Diskuze ke změnám v CvC

DeletedUser15863

Host
Já bych na CVC uvítal, aby slo používat surky z LED a výš... jsou v pokladne a krom vyuziti na expedici jsou k nicemu...

Třeba udělat moznost na smenu:
10ksLED za jakoukoliv jinou surku DŽ - BUD 1KS
10ks Ocean / 2ks DŽ - BUD
10ks Virtual / 3ks
10ks Mars / 4ks

Tato smena pouze pro cechovni pokladnu a muze ji provest pouze zakladatel!
 

Dan 77

Veterán
Dodatečný časový přepočet
4 hodinový přepočet je dle mého zbytečný a akorát to nadržuje velkým cechům, kteří i při stávajícím intervalu mají tzv. hlídače. Když už by se měly měnit intervaly tak 12 hodinový (8:00 a 20:00), pokud by to nepomohlo tak potom udělat 4 hodinové intervaly.
Oblastí s dobama je několik a hráči mohou bojovat i v těch nižších, které jsou nevyužívané, protože hráč co je ve Vrcholu nemá takový bonus jako hráč v Marsu viz. eventové budovy, kde síla útoku roste s věky

Odstranění jednotek doby bronzové
Tuhle možnost mají všichni, tak proč to rušit?

Snížení bodového zisku
Aspoň budou boje zajímavější.

Zaškrtávací políčka pro potvrzení
Jestli je tím na mysli zobrazování nabídky při obraně nebo útoku na sektor, tak to by mělo být automatické jak se na sektoru objeví skřížené meče.

Zaměření pohledu
Zaměření na poslední akci bych udělal až po kliknutí na danou oblast a ne hned po zobrazení Mapy CvC, bude v tom větší zmatek než teď.

Opravy chyb
Několikrát se mi stalo, že jsem klikl na danou oblast a trefil jsem vodu v oblasti a daná oblast se načetla až po kliknutí na nějaký sektor.
Lepší používat funkci "citace", v tomhle s kurzivou se nedá vyznat (pokud vůbec je potřeba citovat téměř celé oznámení).
 

Svatej

Legenda
Peterson96: Pro mě by taky bylo přehlednější kdybys použil citace. Bílá kurzíva na hnědém pozadí není od běžného textu dobře rozeznatelná. Ale to je asi zbytečná informace. ;)
scalldorini: Nope, tihle dva spadají pod "všechny éry". těch se změna nedotkne a proto vyřazení jednotek bronzu považuju za zbytečné. Naopak je to nebezpečný precedent. Příště by mohli vyřadit dobu železnou, pak ranný středověk atd, dokud by z mapy všech dob nebyla mapa poslední doby. A to jde proti záměru s jakým mapu všech dob vypustili - aby se farming přesunul z ostatních map na tuto jedinou. De facto tak kopají míč do vlastní brány.

Dále, náhodnou generací obranných armád u uvolněných sektorů se farmingu s šampionama nic nemění. Furt se to bude dít, jen k tomu bude potřeba další cech. Co takhle konečně šáhnout na šampiony, s jejichž "neužitečností" ne roky nehýbalo? Nějaký nový bonus, podstatné změny statů atd...

přepočty po 4 hodinách... Tady nám možná roste něco co by fakticky mohlo uvolnit práci servrům a zároveň nějak pozitivně ovlivnit chod CvC. Uvidíme. :)
 
Ahojte,
přemísťování velitelství a udílení svobody sektorům zůstává 24hodinový přepočet nezměněn.
??? Proč jen za 24h ??? To aby nebylo možno získat více nových hrexů ??? Protože přes nově získané se dál nedostaneš .-( a máš možnost získat jen pár krajních :-(( i když to bude jednou za 4h. Nemůžeme tu být taky pořád
 

Dan 77

Veterán
Přesně tak, jednou za 24 hodin. To právě proto, aby tu hráči nemuseli být pořád :D a aby bylo možné taktizovat i na straně obránců.
To ti i tak umožňuje zabrat jednou za den až 9 sektorů na každé jedné mapě (podle tvaru pobřeží a včetně efektivního přesunu velitelství). Zdá se ti to málo??? 720 bojů na každé CvC mapě, tj. zvládneš 9360 bitev za den?
 

