Diskuze o 1.197

Chimichurri

Psavec
myslíš při zadávání výroby? no i tak je to teď rychlejší. To se myslím docela povedlo....samozřejmě tedy až na to zoomování. Netvrdím že to je super jak tě to na konci střelí do očí, ale je to míň otravné jak najíždět na každou budovu zvlášť
 

Chimichurri

Psavec
tak ještě jednou....netvrdím že to velké zobrazení je pecka. A taky myslím, že to takhle určitě nezamýšleli. Jen je to pro mě menší zlo než tak jak to bylo předtím. Jen jsem to v duchu okomentoval slovy....jé, super....á chybička se vloudila. A to je celé. Mám ten zoom u zadele. Prostě se při tom kouknu jestli nemám ve městě někde nějakou příhodu a vrátím si to zpátky a víc to neřeším. Je naprosto rozumné to nahlásit jako chybu, ale vztekat se kvůli tomu nebudu.
 

Dan 77

Veterán
  • Při kliknutí na portrét hráče v administrátorské sekci cechu se nezobrazovalo vyskakovací okno. Nyní se zobrazí, a to i se správnými možnostmi (Návštěva, Velkolepé budovy, Zpráva, Spřátelit a další).
  • Při vytváření zpráv v záložce Společenské se zobrazovala možnost „administrátor". Je to opravené.

Jo a tohle je už druhé oznámení o aktualizaci, ve kterém se píše cosi o "administrátorské sekci cechu" nebo o "administrátorské konverzaci". Ve hře ale nic takového nevidím, nebo je to snad jen v aplikaci a v prohlížečové verzi to chybí?! Navíc nebylo žádné oznámení o tom, že se něco takového přidává, teda viděl jsem ho jen na Betě a tady nic.
 
Naposledy upraveno:

Smígl

Člen
Mě tahle aktualizace řipadá úplně zbytečná. Protože změna jména je blbost. Když klikneš na jednu budovu zadáš výrobu a pak se ti objeví úplně jiná tak to pro někoho může být až zmatené. A ten zoom co to udělá :( . Snažíme se tu usnadnit hru a pak se tu objeví takovíhle znesnadnění. Ale asi jen věc názoru.
 

Lord Org

Psavec
Já bych si naopak troufl říct, že se ta změna zadávání výroby celkově povedla. Ne že by se mi to líbilo kvůli úspoře času, těch pár vteřin mě asi neporazí, ale je to po hodně dlouhé době něco co opravdu zmenšuje počet otravných kliků a přejíždění myší. Jasně že jsem to za ta léta měl taky najeté a netrvalo to nijak dlouho, ale tohle je myslím opravdu uživatelsky o dost lepší.
A zoom? Otočení kolečkem a je to zpět. To jsem ochotný naprosto v klidu přehlédnout. Nicméně jasně, je to věc názoru, není na světě člověk ten, aby se zavděčil ... ;)
 

Svatej

Legenda
Já si taky myslim že přepínání výroben je krok správným směrem. Relativně. Problém je, že místo aby to jelo nejdřív všechny výrobny jednoho tipu, až pak druhého, pak třetího atd. Bohužel, teď mi to házelo napřeskáčku zámožný moštárny s pokladama bez jakéhokoliv systému. To považuju za problém, především při přípravách na eventy kdy například 4h výroby chci v moštárnách a 24h a 8h v potopených pokladech. Ano, v předchozím stavu mi to zabralo víc klikání, ale oproti novějšímu stavu jsem měl vždy přehled na jakou klikám. Teď mě zpomaluje to že se musím vždycky zorientovat na jakou budovu mě to hodilo.

Zoom je podle mě chyba a ne vylepšení.
 

Dan 77

Veterán
Jo ten zoom je úplná zbytečnost bez jakéhokoli praktického významu. Ale to usnadnění zadávání výrob se už kdysi dávno navrhovalo i tady na fóru, pokud vím... To byla ale doba! :D Na příhody ukryté pod přístavem atd. už se taky dávno upozorňovalo a něco se začalo dít až teď. Totéž opětovné zapnutí potvrzovacích oken! Nebo že v cechovních profilech se na appce neprojevovalo odsazení řádků. Takže aktualizaci bych rozhodně neoznačoval za zbytečnou (@honzaš), spíš měla být už hooodně dávno. ;)
Aby se výběr Arcu, Observatoře a Atomia nepočítal do úkolů "daruj zboží do pokladny cechu" je tah ke ztížení úkolů. A Sochy cti, které jsou i v samotné historii pokladnice klasifikovány jako "dar" místo "výběr budovy", se tedy do těchto úkolů počítat budou i nadále, že? ;)
 

trojan1673

Veterán
LordFrunDor - My měli info, že jen jednou, ale po aktualizaci jsme koukali, že byla jiná než měla být. Je vidět, že ani mi nedostáváme správné informace.

Ještě k té změně jména - Každy, kdo hraje SGCH by měl nahlasit změnu nicku na podpoře a to proto, že moderátoři nebudou měnit v tabulce žádná jména bez toho, aby bylo prověřeno, že jde o majitele účtu.
 
Naposledy upraveno:

Lord Org

Psavec
Já si taky myslim že přepínání výroben je krok správným směrem. Relativně. Problém je, že místo aby to jelo nejdřív všechny výrobny jednoho tipu, až pak druhého, pak třetího atd. Bohužel, teď mi to házelo napřeskáčku zámožný moštárny s pokladama bez jakéhokoliv systému. ...
Zoom je podle mě chyba a ne vylepšení.
V tomhle naprostý souhlas, toho přeskakování z jednoho druhu na jiný jsem si nevšiml, klikal jsem jen v osadě. Teď jsem to byl zkusit ve městě a najížděly mi jen eventovky, přesně jak píše Lord napřeskáčku, a na ostatní výrobny (byť ze stejné doby, ale "normální") se to vykašlalo. Ty jsem musel nakliknout sám a až pak se rozjely, ale zas "bez ladu a skladu". Tudíž chápu, že se to nemusí úplně líbit.
Zas ale na druhou stranu jsem pořád přesvědčený, že to je uživatelsky pořád o něco lepší než předchozí stav a jako optimista budu věřit, že to inno doladí .)
A to zoomování taky považuju za chybu, jen jsem poznamenával, že tu jsem ochotný úplně v klidu odpustit. I když je to fakt otrava :)
 

Dan 77

Veterán
mám pocit že při výběru ve vesnici mi to najíždí podle pořadí v jakém jsem to vybral (vybírám přejetím)...teda v opačném pořadí, ale na 100% to vyzkoušené nemám...
U mě to teda rozhodně neplatí. Mám vyzkoušeno na postupném výběru přejetím (bez zaplacení 5 dia, kvůli možnosti točit opakující se úkoly a kvůli maximalizace výběru přes Galaxii), že i když nějaké budovy vyberu v určitém pořadí, stejně se pak při hromadném zadávání výrob tyto výroby navzájem promíchají v pořadí.


Ale i s odstupem času musím tu změnu chválit, opětovné zadávání výrob je díky ní rychlejší jak ve městě, tak v kulturní osadě nebo v planetkové kolonii.
Buď vývojáři mají poslední dobou dobré nápady a najali někoho invenčního, anebo se teprve teď vývojáři dostali k 5 let starým návrhům od samotných hráčů... :) Jen by to ještě mohli dotáhnout o level výš a nešít novinky zas horkou jehlou (jako PvP arénu, nové centrum zpráv... a ještě by ten seznam byl dlouhý, tohle jsou nejnovější případy).
 
Naposledy upraveno:
Nahoru