Diskuze ke změnám v CvC

Téma v sekci 'Krčma' založené uživatelem KaseO, 11. čvc 2019.

 1. KaseO

  KaseO Community Manager Člen komunitního týmu FoE CZ Community Manager

  Registrace:
  31. led 2014
  petrpivoj za toto poděkoval.
 2. d arvit

  d arvit Dopisovatel

  Registrace:
  6. úno 2016
  hezké ale jen detaily
  když je tam omezení zisku bodů přes žampíky, budou se body nějak zpětně odebírat?? nebo to byl dlouhotrvající event naber levně a rychle body pro pár aktivních/vyvolených

  stále žádné využití pro cechovní pokladny z nejvyšších dob
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 3. rzedan

  rzedan Turista

  Registrace:
  12. pro 2018
  Pro vyvojare:
  Pokud CvC nebude mozne hrat i na mobilu, prichazite o podstatnou cast herni skupiny lidi.

  Ja FoE hraju jenom na mobilu - hra je rychlejsi, nez na PC a ma lepsi grafiku.

  Vylepseni v CvC by pro me mely prinos, kdybych to sam mohl vyuzit...
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 4. scalldorini

  scalldorini Turista

  Registrace:
  26. kvě 2019
  "Odstranění jednotek doby bronzové" . Takže vlajkonoš a bubeník ?
   
  yuman a Dan 77 za toto poděkovali.
 5. ufík123

  ufík123 Nováček

  Registrace:
  9. čer 2018
  jenom by mně zajímalo od kdy to bude aktivní
  protože se tam nic o čase nepsalo
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 6. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Vlajkonoš se ti nevygeneruje za 15 vteřin, obávám se.
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 7. Bedrich III

  Bedrich III Turista

  Registrace:
  23. pro 2014
  Moc hezké vylepšení jen co je pravda, opět posílení nejsilnějších cechů a určitých hráčů, nechápu proč jste nezavedli pravidlo, že pokud někdo dobrovolně opustí sektor nesmí na něj útočit třeba týden, tak jak je to při přechodu do jiného cechu, aby se zamezilo tomu, že se ti nejsilnější pakujou body, pravda malinko jste to vyřešili s těma šampíkama, proč jste zakázali Ve všech dobách, jen jednotky doby Bronzové, mohli jste jednotky omezit jen na čtyři nejvyšší doby (Ledovka, Oceánská, Virtuál a Kolonizace Marsu), pro ostatní doby jsou přece samostatné mapy, to by pak mělo nějaký význam, to by pak bylo fér ... zaškrtávací políčko a zaměření, je z mého pohledu pozitivní vylepšení .... ještě by to chtělo samostatné tlačítko na tuláky, aby je člověk při výběru armády nemusel pořád hledat .... Prostě tyhle změny stejně nepřivedou do hraní CvC více hráčů, spíš naopak a doufám, že už brzy zavedete cechovní bitvy, které snad budou zajímavější a jejich výhodou bude hraní na mobilu.
   
 8. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Po každém z jakých těchto dvou typů přepočtů? :D
  Aby to bylo jednoznačné a nemuseli jste si při překladu vypomáhat berličkou v podobě věty navíc (která je stejně dost nejasná), stačilo by v začátku citace překládat jako "ochrana nad nově dobytými sektory". Pro srovnání originál v angličtině z Bety:


  Takže jste, vývojáři, z CvC aktivního především v 8 večer, kdy se rozhoduje, udělali CvC ještě o dost horší, kdy bude možné útočit už po 4 hodinách a kdykoli během noci i na nově získané sektory - ráj pro noční jezdce. Vskutku geniální tah. K opravení problému s přetížeností CvC kolem 8 večer je třeba nadělat v CvC problém nový.
   
  Darth Vader The Mighty a fmash- za toto poděkovali.
 9. sonaju

  sonaju Turista

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Presne jak pise Bedrich. Aktualne nejvetsi nemoci CvC je tvz. Stitovani. Cech par vterin pred prepoctem pusti sektor a nasledne ho vezme zpet. Je to dost uboha strategie, kterou ale bohuzel zacinaji vyuzivat temer vsechny cechy na CvC.
  - po pusteni sektoru by ten kdo ho pustil, nemel mit moznost ho 24h ziskat
  - po pusteni sektoru by sektor mel ihned ziskat plnou silu, aby si je jen tak nemohl ve vterine predat nekomu jinemu, protoze jinak to skonci stejne na predavani podpurnemu cechu...
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 10. Peprmintliker

  Peprmintliker Turista

  Registrace:
  13. čvc 2016
  Mě při CvC nejvíc otravuje, že po položení oblehu mi to pořád dává na výběr, jestli chci ukázat oblast, info o cechu a žebříček cechu. WTF, když tam mám obleh, tak fakt nechci nic jiného, než bojovat. Fascinuje mě, že to tam pořád je takhle blbě udělaný.
  Honění bodů přes šampíky fakt není problém, který je potřeba systémově řešit. To si jako někdo závistivý stěžoval, že jiným rostou body rychleji? Vždyť to tak můžou dělat všichni, co nejsou lamy...
  Samostatné oddělení pro tuláky by byla taky skvělá věc, jak už psal Bedrich III.
   
 11. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Já jsem PRO, konečně se zruší nesmysl s kopinikama sice to trvalo několik let, ale nakonec přeci jen se dospělo k tomu, že to nebylo šťastné rozhodnutí a ty změny přepočtu bude víc možností si zabojovat.
  Já to celkem vítám tuhle změnu.
  Co se tyce toho doplňování sektorů už dříve byla ta NPC pak náhodně generována, takže spíš jde o to, jestli bude mít smysl tam dodávat nějaký jednotky, nechal bych to v tomhle případě čistě na generování UI bez toho aby hráči nebo cech musel doplňovat sektory a akorát by se projevilo, kolik slotu cech otevřel za suroviny.
  Protože ve chvíli, kdy stejně tam nebude ta armáda, kterou si tam hraci cechy navolí, je zbytečné tam jednotky vkládat.

  Jinak to bude změna už jich pár proběhlo, takže každý sektor, který už nebude mít v moci pouze cech, ktery na něm sedí několik let bude dobrý sektor.
  Menší cechy porostou rychleji a větší budou mít taky stejnou možnost :)

  A k tomu, že CvC hrají 4% hráčů bych to viděl tak, že se CvC moc nepropagovaly, takze pak pochopitelně je obecně povědomí nižší než třeba budování VB, expedice a vesnice, kde se bojovat nedá.
  Když by se držela ta původní linie, kdy CvC byly jednou z hlavních součástí hry FOE, pak by účast byla určitě vyšší.
   
  Naposledy upraveno: 12. čvc 2019
  Dan 77 a fmash- za toto poděkovali.
 12. Bedrich III

  Bedrich III Turista

  Registrace:
  23. pro 2014
  Jen bych chtěl dodat, že problém s lehkým získáváním bodů v CvC, jako je pouštění sektorů před odpočtem, to stejně nevyřešilo, stačí když se dva hráči z různých cechů domluví a dají oblehy, které si navzájem shazují .... největší chybou v CvC je, podle mě, že nelze zaútočit na všechny sektory a tak jsou některé cechy vyloženě chráněné, mají své vazalské cechy, které je vlastně brání a nelze jinak než se přes tyto vazaly probít a jen 4 hodinový interval štítu na získaném sektoru bude těmto víceméně neaktivním hrabalům bodů, jen vodou na jejich mlýn.
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 13. Jira.x

  Jira.x Nováček

  Registrace:
  16. bře 2017
  Sice doufám ve zlepšení stávajícího softwaru (zamrzání po skončení boje, různý konec přepočtu pro různé hráče apod), ale moc se mi navrhované změny nelíbí. Rozepíšu se (zatím:) jen k jednomu bodu. Farmení bojů - z popisu mi vyplývá, že farmení bude teď pro tyto lovce bodů jednodušší. Stačí, když pustí prázdný hex, hra ho naplní a hurá na něj. A toto budou moci opakovat každé čtyři hodiny. Nestudoval jsem, kolik bodů je za šampióna a kolik za normálního vojáka, ale ve výsledku bych tipl více bodů za méně "investovaných" vojáků.
   
 14. RBPCR

  RBPCR Turista

  Registrace:
  9. dub 2017
  Jsem rád za zrušení kopiníků, moc práce za málo bodů.
   
  Dan 77 za toto poděkoval.
 15. peepee77

  peepee77 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  20. pro 2013
  Já to chápu tak, že hra nedoplní pole na maximální obranu, ale jednotky který jsi do obran vložil změní za nějaký náhodně zvolený, ale ve stejným počtu.
  Šampioni jsou co do počtu bodů za zničení hodnocení nejlépe.
   
  fmash- a Dan 77 za toto poděkovali.
 16. Jira.x

  Jira.x Nováček

  Registrace:
  16. bře 2017
  No jo, máš pravdu, ale pochopil jsem to až z anglického originálu: "once a sector is freed, all units that were placed there will be replaced with random, NPC units".
  Každopádně farmení bojů na šampíkách bude možné, pokud se na tom domluví dva sousedící cechy;-)
   
  Naposledy upraveno: 12. čvc 2019
 17. Dan 77

  Dan 77 Veterán

  Registrace:
  20. čer 2012
  Je tu spousta zajímavých návrhů, dotazů a připomínek. Doufám, že se to bude posílat vývojářům.

  Tak to si to budeš muset přečíst znovu. ;) Budou dva typy přepočtů.
   
 18. Spinek59

  Spinek59 Dopisovatel

  Registrace:
  23. dub 2016
  Bobtná nám ta hra bobtná :-(
  Nekonečný sled eventů, osady, teď častější přepočet cvc a přibudou cechovní bitvy, řekl bych že tím získaj jen to že spousta lidí s hrou sekne úplně nebo budou pouštět některá města. Ale třeba to tak chtěj :)
   
  Naposledy upraveno: 13. čvc 2019 v 11:18
  Dan 77 za toto poděkoval.
 19. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Vzhledem k tomu že na mobilu CvC neexistuje je to stejne jedno nějak bylo nějak bude.
   
 20. Peterson96

  Peterson96 Nováček

  Registrace:
  3. dub 2016
  Dodatečný časový přepočet
  Pravděpodobně největší změnou, kterou plánujeme realizovat, je změna inetrvalu na 4hodinový výpočet, kdy bude přepočítáno: cechovní síla, cechovní hodnocení, bonus podpory obrany CvC a bonus pro obranu sektorů. Nicméně pro úroveň cechu, přemísťování velitelství a udílení svobody sektorům zůstává 24hodinový přepočet nezměněn. Štíty získaných sektorů budou mizet po každém z těchto přepočtů.


  4 hodinový přepočet je dle mého zbytečný a akorát to nadržuje velkým cechům, kteří i při stávajícím intervalu mají tzv. hlídače. Když už by se měly měnit intervaly tak 12 hodinový (8:00 a 20:00), pokud by to nepomohlo tak potom udělat 4 hodinové intervaly.

  Doufáme, že se nám podaří zlepšit problémy, které máme s prodlevami v souvislosti s přepočtem, a také zvýšit účast v CvC tím, že bude přístupné nejen těm, kteří jsou denně k dispozici během stávajícího přepočítávání.

  Oblastí s dobama je několik a hráči mohou bojovat i v těch nižších, které jsou nevyužívané, protože hráč co je ve Vrcholu nemá takový bonus jako hráč v Marsu viz. eventové budovy, kde síla útoku roste s věky

  Odstranění jednotek doby bronzové
  Na mapě "Všechny éry" již nebude možné používat jednotky doby bronzové. Doufáme, že bez použití kopiníků bude boj o sektory spravedlivější a konkurenceschopnější.

  Tuhle možnost mají všichni, tak proč to rušit?

  Snížení bodového zisku
  Kvůli využívání bojů proti šampiónům, budou jednotky z uvolněného sektoru doplněny náhodnými jednotkami příslušné doby. Na mapě všech ér to budou jednotky z doby nejvyšší.


  Aspoň budou boje zajímavější.

  Zaškrtávací políčka pro potvrzení
  S cílem zlepšit celkovou spokojenost uživatelů a umožnit hráčům rychlejší umístění obléhací nebo obranné armády, přidáme zaškrtávací políčko „Znovu nezobrazovat“. Díky tomu bude celkový zážitek více konzistentní s ostatními aspekty Forge of Empires a dá vám výhodu rychlejší komunikace bez neustálého zbytečného klikání při zavírání oken.


  Jestli je tím na mysli zobrazování nabídky při obraně nebo útoku na sektor, tak to by mělo být automatické jak se na sektoru objeví skřížené meče.

  Zaměření pohledu
  Dalším malým vyladěním, které chceme zavést, je zaměření. Po vstupu na mapu CvC se pohled automaticky zaměří na sektor, ve kterém jste naposledy prováděli nějakou akci.


  Zaměření na poslední akci bych udělal až po kliknutí na danou oblast a ne hned po zobrazení Mapy CvC, bude v tom větší zmatek než teď.

  Opravy chyb
  Nakonec plánujeme opravit několik chyb, které mají dopad na CvC a zlepšit tak kvalitu této funkce. Tyto chyby budou podrobně popsány v následujících aktualizacích.


  Několikrát se mi stalo, že jsem klikl na danou oblast a trefil jsem vodu v oblasti a daná oblast se načetla až po kliknutí na nějaký sektor.
   

Nahoru