DeletedUser12887

Host
dobu bronzovou vyřadit je správně, protože nikdy neexistovala cechovní pokladna pro dobu bronzovou, to je precedens už od začátku, zatímco ostatní éry suroviny potřebují a mapa všechny éry sice nepotřebuje suroviny, nýbrž medaile, jenže jednotky tam můžou útočit jakékoliv a nedává smysl útočit kopiníkem na třeba rangera nebo ocelovýho hlídače, to je precens za medaile, které má sice každý, ale ne každý jich má tolik a stejně si proti silnější jednotce a cechu ani neškrtne
neexistovala nikdy ani mapa doba bronzová, první éra na mapě CvC je doba železná a že už pak nikdo nechtěl dotvářet doby jako ledová a oceánská, virtuální budoucnost a kolonizace Marsu z hlediska CvC, je podle mě chyba, ale budiž se stalo

nicméně ať někoho baví číst dlouhý nebo krátký text, z logiky CvC, je bronzová éra nesmysl, nikdy taková éra pro CvC nebyla, jinak by první mapa byla bronzová a první pokladna byla taky bronzová
 

Dan 77

Veterán
To je pravda Petře, ale to není hlavní důvod k této změně - vedly k tomu stížnosti hráčů na Betě v diskuzi ke konceptu nadcházejících cechovních bitev, že někdo v nesouvisejících CvC dává do oblehů jenom kopiníky, kteří se velmi rychle cvičí.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
což je taky správně, protože je to pravda a hlavně CvC a cechovní bitvy jak bylo v oznámení, mají být dvě odlišné herní součásti, nicméně už dávno, kdy probíhaly změny v CvC se na tyhle témata diskuse vedly a já s těma kopiníkama, i když mám stejnou možnost moc nesouhlasil právě z důvodu, že nebyla nikdy CvC mapa pro kopiníky a taky jsem musel, stejně jako ostatní vyrábět jednotky cca. 2 hodiny, než se pak už cechy dostaly na nějaké úrovně a měly jako odměnu zrychlení rekrutace atd..
to ještě smysl dávalo, dneska má každý všechno na podnose budovy o kterým se mohlo spoustě hráčů zdát tak akorát ve snu a kde teda je pak ta vyváženost
podle mě se to mělo rozvíjet dál, aby se udělaly nové mapy pro podobně silné hráče a pak by se takové věci řešit nemusely, protože jak porovnat hráče z bronzu nebo železa s hráči, kteří hrají několik let a jsou o několik epoch dál, to jde dost těžko

dřívě či později ti hráči taky dojdou dál a nebude jim stejně ten stávající koncept stačit, protože to bude chybět
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
No ale na mapě Všechny éry se nedá bojovat s jakýmikoli jednotkami, reálně tam mají váhu jenom jednotky z posledních dvou ér a vznášedla. Kopiníci, bubeníci a vlajkonoši tam jsou ale konstantou, protože jsou skoro zadarmo nebo vycvičení rychle - cíl pak není vložit co nejsilnější obrany, ale co nejsnáze doplňovatelné, navíc za ně nepřítel nedostane moc bodů a ještě to bude otrava.

A ani nevím, jestli zůstane ten 24hodinový přepočet ke znovuzabírání puštěných hexů a posun velitelství standardizovaně ve 20:02, nebo jestli se to bude taky počítat pro každý hex zvlášť. Podobnou otázku si kladu u těch 4 hodinových přepočtů.
Ono to asi ve výsledku s přepočty v CvC nic moc nezmění... :D Akorát ten ráj pro noční jezdce.
 

DeletedUser12887

Host
ráj pro noční jezdce bude stejně akorát po 4 hodinách :)
to už se dříve taky o tom diskutovalo, že by byl noční klid, no brzy asi bude, nicméně CvC cech vs. cech je o boji a když se bojovat nebude tak nemusí být ani cechovní války, ono se najde všude nějaký PRO a PROTI, nicméně to že kopiník nedával nikdy smysl, když v těch úplně původních CvC žádní kopiníci používat nešli, to je realita, která se zavedla až s mapou všechny éry, do tý doby šly používat pouze jednotky z tý který doby, kromě kopiníků a příbuzných z doby bronzové a ještě snad starších jednotek z doby kamenné
šlo doplňovat jednotky bez určení věku, jako zmínění tuláci, vlajkonoši a bubeníci a taky až od doby, kdy se prvně zavedly a všechny ty jednotky úplně od začátku nebyly, většinou taky neměl ani každý dříve alcatraz, takže bylo potřeba ty jednotky vážně vyrábět a to trvalo v železe 2 hodiny, raný středověk a vyšší doby 4 hodiny, tuláci 24 h, bubeník a vlajkonoš to ani už přesně teď nevím, co vím jistě, když začínaly CvC hrálo je z cechu třeba 10 nebo 20 hráčů, ať už bojem nebo doplňováním a výrobou vojáků a byla to ještě hra cechu, než pak časem, ale z důvodu toho, že přestaly CvC fungovat, jednotlivců, takže je potřeba vidět i to, proč to hraje teď 4% menšina, protože po tom co to přestalo fungovat, se na to spousta hráčů vybodla
 
V podstatě souhlas s petrpivoj, jen připomínka k přepočtu. Dělám na směny a večer se k tomu třeba týden nedostanu. Na druhou stranu mám spoustu volna během dne. Pošlu zprávu do cechu a jdem si v pár lidech zabojovat třeba v deset dopoledne. Myslím si, že silným cechům to neuškodí a slabší budou víc aktivní. Tak hold budou ty hexy rychlejš měnit majitele. Na startovních hexech, třeba v Budce, běžná věc. Největší nešvar podle mě je, že hráč z Bronzu si může postavit VB třeba z Marsu. Tady se nejvíc stírají rozdíly mezi hráči. :)
 

Dan 77

Veterán
Snad každý ví, že v době kamenné žádné jednotky nejsou, stejně jako zboží nebo velkolepky. Ale jinak souhlas, je to tak, jak píšeš.
 

Y u m a n

Komentátor
Hoj .. :cool: nevím ale můj názor je že větší hratelnost v CVC byla když byl přepočet v 18.00 hodin potom jak ho posunuli na 20.00 tak začal zájem postupně klesat (samozřejmě že to mělo za následek i další věci jako kopiníci apod) ale jaký je váš názor na dobu přepočtu ?? hezkou hru všem :rolleyes:
 

Gorwor

Dopisovatel
1) klidně si nechte jednotky z bronzu, ale zvyště kopiníkům dobu výcviku.
2) Celej přepočet je kravina. Nejlepší by bylo, kdyby se úplně zrušil celý slavný přepočet čehokoli, každá obrana hexu se počítala od času získání (ať už by byla na jakkoli dlouho) a možnost útoku z hexu "velitelství se štítem" se zrušila.
3) Jinak současnou změnu vítám, protože podporuje jediné - aktivitu. Celá aktivita v cvc se (mimo noční krádeže) odehrává pár minut po přepočtu a pak stojí celý den kvůli těm pitomejm štítům. Teď tam budou štíty jen 4 hodiny, takže i krádeže socek proti velkejm cechům nevydrží ani do dalšího přepočtu = nepřinesou nic :)
 

Dan 77

Veterán
A taky bude už od půlnoci možný protiútok... to bude mazec, co se týká jednotek, častějších bojů a příp. uhlídání hexů, vlastně bych řekl, že se některé války stanou naopak ještě statičtějšími. Takže v některých ohledech možná přibude v CvC dynamika, v jiných ale zase ta dynamika klesne.
A co se týká kopiníků, asi jejich účast v CvC Všechny éry radši zrušili, protože ten rychlý výcvik se hodí pro nováčky ve hře, kteří právě začali dobývat svou mapu.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
za mě je celý CvC v tomto pojetí absolutní nesmysl a pár změn na tom nic nemění..
1, nejde nijak vyhrát, získat něco (odměnu,náskok)
2, spousta bojů absolutně bez efektu - množství tak velké že ani vysoké lvl alíku nejsou schopné utáhnout výrobu vojáků pro větší častější aktivity hráče - výhoda určité míry stagnace vývoje a dalšího postupu, vše jde velmi rychle ztratit a na začátku zase získat, prostě plácání se na místě jenom proto aby se plácalo a někde se utrácely jednotky z alíku
3, každý pokročilejší hráč může jenom koukat jak mu VB vyrábí suroviny které jsou cechu absolutně k ničemu
4, pokračování bodu 1 - hodnocení cechu založené pouze na jednom faktoru a to úspěchu v této zbytečné minihře je absolutně nicneříkající = hrát cvc pro úspěch v tomto hodnocení je stejně ,,divné" - bez urážky těm co se toho účastní
 
Nahoru