Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Anti Bílý

Psavec
ta výtěžnost rudy pořád klesá a klesá? trošku jsem si tam zadiamantoval a jen jsem zíral, jak množství získané rudy klesá
 

Dan 77

Veterán
Máš pravdu Dane, ale moderní doba, to už jsou přece 50. léta, já měl vždy za to, že doba pokroku znázorňuje světové války.
Podle mě je moderní doba ve hře cca od 30. do 50. let (dál už je postmoderna), vč. druhé světové války a 3. průmyslové revoluce (výrobní linky, sériová výroba, začátek konzumu).

Doba pokroku je max do těch 30. let - zahrnuje přelom 19. a 20. století, asi 1880-1930, vč. první světové války a 2. průmyslové revoluce (elektřina, ocel a sklo ve velkém, hnojiva, výbušniny, nafta, automobily, unifikované součástky pro jejich nahraditelnost...). Jsou tam typy budov a typ tanků, které už do druhé světové prostě nezapadají (i když je fakt, že zbývající vojenské jednotky z doby pokroku se používaly normálně dál).

Taky mapa odpovídá - Evropu se zákopovými boji máme v době pokroku, boj o tichomořské ostrovy a východní Asii (Japonskem ovládaná území) máme v moderní době, přičemž o Evropu se už znovu nestaráme, protože jsme rozhodli první světovou válku úplně jinak, než jak to bylo v historii (jeden jediný vládce Evropy), což třeba znemožnilo vzestup Hitlera k moci.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2059

Host
Inu já bych navrhoval dát třeba výzkum Znovupoužitelné rakety do zítřka nebo současnosti. Proč musí výzkum Marsu přijít až poté co se zničíme, pak zmrzneme, pak se zatopíme a pak se z digitalizujeme.
Ty epochy mi nejdou logicky popořadě.
Jasný ledová budoucnost - ledy roztají tak máme všude vodu. Za mě tam někde ještě chybí doba sucha, kde by byla voda jakoby vypařena- abychom měli tři epochy o třech skupenstvích vody... po sobě, to by bylo hned kontinuálnější.

Za mě mohla být virtuální budoucnost klidně za Budoucností.
NO a ten Mars, mohli by tu epochu udělat jednoše jednu - epocha vesmírného cestování třeba. A v rámci ní by byly kolonizovány planety Sluneční soustavy. Protože takhle to vypadá, že budeme mít vlastní epochu pro Mars, Ceres, Europu, Venuši, Io atd. :D
 

Svatej

Legenda
Thomas Jir: Nechci kecat a jsem línej to vyhledávat, tak můj příspěvek ber s rezervou.
Mám dojem že když představovali ledovku, tak se psalo o tom že nechtějí zacházet příliš daleko do budoucnosti a tak všechny další éry s ledovkou včetně budou jakoby možnosti umístěné do stejného časového úseku. Tedy že i když přicházejí po sobě tak patří do stejné doby.
 

Dan 77

Veterán
To je pravda, co píšeš. Jinak toto výsledné pořadí vypadá skutečně zvláštně, oni totiž při vydávání Ledovky psali, že už se nebudou posouvat dále po časové ose, ale rozvíjet různé aspekty té vzdálené "zelené" Budoucnosti, chronologicky prý dál nepůjdou, aby z toho nedělali úplně sci-fi. Jenže zpětně už hráči při pohledu na výzkum nepoznají, jak to bylo zamýšleno při vydávání Ledovky.

Edit: Jsme se sešli s Lordem. :)
 

DeletedUser13872

Host
Jak to tak sledují tak o nove VB neni moc velký zájem aspon mezi přáteli i když jsou někteří dost vysoko.
Jinak novà doba vypadá dost zajímavě, ovšem než se tam z pokroku dostanu mím tempem bude trvat hodně dlouho.
 

DeletedUser14058

Host
Jestli jsem to dobře pochopila, tak nejprve musím dobýt všechna území, abych za kredity poslala těžit rudu (analogie s promethiem) (je třeba objevit ložiska rudy, nebo je vyslaní pátrači nachází sami ?) - jsou nutné ještě další suroviny, nebo stačí ty kredity ?
Když budu mít rudu, musím objevit naleziště surovin na výrobu zboží. Ty výrobny budou v kolonii nebo ve městě ?
Jelikož se nejedná o žádnou expedici, ale o regulérní další dobu, nelze kolonizaci vynechat, pokud se chci ve hře posunovat dál. Takže nějakou dobu dodělávat mapu virtuálky, nebo utratit hafo diamantů pro urychlení. Tady je asi jádro pudla - zřejmě málo hráčů nakupuje dia, tak je potřeba trochu je přitlačit...
V každém případě - my, co nikam nespěcháme si holt trochu počkáme, jak to půjde těm nedočkavcům ;)
 

Dan 77

Veterán
Barbucha: Omílá se to tu pořád, ale ve zkratce... k ložiskům se musíš dokola vracet, kredity stačí, výrobny budou pouze v kolonii, ale s Frontenacem a/nebo Himeji se bez nich obejdeš.

Jinak jak to dopadlo s Virgo projektem? Platí na sousedy nebo ne? Mnohé hráče to velmi zajímá.
Jak se projevuje ta terraformace, co vlastně s kolonií dělá?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14058

Host
Díky za vysvětlení, jen ještě poprosím o polopatické upřesnění termínu "dokola vracet" a taky jsem úplně nepochopila, jak mi Frontenanc nahradí výrobny (?)
 

DeletedUser14058

Host
Njn, já se holt u hry chci především bavit a relaxovat. Plnění úkolů mi zavání povinostmi a prací, tak ty výhody klidně oželím :)
 

dudasek

Znalec
také mě nebaví plnit úkoly,ale když už sklízím splním si "mince","kladívka",s plnou lištou "utrať body výzkumu"..když mám klid na nához a lepší náladu zase utrácím body výzkumu...plánky,mince a kladívka beru s kyselým obličejem...5fp balíček do invu dobrý...zboží mě neurazí,i když mám dost aktuálkního a diamanty(vzácné) mě vykouzlí úsměv na tváři..
 

Dan 77

Veterán
Njn, já se holt u hry chci především bavit a relaxovat. Plnění úkolů mi zavání povinostmi a prací, tak ty výhody klidně oželím :)
Měl jsem stejný pohled, a proto jsem Frontenac dlouho nestavěl (čímž jsem se ošidil především o spoustu diamantů, surky na výzkum ještě nebyly potřeba v takovém množství, to začíná doléhat až v první natahované epoše, Ledovce).

Faktem ale je, že vysoko postavený Frontenac ti velice snadno vydělá mnohem víc surovin než 10 výroben ve městě. Ty výrobny (a tedy i domky na ně potřebné) můžeš zbourat a surek budeš mít víc než s nimi, ale bez Frontenacu. Takže Frontenac ti ušetří větší stavební plochu i než InnoTower a Habitat dohromady.

Jako vedlejší produkt točení úkolů pro suroviny ti padá i spousta mincí a zásob, občas neznásobené plánky, medaile a body i bonusem znásobené diamanty. Může to stále znít jako málo za to, že si budeš s městem bez výroben na zboží připadat jako nahá, ale vážně budeš mít příjem surovin větší než kdy dřív (v Ledovce jsem skejsnul rok nejen proto, že ji natahovali a vydávali na části, ale i proto, že jsem věděl, že si budu muset začít dělat veliké zásoby, 8 výroben vyrábějících nepřetržitě celý rok mi stačilo jen tak tak na pokrytí nákladů výzkumu Oceánky).

K nahrazení výroben ve městě stačí otočit už třeba 25 snadno splnitelných úkolů při samotném výběru produkce ve městě (odměna surek má pokaždé šanci 35 %, tedy třetinový výskyt). A když házíš výzkumné body s Arcem do velkolepek ve velkém, proč taky současně neprotočit pár úkolů navíc (i když je fakt, že to pak trvá o něco déle). Příměr: pokud máš Hrad Himeji a bojuješ v expedici, proč to neskloubit a bonus Himeji nevyužít? Himeji vydělává podle okolností podobné množství zboží jako Frontenac.

Samozřejmě přednost má hrát hru radši v klidu, ale on to ten Frontenac neznemožňuje. Výzkum si můžeš dělat, jak dlouho chceš, úkolů si taky točíš jen tolik, kolik chceš (tak jako tak ti už zůstane, že ušetříš mnoho stavební plochy). Není kam spěchat, další epocha (Kolonizace Cerery) tu stejně hned tak nebude. Stejně i ty největší blázny do točení úkolů zbrzdí výpravy za promethiem, orichalkem a vracení se pro marsovskou rudu bez placení 10-30 diamantů (pro jejich zbrzdění to asi bylo vymyšleno, k tomu se výzkum a mapa začaly vzájemně více podmiňovat, nové jednotky jsou víc než dvakrát lepší, důvod k utrácení diamantů, výpravy za těmi vzácnými prvky navíc i výzkum zdražují v množství použitých normálních rafinovaných surovin). Spíš mi vadí přehnané množství provincií k dobytí na mapě Ledovky (40) a Oceánky (80), protože tam jde o samoúčelné poráženích mnoha jednotvárně složených obran na záměrně natahované mapě, aby člověk mohl pokročit dál.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Jinak jak to dopadlo s Virgo projektem? Platí na sousedy nebo ne? Mnohé hráče to velmi zajímá.
Jak se projevuje ta terraformace, co vlastně s kolonií dělá?
Dodávám další dotaz - vysledoval nebo dokonce ví už někdo, jak je to s kombinováním kritického zásahu z Oranžerie s AR zaměřováním? Funguje, nebo ne? Jakým způsobem na sebe mají vliv? Můžou se potkat, nebo se vzájemně vylučují? V případě druhých variant, jaký to má vliv na procentuální šance obojího?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru