývojáři chtěli názory lidí na tyto budovy. Ignorovali všechny návrhy, které tam lidi dali a vybrali si jako úpravu Virga to, že nepůjde použít na sousedy, čímž ze slabé budovy udělali nepoužitelnou (ale tohle ještě není rozhodnuto). A nechápu, že hodlají pustit Mars, když ještě nemají jasno o tom, jestli budou Virgo nerfovat nebo ne.
 

Dan 77

Veterán
Docela dlouhou chvíli jsem v tom oznámení nemohl najít datum, kdy ten Mars má být vypuštěn do hry. :D Červené písmo se k Rudé planetě vskutku hodí, jen jsem ho na hnědém pozadí přehlížel (i když je fakt, že na Betě to mají dokonce hnědo červeným písmem). Anebo to bude možná spíš i tím vycentrováním.

Star Gazer (jak souvisí observatoř hvězd a prozkoumávání sluneční soustavy?) má produkovat na úrovni 10 kolik zboží? 50 ks celkem, nebo 5×50 ks? Byl by to dost zásadní rozdíl.

Každopádně obě VB potřebují minimálně 2. bonus, nějaký použitelný a který stojí za řeč, ne něco jako výroba mincí. Ale o tom se toho na Betě už psalo...
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
No mě taky připadá, že to nepůjde, když nová VB dává surky z virtuálky a né z nové doby
Pořád nerozumím. Možná jsem dost pečlivě nepročetl Mars, ale pokud by to platilo na sáňkaře, tak by to platilo na lautr všechny speciálky, které dávají rafinované zboží. Tj. marsovské zboží (nepočítám ekvivalenty orichalka a toho druhýho vibrania nebo co to je) by nešlo získat jinak, než výrobou. A co potom Frontenac? Cítím se zmateně :)
 

d arvit

Odborník
já dokonce zvažuju že se do nové doby nepřesunu, VB nepotřebuju ani jednu, rozšíření mám zatim všechny co šly a i kdybych utratil těch 5k diamantů za další 3 tak bych na ně mohl ted hodit leda tak terasovky - to se mi zdá docela zbytečný, expedici dělám napohodu a zase plácat suroviny na vyjednávání v marsu.. ti kdo tam skočí budou vyrábět mnohem víc surek než bude poptávka díky třetiřadým VB,

možná je to proto že spousta budov dává surky z aktuální ery a spousta z 3 doby zpět, ale nic mezi tim, tak si řekli že to bude zajímavý bonus (což asi bude až lidi vystřílej zásoby virtuálu a většina výrobců se přesune na mars, ale ted je na ní ještě brzo

já se o saně nebojim, když půjdou zvednout na novou dobu tak budou vyrábět novou surovinu stejně jako všechny další eventový budovy, pokud by nešlo vylepšit žádnou budovu na novou dobu tak by o tom napsali něco v poznámkách..
 

Dan 77

Veterán
Ledovka z velkolepek bude padat podle původního trendu dál, marsovské surky z opakovacích úkolů a z renovovaných speciálních budov taky.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Protože celá kolonie na Marsu je o výrobě zboží, ne?
Pokud bych na zemi tohle zboží získal ze speciálek, na kolonii bych se mohl vybodnout stejně jako na vikingy.
Představoval jsem si marsovskou kolonii jako hybrid přístavu a vikinské vesnice. Jsou surky, které jinde nevyrobíš (např. orichalkum), ale potřebuješ je na výzkum, na Marsu zřejmě i na stavby v kolonii. Takže ta ruda bude zase kombinace kulturního zboží a orichalka, tipuju. Plus zůstane normální zboží jako vždy, a to by ze speciálek padat mělo.
 

Dan 77

Veterán
Zase dalsi mapa, kde se bude zase stavet nova “vesnicka”???
To uz toho neni dost???
Nejen zakladni mesto, ale uz jsou tu vikingove/rimani a ted tohle...!
Hra miri do pekel a uz me opravdu presvedci prestat hrat...
Je toho hrozne moc!!!
Tenhle krok se mi nelibi a verim, ze nejsem sam. Kdybych do hry uz neinvestoval tolik casu a penez (bohuzel), vykaslal bych se na ni uz davno!
Jací Římani? :D Spíš Egypťani a Japonci. Toť pozemské kolonie.
Jinak v té kolonii na Marsu nebude žádný časový limit, žádné odměny budov a žádné přestavování dokola. Postavíš a bude. Horší ale bude, že pokud budeš chtít marsovkou rudu, budeš si pro ni muset pravidelně chodit. :( Nepůjde o žádné trvalé naleziště, jaká známe dosud.

Edit: Ale na výrobu surek na Marsu se skutečně vybodnout můžeme! Jenom pozor, ta marsovská ruda nebude potřeba jenom na výrobu, ale i na výzkum.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Edit: Ale na výrobu surek na Marsu se skutečně vybodnout můžeme! Jenom pozor, ta marsovská ruda nebude potřeba jenom na výrobu, ale i na výzkum.
Přesně jsem to chtěl teď napsat :) Nedalo mi to a znovu jsem si pročetl popis v oznámení. Z toho mi vyplývá, že stále trvá to, nač jsme si všichni zvykli, tj. nemuset se starat o komplikovanou výrobu, když stačí vytunit fronte. (Zda je to dobře a hru to v nějakém směru nepohřbilo, je na zcela jinou diskusi.) Pouze bude nutné získat rudu na výzkum, jak se to jeví, takže bude nová vesnička na Marsu zřejmě tak jako tak nevyhnutelná. Čili to bude prostě jenom komplikovanější přístav.
 

Joxer

Psavec
Protože celá kolonie na Marsu je o výrobě zboží, ne?
Pokud bych na zemi tohle zboží získal ze speciálek, na kolonii bych se mohl vybodnout stejně jako na vikingy.
jj právě tohle mně dost přiklonilo k názoru, že proto ta nová VB dává suroviny z vrtuálky. Z off:
Jakmile území na mapě kampaně získáte, můžete najít speciální naleziště marsovské rudy.
Jakmile je ruda vytěžena, může být ve vaší kolonii použita k výrobě zboží, výzkumu nebo výstavbě!

Píše se tu, že surovina je použitelná v kolonii ale nikde zmíňka o městě.
 

Dan 77

Veterán
Jj, z oznámení to není jednoznačné. Já četl dotazy a odpovědi v obdobné diskuzi na Beta fóru, odtud mám své informace.
Vlastně se stačí vydat na průzkum provincií, Marsovskou kolonii dostanete automaticky s prvním výzkumem, pak s ní nemusíte dělat vůbec nic.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser17476

Host
u toho Projekt Virgo...pulka jednotek je hodně moc a pořád se o tom diskutje...to dejte že zabije dvě jednotky a je to..a může být i na sousedy )
 

Anti Bílý

Psavec
Jaké nerafinované zboží mi bude dávat Bazilika, když nebude žádné "potřebné" zboží k produkci zboží z Marsu ?
aa.png
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru