Diskuze ke kulturním osadám

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11317
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5384

Host
oops :) Dík :)

Edit: Tak jsem do tý koupě nakonec šel,protože time is money:) výsledek: Nevyzkoumaný ovce zdraženy na 5 vlny a sekyrky mi to neodečetlo :D Tak už nevím :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Fmash má pravdu. Můžeš si rozšíření koupit za cokoli, ale všechna příští rozšíření se zdraží podle tabulky (tj. posuneš se dolů v tabulce o jeden řádek vždy a zdražuje se to ve všech komoditách, pokud tě aktuálně stojí méně než dvě alternativy jen 1 kus zboží). Takže nejlepší je za zboží kupovat co nejméně rozšíření a kupovat za co nejnovější. Vyrobit 48 seker nebo 1 vlnu je pořádný rozdíl, právě proto, že "time is money", takže raději něco zbourám a vyrobím jen 5 vlny (na dvě rozšíření i 6) a pak teprve začnu rozšiřovat. Konotka nám to tu radil.
 

DeletedUser5384

Host
Dane,souhlas.To s tím časem a penězi jsem vztahoval na konkrétní situaci v měm městě,kdy ve chvíli,kdy jsem dorážel 2 poslední výroby sekerek před zbouráním jsem na obou chytil x4.Takže bych výhledově končil osadu s 50 nevyužitýma sekyrama a rozšíření za vlnu bych kupoval o min. 9 hodin později.
Ale vtipný je to, že mi systém ty sekyry po nákupu neodečetl, jen mi zdražil příští nákup :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Já jedu vždycky na 13 čtvercích (3×4 +1) na konci osady (na začátku začínáme s 2×2). Aspoň tak se mi to osvědčilo, i když tam jsou kameny.
 

Dan 77

Veterán
A nejen v mobilní aplikaci, na PC totéž a možná ještě horší. Takže můžu potvrdit.
Nechceš to reportovat jako chybu do příslušné sekce? Tady by to mohlo zapadnout.
 

DeletedUser12887

Host
Tak zrak stárne všem bez rozdílu příští osada bude v Egyptě tam pálí zrak při pohledu na písek ještě víc než na severu, kde se pomalu ztrácí sníh, nicméně asi to nebude chyba systému klimatických změn, nýbrž vývojářů, kteří nezvolili správný podklad pro herní součást.
 

DeletedUser5384

Host
No,sice tu někdo psal,že kameny,resp. jejich počet a velikost ve městě nijak neznevýhodňuje konkrétní hráče,ale musím uznat,že bez nich se to staví lépe :D
krčma.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Tak každý si projde fází, že tam ty kameny má nebo nemá, takže je to sice o náhodě, ale ve výsledku to asi jedno bude. Možná by nebylo jedno, jestli tam ty kameny mít na začátku nebo na konci, kdy je časový limit na druhou odměnu výrazně zkrácen, na druhou stranu padají častěji ty čtyřnásobné výběry než na začátku.

No a já radši postavím dva domy klanu, abych mohl postavit místo výroben na vlnu buď výrobny seker nebo rohů. Když si to spočítáš, ušetříš stavební plochu, protože jeden dům klanu navíc neudělá takovou ztrátu plochy jako mít 6 těch největších výroben, byť potřebují méně obyvatel. Cesty samozřejmě při plnění posledního úkolu nepotřebuju, do toho přidám totemy klanu a mám naráz splněny obě podmínky pro splnění posledního úkolu akorát na ploše 13 čtverců (opět na té samé, o které jsem výše psal, 3×4 +1).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser5384

Host
No, víš,já dva domy klanu měl :D Pak jsem to město sestřelil, nechal si jednu,otapetoval to dekoracema,splněno půlka,pak ovce- přesně kvůli populaci. TY cesty tam mám jen proto,že na screenu blbě vypadaly ty nepřipojený budovy :D
Výrobu jsem končil s 4x rohy a 4x ovce, o půlnoci jsem 2a2 odboural, palší končily ve dvě ráno, tak jsem na volný místo nacpal totemY a ráno po ubourání vytapetoval šutrama,do pěti minut splněno :) Jo a stavěl jsem blbuvrbu a medovinu současně :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

dudasek

Znalec
já domy klanu stavil a měl postaveny jen 1 kolo-pak stavěl jen kvůli questu a smazal----v té době už máte místo i populace dost na 6*"vlna"...
přiznám se,že 4 osadu asi dám bez jediného kamenu,ale 3 mě potrápila dostatečně...chýše také jen vyzkoumat+2*postavit a smazat-alespoň mě 8h výroba nezajímá(375 vydělám vedle když už ty baráky musím mít)

4kolo:zkouším jen "24h" cykly výroby zásob....vypadá to,že to půjde stihnout-mám sice vyrobit 369 rohgů,ale vlny jen 21...
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
"Fixed an issue with diplomacy quests that were not always registering the requirement correctly. Specifically this will change the behavior of the final settlement quest to have 1200 diplomacy and 6 goods buildings, which has never behaved correctly. With this change this quest will now require you to have the diplomacy and the buildings at the same time, so gaining the diplomacy and then deleting them will no longer work. Be aware that the number of goods buildings required has been lowered from 6 to 4."

Menší změna z Bety. Konec osady bude trochu těžší... :)
 

Dan 77

Veterán
No já to na 13 čtvercích zvládal obojí současně - 2 dlouhé domy, 6 nejmenších výroben, hromada totemů klanu a bez cest.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
skvělé gratulace, já tohle třeba nezkoušel nejsem pokusný králík a nechápu ani k čemu je to dobré, když už tak je plocha přes všechny výzkumy při využití všech dostupných surovin a možností velká dost
pak je to teda pseudosvět, který někdo tvořil mezitím kdy měl být dokonalý už ten původní, ale budiž

kulturní osady nehraju, ten původní systém dokonalý není a nebude ani tenhle, protože je to tím pádem okradení původní hry, kdy šlo o postup výzkumem a já ve virtuální době nemám důvod hledat nadšení ve starověku s osadou nebo bez ní
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Menší změna z Bety. Konec osady bude trochu těžší...
Pěkné. Já to zpočátku takhle dělal, protože mi ze zadání nedošlo, že to lze dělat kus po kusu :) Prodloužilo mi to dobu nutnou k výstavbě cca o 8 hodin, protože jsem musel stavět vrby.

Nicméně: snížení potřebných výroben na 4 je dobré, trochu se zmírní požadavek, čímž to bude ale jen polovičatá změna, kterou celou samu o sobě navíc považuji za zbytečnou, protože hlavním úkolem v osadě a tou pravou výzvou pro hráče není úspěšně se utkat s nesnázemi projektu, nýbrž prokázat bezbřehost své trpělivosti. Tím, že se protáhne poslední úkol o několik hodin, se hratelnost nezlepší, byť někdo prohlásí, že to takhle bylo moc jednoduché.

Já bych bez nadsázky navrhnul tuto změnu hracího mechanismu kulturních osad:
  1. hráč musí spustit osadu, tedy projevit vůli hrát
  2. hráč se musí každé 4-8 hodin podívat do osady, čímž si "odpíchne" účast. Tím odstartuje automatický posun vývoje osady o X % kupředu. Pokud se hráč nestihne přihlásit v limitu, ale třeba až po 8 nebo 24 hodinách, dojde k automatickému posunu také, ale o méně %. Např. zjednodušeně řečeno každé přihlášení hráče do osady s minimálním rozestupem 4 hodiny automaticky posune vývoj osady o několik procent kupředu.
  3. hráč se může kochat přednastaveným vývojem osady, dětičky se koulují, za hospodou se někdo pere, kovář apod. tahá v práci, jak jsme zvyklí z hlavního města. Žádná pruda a vznášející se ikona silnice nad odstavenými budovami.
  4. mohou periodicky vyskakovat úkoly na odevzdání X zásob a X mincí, v závislosti na epoše hráče, aby to nebylo úplně zdarma, stejně jako je teď hráč vydává za stavby.
  5. Když to hráč trpělivě odkliká, dostane odměny stejné jako nyní, jelikož doba trvání osady se odvíjí od toho, jak často se byl přihlásit do hry. Stejně jako to musí dělat dnes, ale musí při tom nesmyslně stavět a bourat a ničit už tak zprzněnou osadu. Takže se hráč po Xté přihlásí, zaplanou ohně, vystřelí rachejtle a kulturní osada je po pomoci hráče soběstačná a lze ji opustit nikoli jako nyní v rozvalinách, nýbrž v rozpuku.

Bingo, hráč osvědčil trpělivost, dostává odměnu, samozřejmě existuje možnost celé to za diamanty o něco urychlit. Účel splněn s tím rozdílem, že hráč na lodičku nekliká s frustrací, že "tvl. tohle je ale už fakt naposledy, já na todle dlabu, ale fakt naposledy!!!!".
Všichni jsou spokojeni, slunce zapadá, skleničky cinkají a všude je mír.
 

Dan 77

Veterán
Prostě jako obvykle vydali nějakou nedodělávku do hry, přišli na to a chtějí to konečně nastavit správně, radši zapojili i nějaký kompromis s počtem výroben, aby třeba hráči méně nadávali. Což z posledního úkolu udělá triviální záležitost, protože mi vystačí 1 dům klanu, 1 chatrč, 4 výrobny a zbytek totemy (oproti předchozímu nastavení úkolu tedy ušetřím 15 - 4 + 18 = 29 políček, to jsou skoro dva čtverce, tj. málem bych to udělal i na 11 čtvercích obojí současně, i s totemy a bez vrb, ale stejně budu asi 12-13 čtverců potřebovat na svou výrobu měďáků a zboží).
Mně se teda dosavadně používaná velikost stavební plochy (celkem 13 čtverců úplně na konci - 4 původní a postupně 9 za zboží, od každého druhu 2 kromě vlny) osvědčila natolik, že ani na poslední úkol jsem vrby nikdy nepotřeboval a ani jsem nedošel k tomu, že bych musel využít objevené finty, že požadavky úkolu lze plnit postupně (vím o tom od začátku, protože to někdo někde napsal, asi z cechu). Prostě dostatečná plocha, že si celou dobu vystačím víceméně s runovými kameny nahrazovanými za cesty a do mezírek a na závěr s totemy klanu hotovými za hodinu.
V dílčích věcech souhlas, celkově ne. O co ti vlastně celkově jde, to začínám chápat až od 3. odstavce. Asi zlepšit hratelnost a zachovat účel této frašky. Podle mě by tvé návrhy moc nezměnily, osada fraškou zůstane (jak píšeš v závěru) a stejně by ses musel přihlásit na obdobu výběru. Přestavuju převážně jen tehdy, když vyzkoumám novou budovu (když mám více kamenů, tak častěji, i jakmile rozšířím město). Pro mě na tom to nejhorší je se častěji přihlašovat do hry. Ale asi by to změnilo ten závěr osady, kdy určitě soběstačná není. Ale přišel bys o to, že bys tu osadu stavěl skutečně ty sám, stavěl by ji za tebe systém přednastaveným/náhodným způsobem. Jediné řešení by bylo ty osady bojkotovat nepoužíváním, aby je vývojáři hodili do propadliště dějin hry jako tu honbu za pokladem (která měla stejný účel, nutit nás se přihlásit a odkliknout to, jenže tam se nedalo rejžovat za diamanty).
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Pro mě na tom to nejhorší je se častěji přihlašovat do hry. Ale asi by to změnilo ten závěr osady, kdy určitě soběstačná není. Ale přišel bys o to, že bys tu osadu stavěl skutečně ty sám, stavěl by ji za tebe systém přednastaveným/náhodným způsobem.
Jo, píšu tam sice "bez nadsázky", ale samozřejmě v tom určitá nadsázka je, jenže ne v tom podstatném. To jsem totiž myslel vážně, že koncept kulturní osady, jak byl předložen hráčům, je prostě špatně zinscenovaná minihra. Jenom ta hlavní cena je pro hamouny mého druhu natolik lákavá, že projdu tou opakovanou prudou, při každém dalším průchodu se malinko víc zatvrdtím/otupím (záleží na úhlu pohledu), ale celkově mě to vlastně štve. To, že si nemůžu pomoci, a osadu nebojkotuji, je samozřejmě moje chyba.
Kratší výrobu než čtyřhodinovou už prakticky nedělám, a asi bych v pohodě zvládal první časový limit, ale zoufale se mi nechce trávit minuty stavěním/bouráním kamenů, počítáním, jestli už mám dost sekyr atd., když jediným cílem je tak jako tak jenom doklikat se do konce. V zaměstnání mám nudné rutiny víc než dost. Takže prostě až se mi chce, tak se mi chce, zlatou truhlu míjím cca o den a je mi to srdečně jedno. Což je špatně, nemá mi to být jedno, mám se tím bavit.
Já si nemyslím, že by ten návrh prošel, ale vlastně by mě nijak nepřekvapilo, kdyby v alternativní dimenzi, kde ho někdo uskutečnil, bylo méně znuděných uživatelů minihry Kulturní osady.
Nicméně tím pravým poselstvím mého přechozího postu bylo toto:
hlavním úkolem v osadě a tou pravou výzvou pro hráče není úspěšně se utkat s nesnázemi projektu, nýbrž prokázat bezbřehost své trpělivosti
To ostatní je jen takové laškovné rozvíjení té myšlenky :)
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru