Diskuze ke kulturní osadě feudálního Japonska

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Vikingy už dobře známe a už zítra budeme moci poznat další kulturu prostřednictvím nové kulturní osady. Hráli jste na betě? Těšíte se na prostředí japonských hor? Co říkáte na novou funkci obchodníka?
 

Thesseus

Znalec
Ano, Japonsko bude osvěžující po té zimě :) Obchodníka si nedovedu představit v praxi - hra bude počítat s tím, že se nakoupí nějakýobjem zboží a tedy bez něj půjde těžko dokončit výzkum včas nebo se s nákupem nepočítá a pak díky němu budu moci vždy dosáhnout na zlatou. Jinámožost mě nenapadá.
Jinak se asi od Vikingů asi moc nezmění což je dobře až na tu hrozně dlouhou dobu jež je potřeba na sesbírání hlavní odměny. Ale to je asi trochu účel osad.
Jinak v oznámení jsou chyby (vikingové místo japonci :) a pár dost krkolomných vět)
 

DeletedUser17015

Host
Nevím zda jsem to pochopil správně, ale jakmile nyní dokončím rozestavěnou osadu Vikingů, tak novou osadu Vikingů již založit nebudu moci? Místo nich tam budu mít Japonce?

Jde mi o to, že Vikingy jsem hrál i kvůli vylepšitelnému Yggdrasilu, a ten si už nikdy více nevylepším?
 

Svatej

Legenda
Nevím zda jsem to pochopil správně, ale jakmile nyní dokončím rozestavěnou osadu Vikingů, tak novou osadu Vikingů již založit nebudu moci? Místo nich tam budu mít Japonce?

Jde mi o to, že Vikingy jsem hrál i kvůli vylepšitelnému Yggdrasilu, a ten si už nikdy více nevylepším?
Nn, jakmile teď dokončíš vikingy, tak dostaneš při každé nové osadě na výběr zda chceš dělat vikingskou nebo japonskou osadu. Volba se bude opakovat s každou novou osadou.
 
Chápu, že, když nemám dokončená všechna kola Vikingů, tak si můžu vybrat, zda začít Japonce nebo pokračovat ve Vikinzích. Ale zajímalo by mě, zda, když Vikingy dokončím, zda je můžu jet zase od začátku nebo se to zablokuje a už budu moci jet pouze Japonce. Můžete mi to prosím objasnit?
 

Thesseus

Znalec
Můžeš hrát Wikingy do nekonečna a sbírat ty kameny 2x2 ale vývojová řada Igrasilu je jen jednou a pak budeš za dokončení dostávat 50 bodů. Je to tam nakreslené ;)
 

Dan 77

Veterán
Jj, nechápu, proč se na to všichni ptají, je tam jednoznačně ležatá osmička a určená odměna. :D
 

DeletedUser14705

Host
Nekonečné Dojo mě dost zklamalo, ale už mi to nevadí, na zlatou to nikdy nedodělám, protože tolik surovin za těch pár dní dokupy nedám. Všechno je dražší a časy ještě zkrátili, k obchodníkovi se dostanu až 3. den po utracení 53 sóji a dalších 400 ks + ostatní suroviny budu potřebovat na dokončení vesnice, ... To jako fakt? o_O
 

d arvit

Odborník
rozjel jsem japončíky a pokud obchodník nebude dávat surky jako vzteklý tak obecně vidim velký problém v dokončení na zlato
* první rozšíření za 8 od každé suroviny je dost (u vikingů jsem kupoval první 2 levněji než tady první)
* první výrobna je větší = velké zdržení hned v začátku


po prvnim dnu jsem se pomalu nepohnul z místa a čekám až z jedné výrobny vyrobim dost surovin na galerii a rozšíření..
nechci to vidět v posledních osadách kdy nepadne bonus a člověk bude 1/3 termínu doslova startovat vesnici :-(
 
Rozšíření se tady platí jinak než u vikingů. Za sóju má smysl kupovat max jedno (já osobně za sóju nekupuji žádné).

Tady je to pěkně rozepsané kolik stojí které rozříšení:

https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Feudal_Japan_Settlement#Expansions

První (celkově!!!! ne za danou surovinu) stojí 8 všude, druhé už stojí 8 jen od maleb dál (za sóju už stojí 19).

Já osobně co nejrychleji odemykám obchodníka a suroviny kupuji jen za to vyšší zboží od něj. A za žádné rozšíření neplatím víc než 8.
 

dudasek

Znalec
bohužel dodělávám vikise 14 tu 15 n plnej YGdrasill zvládnou prostě musím!budu rád za každý postřeh týkající se Japonců-doufal jsem,že to stihnu navázat-příště se tedy musím o 10 dnů pospíšit...
 

DeletedUser14705

Host
Záleží, jak moc tu může každý tvrdnout a jak se sem dostane, já ráno na půl hoďky, pak jsem 10 hodin v práci a pak tu můžu klikat až 7 hodin, než jdu spát a tak stíhám vyrobit 5+10+10 surovin, takže 10+35 (+8) sóji mi zabere 2 dny. Nekoupení parcely přiblíží obchodníka o 8 hodin, ale s parcelou se mi tam vejdou další 2 svatyně a s nimi mám po odemčení obchodníka a postavení galerie 7000 mincí, jinak jsem na nule.
Kdo ale může klikat na výroby přes den, tomu by na rozjezd ty 3 chýše + 1 svatyně, které se tam vejdou mělo stačit (když tam nebude nějaký blbý šutr). ;)
 
takže koupíš jen 6 rozšíření a šmitec?? + nekupovat za soju?

Ano, kupuji pouze 6 rozšíření (a za soju to jedno klidně kup, já ho nekupuji, abych urychlil výzkum a co nejdřív měl obchodníka, je lepší než 3 rozšíření - denně 30-45 kulturního zboží je od něj). Stačí to až nad hlavu. Obchodník je velká pomoc. Na betě už to jedu počtvrté a pokaždé jsem měl ještě minimálně 5 dní rezervu na časovou odměnu (a to se nijak extra nesnažím). Vikingové jsou těžší (speciálně po těch změnách).
 

DeletedUser14705

Host
Hraju jen tady, tak to nemám vyzkoušený a je fakt že po úpravě Vikingů jsem měl co dělat, aby to vyšlo na zlato, ale dal jsem jich 20 na zlato a mám 3 runové kameny na 5.lvl.
Ten rozjezd je tu fakt pomalej a celá vesnice chce skoro 1000 surovin, tak na zlato bude třeba mít ke konci poslední dny produkci přes 200 surovin, což se mi zdá dost, ale 6 výroben + bonus + obchodník by to dát mohl, uvidíme ...
Taky je možné překočit odemčení svatyně (jestli to jde) a mít 7 chýší, které dají 5000 mincí za den (já vyberu jen 3500) a to by stačilo na výrobu i na rezervu po otevření obchodníka a postavení galerie, aby se výroba nezasekla. Až pak odemknout svatyni. 2. den, když se trefí obchodník, by šlo nakoupit 2 rozšíření, postavit 2-3 výrobny a svatyně a s tím už se pak dá něco dělat. To zkusím příště.
Hmm, ... tak to nejde, škoda.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser17560

Host
dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli chapu spravne, ze pro odemknutí dalších budov je potřeba diamantů?
 

d arvit

Odborník
ne chápeš to špatně, pro odemknutí dalších budov musíš mít ty suroviny co to stojí + spokojenost, diamanty to chce jen v případě že ti něco chybí

obchodník je mnohem větší pomoc než v jakou jsem doufal, s jeho pomocí nebude problém se pokaždý dostat na zlato..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru