Diskuze ke kolonizaci Marsu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12887

Host
Co se výtěžnosti týče nevím jak daleko jste na mapě, ale jsou tam i možnosti třeba 100 a víc rudy denně, nejvíc tuším bylo zatím 133.
Co se posloupnosti a epoch týče, to už se psalo kolikrát, že to moc neodpovídá.
Nicméně je to hra a ta hráči, který hraje třeba 5 let nedává možnost se vrátit v čase zpět ale postupuje zpravidla dal.
Takže k tomu co je teď v té aktualizaci třeba při boji se sousedy a projektem virgo bych se spíš zaměřil si poradit s těma původníma budovama a pak řešit ty nové.
 

DeletedUser14058

Host
Já teda zase trochu zafňukám, ale při dobývání rudy mi přijde, že těch pár kousků (většinou 4 nebo 5) není adekvátních k vynaloženým prostředkům. Nechat si zdecimovat polovinu armády pro pár kousků mi přijde fakt úchylné, o cenách za vyjednávání ani nemá cenu se zmiňovat. Jestli chtělo INNO motivovat hráče k většímu utrácení (a následnému nákupu) diamantů, obávám se, že dosáhnou pravého opaku. Pochopila bych to u nepovinného eventu, ale u základní osy hry, postupu do dalšího věku, je takové nastavení spíš demotivující. Pokud není jiný způsob, jak tu pitomou rudu získat, tak na celou kolonizaci prdím :confused:
 

DeletedUser12887

Host
To je jenom ze začátku, pak jsou lepší naleziště, ale tak chápu.
Já to beru spíš jako možnost mít víc bitev, když je dokončená expedice a nechci rasit sousedy a je nebo bude dokončená mapa, aby se dal použít bonus z Himedzi, pak mi ani tak nejde o počet rudy z Marsu, ale spíš možnosti si zabojovat na mobilu.
Jinak většina těch bitev se dá zvládnout téměř beze ztráty, takže zase tak hrozné to není.

Krom toho je to nejvyšší věk, takže vlastně pro nejpokrocilejsi hráče.
Chce to silné bonusy, silnou pokladnu vlastní, silné prakticky všechno, není tahle éra úplně pro každého.
Pak je lepší zůstat v nižší éře déle a posílit na takovou úroveň, že to zvládnout jde.

Není v tom výzkumu nakonec ani tak složitá těžba rudy, ale výroba surovin, kde je potřeba mít několik tisíc surovin z nové doby.
Rudu prakticky už mám natezenou až do konce výzkumu.

Co chápu, že pro vyjednávace je tahle éra smrt, to stojí hodně, nevyjednal jsem ještě jedinou bitvu, všechno jde porazit.

Na mapě na druhou stranu je zatím, ještě to nemám komplet 750 diamantů z provincii, takže se to dá i lehce popohnat.

S tím avatarem co máš klidně asi fňukat můžeš, ale hrát se to nakonec dá :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak co se těch úkolů týče baví mě plnit úkoly, které dávají třeba 400 % navýšení skrz Frontenac, nicméně o tom se tu psalo už dávno před kolonizaci Marsu.
V tyhle době, ale už určitě aspoň předtím v ledovce se tahle budova vyplatila několikanásobně.
Pak je pochopitelně jednodušší postup skrz erou a celou hrou, přišel jsem na to sice taky později, ale je to tak.

Frontenac je stejně jako Alcatraz z doby pokroku, takže spoustu epoch před touto.

Jinak to Virgo project byl podle toho co se píše původně určený k letům na průzkumy mimo zemi, v ty éře dřívější spíš vůbec ještě netušili k čemu bude potřeba, tak ho zveřejnili až kvůli Marsu bych to spíš pochopil.
Je tam v tom popisu napsaný, že využití nenašel tak je teď ku prospěchu.
Na MT se vlastně docist ten popis včetně hráče, který ho zavedl nebo navrhl do hry ani nedá, takže si každý může domyslet cokoliv.

To se netýká pouze virgo project, nýbrž všech budov, jestli je Frontenac v Quebec nebo Space needle v Seattlu apod.
Pak se dá vicemene akorát odvodit, že Alexandrijsky maják je pravděpodobně z Alexandrie a jinak snad nic určitého nikde není, ještě Babylonska věž z Babylonie a Casska katedrála z Aachenu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Monkeyskunk01

Dopisovatel
To se netýká pouze virgo project, nýbrž všech budov, jestli je Frontenac v Quebec nebo Space needle v Seattlu apod.
Pak se dá vicemene akorát odvodit, že Alexandrijsky maják je pravděpodobně z Alexandrie a jinak snad nic určitého nikde není, ještě Babylonska věž z Babylonie a Casska katedrála z Aachenu.
Alcatraz - San Francisco, Castel del Monte - Italie, Notre-Dame - Paříž, Hagia-Istanbul, Koloseum - Řím, Kapitol - Washington atd... Řekl bych, že do minimálně do současnosti jde o skutečné, do jisté míry histrorické, budovy. Třeba IT je v reálu z roku 2013. Až u těch budoucích dob je to složitější :)
 

DeletedUser12887

Host
Tak já vím odkud ty budovy jsou, akorát jenom ty 3 co jsem psal to mají přímo v názvu, ale dík :)

Taky je tam royal Albert Hall, z Dillí budova lotosový květ, Atomium z Bruselu a další..
Diovka nejspíš z Řecka, himedzi z Japonska, Terakota Čína, a různé
Chrám vasila z Ruska, deal odněkud a něco odtamtud, mys Canaveral USA
Habitat tuším Canada ale nejsem si jistý

Ale na mobilu není dosud, ani ten popis budovy, ani časovač
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14058

Host
Asi to vážně vzdám...
S jednotkami z virtuálky nejsem schopna porazit sentinely s bonusem 100%+, máte někdo nějaký tip, jestli to jde udělat ?
 

d arvit

Odborník
udělat to rozhodně jde, problém bude spíš v malém útočném bonusu. Kolik % máš v útoku (útok a obranu?)
já momentálně používám taktiku 8x raketový voják na všechno kde neni létací jednotka a kde je tam použiji ronina.. trik je v tom je vyřídit dřív než stačí vystřelit :D

edit: co jsem koukal na Béčku tak máš útočný bonus opravdu malý, s takovou by to dál šlo jen v případě že jsi geniální stratég proti o třídu lepším jednotkám
 
Naposledy upraveno:

dudasek

Znalec
Asi to vážně vzdám...
S jednotkami z virtuálky nejsem schopna porazit sentinely s bonusem 100%+, máte někdo nějaký tip, jestli to jde udělat ?
Tak ve chvíli kdy člověk vleze do budoucnosti a vyrobí si vznášedla tak není moc co řešit. 8x a automat. V nižších dobách jsem dával tak max. 3 toulavý, ale spíš vzácně.
nevím,kolik má Bar-Bar útočný bonus....může to stačit?existuje ve Foe nějaký "bitevní simulátor",který by +/- odpovídal realitě?
 

DeletedUser14058

Host
A na Béčku jsem na tom ještě nejlíp - tam mám 125 do útoku a 97 v obraně (v útočném modu)
Kecám - na A mám dopředu 159...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3903

Host
Asi to vážně vzdám...
S jednotkami z virtuálky nejsem schopna porazit sentinely s bonusem 100%+, máte někdo nějaký tip, jestli to jde udělat ?
To i já, který bojuje jen necelou první úroveň expedice mám vyšší bonusy (konkrétně 130%) a to dřepím jen v "zítřku".
 

DeletedUser14058

Host
To i já, který bojuje jen necelou první úroveň expedice mám vyšší bonusy (konkrétně 130%) a to dřepím jen v "zítřku".
Ono ani tak nejde o to, že mám nižší bonus - jde o to, že ty marsovské jednotky mají bonus 100 a vyšší, přičemž jsou kvalitativně někde úplně jinde. Tady z toho čouhá snaha INNO vyrazit z hráčů diamanty tolik, že i když půlku uřízneš, ještě zbyde dost na basebalovou pálku...
 

Dan 77

Veterán
S jednotkami z virtuálky nejsem schopna porazit sentinely s bonusem 100%+, máte někdo nějaký tip, jestli to jde udělat ?
D arvit ti odpověděl přesně. A těch 8 roninů asi nefunguje, předpokládám. Pak je jediná cesta, vyzkoumat co nejdřív aspoň vesmírné mariňáky (nepotřebuješ na to ani tu marsovskou rudu), pak jsou ještě lepší ocelové hlídače, ale už s mariňáky to dáš snadno.
Píšeš přes 100 %? To na mapě tak brzo není, pokud jde o obrany provincií. Pokud myslíš soupeře při boji o marsovskou rudu na nalezištích, tak tam se začíná vždycky na 110 %. A pokud vím, proti nim lze používat normálně tuláky (jak už jsem tu psal), i když je to na mapě, protože jde o obdobu klasických střetů v expedici nebo v úkolech ve stylu "poraz, nebo vyjednej", ale pozice na mapě může být zavádějící. V tom případě kombinace 1 ronin a 7 tuláků (příp. 2 a 6 pro dvouvlnové bitvy) by to měla prozatím vyřešit, než budeš mít mariňáky a hlídače pro snížení ztrát.
s takovou by to dál šlo jen v případě že jsi geniální stratég proti o třídu lepším jednotkám
Kdyby JEN o třídu... Základní staty rovnou dvojnásobné a k tomu velká šance udělit dvojnásobné poškození (často instant kill na jednu ránu), což z toho dělá lepší efekt než kritický útok Oranžerie. Nad něčím takovým nejde vyzrát strategicky ani takticky, na to je bitevní pole strašně malé, tady bude platit jenom hrubá síla v kombinaci se správnou volbou jednotky.
Vznášedla jsou už proti marsovským jednotkám naprosto nepoužitelná, vlastně už proti jednotkám z Virtuálky pokulhávaly víc, ale teď už se to jimi fakt nedá.
Tady z toho čouhá snaha INNO vyrazit z hráčů diamanty
Anebo snaha zvýšit více laťku pro silné bojovníky se spoustou jednotek. Na druhou stranu mají přibýt ještě cechovní bitvy (CB)... Takže proč zvyšování laťky, která se stane pro průměrného hráče s průměrnými bojovými velkolepkami nedosažitelná, k čemu? CB přidá kvantitativní a časovou náročnost (taky jako by toho nebylo málo, ale pro slabší bojovníky budiž, pro ně lepší než ta kvalitativní náročnost) k tomu kvalitativnímu rozdílu mezi jednotkami z Marsu a Virtuálky. Možná opravdu kvůli diamantům, které ale na druhé straně ve velkém hráčům rozdávají zadarmo.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser14058

Host
Jj, díky, těch mariňáků už pár mám a opravdu od začátku píšu o bojích o rudu, tam je právě ten bonus marťanů přes 100%
O těch tulácích jsem nedávala pozor, zkusím to s nimi ;)
 

traktorista

Odborník
Nevím, jestli jde o ten boj kdy jsou v prvním kole samé sentinely a ve druhém taky tak je dáš pomocí Ninjů. Sice se nikde neschovaj, ale zato zaútočí první a pokud se náhodou neobjeví na špatném konci mapy, tak pokud zaúřaduje Kraken a k němu si zapneš bonus z krčmy měla bys dát 4 na první dobrou a zbydou 3. A to už dáš . ).
 

Y u m a n

Komentátor
Zdar :mad:
tak dneska už vážně nevím příběhový úkol v době kolonizace Marsu - zaplať 10 milionů mincí a 10 milionů kladiv a odměna světe div se 1 ks plánek na VB babylon to už je vážně za "hranou" .... tak nevím jestli INNO míní rozhazovat mince a kladiva za otevření výzkumu na konci 65 milionů kladiv co bude příště ???? . Nejhorší je že se asi zase nikdo neozve a oni si řeknou však to skousnou jsou to ovce. Dalším je počet surek z nové doby je v druhé části výzkumu taky přemrštěný . Nevím jestli zkouší co vydržíme kolik hráčů to odradí ??? Jinak určitě nová doba je lepší je vidět že nad tím někdo přemýšlel ale bojím se co bude v další době výzkum za 150 milionů ? nebo surky v nové době vyrábět pul roku aby to nám trvalo déle ??? .
 

Svatej

Legenda
Tak já si nemyslím že by požadavky na výzkum byly přemrštěné. Spíše naopak, klidně to mohlo být dražší. Takhle jsem to prolétl za necelý měsíc, což mi nepřipadá jako odpovídající doba pro výzkum kompletní doby. To bych viděl tak na 2,5-3 měsíce.
 

Dan 77

Veterán
Lord: Pravda, ale bez pořádného Frontenacu a Hradu Himeji to je výzkum spíš tak aspoň na 1 rok, když by se člověk měl spoléhat jen na speciálky z eventů renovované do aktuální doby a na výrobny zboží (které mimochodem vyrábí za stejný časový úsek trojnásobek zboží než pozemské výrobny, ale zase za tu rudu těženou průběžně z mapy bojováním/vyjednáváním a za stovky tisíc mincí a zásob každý výrobní cyklus). Ohledně délky sbírání zboží na výzkum vím, o čem píšu, do Oceánky včetně jsem ještě Frontenac neměl a ta Oceánka je hned druhá nejdražší doba ve hře (po Kolonizaci Marsu) a hlavně s nejnatahovanějším výzkumem i mapou.

Yuman: Vlastně i mince a zásoby nejvýrazněji rostou díky Frontenacu. A vývojáři už asi s tím, že spousta hráčů takové VB má, vyloženě počítá, aby tu byla výzva i pro ně a aby novou dobu nemohli sfouknout třeba za týden nebo dva. A ostatním ti vývojáři určitě milerádi ten postup výzkumem ve hře taky zbrzdí, aby se snad nezdálo, že se už ve hře není kam posouvat a aby prostě bylo co hrát - až to občas přehánějí, viz četnost eventů za poslední 3 roky a různé novinky ve hře.
příběhový úkol v době kolonizace Marsu - zaplať 10 milionů mincí a 10 milionů kladiv
a odměna světe div se 1 ks plánek na VB babylon to už je vážně za "hranou"
Že by náhodná odměna? Šance 35 % na zboží, <1 % na diamanty, 7 % na body, zbytek balast, tj. i šance na plánek na náhodnou budovu. https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Random_Reward
Mincí udělám denně 30 miliónů při výběru a k tomu asi 6 miliónů zásob + odměny z opakovacích úkolů, takže občasnou útratu 10M v úkolů nebo podobně na jeden výzkum určitě ustojím. Jiní hráči by si zase postěžovali, že mince a zásoby už není kromě nákupu bodů za mince jak pořádně využít - nikdy se nezavděčíš všem.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru