Diskuze o aktualizaci 1.165

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dědeq

Znalec
no moment, ty nahazuješ VB kde tě může někdo přeskočit? jsi blázen? :D tak musíš holt brát jen ty budovy kde si vyděláš ale už tě nikdo nepřeskočí
A jak bych asi nahazoval 1,9 spolucechovníkům nebo přátelům v 1,9 vláknu? I v případě, kdy bude budova pojištěná na 1,9, se každému, kdo má Arc nad bonus 1,9, vyplatí rychle hodit. Pokud budu chtít otočit fronte více než jednou, vystavuji se riziku, že se to stane, neboť nahození je otázkou vteřiny + času potřebného pro výpočet na kalkulačce.
A zdaleka ne všechny náhozy se musí vyplácet přímým bodovým ziskem, to bys už mohl vědět :)
 

Mrtvejmagor

Veterán
no zdá se že to stále nechápu co s tím Frontíkem pořád máte...
a když je budova pojištěná na 1,9 a ty nahazuješ 1,9 tak tě teda může někdo přeskočit za tu dobu než to tam ty dohážeš ale to je pravděpodobnost tak jednou do roka....
V cechu máme pravidlo to že když napíše majitel jakou budovu tak musí i pozice, a pak nahazující napíše taky jakou pozici chce nahodit, pár sekund se počká jestli to nenapsal někdo stejně a nahodí se ;) jinak se domluví kdo si to vezmě, většinou je to ten kdo je první
upload_2019-11-9_17-7-36.png
a teď když to tam můžeš vepsat přesný počat tak se to ještě zmenší ta pravděpodobnost předběhnutí
 

Dědeq

Znalec
Učíš starýho vorla lítat :) Když jsem před rokem a půl stavěl arc, stalo se mi dvakrát, že mi tam někdo vlezl, a v obou případech jsem to zastavil odpojením, protože házeli na PC. Podotýkám, že jsem někdy i 2 dny čekal na svoje dva nahazovače, kteří mi byli ochotni házet 1,85, aby se sešli ve stejnou chvíli, a přesto se to stalo. A to jsem dodržoval všechna pravidla, tj. neotvírat hned po uzavření, vyházet známé firmy z přátel, sledovat průběh náhozu... Jak trotl.
Dnes je jiná doba, arky se staví v každém běžném cechovním vláknu a skoro nikdo nečíhá na čas, kdy bude nahazovač, protože by tím pořád všechny otravoval. Mrskne to do vlákna a čeká. Někdy minutu, někdy hodinu. Platí to samo pro všechny výhodné levly všech budov, ale na arky žraloci číhají nejvíc.
Já sám už jsem párkrát vykostil souseda, když mu někdo házel z pc, a já to na tlf přehodil zfleku (a pravda, házeli mu všechny levly na jistotu, nikoli 1,9). Teď to prostě bude snadnější.

Ad fronte: ty stavíš surkárny, nebo jak jako získáváš surky? A desítky milionů kladiv na výzkum a na točení úkolů máš z kladiváren? Kolik jich máš? ;)
 

DeletedUser17617

Host
Chtěl bych vidět jak někdo plní úkoly z Eventů ( tipu získej mega mincí / kladívek ) jen tím že má postaveno několik kladívkáren nebo domečků na mince )
není nad to když máš vysoký lvl Fronte a můžeš vesele točit úkol - vynalož 200FB
a to teď už moc dobře nepůjde ...
 

DeletedUser13734

Host
Chtěl bych vidět jak někdo plní úkoly z Eventů ( tipu získej mega mincí / kladívek ) jen tím že má postaveno několik kladívkáren nebo domečků na mince )
není nad to když máš vysoký lvl Fronte a můžeš vesele točit úkol - vynalož 200FB
a to teď už moc dobře nepůjde ...

Úkoly tohoto typu zásadně plním postavením a smazáním drahé budovy. Jinak samozřejmě bez Fronte si nedokážu představit funkční město.
 

d arvit

Odborník
Dělám to každý den, protože nahazuju v průměru desítky budov denně a velká část (cca levly 35-60) zisková prostě je, a já bych nemohl točit fronte skoro nikdy, kdybych na to bral pořád ohled (resp. mohl, ale jen jeden fronte za budovu). Ještě se mi nestalo, nebo možná v počtu jednotek případů, že by mě někdo přehodil. Teď se to stát může velice snadno i na telefonu, kde hodit pětikilo je otázka pár vteřin, ale otočit úkol třeba 30 vteřin.
Vycházím z toho, že nemluvíš o kolečku jako takovém, ale např. o 1,9 vláknu - a pokud má vlákno s desítkami uživatelů jet, nemůžeš čekat, až někdo potvrdí, že je na příjmu, prostě tam hodíš budovu a čekáš.

tak pokud u toho budeš točit front, tak prostě počítej s tim že tě někdo skočí, víc k tomu nejde říct.. točit front na ziskových budovách je sebevražda už ted a kdo to dělá si koleduje o ,,koledu" tak to prostě je..
že to bude v určitém ohledu nerfnutí frontíku máš asi pravdu, na druhou stranu to neni vůbec na škodu :)

ano mluvim o vlákně 1,9
samozřejmě když vidim že vlákno jede (je tam třeba 5 lidí co reagují) tak se neptám a hážu, pokud ve vlákně visí nějaká žádost o nához tak se snad ani neptám, a pokud je vše nahozeno ale neni žádný další požadavek tak se zeptám: je tu 2-5 lidí?? když se mi potvrdí ano, tak otevírám když ne tak ne..

je hezké, že jako příklad uvedeš že budova má 1000 bodů a první místo je 500, a ted si řekněme upřímně - kolik takových lvlů je??
většina ziskových budov je spíš 1000 bodů a nához prvního 550 a dva takové náhozy se do budovy nevejdou = očekávám že se to tomu pomalejšímu vrátí
pokud je lvl 1000 bodů a nához je 480, tak za prvé do té budovy nemáš vůbec co nahazovat pokud neni zajištěná (v případě že je zajištěná nastává výše popsaná situace) v případě že neni ty nahodíš zároven s druhým tak je v budově ještě místo na přehoz/zajištění pozice nebo na nához zbylých míst jedním bodem a z výdělku zaplatit část ztráty druhému....

jediný nebezpečí setkání je prostě v nedodržování základních pravidel nahazování (točení frontíku v ziskové budově)

dokonce i to že se dva zapíšou na stejnou pozici a začnou hned házet, to se stává ale opět tomu jde jednoduše zabránit.

Chtěl bych vidět jak někdo plní úkoly z Eventů ( tipu získej mega mincí / kladívek ) jen tím že má postaveno několik kladívkáren nebo domečků na mince )
není nad to když máš vysoký lvl Fronte a můžeš vesele točit úkol - vynalož 200FB
a to teď už moc dobře nepůjde ...

tak zrovna tyhle úkoly plnim bouránim a stavěnim kasáren (stejně jako získej xx populace) a nemusim se zdržovat točením koleček :p

jinak platí výše napsané toč kolečka v ziskových budovách/pozicích a koleduješ si o průšvih
 

Dědeq

Znalec
točit front na ziskových budovách je sebevražda už ted a kdo to dělá si koleduje o ,,koledu" tak to prostě je..
No jak jsem psal, ziskových budov je velké procento. Točím a vychází mi to dobře. Samozřejmě netočím tam, kde neznám situaci - třeba při vyžírání souseda nikoli a jdu kvůli tomu kolikrát i na telefon, pokud je tam velký zisk. Risk je to vždycky, o tom se nepřu.
Problém tu nastává, a to už se opakuji, zcela nový:
Budova je pojištěná na 1,9, tj. není bodově zisková pro toho, kdo má Arc lvl =<80. Nához je 1900 bodů. Nikdo rozumný tam nepůjde házet 1900 bodů jen kvůli plánům nebo medailím. Tj. dnes je točení fronte u takového náhozu (dle mého) standard. Začnu házet a točím 3x 500 + 1x 400 bodů. Podívá se soused, vidí, že nához je 1900 a já tam mám 1000 bodů. Potřebuje medaile nebo plány, Arc lvl 80 má, napíše 1900, buch. Já koukám, mám smůlu. Pokud má ten soused dokonce Arc dejme tomu lvl 100, nepotřebuje medaile ani plány, ale má to se ziskem 19 bodů a jde si dát cigáro, protože má dobrou náladu, pohoda.
pokud je lvl 1000 bodů a nához je 480, tak za prvé do té budovy nemáš vůbec co nahazovat pokud neni zajištěná
Omyl. Jediná obrana proti výše uvedenému bude nepojišťování budovy. Tj. nechat tam vakl, a až nahazovači nahážou své, mrsknout tam jedním vrzem pojistku na všechno. Což se mimochodem běžně dělá i dnes, a dělá to nezřídka spousta lidí včetně mě ve všech 1,9 vláknech na obou světech, co jsem.
Samozřejmě pokud se nejedná o jakýmkoli způsobem dohodnuté náhozy, jinak než na jistotu nenahazuju, to dá rozum.
je hezké, že jako příklad uvedeš že budova má 1000 bodů a první místo je 500, a ted si řekněme upřímně - kolik takových lvlů je??
Dvěma slovy? Všechny pojištěné. (Edit a drobná oprava bez většího důsledku pro výsledek: nikoli všechny, ale tam, kde je nához nezaokrouhlený o 0,5 bodu.) Nemusím tě učit, že pojištění znamená, že přesně pojištěný (a při bonusu 1,9 neziskový) nához je přesnou polovinou množství bodů, které se do budovy ještě vejdou. V mém příkladu je to pro jednoduchost 500 z jednoho tisíce. Dosadit si můžeš jakékoli číslo a jeho polovinu.
dva takové náhozy se do budovy nevejdou = očekávám že se to tomu pomalejšímu vrátí
Pořád mě nenapadá, proč očekáváš něco takového. Třeba to tak zavedou, ale dnes to tak taky nefunguje a nevidím důvod očekávání, že by se to mělo změnit.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
Úkoly tohoto typu zásadně plním postavením a smazáním drahé budovy.
Ano, běžný postup. Ale pokud se mi zrovna nehodí něco zbourat nebo pokud nemám místo předem k tomu určené, prostě radši pár minut počkám, než se najde nějaký točitelný nához. Pořád schovávat terasy, na to není dost uložení, a bourat kasárna ve chvíli, kdy z nich chci za pár hodin defovat sloty, je nepraktické.
 

d arvit

Odborník
On ještě někdo odemyká sloty ve vojenských budovách? Proč?
já už ani nepřipojuju kasárny k silnici :D
Fmash: máš pravdu je to jen můj předpoklad který může být mylný,
vidíš sám jsi si odpověděl jak se účinně bránit, pokud tě někdo skočí tak za to bude moct pouze točení koleček tam kde nemáš..
vlastně je celá tahle diskuze zbytečná protože to neni návrh ale už hotová funkce a je jen na každém z nás jak se s ní popere
pro mě je tam přínos obrovský protože jí budu využívat Xkrát denně a proto mi mizivá šance na setkání přijde nepodstatná.
uznávám že každý na to kouká jinak, ale ted už s tim nic nenaděláme..
 

DeletedUser13734

Host
Ano, běžný postup. Ale pokud se mi zrovna nehodí něco zbourat nebo pokud nemám místo předem k tomu určené, prostě radši pár minut počkám, než se najde nějaký točitelný nához. Pořád schovávat terasy, na to není dost uložení, a bourat kasárna ve chvíli, kdy z nich chci za pár hodin defovat sloty, je nepraktické.

Místo na to určené mám neustále, protože ho využívám na stavbu kasáren při výběru Alcatrazu. Nikdy mi nestojí nějaká voj. budova permanentně. Stavím to, co zrovna potřebuju na CvC. A navíc toto místo využívám na stavbu kovářů, když je zajímavá odměna v denním.

P.S. Možná jednou jsem zkusil splnit eventový úkol přes Frontenac a myslel jsem, že vykvetu. Jako napotvoru mi asi 20x nepadly kladiva :)
 

Dědeq

Znalec
vidíš sám jsi si odpověděl jak se účinně bránit, pokud tě někdo skočí tak za to bude moct pouze točení koleček tam kde nemáš.
Jasně, nejsem už v nahazování takovej zelenáč, však já si nějak poradím :)
Ale celou dobu se jen snažím říct, že po novu už nemám točit fronte skoro nikde, nahlíženo pod tímto úhlem pohledu, resp. znatelně se zvýšilo riziko.
Za úplně zbytečnou tu diskusi nepovažuju, protože se v ní tříbí názory.
Vlastně se na to docela těším, protože toho nahážu mnohem víc a o ušetřeném času netřeba mluvit. Na co se netěším jsou ty karamboly, které nevyhnutelně nastanou u méně zkušených hráčů v cechu, kteří stále ještě občas podceňují zdržení pošty a její špatné zobrazení, když dva lidi napíšou ve stejnou chvíli.
 

KaseO

Administrátor

Člen týmu
Community Manager
Kvůli technickým potížím byla z aktualizace odebrána novinka:
  • Oznámení prohlížeče o produkci zdrojů (hlavní město a kulturní osada) a o aukcích ve Starožitnictví lze povolit / zakázat pomocí nastavení.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru